svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: svartenatt

Příspěvek od svartenatt »

Pěkné OT vlákno jsem si vyrobil. Mám tu skoro všechny pekelníky :mrgreen: .
Až Hellboy dokončí hru Kingdom Come, tak se snad znovu objeví.

Zítra budu zkoušet ten Stratus 5, tak jsem sám zvědav, jestli porazí mou skepsi. Ale i kdyby nebyl rozdíl proti dodávanému k zesilovači, tak si jej nechám. Ta konstrukce je povedená.

Ještě otázka. Nejede někdo zdejší na Brutal Assault?

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

krmelec píše:
03 srp 2017 09:18
platprd asi ne, ale nordland z galerie AVmanie už možná ano.
Ježiši :shock: tak to se musím upřímě omluvit, že jsem Jirku33 nařknul z něčeho co není !

To se opravdu omlouvám, páč jsem v jiným vlákně napsal, že je to zlej člověk.A to není pravda.Jirka33 je sice sprosťák, ale zlej není.
Takže sorry Jirko33 aka Nordlande.

Ale, že ti ten plochej kabel vrtá v hlavě už pěkně dlouho, co ?
:lol:
kabelguru.cz

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Taky se chci omluvit Jirkovi33 za nesprávné označení. Ale přinejmenším se musejí znát.

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 »

Decka pozorte *2thumbsup* vazne platprda a vybliza, a jim podobny neznam, max z vypraveni v pohadkach na dobrou noc.

Placatej kabel je stara zalezitost, vse co melo, bylo jiz receno :oops:

Za sprostarny se omlouvam, v realu jsem vice korektni :geek:

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak k WireWorld Stratus 5. Něco to dělá, ale ještě jistě nevím co.
Poslouchal jsem na původním kabelu od NADu pár kvalitnějších FLACů a poté změnil kabel. Zatím si odvážím tvrdit, že se zvuk zpřesnil. Po nějakém týdnu zkusím nasadit opět původní kabel a budu mít jasno.

Odůvodnění by mohlo být, že stínění působí jako pasivní filtr, takže může ovlivnit napájení zesilovače.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

svartenatt píše:
05 srp 2017 11:12
Tak k WireWorld Stratus 5. Něco to dělá, ale ještě jistě nevím co.
Poslouchal jsem na původním kabelu od NADu pár kvalitnějších FLACů a poté změnil kabel. Zatím si odvážím tvrdit, že se zvuk zpřesnil. Po nějakém týdnu zkusím nasadit opět původní kabel a budu mít jasno.

Odůvodnění by mohlo být, že stínění působí jako pasivní filtr, takže může ovlivnit napájení zesilovače.
Myslím si to samé o stínění kabelu. Napadá mě vzít cca deset a více metrů kabelu se stíněním a použít jako prodlužku. Zajímají mě změny, co to se zvukem udělá.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

S více metry stíněného kabelu by možná šlo i něco naměřit. Pokud se někdo pokusí proměřit jen 2 m kabelu, tak ten rozdíl bude zanedbatelný.
Takových 20 m stíněného a nestíněného kabelu zkusit porovnat měřáky a bylo by jasno.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Uz se merilo a PMA i dokonce udajne neco nameril. Od te doby ke stineni nema vyhrady. Bylo to snad nejak tak, podrobnosti neznam.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

PMA někdy měl nějaké výhrady ke stínění?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Svartenatt:
Tienenie sa osvedčilo aj mne, a dal som to tak všade, ale len pre dobrý pocit.
Keď to budeš prehadzovať naspäť, som zvedavý čo budeš počuť, ale skús si potom slepý test, nemusí byť striktná metodika, len nech ti to niekto prehodí zo 10 krát a daj vedieť, ako to dopadlo s tým zlepšením.
Pred rokom som tomu venoval vikendb:), prišiel som na to, že tie moje uši a zostava nie sú nič extra, lebo káble boli značkové :)
Jediné káble čo som 100% rozlíšil bol nejaký kimber signálový, niekde na fóre je aj fotka, lebo som ho vybral z opletu, aby som videl ten zázrak. Keď to nájdem dám ti to sem.
Sú dôležitejšie veci v hifi ako káble, a nie sú to ani hroty, ani podložky, ani rezonatory a tažítka.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

.. ale nemusi hrat roli jen stineni. U kabelu v teto cenovce uz bude zrejme occ med, proverene konektory, slusne provedeni/tovarni kompletace, sofistikovana konstrukce.. Tady uz muze hrat kazdy kousek "skladacky" svou malinkou roli. A kdyz se vse secte, je tady rozdil proti kabliku z pc. (Muze byt slyset a nemusi :twisted: )

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Stovky metrů rozvodů elektriky jsou pod zemí (alespoň ve městech), tam jsou vůči zarušení ze vzduchu imunní. Několik desítek metrů je nataháno ve zdech domů. Tam už je to zranitelnější. Pokud tedy vyrobím cca dvacetimetrovou prodlužku, pěkně stíněnou, měla by zafungovat jako filtr. Vykutal jsem ze zásob 15 metrů stíněného kabelu 4x1,5mm a udělal prodlužku, s tím, že jsem oplet pouze připojil na radiátor ústředního topení. Pocitově vnímám zklidnění a úbytek ostrosti ve výškách. Budu poslouchat několik dnů a potom aparaturu připojím zpět napřímo do zásuvky. V místě, kde bydlím, je zarušení silné a proměnlivé, tak uvidím, zda se to odehrává v hlavě nebo jde o skutečný vliv úpravy.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

To nemusí být vůbec rušením resp. odrušením. Dlouhý přívod má relativně velkou indukčnost, která "brzdí" špičky, které by si jinak bral zesilovač. Je to tedy jako filtr se sériovou tlumivkou. (trik s dlouhou prodlužovačkou se používá u spotřebičů, které jinak při zapnutí vyhazují jistič)

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Fidas to co popisuješ, platí pro současnou sestavu?

Horizon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Horizon »

Fidas- pokud máš chuť na pokusy tak zkus ke Sroll doporucovane trafo PropowerPT15,opravdu mi lámalo srdce když jsem ho měl jet potom zaplatit(jeste že mám možnost srazit DPH),ale po pár hodinách poslechu jsem ho už nechtěl ani vypojovat,co bylo předtím snad ostřejší nebo spise výraznější bylo najednou hluboké a s prostorovým dozvukem,měl jsem filtr NA i s kabely taky,ale u mě větší zvukový přínos s PropowerPT15 + síťové Sroll Power, zajímavé by bylo kdyby někdo se Sroll Rhytm jednoznačně usoudil že mu trafo spíše uškodilo,u mě doma největší posuny při výměně signálových kabelu za Kapton,a pak právě po zapojení trafa,zvuk je více mimo bedny,a to jsem si o něm myslel i předtím *sunglases*,jinak taky pořád zkouším kabely ale zatím jsem na lepší než od Srrol nenarazil

Odpovědět