Dac v Lumin T3

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Liamee
Příspěvky: 440
Registrován: 16 kvě 2023 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od Liamee »

zdenek57 píše:
10 úno 2024 06:39
Pro Liamee
Dík za radu
Nemáš zač, rád jsem pomohl.

Uživatelský avatar
Booker
Příspěvky: 191
Registrován: 28 bře 2010 15:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od Booker »

Fidji99 píše:
10 úno 2024 15:17
Booker, ty a tebe podobni maju jeden zakladny problem.

len stale nie ste schopni pochopit, ze zhodou okolnosti, prave a jedine pre audio subory plati nieco uplne ine. To je vsetko. Ked raz akceptujes, ze pre hifi plati uplne ina sada fyzikalnych zakonov ako pre vsetko ostatne, zrazu ti to vsetko zacne davat zmysel.
To, že se něco omýlá tisíckrát dokola v hifi diskuzích neznamená, že je to pravda. Ale, to je teď úplně jedno.
Napiš prosím co jiného platí pro audio soubory. Je možné, že mi třeba někde něco neuniklo, ale prosím o přidání nějakého zdroje. Podívám se na to.

Edit: Až teď jsem si všiml zmínky:
Fidji99 píše:
10 úno 2024 15:17
Ked raz akceptujes, ze pre hifi plati uplne ina sada fyzikalnych zakonov ako pre vsetko ostatne, zrazu ti to vsetko zacne davat zmysel.
To jako vážně? Které fyzikální zákony platí pro hifi?
Fidji99 píše:
10 úno 2024 19:22
Ja len tvrdim, ze technicke argumenty v hifi uplne jednoznacne neplatia, preto sa napriklad vsetci spravni hifisti z rozlisujucimi zostavami zhodnu, ze existuje jednoznacne pocutelny vplyv datoveho kabla na kvalitu zvuku. Jeden by si mohol mysliet, ze data ako data, a napriek tomu nie.

Ale celkovo hifi je plne zahadnych fenomenov, ktore moderna veda nevie vysvetlit. Myslim, ze skor pristaneme na Marse, ako niekto vysvetli vplyv otocenia poistky na rezonancie miestnosti. A ludstvo mozno nikdy nedosiahne taku mieru pokroku, aby dokazalo zmerat, to co kazdy hifista s vekom degradovanym sluchom dokaze jasme pocut.
Co by mělo platit jiného, než technické parametry?
Jaké podmínky musí být splněny aby byla sestava považována za dostatečně rozlišující?
O jaké fenomény se jedná? Až potom se bavme o jejich vysvětlení.
Proč by se nedalo vysvětlit, že hifista slyší rozdíl mezi kabelem pro přenos analogu nebo digitálu?

Já vidím jediný problém v uvědomění svých schopností. Je škoda, že není jednoduché provádění řízených slepých testů. Myslím, tím spíš jejich organizační hledisko, než hledisko metodiky. Věřím, že jeden řízený slepý test by nemálo hifistům otevřel oči. Jsme jen lidé. Ale, slepé testy, také nechme stranou. Děkuji za pětnou vazbu.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti