Rowing

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Rowing

Příspěvek od Rowing »

Zdravím všechny spřízněné duše na tomto fóru.
Jsem z Olomouce a je mi 32. A pořád to přibývá :roll:

K HiFi jsem se dostal tak více méně náhodou. Jako kluk jsem doma často poslouchal
LP na nějakém kombinovaném LP, magneťáku a tuneru v jednom z Polska
a hrozně se mi líbilo pozorovat, jak se to při hraní točí, jehla sleduje drážku,
trochu to šumí a praská, ale line se z toho muzika nebo mluvené slovo.
Tento stroj již ovšem celkem dávno dosloužil a mě zůstaly LP desky opravdu dlouhá léta ve skříni.
A dlouho jsem se těšil, že si jednou zase gramec koupím a opráším ty tátovy desky
co jsem kdysi poslouchal a budu si u nich krásně vzpomínat.
Takže loni jsem se k tomu konečně odhodlal, vzal nějaký ten našetřený peníz
a po dlouhém výběru pořídil následující entry-level sestavu za peníz co rozpočet dovolil:
Bowers & Wilkins 685, Denon PMA-700 AE, Denon DCD-700 AE, Denon TU-1500 AE, Pro-Ject Debut SE II

Obrázek

Upgrade analogu byl postupně přenoska Ortofon OM 30 Super

Obrázek

a dalším krokem byl phono předzesilovač Dynavector P-75 mkII, který si nemůžu vynachválit

Obrázek

Kabeláž po pár výměnách a zkouškách je nyní - repro Paolův reprokabel, CD-zesilovač a phono předzes-zesilovač RG-62 v pletené 4 násobné verzi,
gramofon-phono předzes Clearaudio Silverline

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Patmann
Příspěvky: 619
Registrován: 17 dub 2008 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Patmann »

Moc hezké.RG62 už mám taky koupenou,jen tu čtyřkombinaci bych určitě nezvládl,tak budu dělat obyč. :)

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Dalším upgradem byla filtrace napájení. Zvažoval jsem koupit něco hotového. Např.

Belkin PF-60
Obrázek

Monster Power MP HTS 2600DE
Obrázek

Exact Power UltraPure
Obrázek

a nakonec se rozhodl si něco sám postavit. Znamenalo to 3 měsíce návrhů, shánění součástek, testování, hledání vhodné krabice, návrh plošného spoje, vrtání, pájení atd.
Je to jen filtr vysokofrekvenčního rušení a přepěťová ochrana. Zatím bez oddělovacího trafa.
Nevím jestli je to horší nebo lepší než na trhu nabízené a mě cenově dostupné řešení. Úplně levné to nakonec také nebylo, ale zatím jsem spokojen.
Přínos mé uši hodnotí velmi pozitivně.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Časem se chystám ještě přidat a vyzkoušet oddělovací trafo.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od mafo22 »

porovnaval si ten tvoj homemade filter aj s niecim inym, napriklad tym belkini,, a na kolko ta to vyslo ak to nie je tajomstvo

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

mafo22 píše:porovnaval si ten tvoj homemade filter aj s niecim inym, napriklad tym belkini,, a na kolko ta to vyslo ak to nie je tajomstvo
Žádný komerční filtr jsem doma zapůjčený neměl, takže ten svůj jsem napřímo s jiným neporovnával. Ale možná ke srovnání časem u někoho dojde.
Tak velký není a klidně ho k někomu na návštěvu a porovnání donesu. No a výsledná cena nevím přesně, některé součástky jsme měl zdarma,
nejdražší byla krabice. Celkové náklady tipuji asi na 4000 Kč. Mimo filtraci funguje i jako přepěťová ochrana ;)

Uživatelský avatar
Oggy
Příspěvky: 238
Registrován: 17 dub 2008 22:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Oggy »

Poslys, ted byl v Casei na tuningu jeden Denon 700AE. Nebyl to nahodou tvuj? ;)

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Oggy píše:Poslys, ted byl v Casei na tuningu jeden Denon 700AE. Nebyl to nahodou tvuj? ;)
Člověče nebyl, budu se muset po tom poptat. Možná bych toho šel :P

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Tak dnes dorazil očekávaný balíček z Anglie. Přes ebay jsem koupil nízkoúrovňovou přenosku Dynavector Karat 19A MkII Black - Limited Edition
aby vhodně doplnila můj phono předzesilovač od Dynavectoru :)

Obrázek

Dle informací by měla mít naběháno pouhých 150 hodin, ale věřte tomu že ;)
Po vybalení jsem byl trochu zklamán. Místo hrotu na první pohled jen cosi šedivého. Majitel asi nikdy o hrot příliš nepečoval a čistota mu příliš neříká.
Po asi 20 minutách pečlivé očisty kapalinou od Clearaudia se vyloupl na konci pouze 1,9 milimetru :!: dlouhé hliníkové chvějky blýskající se diamant elipticky se zužující do hrotu. Kontrola pod lupou a následně pod mikroskopem ukázala že je v dobrém stavu *thumbs up*
Tato konstrukce by měla zajistit frekvenční odezvu přenosky od 20 Hz až po neuvěřitelných 70 kHz. :!:

Jelikož jsem při nastavení gramofonu celkem puntičkář tak nastavování gramofonu s novou přenoskou zabralo celkem dost času.
Pak ještě přenastavit phono předzesilovač z MM módu do, v mnoha recenzích chváleného, Phono Enhancer módu Dr. Tominariho,
kdy je přenoska zapojena do nulové zátěže a místo napětí je zesilován proud. A mohl jsem nedočkavě roztočit první LP.

Obrázek

Byla jí má oblíbená deska Kenny Rogers - Greatest Hits. Hned první vteřiny poslechu písničky The Gambler
odhalily opravdu velkou změnu zvuku. Tuto desku mám dobře naposlouchanou a najednou mě v této písničce překvapily nové detaily a zvuky, které jsem neznal. Druhé LP byla klasika - Má Vlast - Vyšehrad, Vltava s Českou Filharmonií a Václavem Neumanem z roku 1976.
Opět velká změna proti tomu jak LP znám z podání výborné MM přenosky. Víc jsem zatím nestihl. Už se těším na další poslech.
Jak se trochu zaposlouchám a více si zvuk zažiju tak snad napíši více. Zatím jsem jak Alenka v říši divů :D

Obrázek

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od efičák »

Moc dobrý kup.
Těší mě, že rozdíl mezi Ortofon OM30, který je z naší analogové líhně a novou Dynavector není šokantní. Anebo jsi psal exaktně vědecky a opatrně? Dynavector je rozehraný. Já už nemám rád čekání na basy a rozlišení. Je to hodně času. Myslím, že když je hrot v pořádku, máš alespoň možnost si to užít rovnou.
Tak kvalitní MM, jako je Orotfon OM30, dosahuje asi maxima MM systému.
Vyšší snímavost MC systému je daná. Těším se s tebou pokroku ve zvuku. Hudbu už máš dlouho, viď?
Martine přeji Vám všem hodně pěkných zážitků s hudbou. Mimina taky rádi poslouchají. :-)

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Tak dnes, kdy jsem si chtěl v klidu pustit nějaká LP a zjistit jak vlastně nová přenoska hraje proti výbornému MM Ortofonu OM 30 jsem zjistil, že Karat má na mém Debutu trochu závažnější problém. Asi jej nebudu moci používat. Ještě zjistím co a jak, časem dám bližší info. Zatím to vypadá, že návrat k MM přenosce je nevyhnutelný.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od efičák »

Vzdyť ta Ortofon OM30 je ještě nová. Kam pospícháš ?
Taky ti ji dal Renown OM 30 Super vyzkoušet s tím Debutem, abys koupil dobře.
Dynavector Karat si nechej pro nové ramínko, co ji unese. Ortofon AS 212S, SME, ten levnější model Dynavector...
I já se těším na novou přenosku. Alespoň, vím do čeho jdu. Renown mi ji dal také odzkoušet.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Problém není v hmotnosti, právě na to jsem si dal pozor. Maximum je pro Debutovské raménko asi tak 5,5 gramu a Karat váží jen nepatrně víc jak OM 30.
Tedy 5,3 gramu. Problém je jinde ;)

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Rowing

Příspěvek od Renown »

Maximální váha přenosky je omezena pouze váhou protizávaží.
Pro-Ject má jako příslušenství i těžší protizávaží pro těžší přenosky. V tom není problém. Pouze se posune rezonanční kmitočet ramene k nižším hodnotám.

S tím magnetismem se mi to nezdá být možné, protože Debut SE má talíř odlitý z hliníkové slitiny a ta je jistě nemagnetická. U starších Debutů byl talíř o průměru 280 a později 300 mm lisovaný z ocelového plechu. Samozřejmě magnetický. To bylo terčem kritiky a tak Pro-Ject přešel k tomuto litému hliníkovému talíři.

Pokud je na gramofonu zmagnetovaný talíř, tak se to projevuje takovým kolísavým šumem v reproduktorech.

Uživatelský avatar
Rowing
Příspěvky: 613
Registrován: 17 dub 2008 05:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od Rowing »

Tak abych objasnil problém. Ano měl jsem talíř průměru 300mm z ocelového plechu. Hmotnost podobná s hliníkovým a s MM přenoskami spolupráce dobrá.
Ale nyní, když jsem osadil Dynavectorskou MC tak nastal problém, silnější magnet v přenosce způsobil to, že se přenoska přitahuje k talíři větší silou (a to výrazně) než je nastaveno protizávažím. Přítlak na hrot je tak díky magnetismu veliký a tato kombinace je nepoužitelná.
Musím poděkovat Renownovi. Z jeho nevyčerpatelných zásob jsem expresně obdržel nový hliníkový talíř na svého Debuta a to včetně exkluzivní podložky pod LP z kůže. Obojí je výborné. Nová přenoska ve spojení s phonem ze stejné stáje bude konečně moci ukázat co umí :P

Včera po otestování a nastavení začala Dvořákovou Novosvětskou, následoval Louis Armstrong a na závěr mi zazpívala Hana Hegerová *thumbs up*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Rowing

Příspěvek od efičák »

Potěšení pro Rowinga.
Diamantový hrot tvojí Ortofon OM30 ze předu a z boku.
Vědecký pracovník by mohl mít mikroskop doma. :-)

ObrázekObrázekObrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti