elektrorozvody

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
lukas
Kontaktovat uživatele:

elektrorozvody

Příspěvek od lukas »

Dobrý den,

v rámci rekontrukce RD se budou dělat i nové elektrorozvody, takže uvažuji o samostatné přípojce k hifi.
Má s tímto někdo zkušenosti- na co si dát pozor, jaký kabel, jistič, ev. zásuvku apod.? Je event. nějaká firma (hifi studio), která toto řeší? Jsem z Opavska. Jsem laik a budu rád za každou věcnou radu.
Díky Lukas

sekal

Re: elektrorozvody

Příspěvek od sekal »

Jen upřesňující dotaz - ta rekonstrukce bude realizována "svépomocí" ?

lukas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukas »

Rekonstrukci bude dělat firma, resp. řemeslníci.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

Natáhl jsem si od rozvaděče stíněný kabel Supra cca 16 m
http://www.svensound.devel.bluesystem.c ... lorad-3g25

zakončil filtrem:
http://www.svensound.devel.bluesystem.c ... -md06eu-sp

Já osobně to považuji za základ.Osobně jsem to táhl sklepením, vedení je tudíž venku, proto jsem na konec kabelu nedával klasickou zásuvku ale koncovku Schuko,kterou jsem připojil přímo do filtru.Ušetřil jsem pár tisic za zásuvky.To ovšem není Tvůj případ.Kvalitní zásuvky ma Mr. Diok v Panském dvoře skladem hafo .Myslím si ,že to bude pro elektrikáře hračka.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

*headbang* Ještě jsem zapomněl dodat samozřejmost,že je to vyvedeno od samostatného jističe.Lepší je pojistka.

sekal

Příspěvek od sekal »

lukas píše:Rekonstrukci bude dělat firma, resp. řemeslníci.
V tom případě moc nechápu tvůj dotaz.. Předpokládám, že máš vypracován projekt, jehož nedílnou součástí je i nová elektroinstalace a kde jsou tebou nastíněné otázky (dle platných norem) vesměs řešeny...

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

Projekt neřeší detaily o které zřejmě jde v prvotním dotazu Lukase. Jemu jde spíše o to co tam vrazit, aby to mělo pozitivní efekt na zvuk v oné místnosti, kde bude poslouchat. Zda ten či onen kabel, nebo jaký typ jističe / jsou přece speciály na audio / atd. atd.
Dobrej řemeslník - elektrikář mu to natlačí do krků a připojí do skříně. Používat jen produkty s certifikací kvůli požáru, tedy žádná Čína!

lukas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukas »

Rekonstrukce se teprve chystá, projekt na elektroinstalaci ještě není hotov, zatím jen vím, že k normálním zásuvkám mají jít kabely CYKY 3x2,5. Jak píše Svensound, jde mi o to získat předtavu, jaký materiál a jak použít, aby to mělo pro poslech smysl a abych posléze tuto představu předložil elektrikáři. Třeba to, jestli je plně dostačující samostatný přívod obyč. CYKY kabelem s obyč. vlastním jističem či pojistkou (což by mi asi navrhl elektrikář- není hifista, pokud vím), nebo jestli má smysl investice do nějakého lepšího ( jakého a proč?) kabelu, zásuvky, pojistky atd.
Jinak zatím děkuji všem za příspěvky!

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

lukas

rozhodně samostatný přívod jen pro audio sestavu.
kvalitní kabel od jističe k zásuvce.
dle kvality sestavy bych pořídil jak jistič, tak kabel a zásuvky. alespoň dvě.
audio jistič, lepší pojistka, kvalitní kabel např. supra až po oyaide tunami, kvalitní dvouzásuvka.
rozhodně ano.
doporučuji obráti se na člena "pytel".
dělal těchto audio rozvodů min 30.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Místo jističe raději odpojovač s pojistkou.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Už vidím elektrikáře, jak obráží hi-fi studia a shání audiofilní zásuvky nebo pojistky... Zrovna tak projektant nejspíš nebude vědět, že něco takového vůbec existuje. Vraťte se na zem, pánové. Žijeme v Čechistánu. Zemi, kde o nadstandardu všechny firmy mluví, ale žádná ho nikdy neviděla. Chce to buď opravdu speciální firmu (českou nebo polskou) nebo známého elektrikáře. A udělat pořádně hlavně to, co nejde měnit - tj. rozvody ve zdech.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

petrl

vrátit se na zem???
ti nerozumím.
jistě si tazatel zvládne změřit potřebnou délku kabelu sám.
jistě si tazatel zvládne koupit kvalitní zásuvku, odpojovač a příslušný kabel samostatně.
umístění do lišty u podlahy nebo zafrézovat do zdi... rozhodnutí, které zvládne tazatel také sám.
pověřit pak zručného řemeslníka...
nač taková skepse, chlapče?

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound »

Lachime *thumbs up*
Žádná věda to není. Nikdo po elektrikáři přeci nebude chtít aby věci sháněl. Dotyčný jinoch si tyto věci jistě rád připraví, pokud bude vědět jaké.

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie »

No, taky mě ten "projekt" rozesmál.Pokud není dotyčný úplně mimo, může ušetřené peníze za estéta vrazit do kvalitního materiálu.Osobně jsem se také setkal s několika elektrikáři,kteří neměli potuchy o mnou nastíněném problému se sólo audio přívodem :?

Odpovědět