JBL TLX 40 vs Dynaudio Contour 1.8 MK II

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Romix64
Kontaktovat uživatele:

JBL TLX 40 vs Dynaudio Contour 1.8 MK II

Příspěvek od Romix64 »

Zdravicko,

Uz nejakou dobu pouzivam sloupy JBL TLX40, ktere mam na zesiku Pioneer A-66X. K tomu mam pripojeny gramofon Pioneer PLX 1000 pro analogove nahravky a OPPO UDP 203 pro digitalni nahravky. Rozhodl jsem se udelat upgrade sloupu. Nakonec jsem poridil Dynaudio Contour 1.8 MK II. Na zkousce primo s mym zesilovacem bylo vsechno super. Ale jakmile jsem doma zapojil obe reprosoustavy a jen mezi nimi prepinal, tak mi proste to JBL zni lip. Ma jakoby prostorovejsi zvuk, zivejsi,... Nevim, asi je to divny. Ale zase si rikam, ze to prece neni mozny, aby sestava, ktera se prodavala za 90 000 dostala na zadek od JBL, ktery startovaly na uplne jine cenovce...
Proste mi to nejak nejde do hlavy a jsem ted na vazkach, zda ty Dynaudio nepustit dal do sveta...
Co si o tom myslite vy?

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: JBL TLX 40 vs Dynaudio Contour 1.8 MK II

Příspěvek od weiron »

Ten zesilovač je nedokáže rozehrát. Bedny mají nízkou citlivost jen 86db. A jsou 4 Ohmové. Zesilovač je pro bedny s 8 Ohmy. Dynaudio hraje velmi dobře ale potřebují dobré a silné zesilovače jinak to nebude fungovat.

Romix64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romix64 »

weiron: Diky za odpoved. Toho jsem se trosku bal... Se zesikem jsem spokojeny, hraje opravdu hezky. Hlavni vyhodu na nem beru korekci vysek a basu. Vetsinou si vsude na vyskach trosku pridam a basy taktez. Po jakem zesiku bych se mel tedy podivat? Co treba Pioneer A 400. Ten je hodne chvaleny...i kdyz tedy... zas tam neni moznost pridat vysky a basy...

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Romix64:
Značku si vyber podle kombinace která ti sedne. Jen se podívej po něčem silnějším řekneme alespoň 150w a musí hrát od 4 Ohmů.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Contury mají citlivost kolik, 86 db? Osobne bych se rozhodl podle zvuku pri porovnani doma. Doporucovany lepší zesik samozrejme bude hrat i s jbl lepe. DA jsou sice hezci, ale to by nemělo byt duvodem si je nechat, pokud ti zvukove nesednou.

Romix64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romix64 »

jojo maji 86 db. To mam prave taky trosku strach, ze lepsi zesik zas vytahne JBL o krucek nahoru... Uz drive jsem se dival na Pioneer A-70DA... Ten asi nabidne vice. Jen nevim, jestli je to spravny rozhodnuti jit do uplne noveho stroje. Mam nejaz zazite, ze drive to vsechno byly poctivy masiny, co vydrzi leta. I proto mam vlastne ten Pioneer A66X, kterej je tusim z roku 1985.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Pokud je zes uvaden jako 8ohmový bez moznosti prepinani ohmáže a bedny maji 4ohmy, mohou mit pokles ve spickach jeste k nizsim hodnotam. Pak bych se bal pri vyssich hlasitostech spise o bezpecnost zesilovace, i kdyz by mely zafungovat ochrany. Na strane zes by mela byt impedance bud stejna a nebo nizsi nez na strane beden.

Romix64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romix64 »

Bohuzel se neda prepnout mezi 8 a 4 ohmy... Tak nejak uz se smiruji s vymenou zesiku a stale vice premyslim o tom Pioneeru A-70DA... Mam na zesik strop kolem 35 000,- Tak snad to bude pro ty Dynaudio dobry spolecnik...

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Romix64:
To je pořád slabé. Si ho zkus z nějakého obchodu půjčit a poslechni si ho doma. Mě se DA líbí v kombinaci s Naim ale to je mimo tvůj rozpočet. V bazaru je Primare i32. Ten má velký výkon a mohl by zvukově sednout.

Romix64
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romix64 »

weiron:
Ten nema korekce na vysky a basy. A Loudness by mi asi take chybelo, tyhle veci dost vyuzivam...

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

No, možná bych ti mohl nabídnout kombo předzesilovač, dokonce s nastavitelnou úrovní Loudness a koncový zesilovač s výkonem 200W/4ohm nebo 100W/8ohm.
Když, tak do soukr.zprávy.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Jakožto letitý uživatel X různých modelů d Dynaudio jen malý postřeh. Sám mám dodnes doma legendu Pioneer A-60. Výkonově rozehrál fantasticky Contour 1,3mkII i Special 25 ba dokonce i Confidence 5, které měly jen pouhých 83dB!!! Ale tady bylo již znát, že výkonově by to chtělo nějaké větší kladivo. Contour 1,8 mkII je slušná bedna, ale není to žádný vrcholný model. Tady nejde ani tak o výkon zesilovač, ale o to, aby byl schopen poskytnout pořádný výstupní proudu, protože impedance DA, byť je kmitočtově korigovaná (a nebo právě proto?) kladě vysoké nároky na stabilitu zesilovače a právě na podání výstupního proudu, pokud impedance klesne nebezpečně nízko. Ten zesilopvač A66 je velmi slušný zesilovač s opravdu výborným zvukem. V tom problém zřejmě na 99% nebude. Ale problém bude v tom, že zvuk Dynaido bez výjimky napříč řadami je sterilní, sušší, bez nějakého "emocionálního" zabarvení. proto se ti to možná jeví tak, že ve srování s JBL to hraje hůř. Ale dej tomu čas a začni hledat klady ve zvuku, které brzy vyplynou. Perfektní středy a výšky obzvláště (navzdory řadě Esotec D260), velmi slušná dynamika, pěkný hluboký bas. Co se týká prostoru, manuál uvádí doporučení na odstup beden od zadních i bočních zdí. předpokládám, že v totmo směru máš vše v pořádku. Zabiják zvuk DA jsou blízké stěny a rohy. U všech...A ještě postřeh - na základě letitého laborování: u všech beden DA, co jsem mlě (a byo jich fakt hodně dost), byl vždy lepší solid core kábl, než licna a hlavně co nesedlo nikdy, byl koax s výjimkou Occos tripple X. Všechny koaxy měly prezentní středy a rozlizlý prostor všudybýlek. Báze všude a nikde, nástroje všude a nikde. Pak jsme začal používat Audioquest solid core )nikoliv fejky z Číny, kde místo drátu byla lanka) a zvuk byl zcela někde jinde. A nej kabel pro DA byl Transcorrect, plochá licna 2x12mm2 kmitočtově korigovaná. To byla bomba...Pan Oudes ho kdysi půjčoval a prodával.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Zdeny: "....u vsech bede DA, co jsem mel, byl vzdy lepsi solid core, nez licna....." a pak: "....nej kabel pro DA byl Transcorrect, plocha licna....."

Tak teď nevím, co je teda ok.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Ano, ale to je právě ta výjimka. Kmitočtově kompenzovaná licna velmi velkého průřezu, navíc v plochém uspořádání. Ve všech ostatních případech byly (alespoň na mém zesilovači) výrazně lepší solid core kabely.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Romix64 píše:
11 kvě 2020 08:58
Bohuzel se neda prepnout mezi 8 a 4 ohmy... Tak nejak uz se smiruji s vymenou zesiku a stale vice premyslim o tom Pioneeru A-70DA... Mam na zesik strop kolem 35 000,- Tak snad to bude pro ty Dynaudio dobry spolecnik...
to je vono, vyměň dýchavičného pincka za lepší stroj a možná budeš koukat jak se hraje

Odpovědět