Gramofon a zesilova: prosim o radu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon a zesilova: prosim o radu

Příspěvek od TRANSIWATT »

No vidíš a máš to vyřešený. Doporučuji vytisknout ten kotouček jat ti někdo zaslal. Otáčky se nastavují nejpřesněji , když je raménko spuštěno na desku kotouček navrch.
Kabel stačí 400.- plus cca 100.- poštovné, že. Kdyby ses nebál páječky, tak metr RG62 je za cca 30.-Kč a spolehlivé konektory ,třeba já používám Amphenol v ceně cca 50.-Kč. Takže totéž "samodomo" za cca 250.- Kč.

Nastavení přítlaku.
Když se podíváš na závaží raménka, tak tam bude kolečko se stupnicí a ryskama.
-namontuj přenosku
-vyvaž raménko do rovnovážné polohy (volně se vznáší ve vodorovné poloze, pozor! nepoškod hrot!)
-u závaží bude kolečko s ryskama, (neznám přesně jak je to řešeno u toho typu) asi tam budou čísla anebo větší a menší rysky.
-jestli je kolečko s čísly samostatně otočné , nastav na něm nulu, samotným závažím nehýbej, raménko je pořád v rovnováze.
-ted otáčej závažím a nastav požadovanou sílu podle čísel anebo rysek (delší jsou pro 10mN, kratší pro 5mN )
-na kolečku pro antiskating nastav stejné číslo na jaký je nastaven přítlak . // kdysi se přítlak nastavoval v pondech, 1pond je přibližně 10 milinewtonů mN//

Nevím jestli již máš namontovanou přenosku, ale v headshelu (držáku přenosky) máš dva podélné otvory umožnující přesah přenosky v určitém rozpětí. Na to je třeba šablona.
A dál to už zvládneš, když zadáš do googlu "nastavení gramofonu" dle Rowninga, Vlčka. Je to BIBLE !!! To si velice podrobně přečti, je tam o gramofonech vše a na konci je i šablona.Tu doporučuji vystřihnout a nalepit na nějakou starší bezcennou lp desku.

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Tak studuju, studuju :)
Uz mam snad na poste vse potrebne, abych to mohl zprovoznit behem pristich dnu.
Jeste me napadlo v souvislosti s novou prenoskou: jak cistite desky? Mate nejaky osvedceny zpusob? A vadi te nove prenosce skrabance na desce? Nerad bych ji hned znicil...... Diky. Ondra

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

*hura* *hura* *hura* *palec* *2thumbsup*
Tak uz hraju! Plnohodnotne. A je to naprosty luxus, parada a narez!!
Stare desky porad praskaji, ale hudby z toho leze az se divim. Nevim, jestli to dela ta prenoska (redka misto te tesly) nebo ten predzesik Creek. Proste parada.
Az si uziju, tak budu resit zesik a bedny.... kdybyste nejakou tutovku uz ted zahlidli nekde (tak do 20 tis.), dejte vedet :))

Diky moc za rady!

Ondra

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

*thumbs down* *thumbs down*
Ahoj, mam dotaz: nevite, cim to je, ze kdyz mi dohraje deska (muj gramec nezveda prenosku), tak mi prenoska za desneho zvuku sjede na konec desky a skoci i par radek prenosyk do posledni pisnicky. Je to hrozny zvuk a prenosce a desce to asi moc dobre nedela. Musim se priznat, ze pritlak jsem si seridil od oka, protoze zatim nemam vahu na prenosku a zadnou inteligentni radu, jak jinak to udelat jsem nenasel (moje prenoska ma 2 zavazi, nejake rysky, ale ja netusim, kolik jsou... tak jsem predpokladal, ze ryska = gram.....)... diky. :) Omndra

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Ahoj, co mu rikate? Uvazuji, ze bych koupil..... http://aukro.cz/pan-gramofon-aiwa-2400- ... 95038.html
Diky za nazory....

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Není to žádný " Pan gramofon ", ale komerční klebeta z 80. let. Na polském Allegru se prodával za cca 50 Zlotých. Vůbec bych se nedivil, kdyby ho tam koupil. Cena se mi zdá přemrštěná.

Doporučil bych raději http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=

Koukni raj-analogu/sanyo-tp-1000-t927.html
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

U prodejce "hifiklub Brno" bývají ceny dva a půl až trojnásobné oproti reálné ceně zboží. Reálná cena tak do 2500._Kč
U toho typu bývá rozvolněné ložisko talíře -dd motoru a uložení ramenka.

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Diky. Prosim poradte, jaky gramec, na jakou znacku atp. se mam zamerit. Chtel bych nejaky kousek, ktery nebude na obtiz ani casem kvalitnejsi soustave. A rad bych funkci repeat, i kdyz vim, ze ta muze byt problematicka..... Prochazim nabidky a bazary, ale nevyznam se v tom. Klidne i novy gramec, ale co jsem videl, tak ve mne duveru nevzbudili...

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Mel bych 2 dotazy ke gramcum, jak si to ted nacitam:
1) zalezi hodne na tom, jestli je gramec direct drive nebo jesti je to reminkovy pohon?
2) Ma nejaky vliv na kvalit gramce/zvuku, kdyz je to automat s funkci repeat?
CO nejvice ovlivnuje zvuk, ktery z gramofonu je mozne dostat?
Libi se mi napr. toto: http://aukro.cz/dotykovy-10kg-gramofon- ... 41296.html
-cenu nekomentujte, spis, jaky zvuk a opotrebeni desek muzu cekavat, kdyz bude gramec dobre serizeny....
Z novych me hodne zaujal tenhle, ale neni nema repeat a neni to direct drive:
http://www.fonetip.cz/gramofon-dual-cs- ... 2?hparam=h

Diky za rady!
Ondra

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

- nepříliš záleží
- automat někdy produkuje rušivý hluk mechanismu, nelze říct obecně, vyjímky jsou
- přenoska

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

No teda ,Óňo, já myslel ,že už hraješ. Vždyt jsme nedávno seřizovali gramec a řešili kabely. Tak jak to teda je ?

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Hraju, je to super, ale trochu bych upgradoval soustavu :) Mam pocit, ze muj gramec deskam co opecovavam a brousim zrovna dobre nedela.... :shock:

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Proč? , co dělá blbýho? a co čekáš od novýho - jinýho?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Óňa píše:Diky. Prosim poradte, jaky gramec, na jakou znacku atp. se mam zamerit. Chtel bych nejaky kousek, ktery nebude na obtiz ani casem kvalitnejsi soustave. A rad bych funkci repeat, i kdyz vim, ze ta muze byt problematicka..... Prochazim nabidky a bazary, ale nevyznam se v tom. Klidne i novy gramec, ale co jsem videl, tak ve mne duveru nevzbudili...
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... highlight=

tento si mohu s klidným svědomím doporučit. Sám ho ho mám na sestavě, co vidíš v podpisu. Žiju s ním už asi 10 let a nemám nutnost ho měnit. Jen je potřeba ho pořádně seřídit. Po seřízení, které mi provedl zdejší člen Rowing, hraje opravdu výborně. Navíc je hezký.

Odpovědět