Zbynek

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od bohus »

Zbyněk, Křeček *thumbs up*

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

Křeček píše: Srovnávat CD/LP formou co je lepší/horší je podle mne nesmysl. Stejně, jako hledat absolutní pravdu ve stylu pravdivý/hudební zvuk, nebo hádat se, zda lampy či tranzistory. Vše má svůj čas a místo. Tisíc barev, tisíc chutí, tisíc různých preferencí.
Křečku, co to píšeš? Takové hnojačka-názory mi už do vlákna nedávej, nebo Ti přečipuju tu Tvoji bazarovou maštěnku.
Křeček píše:hledat absolutní pravdu
No tu nehledej.
Tu mám já.
Podle zákona: „Pravda je jen jedna, proto ji nemůže mít každý“, který byl formulován velkým českým myslitelem Vlastou Burianem.

Protože na mě ale působíš Křečku sympaticky, správně masíruješ mé ego a o víkendu mám i čas, podělím se s Tebou o ni.
Nebude to nezištně – na příštím pražském high endu za mě platíš oběd.
Křeček píše:jako hledat absolutní pravdu ve stylu pravdivý/hudební zvuk, nebo hádat se, zda lampy či tranzistory. Vše má svůj čas a místo. Tisíc barev, tisíc chutí, tisíc různých preferencí.
Tuším, odkud vítr vane a co za heretické názory se Ti míhají hlavou.
Křeček píše:Tisíc barev, tisíc chutí, tisíc různých preferencí
Hluboce zakořeněný omyl těch blouznivců, kteří hi-fi přirovnávají ke kuchyním a podle nichž někdo preferuje kuchyni středomořskou, jiný čínskou a další třeba francouzskou. Každému pokrm kořeněný dle jeho chuti.

Tak to tedy NE!

Hi-Fi = high fidelity = vysoká věrnost = MINIMÁLNÍ ZKRESLENÍ.

Jinými slovy - žádné koření!
Koření nenávratně zkreslí chuť původních surovin a věrnost chutí se vytrácí.
Ještě tak odsouhlasím vaření dle receptů typu „ do papiňáku vložíš kus hovězího a jeden tuřín, hodinu vaříš“,
Správné je ale i odmítnutí procesu vaření a absolutní věrnost chuti surovin si vychutnat pojídáním v syrovém stavu. Někdo tak pojídá jen ovoce a zeleninu, správní sushi-fisté tak pojídají i ryby.

Ano, je mnoho surovin / nahrávek, které jsou ve vysoké věrnosti poněkud nepoživatelné. To jsou špatné suroviny a špatné nahrávky a ve jménu jediné pravdy je musíš zatratit!
Křeček píše:Tisíc barev, tisíc chutí, tisíc různých preferencí
Není jediný důvod, proč existuje takové množství zesilovačů a jiných komponentů.
Není jediný důvod, proč by v každém roce neměl být vyráběn jen jeden jediný zesilovač – vždy ten s nejmenším naměřeným zkreslením.

S postupujícím vývojem každý rok dokonalejší a dokonalejší. Menšího a menšího zkreslení by se docilovalo jednak výzkumem a vývojem, jednak zvyšující se kvalitou součástkové základny.

Ale aby bylo jasno Křečku, nezazlívám Ti Tvoji neznalost.
Zlobí mě spíše jedinci, kteří mají zkušenosti z činnosti v oboru po desetiletí, evidentně ví co a jak měřit a bezpečně by to dokázali i postavit.
Ale oni se zpěčují jediné PRAVDÉ a své výrobky záměrně ku*ví a ty pak kreslí až hanba.
Jeden z neznabohů viz. zde:
http://www.6moons.com/industryfeatures/ ... rtion.html
http://passlabs.com/pdf/articles/distor ... edback.pdf
Křeček píše:Podstatná je výsledná spokojenost každého jednotlivého soudruha, přítele, bratra v hifizbrani
Podstatné je šíření PRAVDY a spokojenost každého jednotlivého soudruha, přítele, bratra v PRAVDU nevěřícího/neznalého budiž Ti impulsem k jeho obracení na naši stranu. Jejich stávající spokojenost je spokojeností falešnou a mylnou.Teprve až bude poslouchat na pravdivých komponentech, jeho spokojenost bude pravdivá.

Btw.: tak mě napadá, že jsme měli nějakou úmluvu – Tvůj příspěvek není zakončen jak měl být.
Pipís už je celkem nalomený na svoji sestavu (zatím na repro, ale to se – i díky Tobě - může rychle změnit).
Mám zálusk na ty jeho densenovské monobločky a proto potřebuji ať každý svůj příspěvek končíš zvoláním jako „Densen stejně nehraje...“ nebo „Densen kreslí jak sviňa!“.
My mu tu jeho falešnou radost zkalíme a rád se jich ještě zbaví …


bohusu, velmi zdravím!
Řidičák už budu mít k dispozici a dovolím si Tě pak hned zneužít - otestovat Tvoji pračku desek.

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

Bravurní Zbyňkův příspěvek !

Jen sem přilepím dnešní dojem z poslechu již rozehraných solitérních francouzských sloupů.
Excelent!

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od korys »

Vážení přátelé, díky Zbynkovi *thumbs up* jsem měl možnost prožít jedno nevšední krásné poslechové odpoledne.
Když jsem poprvé v životě slyšel repro Triangle Magellan cello na ničem menším než TOP sestavě Marantz Legendary SA7S1,SC7S1,2xMA9S2, otisklo se mi jejich skvělé představení hluboko do duše. Proto jsem Zbynkovi velice vděčný, že se včera naše cesty mohly zase zkřížit a to v domácím a ničím nerušeném soukromí a poskytovaly mi skoro celé odpoledne hudební manu té nejvyšší úrovně. Zbynek podával i vynikající kávu, takže zkrátka nepřišly žádné smysly.
Když si je majitel pořizoval byl jsem jeden z těch, který jim věřil, že mohou poskytnou jednu z možných variant ,,konečných'' řešení v reprodukci hudby, nebo se mu aspoň velice přiblížit. Proto jsem moc rád, že svého majitele nezklamaly. Zbynek se totiž nenechá opít rohlíkem a za svou investici požaduje nesmlouvavě a správně maximální kvalitu a jen tak nějaký šlendrián by nestrpěl (ani ve výrobě :mrgreen: ). Ucelená sestava dělených Densenů velmi vysoké třídy poskytuje T.M.Cellum rovněž vybranou společnost. Prvně je radost koukat do racku a pak ještě více radost poslouchat. Kdo již slyšel nějakou tu vyspělou sestavu ví, že je úplně zbytečné se tady pitvat s nějakým rozebírajícím popisem jednotlivých charakteristik reprodukovaného zvuku z nich, v kterých by se stejně jen opakovalo slovo vynikající. A jakékoliv hledání much za každou cenu nejenže vypadá lidově, ale ještě jen zbytečně strhává pozornost k jemnůstkám(viz. poznámky před rokem věnovány sykavkám na nových syrových bednách), které jsou v celkovém kontextu kvality zanedbatelné a nehodné zmínky, když celková schopnost reprodukce hudby (dnes po rozehrání obzvlášť) je na takové výši, že člověka už nemá u hudby moc co obtěžovat (maximálně tak nechápavá žena, nebo jiná životní povinnost :mrgreen: ).
Toto mé přesvědčení jsem si následně ověřil na stejné skladbě ze stejného nosiče ( Rebeca Pidgeon: Spanish Harlem Chesky Records 1994) ihned následně pro porovnání i na mé domácí sestavičce a Zbynku, můžeš být naprosto klidný, ty sykavky tam objektivně jsou v nahrávce ;) . A nejen tam, rovněž jsou velice silné u skladby Roberta Parsna: Ave Maria, kde chrámový prostor, v kterém byla nahrávka sejmuta toto rovnež zvýrazňuje a bedny je dávaj jasně najevo hadráky-nehadráky. A třeba v jiné nahrávce C. Monteverdiho naopak vůbec neuslyšíš s, ale je to i dáno jinak položením důrazu na znělost slova obsahující Sss i jiným prostorem. Prostě kvalita, místo a způsob nahrávky do toho hodně promlouvá, ale to vlastně všichni víme. Tak si v klidu užívej TOP hudby a věř, že mnozí mohou závidět.

PS: Přesně jak si říkal, Prostidumi jsem po 3.skladbě svlíkl z obalu, obal použil a nosič... Ne všechno se má podporovat... :mrgreen:

bohus
Příspěvky: 518
Registrován: 19 dub 2008 13:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od bohus »

Teda Koryšu, co jste to proboha hulili, že jste z toho ohluchli :mrgreen: ?
Vzdyť to Zbyňovi nehraje i kdyby chtěl. Možná se to přiblíží tranďáku až na PPP připojí nové káble *hura* .

PS: Zbyňku, zapni si mobil, ať nemusíš stanovat.
Těším se pak na záhul. *2thumbsup*

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od korys »

Kurňa, Bohušu, tos teda neměl... vždyť víš, že neinhaluji ani tabákové splodiny a mám smyslovou skupinu 1 potvrzovanou každým rokem audiogramem od učených doktorů ORL.:twisted:

Jízda to byla parádní, měl ses přidat. *hura*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

Pipísi, každý z nás, nebo skoro každý, co jsme z Názorů, něco od Tebe máme.
Ale rack od Tebe, to nemá konkurenci.
Světlý rack pevně podpírá Zbyňkův černý Densen a dává mu vyniknout.
Dostalo to "výšku".

Nejvíce závidím to umění, zrát zřetelně i potichu. Uši odpočívají, hudba zasahuje cíl.
Opět mi naskočila husí skurka,(kůže) nezpochybnitelný měřák hodnoty Beat. :-)
Všechny žánry, bez rozdílu.

Doma mi to 2 hoďky nehrálo, to nejde srovnat.
Korýšek zdvořile poslouchal, ale víme svoje.
Díky mě opouštějící paměti, jsem se druhý den uklidnil. S pocitem věrného zvuku jsem se věnoval poslechu lehce huhlavých levných kompošů.
Hudební orgasmus, je otázkou fantazie. Takže přátele už k sobě zvát nebudu, nebo to odbudu s výmluvou na studené Denseny. Náladu spravím poctivou brazilskou kávou z Pipísova espressa. Skutečný zvuk mé sestavy, silně kontrastuje s tvrzeními, zde uveřejněnými. Bájná lhavost ?

Zbyňku děkuji, setkání s přáteli rozradostní den.

dekac
Příspěvky: 144
Registrován: 11 črc 2009 12:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od dekac »

Efičák : Takže přátele už k sobě zvát nebudu, nebo to odbudu s výmluvou na studené Denseny.

efi, a to nemyslíš vážně,že?!

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

dekac píše:Efičák : Takže přátele už k sobě zvát nebudu, nebo to odbudu s výmluvou na studené Denseny.

efi, a to nemyslíš vážně,že?!
Dělenec, jde ve všem, co na zvuku vnímám o tolik nahoru, že bezprostředně po návštěvě u Zbyňka, poslouchat nelze.
Integráč je teplotně závislý. To znamená, že plného rozvinutí svého potenciálu, dosáhne až druhý den, po zapnutí.
Protože ho přes týden vypínám, byl páteční start opravdu studený.
Dekáči, jsi samozřejmě milým hostem a Tvá návštěva s Teslou NC-470, Ortofon 2M Red a báječnou muzikou na LP, mi otevřela další zvukové a hudební obzory.

Zbyněk vyčkává a nakupuje vinyl.
Do pořízení kvalitního phona musím uznat, kvalitu CD formátu.
Je to celé sladěné, souvislé a hudební.

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

Rád bych Korýšovi a Efičákovi poděkoval za velmi příjemnou návštěvu. Bohušovi na vysvětlenou: nic jsme nehulili, jen jsme se téměř tři hodiny opíjeli soustředěným poslechem dobré hudby. A to jde hlava kolem.
Korýš přinesl sadu cdček a lahůdky ve formě oblíbených skladeb jsme si vzájemně servírovali napřeskáčku. Hrálo se vše možné i nemožné: Шостакович, Roy Hargrove, Мусоргский, Nerez, Van Morrison, Hradišťan, Vivaldi, Händel, Clannad ...
btw.: Korýši , díky za cdčka, ale včera i dnes pro mě z nich existovalo jediné:

Roy Hargrove - "Family" (Verve, 1995).
Obrázek
Poslední, co mi chybělo do sbírky *jupi* Současný šťavnatý nekomplikovaný staright-ahead. Díky moc !!!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dagonov, sekal a 4 hosti