Gramofon - lehké probíjení?
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Pokud je čeština vizitka,nedelal bych pred "a" ve větě čárku.
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Ta čárka je správně. Jde v tomto případě o význam stupňovací, nikoliv slučovací. Zkrátka, o důraz na představení se. Běžný nástroj.
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Po technické stránce jste tímto příspěvkem nepřinesl nic nového. Kromě češtiny. Nad pravopisnýma chybama, kterých jsem se dopustil se zamyslím. Ale ne víc, než je to nezbytně nutné.
K představení se:
Myslíte si, že sem mám dát jméno, adresu, r.č., bankovní účty ...? Možná, ale to bych nesměl vědět, jak jste se konkrétně vy zachoval vůči tomu, kdo to takhle udělal. Takže tady hoďte rychle zpátečku, někteří z nás si to ještě pamatují a ty, co neví o co jde, by to nepříjemně překvapilo (fanklubdudek)
Re: Gramofon - lehké probíjení?
No, ja bych v tomto pripade nepsal. Myslim,ze nejde o klasicke stupnovani(ktere ma i tak varianty s i bez). Jenze jsme ten pravopis ani nemeli zacinat. Jsou tu i opravdoví tatari a nikdo jim nic nevytýká. Pise se rychle,z tabletů,mobilů. Nejsme snad uplná prasátka,hlavne aby byl text srozumitelný. Ja jsem treba alergický na spojení "TY SLUCHÁTKA".
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Hele, ty 123 zpátečko, a o co tedy jde? Že by o Federmanna, co zběsile pomlouval Pavla Dudka a dostal proto zaslouženě za uši? Tos mě opět pobavil, 123Malíku:-)
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Začíná se to bortit,jak to tak sleduji sám rozum brada,kluci už toho nechte,já leštím gramec, a jdu poslechnout Sinatru.
Re: Gramofon - lehké probíjení?

Bazi36:
před "a" se v některých případech čárka psát klidně může, to jen spousta lidí má ze základky bohužel zafixováno, že se to tak nikdy nepíše. Náš jazyk je prostě složitej, viz:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=6811
Já spíš kroutím hlavou když někdo nedělá mezeru za tečkou nebo čárkou ve větě

Re: Gramofon - lehké probíjení?
Ano, celé, na rozdiel od vás.. A na rozdiel od vás aj dokážem pochopiť súvislosti. Tie sú nasledovné:123456789 píše: ↑09 pro 2018 13:10Čtete to vůbec?
Máte to tam opakovaně, několikrát ("...........Měření náhradního unikajícího proudu je doplňková metoda ověřování stavu izolací spotřebiče a nelze ji použít samostatně pro posouzení bezpečnosti spotřebiče....")
Navíc je pro vás dost podstatná poslední věta čl. 6.2.1.
1.Existuje maximálna povolená hodnota unikajúceho prúdu pri meraní napätím 230V AC, a to 3,5mA. Merať sa musí s náhradnou impedanciou ľudského tela (2k) v obvode, úbytok na tej impedancii je cca 7V .
2. Je zrejmé, že pri meraní s vyššou impedanciou (napr. vstup voltmetra!) musí byť úbytok (namerané napätie) samozrejme vyšší
3. Z toho je jasné, že aj prístroj kde je hodnota unikajúceho prúdu hlboko pod 3,5mA, vyvolá na vyššej impedancii samozrejme vyššie napätie
4. Takže ak chceme vedieť, či prístroj triedy II. je z tohto hľadiska vyhovujúci, musí sa merať napätie kovových prístupných časti proti kolíku (pri "metóde" ktorou sa nameralo tých neprípustných 90V..) na "záťaži" 2k (nie na mpedancii voltmetra 1-10mega!!!) a musí to byť menej ako 3,5V, pretože
Je úplne to jedno to ostatné čo uvádzate, je jednoducho fakt, že na prístroji triedy II, ktorý vyhovuje z hľadiska stavu izolácie , izolačnej pevnosti aj unikajúceho prúdu , sa pri metóde ktorú ste doporučilPři měření náhradního unikajícího proudu se měřicí napětí vyskytuje současně na obou pracovních vodičích spotřebiče, neboť jsou při měření propojeny. Náhradní unikající proud je proto roven součtu naměřených proudů při měřeních vykonaných se změnou polarity napájení (záměna L a N) metodou přímého měření nebo měření rozdílového proudu (viz kap. 4 a 5). Maximální hodnoty náhradního unikajícího proudu povolené normou však tuto skutečnost nezohledňují. Jsou tedy přísnější než hodnoty povolené při přímém nebo rozdílovém měření.
bez problémov nameria aj tých 90V a viac a absolútne nič to nehovorí o nejakej vade prístroja alebo o ohrození nebezpečným dotykovým napätím.. Asi tak. Sadnite si na druhú stranu stola pri skúškach..A nešírte poplašné zprávyJestli máš doma jakýkoliv multimetr (i čínský šmejd za dvě stovky), tak změř napětí mezi tím hliníkovým panelem a ochranným kolíkem zásuvky. ( Jeden hrot měřících šnůr někam na šroubek toho panelu, druhý na kolík v zásuvce . Když nedosáhneš do zásuvky, dáš si prodlužovačku) a napiš sem co jsi naměřil.

A ešte pre zaujímavosť

3.Zařízení třídy II – elektrické zařízení nemá prostředky pro připojení ochranného vodiče. Základní izolace je doplněna izolací přídavnou nebo je provedena izolace zesílená. Ochrana je zajištěna provedením elektrického předmětu a je nezávislá na přívodní síti. Při poruše nesmí dojít k průrazu elektrického proudu ( napětí ) na živé dotykové části (dvojitá izolace, zvýšená ochrana). Typický příklad použití je audio/video technika. Třída II sice klade vyšší nároky na konstrukci, ale u audio/video zařízení je preferována, neboť zde nevznikají zemní smyčky přes uzemňovací spoje, které mohou být příčinou brumu.
BVaudio, výroba a predaj
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Tovišžejo: https://www.hifionline.cz/hifibazar/kou ... prehravac/
Testík vyšel, takže JMalík, čili Jan. Díky za upřesnění:-)
Testík vyšel, takže JMalík, čili Jan. Díky za upřesnění:-)
Naposledy upravil(a) merhaut dne 09 pro 2018 18:22, celkem upraveno 1 x.
Re: Gramofon - lehké probíjení?


Re: Gramofon - lehké probíjení?
Tombas,az to budes vyhazovat,dej vedet,ja si neco vyberu 

Re: Gramofon - lehké probíjení?
OK, ale minimálně toho Audiolabu a CD Rotel mi bude líto
.

Re: Gramofon - lehké probíjení?
Tady nekdo mazal prisp. Takze se tu prece jen neco deje? Hihih
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Ano,ano i zcela neskodné o kapesníku.
Re: Gramofon - lehké probíjení?
Jak neškodné? To byla přímá a osobní výhružka, že už jedeš! 

Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host