Dac v Lumin T3

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Dac v Lumin T3

Příspěvek od zdenek57 »

Zajímal by mne Váš názor na DAC (bez streameru) do 100 tis ,kterým bych nahradil Lumin T3 a navíc si citelně “polepšil”
Zdeněk 57

damepa
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2023 20:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od damepa »

Chord Electronics Hugo 2 má velmi čistý a detailní zvuk. Proto to doporučuji

Maxpower
Příspěvky: 153
Registrován: 05 srp 2022 13:27
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od Maxpower »

V této ceně je velký výběr, těžko říct jaký očekáváš zvuk. Klišé rada, musíš zkusit sám na své sestavě anebo to risknout. Jen tak z hlavy - některé nad jiné pod limitem - Holo May, Orpheus, OctoDAC, Audio GD R7HE MK3, Exasound, Sroll, Casea, Chord, Gustard, PLAYBACK DESIGNS, Mola Mola, Lampizator a další a další...

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 854
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od Tomáš »

Oni dneska vlastně všechny moderní převodníky,počínaje čínskými Toppingem,Gustardem, SMSL jsou dobré.Rozdíly jsou takřka (na ucho) nerozeznatelné,kolikrát záleží pouze na nastavení vnitřního filtru toho kterého převodníku.Některé jich mají pět,šest.Takže opravdu osobní preference :D

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od zdenek57 »

Nabídka DACů je velká .Dotaz o radu vznáším abych si předběžně sestavil skupinu 4-5 kandidátů.Zajímala by mne i zkušenost jiných s Luminy a kam se případně posouvali dál po cestě za “lepším zvukem”

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od hřebík »

Souhlas s Maxpowerem a Tomášem. V dnešní době obrovská nabídka DACů, které mají dost podobné technické parametry... Ten Lumin asi taky není špatný? Co ti na něm vadí? Co očekáváš za zlepšení? Proč nejsi spokojený?

Můj názor / rada: Ve vedlejším vlákně hledáš sluchátka a sluchátkový zesilovač, nechceš si ujasnit nejdřív ty? Příliš změn najednou je často matoucích. Repro máš finální? Než začneš investovat (horentní) sumy do DACů, zaměřil bych se nejdřív na sluchtátka a repro, prostě na ty koncové "generátory" zvuku, které jsou nejzásadnější. DAC bych zvažoval až po dořešení sluchátek a repro, až se vše usadí. Rozumím touze po rychlém zlepšení zvuku, ale hrozí ti mj. kratší či delší koloběh opakované výměny všeho, který je obvykle ztrátový. Potkalo to řadu z nás podobně postižených...

Co se týče digitálních filtrů, zkus pořídit třeba HQPlayer, kde lze řadu filtrů vyzkoušet... Ten ti možná napoví, co vlastně hledáš.

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od zdenek57 »

Repro ,zesilovač ,filtraci ,kabely mám finální .Luminy mám od 2008,T3 je již druhy model.
Sluchatka je pokus najít k nim cestu -10% poslechu.Již delší čas bych rad zkusil změnu DACu.Chord, Casea a par DAC do 30 tis jsem odzkoušel.
Napadlo mne se poradit,zjistit názory jiných.

FS
Příspěvky: 1335
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od FS »

..a par DAC do 30 tis jsem odzkoušel...
A co jsi zjistil? Zaujal tě některý?

blesk666
Příspěvky: 897
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od blesk666 »

Nebudem velmi radit aky konkretny model, je to myslim docela individualna vec. Co vsak chcem zdoraznit. Poznam ludi co povedia ze nepocuju rozdiel medzi dvomi DAC-mi alebo zosilnovacmi… Hlavne ak vedia ze maju velmi podobne namerane hodnoty. Ja som si vyskusal u seba viac DAC-ov aj tak ze som mal naraz 3rozne doma nejaku dobu. Co tiez musim povedat za seba - rozdiely su aspon pre mna docela zasadne. Nie velmi u mna sadol inak velmi vsade chvaleny a vyborne merajuci Holo May, u znameho u ktoreho zakotvil bol May vsak jasne lepsi ako Casea Lynx. U mna bol pre mna jasne lepsi Chord Dave. Nedavno sa vystriedal u jedneho znameho vysoky model Moon (nebudem konkretizovat) a pptom Chord Dave a aj tam bol Dave vnimany ako jasne lepsi. Iny hifista z mojho okolia presiel z Dave na Rockna Wavedream Signature balanced. U mna bola toez na test tato Rockna a bola tiez skvela v mnohom najlepsia, ale viac sa u mna aj tak hodil Dave. To len ako ilustracia.
Cize co moze fungovat u jedneho nebude rovnako u teba.
Mozno ak by si opisal co by mal DAC zvukovo splnat. Resp ktorym smerom by si chcel zvuk posunut.
Kazdopadne jednu vec maju spickove DAC-y podla mna spolocnu - kokazu viac reprodukovat troj dimenzionalnu scenu, vzduch okolo nastrojov, ich definiciu v priestore.
Dlho som zil s dobrym DAC-om v domneni ze to moc ine nebude s “lepsim”. Znacne som sa mylil… Nemusi to byt nutne ani DAC za +5k Eur, najdu sa asi aj lacnejsie.

zdenek57
Příspěvky: 208
Registrován: 13 dub 2014 08:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od zdenek57 »

K těm DACům do 30 tis to bylo jen o vytvoření si představy…Mytek Brooklyn DAC,Audiolab M-DAC + a tomu podobné

FS
Příspěvky: 1335
Registrován: 29 říj 2016 00:30
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od FS »

A jaký jsi z toho udělal závěr? Můžeme zde jen spekulovat, že když se ptáš na kategorii 100k, tak Tě tyhle do 30k asi nikam oproti Luminu neposunuly, ale s tím, jak jsi skoupý na slovo se těžko nějakého konkrétnějšího doporučení dočkáš.

Takže v obecné rovině ... Mám tu zkušenost, že koupit DAC v relaci 100-200k byl pro mne dost problém a nakonec jsem nevybral. Vnímal jsem to tak, že za ty peníze už bych ke zvuku neměl mít výhrady, což se nenaplnilo.

hřebík
Příspěvky: 899
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od hřebík »

Lumin T3 jsem nikdy neslyšel a zatím jsem nenašel jeho parametry ani měření, takže nemám vůbec představu. Obecně:

Můžeš se na to dívat čistě technicistně - tj. pouze dle parametrů a vybrat prostě nejlépe měřící DAC dle parametrů výrobce nebo měření třeba na ASR. Tam dnes vítězí různé Toppingy, SMSL atd. do 30.

Nebo se vydej cestou pokusů a porovnání u sebe v sestavě, půjč si vše, co se ti podaří sehnat a poslouchej a poslouchej. A třeba dojdeš k navýšení rozpočtu jako např. FS. Byl to i můj případ. Luminy jsem sice nikdy neslyšel, ale dost jiných DACů ano. Zkusil jsem koupit i nějaký do 30, který je dle měření na ASR lepší než mé stávající Chordy (TT2 a Dave) a přestože jsem se opravdu snažil těm číslům věřit a myslel jsem si, jak Chordy prodám a budu vysmátý a bohatší, nedopadlo to vůbec dle očekávání. Chordy zůstaly a ten do 30 mám na chatu atd., možná ho prodám, nebo daruju do rodiny... Prostě ty osobní poslechové preference... Technicky je to kontroverzní, protože přeci ty parametry a měření, a vyvolává to nepříjemné diskuse, na které se tu snad nedostane.

V tvé situaci bych zvážil navýšení rozpočtu (zejména pokud jsou sluchátka jen poslechovou marginalitou) a v současné době zkusil třeba:

Grimm Audio MU2
Mola Mola Tambaqui
Chord Dave (případně TT2) plus M-Scaler.
atd.
Třeba u nich zažiješ pocit "citelného polepšení", o kterém píšeš v prvním příspěvku, ale těžko říct. Lumin T3 je loňský model? Co tě "tlačí" ke změně? Co ti vadí? U DACů se vyplatí počkat... Ale třeba nakonec skončíš spokojeně s nějakým tím do 30, v době stále se vyvíjecích DACů je to možné.

Yiakubou
Příspěvky: 514
Registrován: 07 črc 2020 18:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od Yiakubou »

Ja myslim ze je dobry vnimat oboji - jak mereni, tak poslech. Merit by to melo v ramci nejaky kvalitativnich standardu, coz ale neznama, ze to musi nutne merit ze vseho nejlip. Je to jeden z ukazatelu a stejne se nakonec kazdy pak rozhoduje podle poslechu (pokud je tedy moznost) a vlastnich preferenci. Kdybych si vybiral vybaveni podle hitparady SINADu na ASR, no nevim jestli by ten vysledny zvuk byl pro me to nejlepsi, silne o tom pochybuju.

Treba moje zkusenost s chi-fi DACy do 30 tisic je ta (Topping, SMSL, atd), ze to jsou supr stroje co daji hodne za malo penez, ale top zvuk z toho stejne nedostanes. Ja mam DAC modul od RIHA co stal v te dobe 30 tisic a ten s prehledem vsechno tohle prehraje, vcetne treba i DACu od RME v podobne cenove relaci.

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1745
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od PavelDosko »

co ti na DACu v T3 schazi/vadi ? Kolik chces investovat?

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 972
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dac v Lumin T3

Příspěvek od RedBaron »

Tak pokud se jedná o zvuk jako nejvěrnější kopii následující původní dodaný signál, není o čem. Pokud jde o nějaké líbivé přidané zkreslení, to už je jiná, ale za to se nemusí nikdo stydět že se mu to líbí a je schopen za to připlatit sto nebo dvěstě litrů na DACu navíc. Lidi dělaj horší věci.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti