Výběr regálovek a zesilovače

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
bryston
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr regálovek a zesilovače

Příspěvek od bryston »

Každej pes chválí svůj ocas.
Každej komponent má "nějaké" zabarvení. Bez něj (zabarvení) ,to bohužel stále nejde. Otázkou je jak moc a jak moc je to slyšet.

Pořád ale nějak nevím, co maj ty Focaly společného s Pitrsovým postem. Jako že barvjej víc než jiný? O tom bych se upřímně dost přel. (Tedy jak u kerýho typu).
Nebo že je Pitrs vychvaluje před jinýma bednama?
Ukaž.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Že pěťulda tady vychvaluje a cpe kudy chodí Focaly a pak se tady do někoho opírá, že je nežádoucí řídit se rčením, co mám já, je nejlepší. Zase jenom další vata, aby si mohl vyplavit žluč. To stejné neutralita, Focaly jsou jedny z beden, které nejvíc kreslí i v HIGH endu, tak nevim co mumlá o nutné neutralitě.
Copywright / Reprobazar / Videoprezentace

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Mě se třeba líbí o něco více projev Arcamu než NAD. Na druhou stranu musím uznat, že pokud člověk má menší bedny a poslouchá tvrdší hudbu, tak to s tím Arcamem může být takové mdlé na basech. A naopak NAD je pro tvrdší rock a metal perfektní zesilovač, tvrdý, přesný, artikulovaný.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

No tady vidíš tu svoji vatu a žluč. Jednomu vyčítáš jeho názor a vzápětí napíšeš.....

Focaly jsou jedny z beden, které nejvíc kreslí i v HIGH endu....

Ty jsi nějakej odborník na bedny, abys věděl ,které kreslí nejvíc? Já bych se to neodvážil napsat ani o jedněch, o Focalech zvlášť.

Takže zametat před svým prahem.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tak jsem byl zvědav, jestli se Petr Zlatník alespoň jednou zachová jako chlap a dostojí svým slovům nebo jestli i tentokrát bude jen za lháře.

Pokud by byla pravda, že "vychvaluju a cpu Focaly, kudy chodím" nebo že o svých komponentech píšu, že "jedině ty jsou nejlepší", zavalil by nás citacema desítek takových mých příspěvků. Těžko se ale cituje, co neexistuje.

Prostě klasika: k tématu nic, fakta nebo reálný zkušenosti nulový, tak zbývá jen to napadání ostatních v ryze osobní rovině za pomocí do oči bijících nesmyslů, který ho napadnou ve vaně při poslechu jeho levelu "hifi"... (zde, čas 10:30)

Upřímně ti přeju, abys z téhle tvé frustrace brzo vybředl.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

:D *2thumbsup* Ha...tak k tomu se nedá snad ani nic napsat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Pitrs -- ten zesák má THD+N menší než 0,05% pro trvalý výkon 0,5 - 100 W, vysokou dynamiku a skvělou kontrolu beden.
Nevím, co ti vadí na mém označení.
Jestli ti není dost dobrý takový zesilovač, který v podstatě nezkresluje, tak žádný...

milan5805
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan5805 »

Biotv píše:
01 lis 2017 18:10
Ahoj, potřebuji poradit při koupě nových zařízení. Považuji se za začatečníka v oblasti hifi poslechu, doteď jsem měl pouze receiver a cd z datartu. Nyní k 50 si chci udělat radost. Umístění bude v obýváku s kobercem 24 m2. Žánrově mám rád rock, blues, jazz, country. Chci především stremovat ze spotify a i poslech z cd, ktere koupím později. Nechtěl bych moc studený, bezbarvý zvuk- no vlastně nevím, neměl jsem možnost poslechu kvalitního hifi. Cenově bych se ze zesilovačem rád dostalna 15-20 t kč a s repro taky kolem 20 t.Víc investovat si myslím, že nemá pro mě cenu. Známý mi radil repro Dali, s tím že je to kvalitní zaběhaná značka s dobrým hodnocením, tak jsem se na ně koukl a zalíbili se mi - možná že ty opticon 2, ale nevîm vůbec co od toho čekat, jen si říkám, že cena je už slušná, tak zvuk snad bude taky kultivovany- teda pro mě. A tak nevím a potřebuji poradit. Do studia se mi moc nechce, nemam rad takove to osobní přemlouvaní apod.
mohu poradit z vlastní zkušenosti: mám lampový zesilovač Jolida 502 CRC,cena nového 43 tisíc, k tomu repro Bowers Wilkins 805 Matrix, starší, koupené za 18tisíc,tato sestava je vyzkoušená, doporučená a naposlouchaná ve studiu v Banské Bystrici a Bratislavě. Sedne si to naprosto perfektně, můžete použít i zesilovač slabší, který stojí asi 30tisíc,utáhne ty bedny bez problémů.Pokud budete kupovat ve vaší cenové relaci - 40tisíc Kč nové věci,tak se zdaleka na nějakou kvalitu nedostanete, Ta Jolida se dá sehnat i starší, vlsatně se na lampovém zesíku nedá nic rozbít, příp. prasklá lampa se koupí nová a jede se dál.To je můj názor.

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

dadaft píše:
05 čer 2019 17:51
Pitrs -- ten zesák má THD+N menší než 0,05% pro trvalý výkon 0,5 - 100 W, vysokou dynamiku a skvělou kontrolu beden.
Nevím, co ti vadí na mém označení.
Jestli ti není dost dobrý takový zesilovač, který v podstatě nezkresluje, tak žádný...
Jemu vůbec nejde o nějakou diskusi, má obsesi z toho někoho opravovat.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Take se primlouvam za lampovy zvuk, neni cesty zpet :-p.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

Vyblíz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vyblíz »

Nesmysl, dnešní třída D/G je lepší ve všem. Kontrola, přesnost, čistota, tvrdost. Primare, NAD i Lyngdorf dělají D za stovky tisíc a dobře vědí proč. Elektronky mají využítí zejména v kytarových/basových aparátech, kde cíleně zabarvují/zakulacují zvuk, ale v HiFi už jsou překonané, stejně jako třeba gramofon.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

Asi tak nějak.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta »

Nemyslím si, že by navzdory větším možnostem digitálních formátů (dynamika, přeslech mezi kanály..) byl v hifi gramofon odepsán.
Právě naopak, reprodukci z gramofonu vyhledává stále více hifistů protože se jim to z gramofonu zkrátka líbí víc. Je to díky digitálním formátům, které jsou tak doprasené kompresí, že hudba je téměř neposlouchatelná, akustické nástroje jsou stejně hlasité jako baterie bicích.
Proto je stále ve větší oblibě gramofon, kde takováto zvěrstva už z principu formátu dělat nejdou.

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Ale to není vina digitálních formátů jako takových, ale producentů, zvukařů a obecně těch, kteří naprosto rezignovali na kvalitu zvuku pro kvalitní reprodukční řetězce a všechno vsadili na pubertální mládež, která to valí z mobilu do pecek za 150,-.
Na druhou stranu těch 150,- Kč je asi maximum, co si dnešní hudební produkce zaslouží, nic dražšího nemá smysl.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Proto je stále ve větší oblibě gramofon, kde takováto zvěrstva už z principu formátu dělat nejdou.
A ako asi vznikajú súčasné nahrávky, z ktorých sa potom vyrábajú nové LP? :)
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět