kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax »

Nn, zatim ne. Toto byla rychlovka. Nebylo potreba ani nic bourat. Ta zasuvka tam nastesti vesla akorat. S privodem to jeste rozmyslim, mam hodiny na druhe strane bytu, bylo by to dost bourani.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

serious :shock:

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

kychtax píše:
29 srp 2019 07:39
Nn, zatim ne. Toto byla rychlovka. Nebylo potreba ani nic bourat. Ta zasuvka tam nastesti vesla akorat. S privodem to jeste rozmyslim, mam hodiny na druhe strane bytu, bylo by to dost bourani.
Tak o tom přestaň přemýšlet a začni plánovat :D
U mne to bylo skokové zlepšení - ale uznávám, že u nás máme ještě hliníkové rozvody a zapnutí-vypnutí lampičky (v jiné zásuvce na stejném okruhu) bylo slyšet v reprobednách.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Dnes mně čeká celkem zajímavá a levná úprava. Kabel z Beyer T1 předělám na symetriku. = 2x 6,3mm konektory Neutrik.
ADI 2 Pro pak jde zapojit do Balanced HP modu, kdy z 3/4 jde levý kanál a z 1/2 pravý. Jsem zvědav. *2thumbsup*

Obrázek

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tak úprava hotova. Dám foto odpoledne. Teď se nové konektory, spoje atd. "elektricky stabilizují" během poslechu. :D

BTW. Reakce na vlákno AYON.. Už bych RME taky prodal, až budu mít pocit, že jsem z něj vymáčkl nejlepší možný zvuk a líp už to nejde. Ten zatím nemám. Na cestě mám ještě lepší lineární zdroj z Rakouska. Upravil jsem si sluchátka na balanced, kabel ze zdroje do DAC je UPOCC dvakrát stíněný, vyřešené napájení před zdrojem (lišta, dobré kably).. Všechno kumulativně zvuk posouvá kamsi dál. A RME ukazuje, že to jde ještě dál. Až budu mít pocit, že to dál nejde.. a) ho prodám b) nechám si, protože už budu pouze spokojeně poslouchat.
Už nějaký čas je to za b). Zezačátku jsem si např. taky myslel, že z toho nedostanu dobrý a velký prostor. Ale ono to jde. Když se průběžně vylepšuje a odstraňují neduhy kolem. Momentálně poslouchám cca 60% času na sluchátkách. Zbytek velké repro. Řetezec je jeden a stejný.. a spokojenost. *2thumbsup*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Z toho ani nejde mačkat víc. Ne, pokud jeden každý přístroj za takhle dokonalým zdrojem oplývá o rád horšími parametry, libovolné repro o několik řádů :-)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

RedBarone, tvůj názor, že nemá smysl řešit zkreslením řádově lepší komponent, pokud za ním následkuje o řád horší komponent je naprostý nesmysl. Nejhorším komponentem z pohledu zkreslení, a to klidně i o více řádů, je místnost. Pokud by platilo, co se domníváš, pak by v průmerné poslechovce nebyly slyšet žádné rozdíly mezi bednama, zesilovačema, DACama, kabelama atd. Protože místnost má z pohledu zkreslení o jeden či více řádů větší zkreslení.

Ale to neplatí. I v průměrné poslechovce jsou jasně slyšet rozdíly mezi ostatními komponenty.

Nehledě na fakt, že mezi velikosti zkreslení a věrností zvuku neexistuje bezvýhradná nepřímá úměra.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Nejhorším komponentem z pohledu zkreslení, a to klidně i o více řádů, je místnost.
To je
..naprostý nesmysl.
Miestnosť pridá odrazy a z toho plynúce zvlnenie kmitočtovej charakteristiky.. Ale to nie je nelineárne skreslenie, ktoré pridávajú lampy.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Bunta opet zcela mimo SMYSL prispevku, na ktery reaguje. Stejne, jako kdyz ve vlakne o Focal Electra, coz bylo nekolikrat doslova uvedeno, zacal argumentovat merenim Focal Aria s tim, ze neni jasnovidec... :-D .

Bunto, cti pozorneji. Tva snaha hejtovat kazdy muj prispevek drasticky snizila tvou schopnost chapat psany text. Tak jak jsem ve vlakne o Electrach nepsal o Ariich, tak zde nepisu o nelinearnim zkresleni lamp, ale o tom, ze zkresleni mistnosti nezamaskuje zvukove rozdily mezi bednama (ktere maji mensi zkresleni nez mistnost), ze zkresleni beden nezamaskuje zvukove rozdily mezi zesilovaci (ktere maji mensi zkresleni nez bedny) atd.

A mimochodem, mistnost krome zvlneni kmit. charakteristiky prida hlavne fazove posuny a dozvuk, ktere jako celek tvori zasadni zkresleni signalu, ktery opustil bedny.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Netušíš, o čom meleš..Prečítaj si, čo som citoval.. Odrazy, fázové posuvy, dozvuk (čo nie sú žiadne skreslenia!!) vytvoria v dôsledku sčítania priameho a odrazeného zvuku to zvlnenie kmitočtovej chrakteristiky..To zvlnenie nie je žiadne samostatné "skreslenie", žiadne "kromě" to je zvlnenie je dôsledok. Lampy (zosilňovače..) nič z toho vyššie uvedeného neurobia, ich vplyv na zvuk (nelineárne skreslenie) je niečo úplne iné, preto to miestnosť nezamaskuje.
Toto je jednoducho len tvoj ďaľší nezmysel
mistnost krome zvlneni kmit. charakteristiky prida hlavne fazove posuny a dozvuk
. Ty sám drasticky nechápeš, čo píšeš.. Ale píšeš.. A nakoniec, tie Elektry 926 rovnako ako Arie 926 nehrajú basy pod 50Hz (2x6,5" ani nemôže..), takže ide o h...o.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

kychtax:
Venujes se tomu dukladne a verim, ze to vse zvuku RME pomuze ;-) . Dulezita je spokojenost.
Mne bohuzel proste zvukem nesedl, svym charakterem, ne ze by hral blbe, to vubec ne. Uz jsem to psal, ze jsem od ADI-2 PRO cim dal casteji utikal zpet k SACD Denon, protoze me to proste nebavilo.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tak Pro-ject Power BOX Maia dorazil z Rakouska, zapojil se, hraje. A Voltcraft pobil .. úplně. Díky za tip Mirku/pytel.
Je tam 15V výstup, který lze zapojit rovnou do RME, bez jakékoliv úpravy. *thumbs up*
Přílohy
maia.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

..ještě se chci pozastavit nad výbornou kvalitou balení, a tím jak je to celé udělané v plechové masivní krabičce. Dělá to na mně ten dobrý dojem poctivosti... :D

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Dva hezouni.. tentokrát s "fake" Oyaide koncovkami.
Přílohy
oyaide.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

V posledních dnech uvažuji, jaký zvolit XLR kabel mezi DAC a Zesilovač. Když hraji pouze ze sluchátek Beyer T1, zvuk už je hodně dobrý a ještě krapet dál, než zvuk velké sestavy. Vyzkoušel jsem a zkouším proto různé interconnecty. Vedle toho množství, které u mně prošlo se zastavím už jen u několika. Project connect IT SH, dále Nordost Valhalla a teď hraji na KLotz MC5000 na obrázku. Protože mají jednu společnou věc a tou je spirálně provedené stínění z drátků natěsno vedle sebe.

Dneska jsem se totiž ještě jednou díval na tu MC5000 a opět zkoušel v sestavě.... a zvuk s ním je dobrý..Výborný.

Obrázek

Když se pozornější hifista podívá jak je vyřešeno stínění, je to dvojitá protiběžná spirální geometrie z jemných drátků. Nordost Valhalla použivá spirálně navinuté drátky rovněž. Ten project též.
Uvažoval jsem , jak toto aplikovat na doma udělaný kabel. Bohužel to asi nejde. Stínění se prodává jako "pletená punčocha". Spirálně navinuté drátky těsně vedle sebe.. nic takového jsem nenašel. Bylo by možností to z toho klotze sundat a obalit tím kroucený stříbrný pár. Ale dost pochybuji, že se mi to povede sundat a neroztřepit a nepoškodit. Když jsem před časem telefonoval s paolem a bavili jsem se o interconnectech, řekl jsem mu že to je zatím největší úskalí, které vidím při stavbě takového kabelu. A jinak to udělat nechci. než zachovat toto "klasické" uspořádání (nestandarně to má např. audioquest, který pro ground má stejný vodič jako sig+sig-.. a má to tak víc kabelů).
Tzn. Ideálně jeden nebo víc kroucených párů a stínění na tom tak, aby pokrývalo celý povrch, čili provedené, jako je tomu u toho Nordostu a tady Klotze. Myslím si (momentálně), že provedení právě stínění hraje podstatnou, možná zásadní roli, pro výsledný zvuk. Ale jinak než fabricky na stroji to zřejmě udělat nepůjde.. :(
Možná se někdo ozve s názorem či zkušeností. Něco podobné se, myslím, řešilo na slovanetu..

Odpovědět