svartenatt

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
skypi
Kontaktovat uživatele:

Re: svartenatt

Příspěvek od skypi »

kychtax píše:
12 čer 2020 18:24
Svartenate, basovejsi kabel ma tlustsi vodice vetsi prurez, hodi se k komponemtum s vetsim odberem. Ze to neni zadne voodoo, staci se podivat napr na Van den Hul, Mainsserver tenky, zdrojove komponenty, Mainsstream tlusty, silove komponenty.. Jenomze ty si nic nevyzkousis. Zato se ke vsemu vyjadrujes. :?
I ta supra ma 1,5 pro mensi strojky, 2,5 pro vetsi.
Tlustší síťák basuje, před PC nebasuje... :shock: Kam ty na to chodíš ? Jenom tak mimochodem, a co za "tloušťku" ti vede od rozvaděče?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

svartenatt píše:
12 čer 2020 18:34
Kde máš souvztažnost průřezu kabelu k přenášeným frekvencím?
Něco třeba tady https://www.stereophile.com/content/ess ... ory-page-2

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tady I pan Paul ma na to podobny nazor. Pojdme si ho poslechnout. Ps. u speaker kablu je to podobne sitaku.. ruzne tluste draty ci licny se chovaji ruzne zvukove
Titulky si prepnete na ceske.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Presne to som čakal, že niekto "vytiahne" pri sieťovom kábli ako argument skin efekt.. Blbosť na kvadrát. Aké kmitočty sa prenášajú sieťovým káblom?
Kychtax, čo je to speaker cable? To isté ako mains cable? Nestači " poslouchat" ,treba aj chápať o čom je reč..
Tu je dnes veselo ;)
Naposledy upravil(a) BVa dne 12 čer 2020 19:56, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jestli nerozlisujete ruzny vliv sitaku na zvuk, opravdu se nemame o cem bavit.. Jen pletete hlavy nekterym zacatecnikum. :? Mejte se.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Rozlišujem fakty od blbostí, realitu od halucinácií. A nevedel som, že znakom highendovej vyspelosti je zblbnutie a ignorancia.. *taktone*
BVaudio, výroba a predaj

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Síťový kabel vnímám jako prostředníka mezi elektrickou zásuvkou a přístrojem. V síti je frekvence daná, 230V / 50Hz. Kabel by to měl bez problému přenést, průřez bývá k tomu dostatečně dimenzovaný. Teoreticky by mezi nimi neměl být rozdíl. Přesto na vlastní uši jsem slyšel různý vliv různých kabelů.
Jak by se tedy chovaly v ideální, nezarušené síti? Nebo vliv je někde jinde? Odpor, kapacita, indukčnost?

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Řeknu to takto. Mám všude lepší kabely. Při změně z původního a levnějšího jsem myslel, že se něco změnilo. Dal jsem původní a hledal tu změnu. Dodnes jsem nenašel, ale takový Wireworld je hezky modrý.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Tvl a já už myslel, že to nepřijde a ejhle, je to tu:

"Jen pletete hlavy některým začátečníkům".

Jedná se o vrchol všech hifistických hoaxů a klišé. Něco jakože mají být veškeré diskuse vedené s ohledem na hifi elévy? Já teda nevim jak ostatním, ale mě je nějakej imaginární popletenej začátečník přímo u pr..ele *fnuk* .

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Jjooo, začátečníkům de zřejmě nacpat do hlavy lec jaká moudra a bajky 😁. Třeba ta o více a méně basujicim napájecím kabelu je opravdu velmi podařená 😳

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Dostatočný prierez na prenášaný výkon a malé prechodové odpory na kontaktoch. To jediné hrá úlohu. Sieťový kábel nie je odrušovák ani ekvalizér. Prístroj musí mať odolnosť proti rušeniu zo siete a nesmie "príliš" do siete rušiť. Čím viac je na sieť "háklivý", tým horšie. Úrovne odolnosti a vyžarovania určujú normy, nie povery .
Ad "nepopletený začiatočník "- to je predsa ideálny zákazník pre snake oil. Kychtax nerobí tie anakondy z plezíru ;) A taký kábel ušetrí aj subwoofer, nie? :)
BVaudio, výroba a predaj

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

BVa píše:
12 čer 2020 19:50
Presne to som čakal, že niekto "vytiahne" pri sieťovom kábli ako argument skin efekt.. Blbosť na kvadrát. Aké kmitočty sa prenášajú sieťovým káblom?
@BVa: Svartenatt se ptal na souvztažnost průřezu kabelu a přenášených frekvencí. Dostal odpověď - ta se týká kabelů přenášejících signál, jak je z článku zřejmé.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Od začiatku debaty je reč v duchu "hrubší sieťový kábel viac basuje"..Otázka išla k tejto súvislosti, prenos (reprodukcia) basov vs. prierez sieťového kábla. A tam je skin efekt nonsens. Že existuje ako fyzikálny jav, o tom nikto nepochybuje.
BVaudio, výroba a predaj

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Nechci zdejší diskuzi nijak zlehčovat, je dost ostrá už tak. Ale: Pokud tlustší kabely z nějakého důvodu lépe přenesou basy, nemohou podle této logiky přenášet signál i rychleji? To by pěkně rozhodilo časovou osu :).
Ať už je pravda tady nebo "někde tam venku", za mě dnes palec nahoru pro BVa, hláška o nahrazení subwooferu tlustým kabelem je prostě vtipná.
Pak už stačí jen správně zvolit délku a podložky. Jo a nesplést směr zapojení, ten je zásadní.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

A co když se ten skin efekt uplatní při přenosu vf rušení ze sítě do přístroje? U 50Hz je to zřejmě neměřitelné, ale u vyšších kmitočtů ano...

Odpovědět