Náhrada za B&W 805 Diamond

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Lemon
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhrada za B&W 805 Diamond

Příspěvek od Lemon »

Největší změny při zahoření se projevují právě prvních 20 hodin.Pak již to jde velmi pozvolně a již to nebude tak dramatický rozdíl.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

To byly 1.4, u mě hrůza a kupec mi děkoval ještě dva měsíce, je to asi o vkusu. :)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Tak to potom jo. protože nová řada C už není to, co bývaly 1,3mkII, 1,3SE nebo Confid., potažmo top model S25. Novější modely se zvukově změnily, zuniverzálněly.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Zdeny
jako že C1 už není to pravé ořechové?
Zdály se mi moc fajn, když ta nahrávka za něco stála.
S25 mě také zajímaly, dají se koupit za rozumné peníze a vypadají skvěle, jakpak jsou na tom ve srovnání s C1?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Já měl na mysli konkrétní mdel, co jsem měl doma C2 Limited Edition Signature (loňský model za bratru 300+ tisíc Kč). Obecně tahle bedna hrála a nehrála. Na rock nepoužitelný, ptž to nemělo tu tvrdost a drajv. Navíc pro mě nerfaouklý bas, objmený, ale bez té rocové průraznosti. Výšky naopak excelentní, ale opět - na rock nepoužitelné. Moc měkké a moc jemné. Na akustickou lehkou hudbu naopak parádní bedna, jenže tento žánr já poslochám ne příliš často. Confidence 1 (starou řadu) jsem sylšel mnohokrát a upřímně, pokud si to trochu ještě pamatuji, jejich zvuk i přišel vyváženější, než u těchto C2, o kterých jsem teď hovořil. S25 jsem měl asi 5 let. Co říct? Byl to kandidát proti C1, ale pro jinak zaměřené posluchače. Kdo měl rád lehké žánry, volil C1. Kdo mlě rád důraz a objemnější bas, volil S25. To byl i můj případ. Výtečné středy a výšky (Esotar), ale opravdu upřímně - bas občas bučel a nezvítězil jsem nad tím. Možná s jiným koncem, než Bryston B4-SST, který jsem v jejich době měl (a Pass X150) by to sedlo lépe. SKoro tomu ivěřím, ptž dnes mám 14B-SST, který produkuje objemové moně basů, zato daleko prokreslenějších a tvrdších, takže by asi zmizelo i to bučení (občasné). Zátky do BR to nevyřešily, spíše celkově zhoršly zvuk. Jinak S25 je už fakt hodně hodně dobrý kousek a kod má slušný aparátz, je spokojen. Já jsem je pak měnil za C5 a to bylo zase zcela něco jiného. Naprosto odlišný zvukový projev - méně basu, za to když byl, atk byl hluboký, ale objemovbě na rock to nestačilo. Středy a výšky jsou bez komentáře, osobně jsem slyšel je moc málo lepších beden. Prostor, barvy, lehkost, jemnost, prostě top. Jen ten bas. A díky 85dB potřebovaly fakt silný zesilovač. Dnes trochu lituji, že už je nemám, na ten bas by si člověk asi zvyknul, ale ta jmenost středů a výšek mi trochu chybí. Jenže rock stojí zrovna na basu, no:-) Nějaký lehký žánry typu Norah Jones to nemělo chybu, to bylo prostě excelentní.

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Zdeny,
děkuji Ti za osvětlení, rád bych tyto zázraky srovnal se slušnými regálovými Dynaudii.
PS.Už to hraje celkem fajn, co jsem zapojil po dvou dnech správně kanály.
Naposledy upravil(a) Zdeno1 dne 15 pro 2018 21:53, celkem upraveno 1 x.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Nechce se mi až věřit, že by koncák Bryston B4-SST neukočiroval nějaké regálové budky. To bučení na basech bych připsal na vrub akustice místnosti. A pokud to tak je, pak je lepší sáhnout po konkurenci. Zlaté Aurum Cantus :twisted:.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Vítej Koudy :) :) Ještě že Tě máme.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

koudy42 píše:
16 pro 2018 00:04
Nechce se mi až věřit, že by koncák Bryston B4-SST neukočiroval nějaké regálové budky. To bučení na basech bych připsal na vrub akustice místnosti. A pokud to tak je, pak je lepší sáhnout po konkurenci. Zlaté Aurum Cantus :twisted:.
Já si to myslel taky. po změně za 14B-SST se proporce zvuku zásadně změnily. 4B-SST nebyl dokonalej, i když slušnej zesák.

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

To Zdeny.

Jakekoliv huceni nebo buceni S25 jde na vrub akustiky mistnosti nebo spatnemu umisteni. Dalo mi chvili praci to vychytat.

S25 dokazou jit ale hodne nizko - viz. obligatni BLS - Duende - a maji na svoji velikost pomerne velky basovy fundament, ktery je prost jakehokoliv buceni nebo huceni (snad pri vyssich hlasitostech, ale to uz jde zase na vrub mistnosti).

Jedine, co me na nich obcas stve, ze zahraji opravdu jen to, co do nich clovek pusti. Nahravce neodpusti ani "ň".

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek »

Nečetl jsem celé vlákno, takže možná budu O.T., ale D - S25 jsem měl delší dobu doma a můžu potvrdit, že jsou to skvělé bedny, ale tak jako všechno v tomto koníčku to chtělo sladit se zesilovačem, aby byl využit jejich potenciál... Když jsem k nim vybíral nový silič, tak bylo zajímavé, že právě s Brystonem to bylo "nejhorší". S monobloky 7B.. koncovku už nevím to hrálo ploše bez prostoru... bas moc velký...Je možné, že dnešní Bryston je už někde jinde, ale cca před 15 lety, ta kombinace byla dobrá tak akorát na diskošku...

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Zdeno1, a ako si to mal pred tym zapojene?

Zdeno1
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Zdeno1 »

Miero,
normálně, naopak, zdálo se mi, že něco nepasuje, proč mi bicí hrají z jiné strany, než jsem zvyklý. :)
Rychle vybalil, rychle zapojil a opačně, rychle poslouchal, jen jako kulisu, ke kritickému poslechu jsem se jen tak lehce dostal až včera. :)

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

takze si mal vymeneny lavy a pravy kanal ... a na zaklade toho si tu napisal ze "zdá se to být katastrofa" :-D

Odpovědět