DAC + stereo zesilovač + regálové repro + sub

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
ForeignerOnEarth
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC + stereo zesilovač + regálové repro + sub

Příspěvek od ForeignerOnEarth » 26 čer 2018 12:35

NAD C326BEE jsem koupil před měsícem nový po pečlivém výběru v omezeném rozpočtu, aby zbylo na reproduktory.
Oproti původnímu Panasonic AV receiveru neskutečně zlepšil zvuk na všech repro, u kterých jsem mohl zkusit starý i nový zesilovač.
Kromě toho jsem zesilovač měl v předváděcí místnosti RIHA a pan jednatel společnosti Pavel K. řekl, že tenhle NAD na svou cenu hraje skutečně dobře a to není příznivcem této značky. Bon Bonusy bych musel do 14 dnů od zaplacení vrátit dle zákona, koupil jsem je s tímto úmyslem. Na Slovensko si poslechnout BV Audio nepojedu, i když to vypadá taky hodně dobře. WM Audio zase při velikosti přes 40 cm se nevejdou do úklidové polohy ve stěně. Ty Bon Bonusy si nechám, za tu cenu hrají fajn a pro přesný poslech mám Sennheisery HD 660 S, přičemž přesně prokreslené basy jako ve sluchátkách bych stejně v ničem neslyšel. Bon Bonusy jsou určené pro společenský poslech, takže prostě musím respektovat i názory manželky, se kterými nesouhlasím. Úplně po svém si poslouchám v Sennheiserech.

RedBaron: myslím, že fakt dobrý jsou Sennheisery HD 660 S, které beru jako zlatý standard, takže přesně vím, co všechno v repro neslyším nebo slyším jinak. Skladby, které používám k testování repro, jsem v těch sluchátkách slyšel tolikrát, abych si je detailně pamatoval. A pokud bych chtěl od repro a zesilovače totéž, tak jsem tak na 100 000 Kč ne-li dráž.
Koukám se přitom i na maximálně široký muzikální spektrogram a vidím v čase přesně které frekvence už neslyším nebo slyším blbě.
Mám ve foobaru nastaveno 10 oktáv úplně odspoda po 20 kHz. Je krásně vidět na kterých frekvencích hrají třeba basa a bicí a jak je modifikována barva zvuku, když je něco slyšet méně či vůbec. A také je vidět když třeba nástroje mají hlavní složku někde mezi 80 - 200 Hz a různé bedny v této oblasti typicky zesilují nebo zeslabují, tak co to dělá.

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 26 čer 2018 12:45

NAD C326BEE 2x50W RMS = minimálně 2 x 100 W pro fortissima = akustický tlak + 20 dB k jmenovité citlivosti reprobeden při 1 wattu. Majitel uvedeného zesáku může být ohledně dostatečnosti výkonu proto naprosto v klidu.

P.S. Xavian Bon Bonus mají citlivost 87 dB při 1 wattu. Zatížitelnost ani SPL výrobce neuvádí, dá se ale kvalifikovaně odhadnout, že na akustický tlak 103-105 dB/1m dosáhnou bez problémů. S NAD C326BEE tvoří "výkonově" sladěnou dvojici.

sekal

Příspěvek od sekal » 26 čer 2018 13:42

ForeignerOnEarth píše:
26 čer 2018 12:35
WM Audio zase při velikosti přes 40 cm se nevejdou do úklidové polohy ve stěně.
V nabídce tohoto výrobce je i menší model VMA-II µ, který splňuje všechny požadavky, vč. cenového..:idea:

ForeignerOnEarth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ForeignerOnEarth » 26 čer 2018 15:07

sekal: a fakt myslíte, že tyhle WMA-II mikro bedny za 12 000 Kč přehrají nejen Xavian Bon Bonusy, ale i RIHA Nano Plus M za 32 000 Kč s oběma Seas reproduktory? Jak jsem napsal, tak kdyby mně Bon Bonusy ve srovnání s RIHA Nano Plus M při reálném hraní hudby nějak chytaly za uši, tak si to manželka prostě neprosadí. Fakt jsem za ty týdny nashromáždil z oblasti hudby, kterou posloucháme, asi 30 nahrávek, které jsou schválně hodně obtížné a hodně kvalitně nahrané. Jakmile jsme začali zase rutinně poslouchat běžnou muziku, tak z toho vypadnul hlavní problém, že ty nahrávky jsou prostě dost často mizerné a není problém z čeho hrajou, ale co hrajou.
Takže si nechám Bon Bonusy a čas budu věnovat spíše výběru lepší nahrávky. Zvláště u klasické hudby třeba existují desítky nahrávek od roku 1950, takže se to liší orchestrem, nahrávkou, postnahrávkovým zmršením a podobně. Na některé nahrávky je adekvátní reproduktor v mobilu, nic lepšího si to nezaslouží. :-)
A nejde zdaleka jen o klasickou hudbu, ale i rock, pop a folk, zvláště koncerty. Když jsem hledal nejlepší živej Hotel California, tak absolutně nejlepší nahrávka má mp3 128 kbps a dramaticky přehraje dalších dvacet mp3 320 kbps, flaců a ogg, které sice nejsou tak zkomprimované, ale stojí za houby. Už jsem toho i dost nakoupil po desetikorunách třeba od Google, 7 digital nebo supraphononline, když to chci pořádně a pak takový nákup za pár desetikorun udělá rozdíl odpovídající rozdílu v bednách za milion.
Naposledy upravil(a) ForeignerOnEarth dne 26 čer 2018 15:10, celkem upraveno 1 x.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 26 čer 2018 15:08

a jo, tak zesik uz mas, tak ok
fakt tyhle trpajzliky kupujes na vaznou hudbu ?

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 26 čer 2018 15:25

ForeignerOnEarth: ak by si bol ochotny zverejnit ten tvoj zoznam hudby, tak nevahaj :-)

sekal

Příspěvek od sekal » 26 čer 2018 15:52

ForeignerOnEarth píše:
26 čer 2018 15:07
sekal: a fakt myslíte, že tyhle WMA-II mikro bedny za 12 000 Kč přehrají nejen Xavian Bon Bonusy, ale i RIHA Nano Plus M za 32 000 Kč s oběma Seas reproduktory?
Nemyslím a také jsem nic takového jsem nenapsal. To mi jen cosi podsunuješ. Vyjadřoval jsem se pouze k Bonbonusům, které jsou dle mého jednoznačně objektivně špatné bedny. Při daných (dosti omezujících) požadavcích bych si pořídil nejspíše BVaudio E1.2 nebo něco podobného.

ForeignerOnEarth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ForeignerOnEarth » 26 čer 2018 15:58

sekal: pardon, nechci nic podsouvat a je rozdíl mezi Bonbonusy a novými dražšími Bon Bonusy.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 26 čer 2018 16:19

Dalsiu vylepsenu a drazsiu verziu by Xaviani mohli nazvat Bon Bon Us :D

sekal

Příspěvek od sekal » 26 čer 2018 16:51

Nové Bon Bonusy mají o trochu větší ozvučnici a také o něco větší středobasový reproduktor. Vysokotónový měnič je dle všeho stejný. Měření nového modelu má však velmi podobnou tendenci jako starší typ těchto mýtických reprosoustav. O neutralitě nemůže být ani řeči.

A propos, všiml jsem si, že tazatel řeší svůj problém i na sousední AVmanii. Situaci poměrně dobře vystihuje následující příspěvek - http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p11958173..:)

ForeignerOnEarth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ForeignerOnEarth » 26 čer 2018 18:40

Tak dnes je to poněkud jinak, reproduktory už dávno stojí na stojanech, zbytečný nepořádek je pryč, odstraněny igelity, které chránily knížky před prachem při vrtání nového lustru, což bylo předtím. Prostě začátek testování se strefil do konce předělávek, proto ten nepořádek. Knížky snad hudbě nevadí, koberec také ne, sedací souprava a křesla také ne, ....

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 26 čer 2018 18:57

Atc scm 9ky bych koupil. Ale to pak majitel zjisti, ze zbytek sestavy stoji za prd a zas je proda, protoze mu nebudou hrat. :twisted:
Ja bych takovou sestavu nejradeji stavel od celkem neutralnich beden jako vyse uvedene. Na tom nejlip zjisti, jak mu co hraje v retezci a pripadne to muze povymenovat.
VMacka jsem slysel velka. Hralo to bidne. Pritom jakasi refrencni sestava.

ForeignerOnEarth
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ForeignerOnEarth » 26 čer 2018 20:58

Ať je to jak chce, tak pouze díky těmto 2 diskusním fórům plus dalším ochotným rádcům jsem jako člověk, který o tom před 2 měsíci nevěděl vůbec, ale vůbec nic, jen prostě slyšel, že to, co mu doma hraje, opravdu není ono, nakoupil poměrně docela dost komponent a mám dobrý pocit, že jsem s omezeným rozpočtem získal to, co ten poslech relativně raketově vystřelilo někam jinam.

Výchozí stav:
a) většinou mp3 128 kbps
b) stará zvuková karta Maya v pracovním PC -> uzavřené Sennheiser eH 250
c) mini PC ZOTAC s onboard zvukovkou, výstup optikou do AV receiveru Panasonic SA-XR 30 starý 15 let, déčkový,
Sony bedny z 20 let staré mini HiFi věže 8 mm dřevotříska + plast na přední stěně, obyčejná dvoulinka k bednám

Nynější stav:
a) flac z vlastněných CD, flac a mp3 320 kbps koupené, ....
b) ARCAM irDAC-II přes asynchronní USB -> Sennheiser HD 660 S
c) mini PC ZOTAC -> asynchronní USB do DragonFly Red (shodný DAC s Arcamem) -> NAD C326BEE -> Xavian Bon Bonus,
Audioquest kabely mezi vším.

Ono když se to sečte, tak to fakt nebylo málo peněz, takže šetření bylo na místě, celá přeměna za 2 měsíce potřebovala tolik know-how, že bych to z nuly bez Vás všech nedal ani za hodně dlouho. Je to rozhodně velký skok a nemám na to skákat do High-Endu, ale byl to celkem slušný a komplexní upgrade, no a ta vážná hudba se na tom fakt, ale fakt poslouchat dá. Zvláště když se ji spíše snažíme objevovat, takže taky nejsme extrémně rozmazlení a zkušení. A audio rozhodně není jediná oblast, která nás zajímá, takže pro nás je lepší slušná střední úroveň v několika oblastech, než se totálně vydat z peněz za high - end v jedné oblasti a o druhých ani nevědět.

Ono se pak dá skládat dohromady:
vymazlené fotografie krajiny pořízené v průběhu 15 let, vytvořit z toho řízené slideshow, promítat na pečlivě vybrané TV s kvalitním obrazem a k tomu přidat odpovídající většinou vážnou hudbu zase na takhle slušné audio sestavě a ve výsledku je to audio-visual "na míru vlastnímu subjektivnímu vkusu".
Jen nevím na čem to budu skládat, můžu to sice dělat Vegasem, ale dělat video z fotografií je degradace obrazu a audio bez komprese v audiostopě videa bude asi taky problém. Takže by ideální byl nějaký software, který prostě jen zajistí časování nezměněných fotografií a playlistu hudby v synchronizaci obraz - hudba. A ne z toho vyrábět guláš.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 27 čer 2018 09:36

Rozhodně souhlasim, že to je velký posun. Z nuly na zvuk, který sice možná není dokonalý, ale rozhodně bude velmi slušný. Většina obyvatel planety země nic takového nikdy neuslyší. Diskuze byla konstruktivní, s minimem flamewaru, který je zde jinak na denní pořádku. Takhle by to tu mělo vypadat.

Odpovědět