Zbynek

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 819
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od korys »

Já jim věřím a těším se. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

Mark Levinson píše:Jen se zeptám jestli Ty sám jsi spokojen i když se to ještě rozehrává, že a na závěry je brzo.
Je brzo. Jednak Triangle nerozehrané, jednak jsem po dvouletce se SF navyklý na jejich zvuk.
Takže běží odvykací kůra :)
Na Vánoce budu vědět víc.
Záměna regálky za sloupy není až tak úplně jednoduchá. Sloupy hrají basy lépe, to je přirozené. Babatunde Olatunji vykouzlí se svými kolegy skutečný "Circle of drums".
Ale zase připomenu výroky na fóru, týkající se regálků, ve smyslu:"poslechnu tři cdčka a odpočatý běžím dělat něco jiného".
Pustil jsem si na Trianglech U2 18singles. Notoval jsem si u toho ze začátku jak ty sloupky basují (btw.: taky mě ty sloupky nenápadně nutí poslouchat o něco hlasitěji než jsem byl zvyklý). Takže k U2: když cd dohrálo, byl jsem jak vytažený ze ždímačky.
Asi na ty basy nejsem zvyklý a budu muset "posilovat".

Přítel Renown přislíbil zapůjčit udělátko, díky kterému budu moci k zesíku připojit oboje repráky a dálkovým ovládáním jen měnit, které hrají.
bohus píše:Zbyněk je na zvuk Sonusů dost zvyklý, ale myslím si, že jeho nové Triangly mu umožní zapomenout. Od prvních tonů mi bylo jasné, že výšky a středy jsou přesně tam kde mají být.
Triangly jsou výborné.
Zatím mě jemně ruší ... pravdivost? (nebo jak to nazvat) ... hornového výškáče.
Mám rád nahrávku Rebeccy Pidgeon "Spanish Harlem" (straý to hit Ben E.Kinga), fantastická referenční nahrávka od Chesky.
Úvod je plný sykavek:
There is a rose in Spanish Harlem
A red rose up in Spanish Harlem

SF tuto pasáž zvládaly bravurně, Triangle ty sykavky mají výraznější než je mému uchu libo.
Nimrám se ale jen v takovémto detailu, jinak je vše OK.

bohus píše:PS : nemám ani páry o tech. hodnotách Tvého Densena, ale jsou to "silné" bedny a nevím, jestli nebudou i pořádně hladové. ?!?!
Densen B-320 má sice "jen" 8 ohms: 2x100W, 4 ohms: 2x200W, ale Triangle mají citlivost 91 dB. Proto bez problémů.

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1354
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od NA »

Gratuluju k novému přírůstku. Čím si udělala tato u nás téměř neznámá značka cestu k Tvému srdci?
Rozteč 3m je opravdu již moc, jak zde již bylo podotýkáno a poslech za tokových podmínek je již opravdu „kulisní“
CD Rebecca Pidgeon - The Raven je celkem prubířským kamenem co se výšek týká. Tatínek jí tak udělal, ta holčina má výraznější sykavky. Pokud je použito nezkreslující železo a bedny bez efektního zdůraznění výšek je i toto CD v pohodě, bez pocitu přehánění na sykavkách. Mě tedy na textilních kalotách DYNAUDIO a SCAN SPEAK, které jsem míval, ani teď u keramiky ACCUTON toto CD nepříjemné pocity nevyvolává. To moje teta má v hlase tak nepříjemné sykavky, že po chvilce vždy mizím z její blízkosti, kam se na ní Rebecca hrabe. :D
Noble Audio - výroba a prodej

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Všichni ode mě máte srdečné pozvání (Pipís to snad tlumočil Filipovi) přijít si je ke mě poslechnout !
Musím si postěžovat! Pipís mi nic nepřetlumočil! A nebo si nepamatuji :?: Nevím, stát se mohlo obojí... *headbang*

Každopádně si myslím, že po čase budeš s velkými spokojen.Dej jim čas, až se pořádně rozcvičí a po tréninkovém zápřahu začnou podávat odpovídající výkon. Neznám je, neslyšel je, ale dal bych jim více volnosti v podobě posunutí více do prostoru. A ten tam na ně máš! *thumbs up*

efičák
Příspěvky: 1965
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

Než trápit slechy sykavým pýrem, to raději trochu bylin z škapulíře, do zvonící horničky, alespoň prozatím, než závěs rozvolní se.
Já trpěl rok. Na kovových Focal výškáčích v sloupech Shan, byly u mě půl roku flicové mikiny.
I po roce presence syčela trestem sykavým. Tchynin jazyk klokotal k nenávisti syk.
A pak šly z domu,
za čtvrt nákupky k tomu.
Ten hliníkový chlad,
teď nemám vůbec rád.
Snad ještě pračka sítě, zachrání tě.
Jinak 200 hodin syčely i textilní kaloty J.M Renaud. Od té doby já Francii "neraud".

Triangle jsou syrové a na jiných nahrávkách nepíchají.

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od mafo22 »

ak si mal doteraz sonusy, ktore hraju tak akoby pod dekou, alebo skor vsetky skladby hraju rovnako tak to budes mat tazke,s novymi bednami ak neskresluju zistis ze niektore oblubene cd sa nedaju pocuvat lebo su jednoduche zle nahrate :) ale zase ak je cd kvalitne mal by si pocut dokonaly zvuk, co si pamatam na hifi-vystave v prahe tam hrali triangle celkom slusne, uderne, presne mozno viac basov ale to mohlo byt sposobene akustikou atd. tie vysky by sa dali poriesit aj kablami neveril som ale funguje to,, nejake medene by to mohli zjemnit.

a co zosilovac mozno bude treba zmenit tiez, predsa uz su tu vacsie bedne, s akymi zosilovacmi ich odporuca vyrobca :?:

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 426
Registrován: 17 dub 2008 20:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

NA píše:Čím si udělala tato u nás téměř neznámá značka cestu k Tvému srdci?
High End Praha 2008 (Magellany Grand Concerto na Srollovi), High End Mnichov 2008 (Magellany Grand Concerto na Octave), poslech v hi-fi studích (např. mnou doporučovaný Polský Těšín).
NA píše:Pokud je použito nezkreslující železo a bedny bez efektního zdůraznění výšek je i toto CD v pohodě, bez pocitu přehánění na sykavkách. Mě tedy na textilních kalotách DYNAUDIO a SCAN SPEAK, které jsem míval, ani teď u keramiky ACCUTON toto CD nepříjemné pocity nevyvolává.
Nezlob se NA, ale toto se mi s Tebou nechce na tomto fóru rozebírat.
Mám pocit (nechce se mi to teď hledat), že jsi Pavel R. - výrobce reproduktorů pod značkou Noble Audio. Značky , která (jak jsem našel na netu) používala Dynaudio a Scan speak a která teď používá keramické měniče.

Na rozdíl od nás běžných a nezávislých milovníků hudby, ty jsi osoba z hi-fi byznisu.
Pokud ve svém příspěvku zmíníš jak (úplnou náhodou?) v Tebou používaných měničích ty sykavky hrají skvěle, ihned to na mě dýchne "guerilla marketingem".
Obecně (nemyslím na Tebe)pro mladého nadějného tvůrce nové značky reprobeden, resp. prodejce nějaké takové značky, kteří by svou značku (=její výrobky) rádi "prokopali ven", je jednoduché na nějakém fóru nenápadně vstoupit do srovnávání své značky (nebo třeba jen jím užívaných měničů) s nějakou již obecně uznávanou značkou. Cílem bývá dostat do podvědomí komunity ty informace, které se mi (jakožto výrobci, resp. prodejci) hodí.
Tady na fóru jsme již také měli srovnávání Sonus Faber s mladou nadějnou česko-italskou vyrábějící reprobedny.

Nezlob se NA, nemyslím to špatně, velmi rád s Tebou podiskutuji o čemkoliv, jen ne o reprobednách. V reprobednách pro mě nejsi nezávislý.
Filip Kolinsky píše:Musím si postěžovat! Pipís mi nic nepřetlumočil!
Filipe, jsi srdečně zván! Těším se jak pokecáme !!!
eficak píše:Triangle jsou syrové a na jiných nahrávkách nepíchají.
Jsou skvělé, ale znáš to - hledáš hnidy.
mafo22 píše:ak si mal doteraz sonusy, ktore hraju tak akoby pod dekou, alebo skor vsetky skladby hraju rovnako ...
Sorry mafo22, ale kolik SF a jak dlouho jsi poslouchal? Na čem? Ne, tyto diskuze ne ne ne!
Proto zvu kolegy k sobě na poslech, protože právě při poslechu té stejné nahrávky na tom stejném železa v tom stejném prosotru můžeme dělat hodnotící soudy.
Kromě Pipíse nevím o nikom, kdo by měl SF na Densenech a proto se mi o tom nechce diskutovat s každým, kdo na základě svých všelijakých zkušeností z minula má představu o tom, jak to asi tak možná může hrát.
mafo22 píše:a co zosilovac mozno bude treba zmenit tiez, predsa uz su tu vacsie bedne, s akymi zosilovacmi ich odporuca vyrobca :?:
Než příště položíš takovou otázku, zkus jestli si ji nedokážeš zodpovědět sám. Reprobedny i zesilovač co mám najdeš pod každým mým příspěvkem. Na stránkách výrobců (jak Densen, tak Triangle) najdeš technické údaje. Najdi si to, není to tak těžké.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zbynek

Příspěvek od Renown »

Ale pánové, čemu se divíte. *headbang*

Tohle je přece na všech česko-slovenských fórech jedna z mála jistot. Vždy se najde někdo, kdo sice neslyšel ani SF Cremona Auditor a ani Triangle Magellan Cello SW2, a neslyšel ani zesilovače Densen a netuší v jaké (z akustického hlediska) místnosti hrají, ale ví naprosto jistě a předem, že to bude na hovno, a má okamžitě tisíc devětset dobrých rad jak to vylepšit. Že bude třeba vyměnit zesilovače, nebo možná taky bedny nebo se rovnou celou místnost včetně aparatury. A možná i manželku.

Kdoví jak tohle vzniká ?

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Peer »

to Renown:
*thumbs up*

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od mafo22 »

sonusy velke stlpovky som pocul na high-end prahe a sice vyzerali celkom elegantne zvuk nic moc, nudne, bez iskry mozno za to mohlo prepojenie, akustika atd. a ine okolnosti pocul som tam aj tie triangle a tie hrali daleko lepsie,
pocul som este aj malinke sonusy neviem presne nazov stoja okolo 35 - 40sk a hrali celkom slusne ale tak bez vysok, pohodovo ale chybala tomu iskra :mrgreen: ale samozrejme nie som ziaden sonus znalec takze moj prispevok ohladne sonusov bol zbytocny,,
tie triangle maju zatazitelnost 200 - 350W podla mna tie denseny by mali byt aspon dva,, densen som nikdy nepocul ale tym bedniam by pomohlo urcite nieco vykonejsie.
a nebudte zas taki precitleveni, nikto nechce menit manzelku ani miestnost, ale ked sa kupia vacsie bedne vacsinou maju aj vyssie naroky na vykon.
ale radsej uz sa uz nebudem snazit akoze poradit aby zas niekto z toho neodpadol,,, najlepsie bude predat triangle za polovicu lebo maju sykavky a nechat si denseny lebo hraju dobre so sonusmi a je po probleme no nie.
tak nech sa dari

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Peer »

to mafo22:
Těžko posoudíš zvuk repro beden na výstavě, zvláště v Praze.
Z toho nelze dělat závěry, jak to hraje...

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od mafo22 »

v poriadku, pisal som ze nie som sonus znalec,,
hlavne mi islo o to ze tie bedne potrebuju asi nieco silnejsie ako tie sonusy.
a poukazat na dalsie moznosti ktore by mozno pomohli ale vsetko sa obratilo naopak.
viac nie je co dodat

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Zbyňku určitě rád přijedu, jen to nějak poskládat dohromady. Přeci jen je to kus celé republiky...
Filip K: Pipís mi nic nepřetlumočil! A nebo si nepamatuji Nevím, stát se mohlo obojí...

Ano, paní skleróza to byla ;)
Pipís, mohlo to být o po té, co mi u vás vadí ty kruháče a mě to nutí parkovat na jejich vrcholech. :mrgreen: To víš, pak se člověk těžko soustřeďuje na informace. *headbang*

mafo22
Příspěvky: 95
Registrován: 17 dub 2008 16:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od mafo22 »

pipis

nie som ziadny strelec, a napisal som to na zaklade doterajsich skusenosti so sonusmi, ale vlastne hodnotenie bedni je uplne z cestne :roll: vzdy bude zaviest ako je to cele zladene,,

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Peer »

Ok mafo22. Jen majitelé napadených Sonusů se ozvali... :)
A nikdo to nemyslel zle!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů