doplnění CD přehrávače do sestavy

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Kosta
Kontaktovat uživatele:

doplnění CD přehrávače do sestavy

Příspěvek od Kosta »

Dobrý den přátelé, potřeboval bych jako amatér radu, jakým CD přehrávačem doplnit mou sestavu:
reciver Yamaha RXV 475, repro Quadral quintas 5+1/ subw. Jamo/ - přehrávám doposud hudební CD na BD přehrávači, ale to není dobré.
Uvítal bych možnost připojení ext. usb disku s podporou MP3, připojení sluchátek zpředu, podporu přepálených CD. Prosím poraďte CD přehrávač, třeba i na jaký se zaměřit v bazaru, aby kvalita odpovídala tak asi mé sestavě. SACD disky doma nemám. Uvítám jakékoliv tipy i na staré dobré kusy, bohužel je pro mě dost limitující
i cena, děkuji všem za podporu.

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: doplnění CD přehrávače do sestavy

Příspěvek od philcol »

Mám Yamahu-HTR 4065, což je jinak pojmenovaná RX-V473, tedy předchůdce 475. Počítám, že většina základních parametrů zůstala stejná.
Řešil jsem obdobný problém, zvuk přes BD nebyl dobrý. Koupil jsem si tedy k tomu starší CD Marantz 5001 a výsledek byl ještě prakticky stejný ne-li horší. Přes analog to byla úplná katastrofa (DAC Marantze si asi s Yamahou moc nerozumněl) a přes optiku to bylo o fous lepší, ale to je prakticky to samé řešení jako u toho BD playeru, respektive bylo to to samé až po určitých úpravách nastavení.
Ujistím se jen o pár drobnostech:
1) zvuk z BDP máte nastavený jak - bitstream nebo něco jiného?
2) máte zapnuté nějaké korekce na AVR, nebo jedete DIRECT?
To jsou totiž dvě věci, které u tohoto řetězce poměrně dost mršily zvuk. Všechno ostatní pak jsou už spíše limity toho AVR, který prostě nemá příliš dobré stereo, a částečně i beden. Quadral Quintas set je kvalitativně srovnatelný s mým Heco Vica setem, a to je prostě low-end, tedy především co se týče sterea.
Jen se ještě zeptám, proč USB disk nestrčíte rovnou do té Yamahy? USB port má.

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

zkusím popsat nastavení BDP audio:
HDMI- PCM stereo
Digit. výstup-PCM stereo-lze dát znovu kodovat DTS nebo lze dt Primární průchod
Vzorkovací frekvence-48kHz /není zde ten problém?/-lze nastavit 96 a 192
DRC-auto
DTS NEO:6-vyp.

na AV reciveru používám DIRECT

MP3 přehrávám přes USB v DBP, jen mi vadí, že na menu musím pouštět TV
tak nevím, co s tím...

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Přes co máte připojený BDP do AVR? Předpokládám, že přes HDMI.
Jestli ano, určitě bych volil bitstream, jestli to jde. Jaké jsou tam možnosti volby? Jestliže tam je totiž PCM stereo, tak nemohou dobře fungovat ani filmy v prostorovém zvuku. Defacto to znamená, že BDP zvukovou stopu dekóduje a znovu ji kóduje do sterea. Lepší je, když se o toto stará AVR.
Digitální výstup (předpokládám koax), asi nevyužíváte, ale kdyby ano, zase by tam měl být ten bitstream, u vás asi nazvaný Primární průchod.
DRC (dynamickou kompresi) určitě vypnout a DTS nechat vypnuté.

MP3 umí přehrávat z disku i AVR, ovládat se to dá buď přes displej AVR (celkem to je i komfortní), nebo přes telefon s Androidem nebo IOS, stačí stáhnout aplikaci a není třeba zapínat televizi.

lubos karban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos karban »

Doporučuji Harman/Kardon,mám od této značky vše t.j. zesilovač,CDpřehrávač,Receiver,Blu-Ray přehrávač,jeďinečná značka a super kvalita,nyňí už i dobré ceny neňí to předražené.zdraví Luboš

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

ano díky zkusím a dám vědět, jen jsem opsal špatně typ uvedeného AVR, mám RX-V467 - ten bohužel USB nemá

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Aha, tak to je potom jiná. Zkuste určitě přenastavit ten Blu-Ray (mimochodem, co to je za typ?), a kdyby nepřišlo zlepšení, bude se třeba zamyslet, co dál.
Myslím, že CD přehrávač nebude v tomto případě úplně uspokojivým řešením. V případě přístrojů s USB bude nabídka v bazarech poměrně omezená a hlavně si budou tyhle kousky držet ještě vysokou cenu. Rozpočet jste neuvedl, takže se pak těžko někam směřuje.
Řešením by nicméně mohlo být i dokoupení DACu (digitalně analogového převodníku), který byste vřadil mezi mezi Blu-ray a AVR. Obešel by se tím DAC v AVR a použil by se jen jako zesilovač. Ten DAC by musel mít připojení přes koax - něco na způsob Cambridge Audio DacMagic 100 (http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -v-zaruce/). V případě sterea by se šlo z Blu-Ray přes koax na DAC a z něj do AVR a v případě vícekanálu by to zůstalo přes HDMI.

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

je to typ LG BD-550, není to žádná štika, ale to přenastavení udělám a znovu vyzkouším a dám vědět, zatím moc díky

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

mimochodem, koukal jsem se na CD přehrávač Pioneer PD-10, viděl jsem ho v bazaru už za 4.600 ten se mi líbil, ale asi na přehrávání SACD zatím nemá cenu myslet

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Tak to jsme na tom obdobně, mám u kina LG BD-440 a ten transport není zase tak špatný, mám vše nastavené na bitstream. Ten Pioneer by jinak nemusel být špatnou volbou, ale zkušenost s ním nemám. Četl jsem pouze recenzi na Hifi-voice, ale tam jej měli připojený k velmi slušným stereo zesilovačům, na jejichž kvalitu vaše AVR zřejmě nedosáhne (to je třeba si taky uvědomit).

Jinak ještě jedna věc může velmi ovlivnit výsledný dojem především ve stereo podání, a sice akustika místnosti. To je ale už na jiné, další povídání. Sám mám zkušenost, že akustika může ovlivnit zvuk skoro z poloviny.

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

napadlo mě, jestli by nestálo ještě zato, připojit BD k AV krom HDMI dalším kabelem, BD má na výstupu ještě

2ch audio out /l+r/
nebo
digital audio out/coaxial/

jinak to všechno večer vyzkouším a napíšu s akustikou místnosti moc neudělám, snažil jsem se správně rozmístit repro a nastavit je pomocí YPAD-mikrofonu z příslušenství AV, subw. jsem nastavoval jen podle poslechu, zdi v místnosti jsou z fermacellu-dřevitovlnité desky a podlaha laminát, běžný dřevodomeček

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

ještě jsem našel, jaký má můj AV převodník: Audio DAC Burr Brown 192 kHz/24‐bit převodníky pro všechny kanály

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Tenhle převodník mají všechny Yamahy téhle kategorie, ale jde pouze o typ chipu, otázkou je, jak je řešený komplexně.
Co se týče výstupů z BD, tak koax by měl být prakticky stejný jako HDMI, pokud data tečou jako bitstream. V případě 2ch audio, už byste využíval DAC v tom BD a je otázkou, který bude lepší.

Co se týče nastavení pomocí YPAO mikrofonu, jsem si skoro jistý, že ve chvíli, kdy zapnete DIRECT, tak toto nastavení AVR ignoruje. Pro zachování tohoto nastavení, kdy nedochází k dalšímu "vylepšování" zvuku, má Yamaha režim STRAIGHT (tedy alespoň ta moje).
Na akustiku místnosti jsou tady jiní borci, takže spíš, co jsem pochytil: základem je měkký povrch na podlaze před repro, tedy nějaký kobereček s dlouhým vlasem a podobně, tvrdá podlaha jako lamino nebo pvc není to pravé ořechové. Dobrý je čalouněný nábytek a především na stěně za poslechovým místem něco, co zvukové vlny rozbije - výborným řešením je nesouměrná knihovna různě vyplněná dalšími předměty atd, nebo se pak používají různé akustické panely, či nezasklené obrazy. Ale jak říkám, sám jsem v tomto laik, nicméně osobně jsem poznal, jak velký může být rozdíl ve zvuku, když jsem repro a AVR domácího kina přesunul z obýváku do druhého, daleko lépe utlumeného pokoje.

Kosta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kosta »

udělal jsem to doporučené nastavení BD a k AV jsem připojil zvuk na koax a při přehrávání s nastavením AV na direct je to o dost lepší, je to čistější a nezní to už jako z krabice. Ještě přehodnotím pospojování s TV a SAT, asi bude nejlepší všechno přes AV, ale hlavní pro mě bylo zlepšení přehrávání CD a odhadl bych zlepšení tak o třetinu, dokonce i basy bez subw. při přehrávání na direct jsou podle mě slušný, tak asi vydržím zatím bez CD přehrávače a raději obměním moje chudinky sluchátka, které mají za sebou už 11let. Mockrát děkuju za rady a čas, hezký večer

Jindras
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jindras »

Zdravím,myslím si,že žádný AV recevier nenahradí klasický zesilovač,myslím na muziku,a v -lidské cenové relaci. Já měl 2 receviery,Yamahu a Harmana,a žádný se mi nelíbil,co e sterea týče. V CD jsem taky hleda,Yahama,Technics a Harman a nakonec jsem vše vyřešil-pro mne. Zes.-Pioneer A676-starý,15 kg těžký a CD Pioneer PD-D9J. Mimochodem,ten váží 11kg. Bedny PSB Stratus Bronze. A mám klid.Dosáhl jsem-svého Olympu-. TV mi hraje normálně,bez beden. Stejně tam nic nedávaj. Radši mám muziku.

Odpovědět