Zdeny

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Mike »

Já mám stejný problém když chci poslouchat gramo tak musím dát zesilovač alespon na 12-13 hodin aby to bylo slyšet... Mám MC přenosku Ortofon Tango předzes je project phono box. Pomohlo by step up trafo? Nebo jiný předek?
Zdraví Michal

Tomíček
Příspěvky: 82
Registrován: 20 dub 2008 18:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zdeny

Příspěvek od Tomíček »

Mike píše:Já mám stejný problém když chci poslouchat gramo tak musím dát zesilovač alespon na 12-13 hodin aby to bylo slyšet... Mám MC přenosku Ortofon Tango předzes je project phono box. Pomohlo by step up trafo? Nebo jiný předek?
Zdraví Michal
Mám jako druhou sestavu to samé...Ale "hlasitost" prakticky stejná jako u dalších zdrojů v sestavě. Spíš to vidím někde na chybu v zesilovači. Asi blbá otázka - máš na PB přepnuto na MC ?

Zdeny
Příspěvky: 1057
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

V zapojení chyba není, Pass má menší citlivost, nic víc v tom není. S Brystonem BP25 to hrajce o něco méně hlasitěji než s CD. Čili řešení je, otevřít phonobox, polaborovat s nastevním zpětné vazby a vstupním děličem a bude to.
Jen musím sehnat někde schema, nechce se mi to kreslit, z toho jsem už vyrostl. Ale soudím, že jde o klasické zapojení nějaké 5532, tak to by neměl být problém. Jinak přenoska moje je MM, přepnuto mám správně.

Mike: mimochodem, neříkla jsi něco o AC 4? :-) že bysme obejdnali 2 desky najednou a součástky ve dvojím taky ne? Ještě jsem pájku nezapomněl držet v ruce :-)

Uživatelský avatar
davidhighend
Příspěvky: 775
Registrován: 17 dub 2008 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od davidhighend »

Kluci a neni nahodou chyba v tom, ze to volume tocite na 2 hodiny rano a ne , jak pisete, na 14 hodin odpoledne?? *2thumbsup*

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od paolo »

Moc pěkná poslechovka. *palec* Hlavně ty vlnovody se mi líbí. :) Mi přijde, že každá poslechovka má bouli na cca 100hz. Někde to jde řešit a někde vůbec ne. Zesík od Pincka v Uruši si nezkoušel?:) teď je na ebay moc pěkný konec.
Rothaudio

Renown
Příspěvky: 2319
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zdeny

Příspěvek od Renown »

Výstupní úroveň jednotlivých přenosek se dost liší. U MM případně u high output MC to bývá od cca 2mV do 5,5mV. U low output MC to bývá 0,15mV - 0,5mV .
Nepsané pravidlo říká, že pro MM se používá napěťové zesílení 40dB (tedy stonásobné) a pro MC 60dB (tedy tisícinásobné). Z toho lze snadno spočítat úroveň na výstupu předzesilovače. Některé phonopředzesilovače mají nastavitelnou úroveň ve více krocích.
Tak jsem dnes vyzkoušel spojení gramo+Pass+BW801. Musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Poslechnul jsem LZ III, E.C: Unplugged (nové LP Rykodisc 180gr) a Omega-Csilagok Útján.
Proti Cd je zvuk takový pohodvější, důraznější (což pravděpodobně dělá 12´´ basáček proti 8´´ v Dynaudiích) a teplost zvuku vyrábí Pass proti syrovému Brystonu.

A teď jeden dotaz na analogové guru: pro dosažení odpovídající hlasitosti srovnatelné s CD jsem musel vytočit hlasitost na 2 odpoledne. Je to normální, takový posun proti CD a nebo je na vině slabý výstup z Projct PhonoBoxu? Existují phonopreampy, jejichž výstup by se vyrovnal CD co do úrovně? Nemám papíry k preampu, abych se podíval na parametry.
Sorry, ale kombinace Phono Boxu a B&W 801 je poměrně legrační. To je předzesilovač ,který se prodával asi za 75 Euro. Mimochodem má zisk 38dB/55dB
Po dnešním kontrolním poslechu reálně zvažují výměnu phonoboxu za nějaký lepší preamp. Když někdo dá tip na slušný a zaplatitelný (cc do 15-20tCZK) preamp, budu vděčný, nejlépe by bylo s vlastní zkušeností. Pokud by se dokonce našel někdo, kdo by byl ochoten zajet a vzít s sebou svůj a něco si poslechnout u mě, to by už bylo naprosoto super.
Samozřejmě, mé doporučení je Audio Research PH-5 nebo Edgar TP305. Je to sice o něco dražší než Peerem doporučovaný Dynavector, ale je to taky kvalitativně úplně jinde. Pokud by v tom neměly být lampy tak si počkej na sériovou výrobu Genie GTP-1. (design PMA)
Já mám stejný problém když chci poslouchat gramo tak musím dát zesilovač alespon na 12-13 hodin aby to bylo slyšet... Mám MC přenosku Ortofon Tango předzes je project phono box. Pomohlo by step up trafo? Nebo jiný předek?
Neblázněte ! K Phono Boxu step up trafo *headbang* K zesilovači za 75 Euro trafo za 600 Euro ???

Zdeny
Příspěvky: 1057
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Renown:

děkuji za odpověď. Ten test byl je pro to, abych viděl jestli vůbec má smysl s LP pokračovat. Ukázalo se mi, že i při této nesmyslné kombinaci a si ano. Proto o tom uvažuji a pomalu hledám možnosti, kudy se dát.
Když jsem u toho Actidampu mk IV, co ty na to? je z tvých luhů a hájů, pokud se nemýlím, i když je to již pár let...


Ne ne, step up trafo - o tom jsem nepřemýšlel, protože je to přesně o tom, co píšeš - o nákladech, i když třebas do budoucna, bude MC...

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Mark Levinson »

davidhighend píše:Kluci a neni nahodou chyba v tom, ze to volume tocite na 2 hodiny rano a ne , jak pisete, na 14 hodin odpoledne?? *2thumbsup*
Srandičky, to by Ti šlo :lol: :lol: :lol:
No ne Ty žiješ? *sunglases*

Zdeny
Příspěvky: 1057
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Tak po delší době taková drobná změna.
Jak možná někdo zaregistroval, objevily se mé žádosti o nabídku na nějaký lepší CD (SACD) přehrávač v inzerci. Nějak jsem to nehrotil, nechával všemu volný průběh. Pravda, mocnabídek mi nepřišlo, jen Paul mi poslal upozornění na dva přístroje, které se objevily krátce po té, co jsem napsal svůj inzerát o koupi. Shodou okolností, v té době jsem pobýval na Ukrajině a tedy jsem neměl přístup k mailu ani internetu, ale jedna nabídka přišla zrovna v okamžiku, co jsem se už vraceli zpět a navíc, inzerát byl z místa, přes které jsem záhy projížděli. Telefonát majiteli CD přehrávače, domluveno zapůjčení proti záloze, vyhledání bankomatu, návštěva a - Coplan 822A jede se mnou domů na test. Domluvili jsem se s majitelem, že pokud nebude pasovat mé představě, v sobotu mu jej vrátím (vyzvedával jsem ho ve čtvrte večer). No, zkrátím to, místo CD přehrávače jsem poslal majiteli děkovný vzkaz s tím, že přístroj si ponechávám.

K technice: potřeboval jsem doplnit sestavu Bryston/Dynaudio, tedy analytickou kombinaci, která dost nemilosrdně odhalí vše nedobré. Proto jsem s trochuh obával, nemaje s Coplandem pranic zkušeností, ale vědom si země původu (Dánsko, doufá, že se nepletu), jsem usoudil, že Dánové umí vyrobit excelentní bedny a tak by třebas CD nemuselo být vůbec špatné. Nutno uvést, že stroje v 1A stavu, jako nový.
Ještě večer, po 11 hoidně a za sebou 800km z Warszavy, přes kterou jsem se vraceli z Kyiva zpět, jsem jej zapojil a vyslechnul asi 20 minut hudby, E.C.- Unplugged, o kterém jsem si byl jist, že ho znám nazpamět a nic mě nemůže již na této nahrávce překvapit. Zkrátím to. Vélký omyl, pánové! Kolik detailů, co je ukryto na této famózní nahrávce mi bylo dosud utajeno!

Tato kombinace Copland/Bryston/Special 25 se vyznačuje jedním rysem, ktewrý jsem dosud na žádné mé ( a potažmo možná ani jiné) sestavě nezažil: a to je rozvrstvení zvuku, nástroke mají kolem sebe neuvěřitelný vzduch a o sborových vokálech těžko hovořit! Jednotlivé party jsou dokonale rozseparované, takže přesně lze spočítat, kolik je sboristů na podiu. Tohle jsem si ověřil druhý den na LP WYWH od PF, kde je zpíváno dvojhlasně, což jsem sice tak nějak vnímal, ale jaski podvědomně. Nyní jasně slyším dva hlasy po celu skladbu.

Jsem nadšen, takhle detailně mi zatím žádná sestava nezahrála.

Dnes jsem provedl tests a Copland byl zapojen na místo Teaca DV50 do druhé sestavy (Pass, BW801). Tady to bylo taky vynikající, ale ten vzduch v nahrávce není tak výrazný, jako na Brystonu a DA, nicméně jde o excelentní podání i zde. Proti Teacu produkuje Coplan trošku méně důrazný zvuk v basovém pásmu, ale basy jsou excelentně prokreslené a rozvstvené, krásně zní basový buben v Eagles- skladba 6 - Hotel California. To je hodně dost dobrý!

Jsem neskutečně rád, že jsem si udělal tu kártkou zajížďku a Coplnda vzal. Recenze na webu nejsu, resp. já je nenašel, takže nejsem zatížen žádnými předsudky a jediné, co vím, je, že mi přístroj 100%ně padnul do sestavy, pro kterou jsem právě Cd potřeboval.

K technice jen to, že je na bázi BB převodníků, má XLR výstupy, koax digitál a toť vše, snad uvedu jen CD text (občas se hodí). Barby sedí zcela shodně k Brystonu. provedení uvnitř nehodnotím, neb jsem to neviděl, ale váha je 10kg.

Tím končím a jdu si pustit něco od Dire Staits.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Aleska »

Gratuluji,
nemohu zapomenout na tvoji malou poslechovku... *2thumbsup*

capouch
Příspěvky: 98
Registrován: 22 črc 2008 13:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od capouch »

Zdeny
To je ten z Havířova? Viděl sem ho v inzerci, za ty peníze asi není co řešit, sice tuhle značku vůbec neznám, ale snad bude možnost někdy slyšet.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1633
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zappadaddy »

Já si to myslel že potřebuješ lepší zdroj.To co ti dává zdroj to posloucháš.Jsem rád že ti do tvého skvělého řetězce zapadl snad ten nejdůležitější komponent. *thumbs up*

Zdeny
Příspěvky: 1057
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Zdeny »

Včera jsem si pustil CD Bridges to Babylon od RS. O tomhle Cd se veskrze píše, že je to zvuková koule. Ono, poslední CD od této kapely nejsou zvukově to nejlepší, např. Biggerbang i Voodoo.
Jenže, to co se píše, může být dáno tím, na čem se tato CD hrají.
Já jsem si je nepustil už možná 2 roky, ale nyní-jak jsem psal nedávno-mám nová CD - a to zmíněný Copland 822, který opravdu vyniká podáním detailů a separací jednotlivých zvuků. A opravdu, na tomto Cd se dá poslouchat i již zmíněné Bridges to Babylon, aniž by mě to nějak víc výrazně vadilo. Vzdcuh kolem nástrojů právě rozbil tu spatlanost a objevila se řada vrstvených aranží.
Ten stejný pocit jsem měl při poslechu posledního řadového alba Rush - Snake and arrows. To je dost nařvané CD s převahou vyšších partií v kmitočtovém rozložení. No, dá se to nakonec překousat.

Tak jsem se znovu ubezpečil, že tenhle Copland 822 stojí za to. Dneska, bude li čas, jej přestěhuji do sestavy k Passu a BW, uvidíme, jak se tam pochlapí na místě Teac DV50.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6384
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zdeny

Příspěvek od dadaft »

Zdeny píše:Včera jsem si pustil CD Bridges to Babylon od RS. O tomhle Cd se veskrze píše, že je to zvuková koule.
to se říká? mně se to album moc nelíbí, myslím písničky, kromě jediné - Anybody Seen My Baby?. ale nahrané je to fantasticky...

Uživatelský avatar
Machalík
Příspěvky: 216
Registrován: 11 črc 2008 14:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeny

Příspěvek od Machalík »

Nahrané je to strašně.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host