kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
merfas
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od merfas » 17 čer 2018 08:31

Ten Viborg, nebo nějaký jemu podobný jsem viděl, vnitřní uspořádání je velice zajímavé. Chci zkusit laborovat s něčím postříbřeným zatím se mi líbí tenhle kabel, sám nevím jestli je parametrově vyhovující, ale proč to nezkusit https://www.distrelec.cz/cs/koaxialni-k ... p/15592416
Taky chci zkusit dodatečně odstínit svoje repro kabely, jestli se něco změní, mám Kimber 12TC. Ještě nevím jestli nějakou měděnou punčochu nebo alu pásku a pak oplet. Někdo tu zkoušel stínit Nordosty a prý to mělo vliv, tak snad i ten Kimber něco ukáže.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 22 čer 2018 17:30

Zacal jsem se matlat s vlastnim reprokabelem. Zatim to vypada, ze to bude nejpracnejsi zvukove "trefit". Jsem u ctvrte iterace po asi necelem tydnu prace. Dobry je, ze se to porad zlepsuje. Zkousim ruzne prurezy a pocty vlaken. Ted jsem u upravene variace na krizovou ctyrku. No proc ne, ze? Paoluv reprokabel uz je zvukove celkem na dohled. :P

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 22 čer 2018 17:35

merfas píše:
17 čer 2018 08:31
Ten Viborg, nebo nějaký jemu podobný jsem viděl, vnitřní uspořádání je velice zajímavé. Chci zkusit laborovat s něčím postříbřeným zatím se mi líbí tenhle kabel, sám nevím jestli je parametrově vyhovující, ale proč to nezkusit https://www.distrelec.cz/cs/koaxialni-k ... p/15592416
Taky chci zkusit dodatečně odstínit svoje repro kabely, jestli se něco změní, mám Kimber 12TC. Ještě nevím jestli nějakou měděnou punčochu nebo alu pásku a pak oplet. Někdo tu zkoušel stínit Nordosty a prý to mělo vliv, tak snad i ten Kimber něco ukáže.
Jestli chces stinit, dal bych minimalne al pasku a cu oplet. Na to umelohm. oplet. Nekteri davaji i cu oplet dolu, staci pak mensi prumer, ktery je levnejsi. Al paska nahoru, ta je za "cepici hrusek".. :)
Jestli chces na zacatek usetrit vic, protoze RK je dlouhy..
Pouzij jen alu pasku. Na ni umhmotny oplet nebo izolacku (nebo smrstovaci buzirku) a hned dalsi alu pasku. A mas hned dve vrstvy, velmi levne. Na konci to muzes spojit a zapojit nebo nezapojovat.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 22 čer 2018 22:31

merfas píše:
17 čer 2018 08:31

Stínění přidné na Nordost Valhalla přinesly údajně zlepšení u lachima. Jenže tahle konstrukčně plochá „dvoulinka“ je oproti pletýnce od Kimberu vyloženou anténou. Za druhé lachim má speciální verzi zmůstkovaného Srolla což přináší konstrukčně náchylnost právě ke kabelové „anténě“ a do třetice to stínění připojili ke kostře zesiku aby to fungovalo.

K tomu průmyslovému koaxu. Nestojí to za námahu, jsou to už dávno vyzkoušené věci. Jednak je to lanko, ale hlavně to má nekvalitní dielektrika. Dají se sehnat i teflonové, ale jsou už hodně neohebné a cenově se blíží značkovým audio speciálům.
Noble Audio - výroba a prodej

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 22 čer 2018 22:40

kychtax píše:
22 čer 2018 17:30
Zacal jsem se matlat s vlastnim reprokabelem. Zatim to vypada, ze to bude nejpracnejsi zvukove "trefit". Jsem u ctvrte iterace po asi necelem tydnu prace. Dobry je, ze se to porad zlepsuje. Zkousim ruzne prurezy a pocty vlaken. Ted jsem u upravene variace na krizovou ctyrku. No proc ne, ze? Paoluv reprokabel uz je zvukove celkem na dohled. :P
Jsem už na dohled k jisté referenci dva roky a desítky prototypů. Po počátečním nadšení jak už jsem blízko postupně slyším, jak to není stále ještě úplně ono. Teď jsem koupil už hodně drahé monokristalické vodiče o nejčistší vyrobitelné čistotě v teflonu a bude to konečná verze pro můj nový referenční model.
Noble Audio - výroba a prodej

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 23 čer 2018 10:09

Dal jsem aparáty úplně pryč ze scény. Krom KZ, který mi do rohu nevejde.
+Lepší zvuk. Opravdu. Tím jak je to vymeteno pryč je ještě lepší a "plastičtější" stereobáze.
+Sestava působí decentněji, ne tak dominantně v rámci obýváku. Nemusím na to koukat. :)
-Kabel management v rohu bude složitější. Teď je to v dočasném, ale vyhovujícím provizoriu.
Přílohy
aparaty pryc.jpg

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 24 čer 2018 19:53

vsechno jsi hodil na zem ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 25 čer 2018 09:49

Vsechno na zemi v rohu mistnosti.
Ono toho zas tak moc neni (cd, rme, a32.. zas. lista a filtr jsou kousek dal, v dosahu).

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 črc 2018 19:55

Reprokabel "paolo", provedení kychtax..
Přílohy
paolo 3.jpg
paolo 2.jpg
paolo 1.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 01 črc 2018 19:57

a ještě jeden detail..
Přílohy
paolo 4.jpg

jirotel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirotel » 13 črc 2018 16:17

Mno je videt ze si spravny pacient, moc hezka prace...taky ted resim kabelaz, dal by se domluvit nejaky osobni pokec ?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 18 črc 2018 10:46

Ahoj,
pořídil jsem a vyzkoušel různé konektory na napájecích kabelech.
Je pozoruhodné jak se moje zjištění sbližují s jinými zkušenostmi. Konkrétně pánů inženýru z Japonska.

viz odkaz na www Furutech. Zde:
http://www.furutech.com/2013/02/02/1750/

Krátký výtah z textu:
Rhodiové konektory
“The new Rhodium plating offers high resolution, transparent and precise sound.

Zlacené
“Gold plating is ideal for enthusiasts who prefer a flowing, somewhat warm and softer sound.

Měďáky
“The unplated copper reveals none of the characteristics of the rhodium- or gold-plated versions.
It is full of vitality and energy with powerful bass and midrange texture so some people will find this model very interesting indeed.
There is a slight tendency towards brightness in the midrange but the clarity yields a very special vibrancy to the sound.

Člověk, který se k tomu vyjadřuje rovněž není žádný zelenáč. Naopak. Viz zde jeho zajímavý profil.
https://www.phileweb.com/english/profile/fukuda.html
Obrázek

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 18 črc 2018 10:54

Kychtax
Rád bych si někdy vyzkoušel 2 identické napájecí kabely ale každý s jinou koncovkou (rhodium vs pozlacená). Takové detaily jsem nikdy neřešil a ani nezkoušel ale rád bych si udělal svůj názor na základě praktické zkušenosti. Podvědomě jsem k tomu skeptický.
Máš možnost zapůjčení takových 2 napájecích kabelů?

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 18 črc 2018 12:36

Můžeme vyzkoušet, mám tu jeden kabel se zlacenými Furutech a druhé s rhodium Furutech a charakter zvuku je odlišný.
Rothaudio

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 18 črc 2018 15:09

Člověk, který se k tomu vyjadřuje rovněž není žádný zelenáč. Naopak. Viz zde jeho zajímavý profil.
No, ten profil je skutočne zaujímavý... Je to pomerne "zábavné", ale dosť signifikantné. Nikdy nepracoval vo výrobe a vývoji (napriek EE vzdelaniu), od skončenia školy v r.1985 sa angažuje ako "audiokritik" a jeden zo zakladatelov časopisu, zameraného na "audiopríslušenstvo". Skrátka spolumajiteľ "snake oil" shopu.
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět