Gramofon a zesilova: prosim o radu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon a zesilova: prosim o radu

Příspěvek od lechos »

Bedniska Sanyo ? Neslyšel jsem nikdy hrát ale pokud má zesil (jaká je to značka, typ? ) výstup 8Ω tak je můžeš použít, na první pohled obstojné regálovky.

sekal

Příspěvek od sekal »

Óňa : Nechci rýpat, ale na to, že jsi vysokoškolák a je ti přes 30, máš zajímavé myšlenkové pochody..

Proč zde diskutovaná témata nekonzultuješ i se svým strýcem, elektroinženýrem (a snad i hifistou) ? Ten zesilovač, který vyrobil, je nefunkční ? Dále by bylo vhodné, kdybys u svých dotazů stran výběru komponentů uváděl i max. rozpočet, který si můžeš dovolit investovat.

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Cau, dobry dotaz. Zkousel jsem, ale strejda se od 1989 zabyva pocitacma a sitarinou. Pisnucku si doma nepustil snad 30 let.... takze to nema cenu. Prokoply reprak od televize taky hraje. :) Rozpocet: cca do 5 tisic? ma to cenu v teto cenove kategorii uvazovat vubec o nejakem slusnem zvuku?
Jinak ja jsem ekonom. Doktorat mam z ekonomie a zabyvam se energetikou. Jak jsem psal, v muzice rozumim kytaram,snimacum, kombum, mikrofonum. poslechova a reprodukcni aparatura ma jine naroky, parametry a rozhoduji jine faktory o tom,co je kvalitni a co ne... to je na tomhle foru ale vsem jasne *palec*

sekal

Příspěvek od sekal »

Neodpověděl jsi mi na dotaz ohledně zesilovače, který, předpokládám, stále vlastní tvůj otec. Je funkční ? Pokud ano, můžeš malinko upřesnit, o jaký stroj se jedná ? Něco na způsob Transiwattu ? Jinak rozpočet 5000,- Kč je skutečně velmi málo. Záleží ovšem také na tom, jaké hudeb. žánry tvůj otec poslouchá a jaké má (obecně) nároky na poslech.

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Ahoj, ten zesilovac nema stitek. Strejda si pamatuje jenom, ze to je 2x20 w, ohmi nevi. Ten zesilovac bych vyhledove rad vymenil, tak asi neni nutne se jim limitovat, pripadne poradit, jaky k bednam koupit. Tat posloucha folk, pop, Spiritual, atp. Rozhledne nic tvrdeho....

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Tak to je home made bastl ? Ani na zadním panelu není identifikační logo výrobce ? Na impedanci zátěže se vykašli, dneska zesil běžně zvládá 4-16Ω pokud ovšem nehulíš naplno.
Naposledy upravil(a) lechos dne 10 pro 2015 20:01, celkem upraveno 1 x.

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Neni....

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Hodne otazek, malo odpovedi :(
Nejaky typ na aktualne prodavane dobre bedny, ktere bych mohl vzit? Diky ;)

sekal

Příspěvek od sekal »

Za 5kKč nečekej žádné zázraky. Z nových se nabízí model Pro-Ject Speaker Box 4, z druhé ruky by snad mohlo vyhovovat něco takového. (Prohlédni si také inzerci zde i na Slovanetu, jestli tam není něco vhodného)..

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

A fakt se nedá dodat ani fotka toho zesíku a těch beden?

cepik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cepik »

Né zrovna tyhle shan, ale shan bedny jsem slyšel a nehrálo to vůbec špatně...
Co třeba http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... provedeni/
pokud bys to měl kam postavit, mohlo by se ti to líbit. Hodně by ale záleželo čím bys to krmil. Volba zesilovače.
Xavin mia, KEF Q15...starší bedny, které celkem něco hrajou. Vážně jsou dobrý a daj se koupit velmi lacino..
Pro začínajícího hifistu "skvělá bedna". Samozřejmě je to můj subjektivní názor.
Co vůbec posloucháš?

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Ahoj. Diky moc za typy! No, ted jsem shanel neco pro tatu. V rozumne cenove kategorii. Ja posloucham kde co, ale spis starsi muziku - beatles, presleyho, ted mam napr. pujcene king crimsen.... budu shanet dors, zeppelin atd. Vcera jsem vybalil a zprovoznil novy gramec (r.v.1970) Sanyo TP 1000, je to parada. Ted budu resit bedny a zesik. Vubec se ale neorientuji a hlavne nemam doma moc mista. Ten odkaz od tebe- ty bych sem nenacpal... jedine misto pracovniho stolu :) Rikam si, ze bych koupil ted nejaky pekny zesik a nemsi bedny, ktere bych casem vymenil, az budu bydlet ve vetsim..... vyznas se v zesilovacich? Ahoj! Ondra

Óňa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Óňa »

Ahoj, tak jsem si uz na Sanyo TP 1000 prehral par hodin desek.... Prvne vam chci podekovat za dobry typ. Fascinuje mi, ze ten gramec je na pohled jako novy. Fakt parada. Byla na nem prenoska Sumiko Pearl. Po par minutach hrani sla pryc a misto ni Ortofon 2M Red. Mohu ted porovnat, Sumiko trochu vyraznejsi basy, ale jinak hodne mekka a nevyrazne vysky. Redka na jejim miste hraje super! Takze Sumiko je volna, kdybyste nekdo chteli. Majitel psal, ze ma nahrano 50-100 hodin.

Mam dotaz: jak poznam, jestli mam low mass ramenko na gramofonu, resp. jak se to pozna? Resim, jestli bych spis nemel mit prenosku z rady OM. Ty jsou pry pro low mass.

Testovali jste nekdy rozdil mezi 2m red a ortofony vyssi rady? Procital jsem jina vlakna, ale je tam hodne diskuse o rade OM 10- 20-30, ale ty uz v nabidce ortofonu nejsou....
Diky.

ma1ko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ma1ko »

K určení efektivní hmotnosti raménka je nejlepší testovací deska (např. teslácká KV 17/A) a známé parametry u přenosky se kterou to budeš měřit. Něco se tu k tomu už probíralo: analogove-zdroje/klic-k-kombinaci-ramen ... t1177.html, raj-analogu/efektivni-hmotnost-ramenka-t14181.html

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Óňa píše:Ahoj, tak jsem si uz na Sanyo TP 1000 prehral par hodin desek.... Prvne vam chci podekovat za dobry typ. Fascinuje mi, ze ten gramec je na pohled jako novy. Fakt parada. Byla na nem prenoska Sumiko Pearl. Po par minutach hrani sla pryc a misto ni Ortofon 2M Red. Mohu ted porovnat, Sumiko trochu vyraznejsi basy, ale jinak hodne mekka a nevyrazne vysky. Redka na jejim miste hraje super! Takze Sumiko je volna, kdybyste nekdo chteli. Majitel psal, ze ma nahrano 50-100 hodin.

Mam dotaz: jak poznam, jestli mam low mass ramenko na gramofonu, resp. jak se to pozna? Resim, jestli bych spis nemel mit prenosku z rady OM. Ty jsou pry pro low mass.

Testovali jste nekdy rozdil mezi 2m red a ortofony vyssi rady? Procital jsem jina vlakna, ale je tam hodne diskuse o rade OM 10- 20-30, ale ty uz v nabidce ortofonu nejsou....
Diky.
Dej sem nějaké foto. *palec*
Zkusím pohledat ve starých časopisech Audio. Pamatuji si, že tam v rubrice "Staré stroje" byla recenze na tento gramofon. Možná, že tam bude i zmínka o přenosce.

Odpovědět