svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od svartenatt »

kychtax, mě jen napadlo si zjistit ten vliv síťového kabelu sám. Teoreticky už nejde debatovat, na otázky nejsou odpovědi, tak to zkusím.
Šel by udělat test, kde bych propojil linkový výstup zesilovače se zvukovou kartou a podle zvukových vzorků vytvořit průběhy a tím porovnat kabely. Už to tu někdo psal.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Díky Jardovi69 jsem dostal dobrý návod na vlastní výrobu kabelu. Tak možná to zkusím. Ale stále nevím, jestli u dvouvodičového kabelu není problém. Dle nějaké normy musí být takový kabel celistvý i s konektory.
Hlavně bych to chtěl zkusit. Nejde o porovnání různých kabelů, ale obyčejného dodávaného se stíněným.

A kychtax, co by měly být ty lepší bedny?

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Nech si tyhle. Vlastne nevim jak hraji, mozna jsem je podcenil. :? :shock:

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pítrs psal, že MA jsou strašné. Už tu není vidět, ani lachim se neukázal.
Pro 12 m2 mi stačí, i nějaké basy to má. Ten zvuk mají absolutně neagresívní, což jsem chtěl.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Psal jsem neco jineho a platilo to ve srovnani se Shan E-500 se spickovymi menici Focal. Mozna to bylo trochu nefer srovnani, protoze Shany jasne dominovaly i nad budkama kategorie 35 tis. Kc svou otevrenosti, dynamikou a vyskama. Az v Electrach jsem nasel dostatecne velky zlepseni zvuku (resp. takovou, aby se zadny ze vsech aspektu nezhorsil), aby mi to stalo za vymenu.

Tve MA mi znely az moc svym zvukem, ktery vnutily kazdymu zanru. Vsechno barvily na ten klidny jemny zvuk. A tak vyraznou "intervenci" beden nemam rad. Bohuzel / bohudik posloucham vse od klasiky pres jazz, pop, divokou elektroniku az po tvrdsi rock a zvlast u tech rychlejsich drsnejsich naslaplejsich zanru to znelo jako by muzikanti byli po vydatnym nedelnim obede a jeste si dali speka :-) . No a s NADem a jeho charakterem dvojnasob.

Nerikam, ze to tak nekomu nemuze vyhovovat, ale tak proste tyhle MA hrajou.

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

Nechcete se vsichni spolu sejit nekde venku na placku, a dat si do drzky? Myslim ze by to mnohe vyresilo... Uz jste horsi jak babky na trhu.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A nebojíš se, že bys dostal nejvíc? :mrgreen:.

K tématu.
Síťový kabel stále nemám, ale čím déle nic neměním, tím víc mě baví si hudbu užívat.
Někdo měl v podpisu, že jej audio neuróza opustila a užívá si hudbu, nebo nějak tak. A o tom ro asi celé bude.

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

Toho bych se nebál.

Vždyť jsi psal že jsi udělal síťovky z metráže, s postříbřené Supry, a že jsi poznal rozdíl, pevnější zvuk a tak dále. Nebo to psal někdo jiný?

Můj první síťový kabel byl Vincent Premium, před cca 12 lety. Jelikož jsem rozdíl okamžitě slyšel na stereo zesilovači, koupil jsem hned druhy k subboferu.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Jelikož jsem rozdíl okamžitě slyšel na stereo zesilovači, koupil jsem hned druhy k subboferu.
Subbofer je to pravé místo kam dát kvalitní kabel ....

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

Jirka33 píše:
24 črc 2017 21:49
Nechcete se vsichni spolu sejit nekde venku na placku, a dat si do drzky? Myslim ze by to mnohe vyresilo... Uz jste horsi jak babky na trhu.
A nebo udělat nějaký sraz,domluvit třeba knajpu někde u prostřed republiky,ať se nikdo nehada,že to má třeba dál než někdo druhý,a pak diskutovat napřímo a ne přes klávesnici a samozřejmě se pořádně ožrat :) Myslím,že by se spousta lidí chovala jinak než na fóru,a hlavně věřím,že by to mohl být docela slušný zážitek a mejdan ;)

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

To by nebylo špatné, ale Vyblíz/Jirka33/Platprd by jistě nedorazil :mrgreen:.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera »

A třeba právě jo *thumbs up* Bylo by zajímavé se bavit v klidu bez klávesnice a aparatur někde v hospodě *2thumbsup*

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

Dorazím, Já i mé druhé já... :P

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

a Irena *hura*
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Přispěji do voodoo novým poznatkem.
Vyměnil jsem v PC druhý datový HDD, na kterém mám hudbu za SSD. V rámci instalace jsem z modulárního zdroje vyvedl zvlášť napájecí větev.
Výsledkem je iracionální subjektivní pocit zlepšení reprodukce. Snad rychlejší přístupová doba a nezávislé napájení tomu pomohlo. Nevím, ale je to dobré.

Odpovědět