Koudy: když elektronky žhnou....

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Fidji99
Příspěvky: 1071
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Fidji99 »

blesk666 píše:
19 zář 2022 22:16
tie Isoacustic Pro rada sa mi paci, myslel som ze maju len tu nalestenu high end radu. Akurat ja mam 78kg kazdu bednu, tak to by som potreboval 5ks na jednu bednu tie najvatsie ISO-PUCK 76
Ano, Isoacoustics je pekny priklad hifi prirazky. Podobne ako napriklad aj Artnovion co ma profi a hifi radu, ale aj ini, napr ATC so svojimi profi monitormi. dynaudio, focal detto.

@koudy, skusal som vselijake samodomo sandwiche - keramika, kamen, nerez, guma, tie podlazky pod pracky, tvrde peny, drevo, korok - hlavne pod subwoofery. Nakoniecmsom skoncil pod reprakmi s Gaia nozickami od Isoacoustics a pod suby s podlozkami od Auralexu. https://auralex.com/subdude-ht/

Tie antivibracme podlozky pod pracky boli dost makke a uz to moc plavalo., ked sa to dalo pod nieco trvrde. Icdealne sa mi na tvrdu podlahu osvedcili korkove dlazdice, do ktorych sa hroty trochu zapichnu. Podobny effect bude mat asi aj masiv.

blesk666
Příspěvky: 887
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od blesk666 »

Hroty pod repro boli povodne vymyslene, tak ze sa to malo zapichnut rovno do podlahy (samozrejme nie do dlazby alebo liateho betonu). Niektori to tak mali a fungovalo to najlepsie na lepenych parketach. Na plavajucich podlahach prave ten kamen alebo betonova dlazdica bol vacsinou lepsi ako priamo ked sa hroty zapichli do plavajucej podlahy

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od koudy42 »

Dal jsem antivibracni podlozku pod kamenne dlazdice poslechoveho kresla a vyrazne to pomohlo.

@Fidji: Co myslis tim, ze repro plavalo? Mel si strach ze stability nebo podlozka netlumila? Jak silnou korkovou desku doporucujete pod 26kg sloupky, aby ji hroty nerozcupovaly? Nasel jsem i nekolika centimetrove podlozky z korku.

Fidji99
Příspěvky: 1071
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Fidji99 »

Ano, stabilita.

Korok - nieco taketo - tenka vrstva korku a pod tym dyha, hrube to je dokopy 1 cm, vyhoda, da sa posuvat po podlahe.

https://www.plavajucapodlaha.eu/korkova ... laha.xhtml

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od koudy42 »

Ok, pak mi staci kdyz jen otocim naopak desky, co zbyly po realizaci podlah v dome, jak jsem jiz uvadel https://www.parkpodlah.cz/images/produc ... 8d0281.jpg :), ucel by to melo splnit. Dekuji za tipy a rady!

Jarda69
Příspěvky: 2524
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Jarda69 »

Korek hroty propíchnou. Pouze otázka času. Vůbec bych se nebál stavební voděodolné překližky nebo něčeho podobného. I tam se hroty zapíchnou, ale měly by se zastavit. Asi bych to pak slepil nějakým Chemoprenem nebo co na kameni drží. Polštářky dole už máš, tak jen vyřešit hroty na kameni.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od koudy42 »

Tak jsem zjistol, ze mam posledni 2 desky co zbyly po realizaci podlah, ktere se muzou hodit, cili zacnu timhle https://www.obi.cz/dekoracni-listy-a-st ... /p/5076369 a jeste najit nejaky tenky podklad. Docela se mi zamlouva zrusit zulove desky, protoze usetrim nejaky cm vysky pod bednami a zaroven uz neudelaji moc paradu, pokud tento setup splni ucel odizolovani.

Jarda69
Příspěvky: 2524
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Jarda69 »

Asi hloupá otázka, ale daly by se sundat všechny hroty pod bednama? Nevím jak dneska, ale dřív se korek časem drolil. Když na něm bude skákat bedna, tak to půjde rychle. Jestli se ti nechce dávat guma, tak na kámen nalep nějakej hutnější filc. On se časem splácne a bude držet. Kdyby nebyl nahoře výškáč, tak bych poradil pořádné závaží nahoru na bednu. Mam to tak. Plát železa, cca 20mm vysokej. Mám poměrně lehké bedny, tak to váží cca polovinu toho co bedna.

Oldear
Příspěvky: 1444
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Oldear »

No původně " elektronky ", ale náhle to nabralo směr ve smyslu: " jak si zmrvit zvuk " a že se tady někteří v tom předhánějí. Pánové, Vy nemáte zkušenosti? To jste takoví hifi začátečníci? Proč tady píšete takové bláboly a teoretizování, je to až k neuvěření. Psát máte pouze svoje osobní a hlavně praktické zkušenosti, které jste ve svém hifi životě nasbírali. Tohle teoretizování je k lejnu. Nechápete postatu, jak má být umístěna a ustavena reprobedna, aby byl zvuk co nejvíce relistický. Psal jsem tady na to téma již několikrát a nebudu se opakovat. Jestli Koudy42 máš zájem, napiš mi do SZ. Popíšu Ti více jak 50. leté zkušenosti k této tématice a budou ryze osobní z vlastní praktické zkušenosti, ať se někam pohneš.
Na druhou stranu, kdo si hraje - nezlobí, ikdyž to počínání nikam nevede.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 3060
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od kychtax »

Oldeare, je na case, aby ses podelil o sve pedasatilete zkusenosti a zalozil si osobni vlakno. :-D

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od koudy42 »

K elektronkam se hned vratim ;), jen zkusim polaborovat s podkladem beden, nic me to stat nebude, ale SZ je vitana ;).

New shukey
Příspěvky: 50
Registrován: 08 zář 2022 12:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od New shukey »

Old Shatterhand
Já psal z vlastní zkušenosti,věřím,že i Fidji a někteří ostatní,takže bych se přikláněl k názoru Kychtaxe,že by tvé 50ti leté zkušenosti uvítalo mnoho členů v krásném vlákně,tvém 8-)

FS
Příspěvky: 1296
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od FS »

*offtopic*
Jarda69 píše:
20 zář 2022 12:47
.. sundat všechny hroty pod bednama? ...
Kdo to nikdy nevyzkoušel, ať hodí kamenem :lol: Mně se to neosvědčilo. Na druhou stranu, zažil jsem i hroty pod bedny, které už nic nového oproti obyčejným nepřinesly a takové, které jsme už do studia nevrátil. Nicméně, i obyčejný hrot byl u mne lepší než nic.
Docela se mi zamlouva zrusit zulove desky, protoze usetrim nejaky cm vysky pod bednami..
Žulové desky jsem objednal dle pozitivních doporučení na fórech a hned zrušil (vlastně ani nezavedl), protože mi kazily zvuk.
.. ostatní ...
Různé gumy a obecně měkké podložky se mi neozvědčily. Stejně tak rada "wenge do každého systému" se u mne minula účinkem.
Oldear píše:
20 zář 2022 13:14
... Pánové, Vy nemáte zkušenosti? To jste takoví hifi začátečníci? Proč tady píšete takové bláboly a teoretizování, je to až k neuvěření. Psát máte pouze svoje osobní a hlavně praktické zkušenosti, které jste ve svém hifi životě nasbírali. ...
Na druhou stranu, kdo si hraje - nezlobí, ikdyž to počínání nikam nevede.
IMHO to zbytečně ženeš do konfrontace. Své dnešní znalosti jsi, jak u Tebe předpokládám, nabral především díky vlastním zkušenostem, ne díky teoretizování (to je ode mne poklona, abys to nebral špatně). Takže jsi mnohými těmi "nesmysly a blbostmi" asi taky prošel, anebo ne?

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od koudy42 »

Tak k laborovani, vcera pod hroty usadil 1cm korkove podlozky a moc velkou zmenu jsem nezaznamenal, proto dnes vymenim korek za antivibracni podlozky, ktere jsem aplikoval s kladnym vysledkem pod kreslo. A pak to vidim na kombinaci obojiho, korkovy puk a pod nej antivibracni podlozku na zulove desce. Asi to bude na ukor stability, ale jde jen o test a nechce se mi moc hybat s bednama skrz natoceni a usazeni, ktere mam na centimetry zmerene. Pokud se neco osvedci, tak to budu aplikovat bez zulovych desek.

Dark side of the moon
Příspěvky: 833
Registrován: 28 čer 2019 14:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Koudy: když elektronky žhnou....

Příspěvek od Dark side of the moon »

Je to sice off topic, ale ...
Skutečně se mi zdá, že ohledně těch hrotů/podložek pod bedny tady zaznívají naprosto laické názory a popisují se tu pokusy "i slepé kuře občas zrno najde".
Na rozdíl od jiných případů (i na tomto fóru často diskutovaných) mají hroty/podložky i případné zatížení bedny na výsledný zvuk reálný vliv, bedna je prostě kmitající soustava, lépe či hůře odtlumená.
Principiálně jsou dva základní způsoby jak se bedna staví na podstavu - buď je snaha ji co nejpevněji do podlahy vetknout (typicky hroty, které musí být opřeny až do pevné vrstvy podlahy) nebo naopak bednu od podstavy co nejvíce odizolovat (typicky různé měkké podložky nebo nějaké sofistikovanější řešení). To jestli je bedna po podlahy pevně vetknuta nebo naopak nad ní nezávisle "plave" ovlivňuje chování (kmitání) celé soustavy.
Stejně tak jako dodatečné zatížení bedny - s tím se dalo krásně experimentovat např. u starých beden Tannoy, které měly ve spodní části prostor kam se dal dosypat třeba písek nebo broky. Rozhodně ale neplatilo, že čím více, tím lépe.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti