Dobrá rada nad zlato

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Oldear
Příspěvky: 795
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Oldear »

Je to celkově zmatečná a i zbytečná diskuse, tazatel se neumí relevantně vyjádřit a specifikovat požadavky. Tady každá rada drahá a fakt nad zlato. Ale k věci.
Tyhle bedny se prodávali i jako tzv. stavebnice - doufám, že nepíše o takových to, to by znamenalo úplně jiné parametry. Mimochodem takto velké bedny do bytu, je šílenství. Ještě za totáče kámoš dovezl z Německa obdobné zn. MB QUART - myslím snad označení 3200, nebo podobně. Jednalo se také o 2 metrové hovada se supervelkým basákem. Doma v obýváku to nemohl pořád naladit - prostě ty basy se tam nemohly pořád vejít. Krmil to dělencem od SANYO ( model už si napamatuji ). Poté je odvezl do malé zasedací místnosti 10 x 20 m a ejhle tam to hrálo velice dobře. Samozřejmě je prodal, když pro domácí poslech nevyhověly. Mám obavu, že zde to bude obdobné a to, že tazatel píše že to má skvělé basy - no každý má jiné preference a upředňostňuje jinou hudbu. Třeba tady je kladně hodnocem tzv. "hučák-bučák" a nikoliv separované, ostré,krátké a zřetelné basy. Každý holt něco jiného.

Odar
Příspěvky: 1821
Registrován: 12 úno 2010 10:44

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Odar »

To su zas nezmysly - velky basak, basy sa nemozu do miestnosti vojst *bravo* *hura* Boze moj, ked netusis o com, radsej sa zdrz svojich "odbornych" rad a pis o zbierani LP nosicov . . .

Oldear
Příspěvky: 795
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Oldear »

Vážený pane Odar,

tak vidím, že Tvoje inteligence není na takové úrovni, aby jsi byl schopen pochopit a respektovat můj požadavek, který jsem Ti psal na SZ. Tak připomínám: Ty konkrétně na moje příspěvky nereaguj. Dokážeš to pochopit a respektovat? Věnuj se raději skládání a prodeji těch Tvých HTPC - ty "hifisto".

Všem ostatním, sorry za OT.

BVa
Příspěvky: 2447
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od BVa »

2 Oldear
Ale však to je skutočne nezmysel, že "basy se tam nemohly pořád vejít"..Je to len o akustike tej miestnosti a umiestnení reproduktorov a mieste posluchu. Malé boxy, ktoré basy nehrajú jednoducho nevybudia módy miestnosti na nízkych kmitočtoch. Ale to nie je chyba tých boxov, ktoré hrajú "od podlahy"..Samozrejme iná vec sú boxy, ktoré vyložene "dunia" v určitom pásme, ale to sú obvykle práve tie menšie so zvýrazneným pásmom okolo 70-120Hz.
A mimochodom , dobré HTPC je výrazne lepší zdroj signálu ako akýkoľvek "plackožrút" alebo "sústruh" ;) . Je to len predsudok.
Pokiaľ ide o boxy, ktoré sa tu riešia, počul som ich, meral som ich a žiadny zázrak to nie je...
BVaudio, výroba a predaj

Oldear
Příspěvky: 795
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Oldear »

Á, chlapci ze Slovenska zdvojili attack.
K HTPC se nehodlám vyjadřovat. Pro mě nepoužitelné, také proto, že jsem holt staromilec. Už to nějak strávím.

K těm bednám, to byla poznámka, že takové "monster krávy" do bytu je velice problematické. K mému příspěvku: tehdy se jednalo o panelákový byt cca 3x4 m. Přehrávalo se CD Shadows a jak známo, ty jsou celkem přebasované a v tom malém obýváku byly značné rezonance a odrazy na spodních kmitočtech, související s vlnovou délkou těch spodních kmitočtů. Po přemístění do té zasedačky 10 x 20 m, stejná sestava a stejná hudba hrála naprosto perfektně. Snad je to z toho jasné sdělení k pochopení, či nikoliv? Ať má každý doma bedny jaké chce a na jaké má, třeba až do stropu, ale já bych nic takového do poslechovky nechtěl. Toť moje preference. Můj názor je, že velké bedny s velkým basákem, potřebujou velkou nálož od zesílu a také velký prostor pro dokonalý přednes i těch spodních kmitočtů, které dokážou zahrát pokud je nahrávka obsahuje.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3581
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od PítrsPraha »

Oldear:
Co blbnes, dyt ma Odar s tema basama samozrejme pravdu. Navic tohle je diskusni forum a jeho primarnim smyslem je to, ze lidi reaguji na to, co jini pisou. Resp. muzou opravit, zvlast kdyz nekdo napise takovou kravinu. Mas jedinou moznost - smirit se s tim, ne nekoho chtit umlcovat.

Jinak zmuceny ud ma udajne 50 m2, ty pises o 12 m2. To je "trochu" rozdil....

Oldear
Příspěvky: 795
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Oldear »

Ještě poznámky k terminologii. Velké bedny považuji velokost kolem 2 m na výšku a super velký basák 15".

I já provozuji velké bedny, ale vystačím si s velikostí cca 120 cm a píšou, že jdou v referenční ose 17Hz-28kHz v +-3dB. Ale neměřil jsem to.

Tak každý podle gusta.

Oldear
Příspěvky: 795
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Oldear »

Pitrs
No jistě, je to diskuse, ale on mě neopravil, ani neargumentoval co je špatně - jen peskoval.

Velikost pokoje onoho úda jsem však přehlédl. 50 metrů to je něco jiného, to by mělo stačit. To nemám ani já. Já mám 5,5 x 7,5m.Tak sorry.

Ale házím na to bobek, protože tazateli dobrou radu nad zlato dát neumím a tak jdu raději už něco dělat.

penis
Příspěvky: 26
Registrován: 20 zář 2017 14:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od penis »

Tak, ani nebudu komentovat tu snůšku všech hovadin, co se tu semlela.
Jeden řeší dva dny, že se dozvěděl název beden až ve třetím příspěvku, bez toho, že by z něj něco rozumného vypadlo, další řeší nick a vrcholem asi je, že mě někdo spojuje s někým, kdo si koupil před třemi lety stejné bedny :shock: .
Já mám bedny od roku 1994, kupované od fy Rochelt, Velká Hleďsebe. Tolik asi k těm pomatencům, co tu dělají křoví a balast.
Jinak, díky pár normálním osobám, jejichž příspěvek mi dával nějaký tip a neplodil lidově řečeno "sračky" bez významu, jako u těch "odborníků", co musí reagovat na vše, za každou cenu a všemu se snaží rozumět.
Jedno přísloví říká, nemáš li co říct, neříkej nic. Mnoho přispěvovatelů zde, by se tím mělo řídít.
Já jsem si dal dnes tu práci a vyhledal jsem stavitele zesilovačů, jehož produkty používají i hudebníci v zahraničí a jde o celkem zvučná jména. Tedy opět podle některých, možná nýmand, co zdejším odborníkům nesahá ani po kotníky :D .
No, proč chodit ke kováříčkovi, když můžu jít ke kováři, že?
Nemluvím zde o těch blbostech, že bedny jako stavebnice, má jiné parametry. Pokud vím, tak podíl na té stavebnici, proti originálu byl pouze ten, že člověk do vyrobené bedny osadil komponenty od Visatonu. Bez vlastní invence a zásahu. To bylo vše. A báchorky, slyšel jsem, že známý měl.......to má vypovídající hodnotu nula, a basy se tam nevejdou atd.......to už je úplně....
Jinak ty velké bedny v malé místnosti vůbec nemusí hrát nahlas, jen mají výhodu, že jsou slyšet i když hrajou potichu a je tam všechno slyšet.
Ale zdejší odborníky asi o tom poučovat nemusím. No a k tomu mému problému, takže jsem se dozvěděl, proč např zesilovač, který byl vlajkovou lodí firmy např z roku 1990 , zní lépe, než zesilovač, který koupím dnes. Proč je tam slyšet plná hudba a ne ubřinkaný plechový zvuk. Měl jsem možnost slyšet i ten rozdíl in natura. No a i když to zde není všem jasné, tak někdo to tu přece jen zménil, každý samostatný zesilovač bude hrát lépe, než receiver domácího kina, i když to byla nejvyšší řada.
Takže rada zněla, pokud chci dobrý rockový plný zvuk, ať si koupím buď lampu, nebo některý takový starý zesilovač nejvyšší řady a ať raději investuju 15-20 tisíc do opravy a výměny kond., než si kupovat dnešní produkci. No a detaily asi nemá cenu vysvětlovat, neboť předpokládám, že tomu zde všichni rozumí.
A musím říct, že ten člověk nepotřeboval znát tolik detailů, včetně značky koberce a kabelů k bednám, jako zdejší majstři :D , bez čeho nešla dát žádná odpověď. Je to jako všude. Ten co nejvíc vykřikuje a ke všemu se vyjadřuje, ten v podstatě nic neřekne. A když si přečtu i jiné příspěvky, tak to tak je.
Takže vás nebudu zatěžovat dalšíma dotazama, neboť bych stejně zjistil pouze to že to je nejednoznačné a že záleží na mnoha aspektech a ročním období *2thumbsup* . I když si myslím, že tu pár normálních lidí co něco ví bude ale patrně ví, proč nic neříkají. Ti co píšou nejvíc to ale nebudou. Ovšem v urážení je tu dost odborníků.
Tož sa tu mějte pěkně a ten kdo se snažil něčím poradit díky.

BVa
Příspěvky: 2447
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od BVa »

vyhledal jsem stavitele zesilovačů, jehož produkty používají i hudebníci v zahraničí
pokud chci dobrý rockový plný zvuk, ať si koupím buď lampu, nebo některý takový starý zesilovač nejvyšší řady
Keď chceš zosilňovač k hudobnému nástroju, na tvorbu zvuku, tak to je OK. A čo keď budeš počúvať napr. jazz? Čo s tým "rockovým" zvukom? Ide o reprodukciu, nie tvorbu zvuku...
A reakcie niektorých zúčastnených (ktorí chceli poradiť..) evokujú toto:
dědeček byl vyhlášený samotář, lidem se vyhýbal a nikoho kolem sebe nesnesl, ale odjakživa toužil stát se hostinským. Nejdřív si zařídil hospodu u silnice na Písek. Ale chodili mu tam lidi.
BVaudio, výroba a predaj

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1543
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od PavelDosko »

penis : ty jsi ale mistr prekrucovani ... sbohem

Uživatelský avatar
Leony5
Příspěvky: 557
Registrován: 10 bře 2014 19:55
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od Leony5 »

*thumbs up* Penis myslím že jsi to trefil přesně s některými lidmi zde a s NĚKTERÝMI novodobými komponenty také *thumbs up* .A co se týče výše doporučovaných starých dělenců Yamaha mohu z vlastní zkušenosti doporučit,jsou to kvalitní poctivé stroje s perfektním zvukem. *2thumbsup*

DRACK
Příspěvky: 201
Registrován: 18 led 2015 21:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od DRACK »

penis píše:
22 zář 2017 16:22
Tak, ani nebudu komentovat tu snůšku všech hovadin, co se tu semlela.
Jeden řeší dva dny, že se dozvěděl název beden až ve třetím příspěvku, bez toho, že by z něj něco rozumného vypadlo, další řeší nick a vrcholem asi je, že mě někdo spojuje s někým, kdo si koupil před třemi lety stejné bedny :shock: .
Já mám bedny od roku 1994, kupované od fy Rochelt, Velká Hleďsebe. Tolik asi k těm pomatencům, co tu dělají křoví a balast.
Jinak, díky pár normálním osobám, jejichž příspěvek mi dával nějaký tip a neplodil lidově řečeno "sračky" bez významu, jako u těch "odborníků", co musí reagovat na vše, za každou cenu a všemu se snaží rozumět.
Jedno přísloví říká, nemáš li co říct, neříkej nic. Mnoho přispěvovatelů zde, by se tím mělo řídít.
Já jsem si dal dnes tu práci a vyhledal jsem stavitele zesilovačů, jehož produkty používají i hudebníci v zahraničí a jde o celkem zvučná jména. Tedy opět podle některých, možná nýmand, co zdejším odborníkům nesahá ani po kotníky :D .
No, proč chodit ke kováříčkovi, když můžu jít ke kováři, že?
Nemluvím zde o těch blbostech, že bedny jako stavebnice, má jiné parametry. Pokud vím, tak podíl na té stavebnici, proti originálu byl pouze ten, že člověk do vyrobené bedny osadil komponenty od Visatonu. Bez vlastní invence a zásahu. To bylo vše. A báchorky, slyšel jsem, že známý měl.......to má vypovídající hodnotu nula, a basy se tam nevejdou atd.......to už je úplně....
Jinak ty velké bedny v malé místnosti vůbec nemusí hrát nahlas, jen mají výhodu, že jsou slyšet i když hrajou potichu a je tam všechno slyšet.
Ale zdejší odborníky asi o tom poučovat nemusím. No a k tomu mému problému, takže jsem se dozvěděl, proč např zesilovač, který byl vlajkovou lodí firmy např z roku 1990 , zní lépe, než zesilovač, který koupím dnes. Proč je tam slyšet plná hudba a ne ubřinkaný plechový zvuk. Měl jsem možnost slyšet i ten rozdíl in natura. No a i když to zde není všem jasné, tak někdo to tu přece jen zménil, každý samostatný zesilovač bude hrát lépe, než receiver domácího kina, i když to byla nejvyšší řada.
Takže rada zněla, pokud chci dobrý rockový plný zvuk, ať si koupím buď lampu, nebo některý takový starý zesilovač nejvyšší řady a ať raději investuju 15-20 tisíc do opravy a výměny kond., než si kupovat dnešní produkci. No a detaily asi nemá cenu vysvětlovat, neboť předpokládám, že tomu zde všichni rozumí.
A musím říct, že ten člověk nepotřeboval znát tolik detailů, včetně značky koberce a kabelů k bednám, jako zdejší majstři :D , bez čeho nešla dát žádná odpověď. Je to jako všude. Ten co nejvíc vykřikuje a ke všemu se vyjadřuje, ten v podstatě nic neřekne. A když si přečtu i jiné příspěvky, tak to tak je.
Takže vás nebudu zatěžovat dalšíma dotazama, neboť bych stejně zjistil pouze to že to je nejednoznačné a že záleží na mnoha aspektech a ročním období *2thumbsup* . I když si myslím, že tu pár normálních lidí co něco ví bude ale patrně ví, proč nic neříkají. Ti co píšou nejvíc to ale nebudou. Ovšem v urážení je tu dost odborníků.
Tož sa tu mějte pěkně a ten kdo se snažil něčím poradit díky.

ja ti neporadim co je jako lepsi ale reknu ti to takhle pokud chces hrat rock'n'roll aby to byl rock'n'roll tak si nech ten onkyo PA , ty novodobe to je pro novodobe technologie, to je jako drit skutečnou (zivou) matraci anebo si pustit porn film v super hifi tv. zalezi na jedinci co mu vice vyhovuje.
ID mas co mne se tyce OK, je v tom videt ze mas fantasii

sekal
Příspěvky: 1460
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od sekal »

Z mého pohledu je zajímavé, že člověk, který tady položí nejdříve dosti vágní a zmatený dotaz, se následně začne ohánět svojí známostí s profi zvukařem a posléze i s dalším profi odborníkem z oblasti konstrukce zesilovačů. Nabízí se tedy otázka, proč tato osoba, která tady vystupuje pod neotřelým nickem Penis (a se jménem v email. adrese dr.havlicek....), si svůj problém neřeší s těmito lidmi z oboru. Tito profesionálové mu poradí jistě mnohem lépe a fundovaněji...

koudy42
Příspěvky: 986
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrá rada nad zlato

Příspěvek od koudy42 »

Ze Tu jeho provokativni hru dal rozvijite a hrajete :).
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti