Výběr recieveru

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5403
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od lechos »

Platí i naopak, když jsou bedny odrbané z výroby, nablýskaný podprůměrný shit (Technics, Sharp, Philips, Aiwa, Sony, JVC...). Naštěstí, dnes je možnost vzít zesík do kufru a odzkoušet repráky poslechem přímo v krámu na místě, navíc výběr je nepřeberný...ano, ovšem, i jmenované značky produkují vyšší třídu - za jeden půlroční plat.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od PítrsPraha »

Jarda69 píše:To je nevýhoda špatných zesilovačů. U dobrých by to bylo fuk. Zesilovač by měl akorát zesilovat.
To je až příliš striktní, přísný a zjednodušující pohled. I ty nej... zesilovače mají každý nějaký svůj charakter, tzn. vlastně žádný z nich jen nezesiluje, ale jaksi zvuk dotváří.
lechos píše:ano, ovšem, i jmenované značky produkují vyšší třídu - za jeden půlroční plat.
Repro Sharp, Aiwa, JVC za 200-300 tis. Kč? Odkaz by nebyl ;-)?

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od drfish »

Nehledě k tomu, že se zde bavíme o receiverech, které jak známo dobrými zesilovači obvykle moc nejsou....
Například ten můj je schopen se popasovat se stereo zesilovači tak do 40 tisíc, ale pak už je definitivně v týmu poražených. Ale co se týče kombinování s jednotlivými značkami repro, je celkem univerzální (zkoušel jsem tedy jen čtyři značky, ale nikdy žádný zásadní průšvih). Možná to platí i pro nižší receivery Onkyo, těžko říct, co do nich teď dávají. Současný nástupce mého receiveru má přesně poloviční hmotnost- asi ultralehké materiály...

Ohledně nákupu nového AVR a Dolby Atmos obecně. Na trh přichází DTS-X, které se zřejmě v nejbližší době objeví i v receiverech. Bez něj bych dnes do nového AVR nešel, protže DTS je u filmů zcela dominantní kodování. Člověk si může do svého pokojíčku 5x5 metrů nacpat 11 repráků a dva subwoofery a zkusit najít nějaký film, který je v tom udělaný a ještě se na něj dá koukat. Myslím, že tak jeden dva takové filmy budou existovat. :mrgreen:

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od Jarda69 »

PítrsPraha píše:
Jarda69 píše:To je nevýhoda špatných zesilovačů. U dobrých by to bylo fuk. Zesilovač by měl akorát zesilovat.
To je až příliš striktní, přísný a zjednodušující pohled. I ty nej... zesilovače mají každý nějaký svůj charakter, tzn. vlastně žádný z nich jen nezesiluje, ale jaksi zvuk dotváří.

Polemika za každou cenu ? Takhle to funguje ? Kvalitní zesilovač zvuk nedotváří, není to ani hudební nástroj ani efektové zařízení.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od PítrsPraha »

Není to polemika za každou cenu. Je to to, co jsem psal, že to je - příliš striktní vidění, ve kterém by žádný zesilovač na zeměkouli nebyl kvalitní, protože každý má svůj charakter. Čili v čistě hypotetické a teoretické rovině máš pravdu, že BY se tak zesilovače měly chovat. Realita ale je, že každý silič hraje to své.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5403
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od lechos »

PítrsPraha: Ty máš 200-300 tis. Kč legal příjmu půlročně ? Pro pána krále, to se mi jen zdá...asi žijem každný na jiné planetě. Jo, až najdu vhodnej odkaz něco sem prásknu.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od Jarda69 »

od PítrsPraha v dnes, 12:33 ... většina slušných zesilovačů, má všechna zkreslení hluboko pod 0.01% většina slušných reprobeden má, většinou kolem bassů, zkreslení kolem 0.1%
Takže je možné, že zesilovač skutečně hraje jenom to co do něj posíláš . Otázkou je, co do něj posíláš. Bavíme se v rámci poslechu, ne o tom, jestli je zesilovač absolutně dokonalý.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od PítrsPraha »

lechos:
Šmarjá, o to přece vůbec nejde... Plácnul jsem nějaký rozmezí, který mimochodem odpovídá běžnýmu platu desítek a nejspíš i stovek tisíc lidí v ČR. Ale já vím, ty se pasuješ do role oběti, co musí šetřit i 4 Kč ročně na elektrice za nabíječku mobilu :-).
Takže se těším na ty odkazy. Díky.

Jarda96:
Podle tvé poslední odpovědi si snad myslíš, že výsledný zvuk zesilovače je závislý výhradně jen na hodnotě naměřených zkreslení... To snad... :-D.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5403
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od lechos »

No a co ? Nepopírám to, jsem snad kvůli tomu méněcenný a na fóru non grata ? Klidně to napiš, můžeš do SZ, já se z toho ne-po-se.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od Jarda69 »

Podle tvé poslední odpovědi si snad myslíš, že výsledný zvuk zesilovače je závislý výhradně jen na hodnotě naměřených zkreslení... To snad... :-D.
Na čem ještě ?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od PítrsPraha »

lechos:
Menecenny ne. Pozersky ano. Pokud by byla pravda, ze tva financni situace by byla takova, ze bys potreboval resit (ne)utraceni 4 Kc za rok, pak bys:
- nemohl vlastnit pocitac, protoze jeho prodejem bys ziskal pro tebe astronomickou sumu, za kterou bys pohodlne vyzil nekolik mesicu
- nemohl zcela neproduktivne propalit o mnoho vic elektriny plkanim na diskusi
- venoval svuj disponibilni cas budto praci s cilem vydelat si nebo studiu s cilem zvysit si kvalifikaci
Setrenim nezbohatnes, at uz slovo bohatstvi znamena jakoukoliv castku.


Jarda:
Polemika za kazdou cenu, ze ;-) ?
Jen jsem poukazal na tve prilis striktni a od reality odtrzene videni pojmu zesilovac. Dle tebe jsou vsechny nekvalitni, protoze vsechny meni signal a protoze neexistuje zesilovac s nulovym sumem, nulovym zkreslenim a nekonecne rychly - tedy pouhy drat se ziskem.
A k tve banalni otazce: Napr. na CHARAKTERU onoho zkresleni. Vem si sinus, udelej z nej jednou 10% obdelnik, pak 10% pilu, pak 10% limitaci. Namerena hodnota zkresleni: pokazde 10 %. Vysledny zvuk: pokazde jiny. Hmm ;-) :-D.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od Jarda69 »

Opět bych poprosil, aby mi nebylo podstrkováno něco, co jsem nenapsal. Děkuji.
Případně bych požádal o citaci.
Ten převod sinusu na 10% obdélník, mě ale zaujal. Můžeš to namalovat ?

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5403
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od lechos »

Pitrs: tak jsem Tě prosil, piš do SZ, ostatní členy fóra to nejspíš nezajímá...
1.) vlastnictví PC je mírou životní úrovně ? dávno neplatí, dneska je to hračka pro školáky, ten svůj comp jsem si sestavil sám z bazarových komponentů a dílů vraků ze SD, odepsaných vyřazených z firmy aparátů, funguje to, kupodivu, hodnota kompletu odhadem 1200-1500 Kč, no nevím jak dlouho by tohle Tobě stačilo na živobytí jak uvádíš
2.) "plkání na fóru" ? no a co ? nevím jak v Práglu ale u nás je dneska neděle, den pracovního
klidu...všimni si že v pracovní dny na fóru zpravidla nevykecávám poáč jsem zaměstnaný a po šichtě utahaný jak pes že občas únavou, přepracovaností (cca 12-14h) málem nedojdu domů...
stačí aspoň tak ?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od PítrsPraha »

Jarda:
Jarda69 píše:Opět bych poprosil, aby mi nebylo podstrkováno něco, co jsem nenapsal.
Co jsem ti podstrčil?
Jarda69 píše:Případně bych požádal o citaci.
Čeho?
lechos píše:vlastnictví PC je mírou životní úrovně ?
Ehm... Pokud by v ČR existoval člověk, který by SKUTEČNĚ MUSEL řešit hyperextrémní šetření až na úrovni výdaje 4 Kč za rok, pak by si takhle chudý člověk nemohl v žádném případě dovolit vlastnit elektroniku v ceně několika tisíců Kč. Pokud by tedy byl mentálně v pořádku. Racionálně uvažující člověk postupuje tak, že nejprve uspokojí životně důležité potřeby a až pokud mu nějaké prostředky dlouhodobě zbývají, může je utratit za pro život samotný zbytné věci typu hifi nebo počítač. Člověku, pro kterého je nezbytné šetřit i 4 Kč za rok, logicky není v situaci, kdy by mohl vynakládat sto- až tisícinásobky téhle částky za zbytné věci.
lechos píše:poáč jsem zaměstnaný
Díky, že se sám k tomu pozérství ohledně "nutnosti" šetřit 4 Kč za rok sám takhle přiznáváš. Člověk pracující byť za minimální mzdu si může s klidem dovolit vyhodit 33 haléřů měsíčně za nějakou zbytečnou a pro život nedůležitou věc. Ostatně sám to potvrzuješ účastí v téhle diskusi, která podle mého názoru není nezbytná pro ničí život, a díky které vyhazuješ řádově více peněz než oněch 33 haléřů za měsíc. A to nejen za elektřinu, ale i jako náklad ušlé příležitosti, kdy bys čas promrhaný na internetu mohl věnovat zvyšování své kvalifikace.

Jarda69
Příspěvky: 2518
Registrován: 24 kvě 2015 21:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od Jarda69 »

Dle tebe jsou vsechny nekvalitni, protoze vsechny meni signal a protoze neexistuje zesilovac s nulovym sumem, nulovym zkreslenim a nekonecne rychly - tedy pouhy drat se ziskem. kde tohle píšu ?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host