doplnění CD přehrávače do sestavy

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: doplnění CD přehrávače do sestavy

Příspěvek od Pesi »

pitrsi , dá brát nedá brát ...... už podle konstrukce se dle mého názoru dá zhruba zorientovat / zúžit výběr toho co bych asi chtěl, ne? Přece si nemůžeš poslechnout " všechny bedny na světě " ..... ony existují taky třeba jednopásma / širokopásma nebo jak se to jmenuje a už z principu se dá trochu odhadnout, kde budou asi jejich slabiny a přednosti ..... aspoň teda já si to myslim.
Když si chci koupit auto, tak si taky dopředu udělam nějaký předvýběr než začnu všechna projíždět, jestli se náhodou něco nepovedlo lépe než se na první pohled zdá - samozřejmě, že mi něco skvělého (za málo peněz hodně muziky) určitě unikne, ale všechno zkoušet nemůžeš

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Budu se držet toho, na co jsem reagoval, tedy dvouapůlpásma + třípásma. A bez mučení se přiznávám, že z údajů o počtu pásem a dělicích frekvencích zvuk bedny nepoznám. Stejně jako nikdo na světě. Odvozovat zvuk od dělících kmitočtů má nulovou relevanci.
Při celkové detailní znalosti konstrukce beden (ozvučnice včetně vnitřku, ladění bassreflexu, zapojení výhybky, charakteristikách použitých repro atd.) se dají vyslovit obecné předpoklady o některých osamocených atributech zvuku, ale ne o zvuku jako celku a všech jeho charakteristikách.

Podobné je to u těch aut, která zmiňuješ: z technických údajů vyčteš obecné charakteristiky, ale praktický jízdní vlastnosti ne.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

...no jo no .... to je o hovně ..... a´t si každej odvozuje z čeho chce, z čeho si myslí, že to aspoň trochu jde, z čeho je popř. schopen na základě nějakých svých znalostí / zkušeností .....
....jedna věc sama o sobě má možná "nulovou relevanci", ale když přidáš další a další parametry konstrukce, už se něco rýsuje ...
.... a u těch aut např. když bude mít jedno víceprvkovou zadní nápravu a druhé (jinak srovnatelné) vlečenou nápravu, tak se dá předpokládat pravděpodobný výsledek; když tomu přidáš další věci např. motor (průběh krouťáku při nárůstu výkonu), tak už aspoň hzruba víš, co by sis asi raději vyzkoušel

Jindras
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jindras »

Já ty 3 pásma měl Magnaty Monitor. Podle kmitočtů-19-35kHz by měly být naprosto skvělé. Jenže pravda je jinde. Magnat,no. Magnát je dobrý od 30,40 tis výš,tyhle za 12 tis.,průšvih. Šly hodně rychle pryč. Záleží taky na stylu,co člověk poslouchá,na nářez,tvrdou rockovou muziku-Magnat stačí. Dunivý. Jenže já poslouchám akustik,jazz,blues apod. Takže pro mne čisté výšky a středy s dobrým basem. Složitý,s omezeným rozpočtem. Koupil jsem Wharfed.,703,sloupky,2pásma,jenže prázdný zvuk-zase jen pro mne. Jsou ve skříni,kdyby je někdo chtěl,za pár korun. Pak AQ,labr.,3 pásma,-hučáky. Nechci se nikoho dotknout,hodně lidí je má a naprostá spokojenost,jen mě neseděly. Teď mám konečně klid,2.5 pásma,PSB. Je to složitý,najít-PRO SEBE- dobrý bedny. Moc mne mrzelo,že mi utekly ty Thielly,byly 3.5 pásma. Křišťálovej zvuk,ve všech pásmech. Ale jak jsem už říkal, teď *2thumbsup* jsem spokojenej. Poslouchám Blue Efekt-Akustik Time,koukám do akvárka a je mi dobře. A to by tak mělo být u každého. Ať má,co má.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

mně nedávno zaujaly Shan cithara II se to myslím jmenuje ..... ovšem ze stránek se toho moc vykoukat nedalo a už vůbec ne vyčíst.
Asi mi stačí málo, aby mně to zaujalo, ale jsou to uzavřrné dvoupásmové sloupy, o ktrých bych se třeba rád dozvěděl něco víc - i třeba cenu ........ a poslechl bych si je rád než různé jiné bedny .... protože jsem si je na základě něčeho předvybral k poslechu - možná tímto přicházím o jiné možné adepty, ovšem člověk to nějak zúžit musí - jinak to asi nejde
a dost k tomuto; stejně je to úplně off topic

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

jindras:
Souhlas.
Pesi píše:ale když přidáš další a další parametry konstrukce, už se něco rýsuje
Rýsuje, ale ve velmi hrubých, nepřesných a více méně obecných obrysech.
Nebo taky ne ;-). Viz příklad poslední výměny mých repro a jejich výškáčů. U předešlých i současných repro mají výškáče shodnou konstrukci pohonu i kaloty, oba mají kalotu z drahého kovu, prakticky shodný kmitočtový rozsah, velmi podobný dělící kmitočet. Jediný podstatný rozdíl spočívá ve dvojnásobném příkonu současného výškáče. Dalo by se oprávněně předpokládat, že hrají stejně nebo velmi podobně. No, a není to tak... Nový má násobně lepší rozlišení, je výrazně neutrálnější, podá širší škálu barev nástrojů...

U aut je to to samé. Můžeš nastudovat data z technických údajů. Ale co ti to řekne o odezvě od volantu, o komfortu na delších cestách (hluk, sedačky, chování klimy, kvalitě audia)? Znáš výkony motoru, ale co ti řeknou o reálném dojmu z akcelerace s tou konkrétní převodovkou při dané hmotnosti auta a o jeho celkovém chování v pomalých, rychlých, utažených zatáčkách? Stejně jako u těch beden. Jen nějaké předpoklady, které se mohou a nemusí potvrdit. Protože faktorů, které výsledek ovlivňují a hlavně jejich kombinací, jsou mraky.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pesi píše:a dost k tomuto; stejně je to úplně off topic
8-) souhlas ;)

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

člověče, jak ty sis třeba to auto kupoval? ...a máš vůbec nějaké? kdybych měl řešit, že má támhleto třeba" lepší odezvu volantu" a proto si ho musím taky projet, tak to projíždím doteďka . Přeci si musíš předem ujasnit zhruba co vlastně chceš, a to podle "něčeho" .... (a smířit se s tím, že jiná věc třeba bude mít silnou stránku tam, kde má to tvé slabší ) - samozřejmě, že to bude hodně hrubé a třeba i nepřesné
Ten člověk chtěl vybírat bedny. Takže by měl podle toho co mu kdo poradí (a sám si taky něco nastudovat třeba) si udělat nějaký obrázek, a potom třeba nějakou vybranou skupinu si jít poslechnout.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Když někdo řeší, zda bedny mají v papírech od 19 Hz nebo od 25 Hz, aniž by řešil toleranční pole nebo to, že mu to stejně, nemá-li jako poslechovku zatlumenoutělocvičnu nebo stodolu, tak je prostě pustý teoretik.

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

Když bych se mohl vrátit k původnímu dotazu, dostal jsem za symbolický peníze CD přehrávač Philips CD-732, který má jak analog. výstup, tak digi-koax. Jak myslíte, že je lepší ho připojit k mému AVR Yamaha RX-V-467? Philips má měnič SAA7341GP a AVR Yamaha BURR BROWN 192kHz/24bit. Nevím, který z měničů by měl být lepší, pokud ten na Philipsu, asi bych měl AVR připojit jako analog, pokud je lepší na Yamaze, pak asi koaxiálem a využít kódování AVR. Bohužel zatím samostatný zesilovač nemám. Díky za radu

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

Zkusil bych oboje a vybral, co se mi víc líbí. Skoro bych vsadil na digitál.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

Jarda69 píše:Zkusil bych oboje a vybral, co se mi víc líbí. Skoro bych vsadil na digitál.
ono taky zalezi jak kvalitni ten SPDIF vystup je - ja mam se starsim CD prehravacem v tomhle smeru spis spatnou zkusenost

Raptor

Příspěvek od Raptor »

Kosta
S nejmenší investicí a s nějvětší u těchto přístrojů možnou kvalitou to propoj digitálním koaxem - řekněme alespoň Profigold a použij DAC v té Yamaze, v nastavení - pokud je to možné v Upsamplingu na 176,4. To je maximum co z toho můžeš získat. Optiku doporučuji vynechat a na analogové propojení a použití DAC Philipse budeš potřebovat kvalitní kabely ( řeč je o tisících ).

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

jo jo, tak jsem si to taky myslel, dal jsem lepší koax, samotné nastavení vzorkování na AVR ale asi nepůjde, ještě se kouknu do manuálu, v každém případě musím zapnout na AVR Direct, protože ta zvuková pole zní jako ze sudu

Odpovědět