Gramofon - lehké probíjení?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon - lehké probíjení?

Příspěvek od terahera »

Ty krávo,já asi vyhodim i ten gramofon :shock:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

bacil2 píše:
08 pro 2018 22:11
Pesi píše:
08 pro 2018 21:36
... protože vím, že jsou zde konstruktéři, tudíž nikoho povolanejsiho bych si nemohl přát.
... ja osobne by som z tu prítomných "konštruktérov" zase až tak moc odviazaný nebol ... oni sú to totiž v skutočnostitotiž iba zruční bastléri, ktorí si takouto činnosťou len viac alebo menej úspečne privirábajú k penzii :lol:
bacil 2 nesklamal, ako obvykle, evidentne mu ležím v žalúdku, čo som rád ;) ..Keď neuškodí, tak aspoň zasmradí.. . No magor, čo už.
Hlavne že ma to spolu s manželkou bez problémov živí ako jediné zamestnanie (činnosť) od r.1990. A predtým som v podstate to isté, len v inom segmente/obore robil od r. 1975 (merania v jadrovej energetike).V dôchodku som 4 roky, a nestíham aj keby mal deň 48 hodín... A že po SR a ČR je stále pár tisíc koncov v prevádzke..
BVaudio, výroba a predaj

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

123456789 píše:
08 pro 2018 20:16

Nepíšete čínsky, píšete slovensky, té řeči docela rozumím. Ale vy si nepamatujete co jste napsal:
".....Samozrejme to v norme je, a miera toho "brnenia" závisí na parazitnej kapacite zdroja (sieť/sekundár) a na citlivosti subjektu. Je daná normou maximálna hodnota tohto kapacitného prúdu, ktorá je za každých okolností bezpečná......

Mě nezajímá literatura kde si to dohledám, mě zajímá odkaz na tu normu.
A to bezpečné napětí je skutečně v tomto případě stanovené závazně normou. Ale ne tak, jak si zatím představujete. V "nejhorším případě" jenom 12V, v o něco "lepším případě" dvakrát tolik a když "je to dobré", tak 50V. Žádné tvrdost, nebo měkost zdroje pro případ dotykového napětí tato norma neřeší.
A jestli je lepší řešit to brnění, nebo řešit problémy s brumem se dozvíte takém tam.
Takže kolik je ta bezpečná hodnota el. proudu lidským tělem, která nemůže nikoho za žádných okolností ohrozit ?

Edit (20:33):
Ještě se vrátím úplně na začátek. Až teď je mi jasné, co by jste udělal vy s tím gramcem, televizí, případně další krabicí, která toho původního tazatele "brněla".
Neudělal by jste nic a zdůvodnil to přesně jak píšete. Brnění nevadí, brum ano. Tak to vyvěste někam na odborný elektroveb a počítejte si souhlasné a nesouhlasné odpovědi. Ještě můžete argumentovat, že i tam budou tupci bez širších znalostí audioproblémů, ale to už vám asi moc reputaci nenapraví.
Tak postupne:
Ano ,túto vetu
"Je daná normou maximálna hodnota tohto kapacitného prúdu, ktorá je za každých okolností bezpečná......" som skutočne v rýchlosti napísal ..A potom som napísal pre upresnenie aj toto, aby to niekto rigorózne nepochopil presne ako vy, je tam pár odpovedí na otázky
8.12 14:08
"A k tej norme, prúd závisí od zdroja napätia (a jeho vnútorného odporu, resp.impedancie) a rovnako aj od impedancie "záťaže" (ľudské telo), prípadne ďalších vložených impedancií v "obvode", napr.obuv.., nakoniec je to tam uvedené. Hraničné hodnoty prúdu nebezpečného pre človeka sa udávajú okolo 10 miliampér, ale nie je to norma, účinky sú iné pre AC iné pre DC.
Preto ( pre istotu) sa uvažuje najmenšia reálne možná impedancia v obvode a udá sa max. povolené napätie."
Samozrejme , že norma nerieši tvrdosť zdroja,jednoducho explicitne predpokladá jeho nulový vnútorný odpor, čo je najhorší možný prípad..Ale pre skutočný prúd má tvrdosť zdroja zásadný význam..

A určite vám nie je jasné, čo by som urobil (a určite nie nič..), pretože to som už tiež dávno napísal:
2.12. 19:50
" Riešením by bolo (ak je celá zostava z prístrojov triedy II.) v jednom bode, napr. na vstupe zosilňovača , uzemniť , pripojením na ochranný vodič."
A k tej "blbosti o 9uA", aký prúd tečie tečie do vstupnej impedancie voltmetra (ktorý je jediný pripojený na zdroj napätia) ak nie ten , ktorý určený napätím zdroja a impedanciou "záťaže" (voltmeter)? Platí ohmov zákon?
A tvrdosť toho zdroja (teda veľkosť max. prúdu) sa dá overiť tak ako som napísal tu, aj s doporučením čo robiť
"2.12. 18:26
"Je to nepríjemné, zvlášť pre citlivejšie osoby,ale to napätie je mäkké a nijako nebezpečné (prúd
max. stovky uA)..Však sa to dá zmerať jednoducho prepnutím na AC prúdový rozsah , meranie medzi kostrou prístroja a kolíkom. Ak je to nad 1mA, je to závadový stav!!"
prípadne stačí pripojiť paralelne k voltmeru odpor napr. 10k a porovnať namerané hodnoty, z toho je prúd zrejmý, dosť triviálna záležitosť..

A teraz vy skúste vysvetliť tie blbosti okolo nesprávnej konštrukcie prístrojv triedy II. v kovovej krabici, o rozdielnych úbytkoch na oplete a nejakom inom dráte pri rovnakom prúde (pri rovnakej impedanci obidvoch "vodičov"), o účinnosti tienenia pripojeného na jednom konci proti rušeniu spôsobenému úbytkom na nejakom vodiči pod tým opletom..., podobných perál je vo vlákne viac.
A že existujú rôzne kategórie nebezpečnosti prostredí z hľadiska bezpečného dotykového napätia viem, ale nikto tu zrejme nepoužíva audiotechniku vonku na daždi , pod vodou alebo v nejakom kovovom uzemnenom kontajneri a podobne.

V tejto súvislosti mi napadá jedno skúsenosťami dané "rčení" z minulosti..
"Kto to vie, ten to robí, kto to nevie robiť, ten to učí, a kto to nevie ani učiť, ten to riadi"..Tak sa zaraďte, ako človek čo sedí pri skúškach na druhej strane stola... ;
Týmto k téme končím, kto chce si vyberie čo uzná za vhodné...
BVaudio, výroba a predaj

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Zbytečně teď už kolem sebe jenom kopete.
To, že jste zaměnil limity proudu za limity napětí nijak neokecáte. Ještě jste to následně vylepšil o tvrzení, že 90V je bezpečné napětí.
Za další - žádná norma týkající se dovoleného dotykového napětí nepředpokládá zdroj s nulovým vnitřním odporem, protože by neexistoval jistící prvek s takovou zkratovou odolností, aby to vypnul. To je už jenom detail.
A to prostředí je v tomto případě jasně dané - 50V. Žádných 90V, žádný "bezpečný" proud a podobné nesmysly.

A tohle:
"......Kto to vie, ten to robí, kto to nevie robiť, ten to učí, a kto to nevie ani učiť, ten to riadi"..Tak sa zaraďte, ako človek čo sedí pri skúškach na druhej strane stola... ;"
Je něco co jsem skutečně nečekal. Uvědomujete si aspoň, že bez těch vámi opovrhovaných učitelů by jste si tohle ani nepřečetl?
No, čím víc v tomhle budete šlapat, tím víc už to bude jenom smrdět.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Tak ešte raz, zase ako obvykle vidíte len časť textu.. Pri tých 90V (na krabici prístroja triedy II ,merané voltmetrom.. ) som napísal ,že je to mäkké napätie a teda v tomto prípade je to bezpečné. Žiadne všeobecné tvrdenie, ako to prezentujete. A učiteľov som mal našťastie dobrých, ale našli sa aj takí ako vy...
A neignorujte otázky..
BVaudio, výroba a predaj

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

K technické stránce věci:
Žádné "měkké" napětí normy, předpisy..... týkající se bezpečného dotykového napětí neznají. Pro tento případ je jediná hranice = 50V. Žádné měkké, nebo tvrdé napětí, nebo jakým V-metrem s jakým vstupním odporem to kdo bude měřit. Jestli na to máte jiný názor, napište na TIČR, že s tím nesouhlasíte a že to považujete za bezpečné. Sídlo firmy máte v SR, když dáte tuhle chytrost na TIČR (ČR), tak vás ani nebudou řešit.

"....A učiteľov som mal našťastie dobrých, ale našli sa aj takí ako vy......"
Změna názoru? V předchozím příspěvku jste psal něco jiného. Navíc tam máte další chybu. Nejsem učitel, ani jsem jím nikdy nebyl.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Při pohledu na "by jste" mi znovu bliká kontrolka:-)

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Ano, mám tam pravopisnou chybu. V tomto slovním spojení tam nepatří "j".

(Hádejte kde jste např. napsal: "......byl třebas i vedený ...."
Takže klidně si tu kontrolku zhasněte a můžete se věnovat technické stránce toho příspěvku)

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

ono se pak z toho musí taky udělat jedno slovo : výsledek je " byste"

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

BVaudio, výroba a predaj

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Čtete to vůbec?
Máte to tam opakovaně, několikrát ("...........Měření náhradního unikajícího proudu je doplňková metoda ověřování stavu izolací spotřebiče a nelze ji použít samostatně pro posouzení bezpečnosti spotřebiče....")
Navíc je pro vás dost podstatná poslední věta čl. 6.2.1.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 »

Pesi píše:
09 pro 2018 12:49
ono se pak z toho musí taky udělat jedno slovo : výsledek je " byste"
Slovní spojení = píšu o tom. Ale začínáte řešit (s p. Merhautem) neuvěřitelné hovadiny bez vlivu na funkci (rostlináře).

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Taki jse my nelýbý ty pravopysný hrupky :D

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

tys mě začal karat za špatnou češtinu. ... Slovní spojení ale není udělání jednoho slova ze dvou ....: )

merhaut

Příspěvek od merhaut »

U technické stránky příspěvků 123xmi blikala výstražná kontrolka vícekráte.

Pro něj neznámé jevy/stavy/zařízení:
– hw dvojka s plechem,
– dtto. zesílená izolace,
– dtto. vliv STA na výsledky měření impedanční smyčky,
– a nakonec komická motanice s přestřiženým stíněním u signálového kabelu = zamezí prý vyrovnávacímu poruchového proudu, a pak (po provalu, že proud u tohoto typu signálových kabelů prochází jinudy tím samým kabelem, přidaným vodičem) salto = vyrovnávací rušivý proud je najednou nedůležitý, jde prý o stínění, kdy ale následuje náběh na další vlastní vidle...

Zkrátka, 123x není partner pro hlubší elektrotechnickou debatu, laiky často mate, a co se týče komplexnějších souvislostí – v elektrooboru a tuplem v souvislostech s audiem – v problematice plave, z čehož jej znovu a znovu a znovu usvědčuje BVa.

P.S. A ke všemu anonym. Aspoň to by mohl dát do pořádku, a představit se...
P.P.S. Čeština není kravina, nýbrž vizitka.

Odpovědět