Výběr recieveru

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr recieveru

Příspěvek od kite19 »

:lol: *headbang*
Ram:
potom nám napíš, čo si kúpil a ako ti to hrá, aby sme pochopili o čo ti išlo.
Stereo cez prologic, je nezmyselné riešenie, ale to všetko ti už napísali. Neteoretizuj o tom kto a čo počuje a ako to hrá. Vyskúšaj a podel sa o svoje skúsenosti.
Receiver mám 6 rokv, bez poruchy, stredná trieda - a to prežil aj pokusy, ktoré ho mohli zlikvidovať.
Zober nejaké kvalitne urobené BRD(avatar), choď do štúdia a vyskúšaj 2kanálový zvuk cez prologic, alebo atmos a potom si nechaj pustiť 7.1 zvuk, ak nebudeš počuť rozdiel, tak ser na kúpu niečoho kvalitnejšieho, počkaj rok a to čo požaduješ, budú mať aj základné modely receiverov.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

A to už bude hitem DTS-X a Atmos bude mrtvý :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.hdmag.cz/clanek/dolby-atmos- ... e-je-dts-x

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Atmos...Atmos...to je česká značka topenářských výrobků tož ako ?
http://www.atmos.eu/

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Pak ještě máme kompresory z Atmosu Chrást u Plzně: http://www.atmos-chrast.cz/?lg=CZ

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Beran: Pro-Logic II(x) je určen zejména k navnadění nekritických konzumentů marketingových keců.

Ram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ram »

kite19 píše: Zober nejaké kvalitne urobené BRD(avatar), choď do štúdia a vyskúšaj 2kanálový zvuk cez prologic, alebo atmos a potom si nechaj pustiť 7.1 zvuk, ak nebudeš počuť rozdiel, tak ser na kúpu niečoho kvalitnejšieho, počkaj rok a to čo požaduješ, budú mať aj základné modely receiverov.
Nejsem dnesni, samozrejme ze nativni 7.1 zvukova stopa bude vyrazne lepsi jak "vylepsovany" 2.1, o tom zadna.

Dolby Atmos a Airplay budou mit zakladne modely? Nemyslim si, protoze licencni poplatky!

Ale jo ja vam neberu, ze 2.0 zesik za 20 tisic a 2 bedny za 40, celkem za 60, zahraji pekne, ale panove, sme v sekci VYBER RECEIVERU a ja chci univerzalni masinku pro filmy a pro hudbu... BRD prakticky nemam a neresim a filmy pouze s DD (ze satu, tam nic jine lepsiho jak AC3 neni a asi nikdy nebude)...

Takze co - 7.1 aby to receiver nasimuloval z 5.1 do Atmosu, bude to o chloupek lepsi... A kdyz si pustim film 2.0 a zapnu Atmos, tak to bude trosku prostorove, no ne?

Zdroj 7.1 mit nebudu, tak variantne mohu pouzit biamp 5.1 ale to bych musel z 545 jit na vyssi model 636 viz http://www.eu.onkyo.com/en/product-comp ... 6592,28228 coz zase znamena o tridu lepsi repro, aby to melo efekt.

Jiste, jeste je moznost koupit jeste levnejsi crap a k tomu obezlicky jako bluetooth a airplay adapter, ale to uz radsi nez takove zhovadile kabelovani, koupim radeji kvalitnejsi AVR, v tomto pripade 545... Bohuzel az 646 umi BiAmp ale vazi o 2 kila mene - viz dale... jak to? A 7.. uz stoji zase o 200 usd vic..

-----

Zajimave, ze vyssi model je vyrazne lehci!
http://www.eu.onkyo.com/en/product-comp ... 8345,28228

Ali
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ali »

Lehčí není, to jen běžný překlep na stránkách výrobce. Hmotnost, stejně jako hloubka (423 cm) bude nejsíš patřit jinému vyššímu modelu. TX NR545 bude mít nejsíš 8,6 kg
http://geizhals.at/onkyo-tx-nr545-schwarz-a1262498.html
http://hifi-shop.pl/onkyo-tx-nr545-txnr-545-tx-nr.html

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Ram píše: Jiste, jeste je moznost koupit jeste levnejsi crap a k tomu obezlicky jako bluetooth a airplay adapter, ale to uz radsi nez takove zhovadile kabelovani, koupim radeji kvalitnejsi AVR, v tomto pripade 545... Bohuzel az 646 umi BiAmp ale vazi o 2 kila mene - viz dale... jak to? A 7.. uz stoji zase o 200 usd vic..
Je zajímavé, že tu svojí AVR řadu Onkyo tak striktně oddělilo. 636 model stojí 12490 a tx-nr737 stojí 22990. A mezitím není nic. Ten vyšší model (737, 838) už bude zgruntu jiný materiál....na to bych si přišetřil...

Ram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ram »

A jaky mas presne repro? Prtpze na setu 5.1 za 20.000 tezko poznam vyraznejsi nez neznatelny rozdil... Jiny matros? Nejaky web zabyvajici se rozborkami (inside photo)?

A ty ceny ctes odkud?

Ps: jo je to chyba, 11,5 kg u 545 je hmotnost celeho kartonu a ne jen receiveru...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

ram:
Pokud se ptáš mně tak repro mám v podpisu, ale donedávna jsem měl TVM, a Heco Aleva+ Shan. Ceny jsou z Heureka. Tu cenu si výrobci jako Onkyo necucají z prstu. Odvíjí se od použitých součástek. V téhle cenové kategorii je velká konkurence, každá tisícovka ve stroji je pak znát. A to i u reprobeden. Věř tomu, že i v setu za 20000 bude lepší AVR určitě slyšet. Zejména pokud budeš srovnávat AVR pod a nad 10tisíc, příp. 15-25tisíc jako třetí kategorii.

Ram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ram »

Pardon, nevsiml jsem si, ze uvadis ceny lonskych modelu x3y... Chybne jsem se domnival, ze uz znas ceny letosnich x4y modelu AVR Onkyo.

Na ty repro mrknu... Tvrdis, ze bys dal ruku na spalek za to, ze bys poznal drazsi repro (pripadne AVR) ve slepym testu? I s vedomim toho, ze mnohdy levnejsi repro zahraji u levnejsiho AVR lip(!), nez drazsi repro (viz ranni link)? Nehlede k akustice mistnosti.

lubos karban
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos karban »

Já doporučuji značku Harman/Kardon,mám od této značky vše t.j. zesilovač,CD přehrávač,Receiver,Blu-Ray přerávač,jsem maximálně spokojený,nyňí už i dobré ceny,zdraví Luboš

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Ram píše:Pardon, nevsiml jsem si, ze uvadis ceny lonskych modelu x3y... Chybne jsem se domnival, ze uz znas ceny letosnich x4y modelu AVR Onkyo.

Na ty repro mrknu... Tvrdis, ze bys dal ruku na spalek za to, ze bys poznal drazsi repro (pripadne AVR) ve slepym testu? I s vedomim toho, ze mnohdy levnejsi repro zahraji u levnejsiho AVR lip(!), nez drazsi repro (viz ranni link)? Nehlede k akustice mistnosti.
Je obdivuhodné, co všecko dokážeš z mého postu vylaborovat. :lol: Mám tedy pocit, že jsem napsal něco úplně jiného. Nicméně můj slepý test by ti stejně byl na nic, jelikož by se ti mé výsledky možná ani nelíbily. Každý má totiž svoje individuální představy o zvuku, který by chtěl ze sestavy slyšet. Z toho důvodu jsou recenze úplně k ničemu, vlastní uši je jediné, dle čeho se dá nakupovat. I repro, které mají super hodnocení, si mohou tragicky nesednout se zesilovačem a hrát hrozně. Nákup podle recenzí může být dost hořkým zklamáním. Dobré je alespoň slyšet AVR ve stereu se zapojeným hlavním párem repro, aby si člověk udělal představu o charakteru zvuku té kombinace. To, jestli to je dobré nebo průserové, je jasné většinou hned. Spekulováním nad poměrem výkon cena jednotlivých cenových tříd domácího kina a jejich vzájemným porovnáváním rozhodně nic nevyřešíš. Buď to koupíš naslepo, pak je úplně jedno co, nebo vyrazíš do terénu něco poslechnout. Jsou studia, kde jsou lidi ochotní poradit.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

No to víš že jo a proto jsou všechny příspěvky "poraďte jaké bedny k zesíku XXX" k ničemu každej slyší trochu jinak a má odlišné představy o kvalitním zvuku. Jarda holky Pepa vdolky, asi tak.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

I repro, které mají super hodnocení, si mohou tragicky nesednout se zesilovačem a hrát hrozně. To je nevýhoda špatných zesilovačů. U dobrých by to bylo fuk. Zesilovač by měl akorát zesilovat.

Odpovědět