Hudební tituly na BluRay

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od lidumil »

Inspiroval jsi mě a já si koncert pustil. Je to nádhera, obraz i zvuk v Dolby TrueHD na 1* Separace nástorojů, každé hrábnutí do strun ..... Ale pokud vím, tak na BR nic jiného nevyšlo. Mám ještě 2 koncerty se skupinou, ale jen na DVD. :(

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od drfish »

Tohle bude asi opravdu jediný BD, hledal jsem to včera v eshopech, našel jen tento a v regionu A. *headbang*

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od Filip Kolinsky »

Peter Gabriel: Back To Front - Live in London.
Obrázek
http://www.blu-ray.com/movies/Peter-Gab ... ay/106273/
Kdy byl přítomen v Praze, nebo Ostravě, pěkně si oživí tyto koncerty.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od drfish »

filip kolinsky:
Je to teda stejný koncert jak ta loňská šňůra po Čechách? To by mohlo být dosti dobré, ne?

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od lachim »

FK
a co říkáš na zvuk DTS HD "Back to front" ?
jak jsou pro mě desky PG zvukovým etealonem, tak toto bd se jim moc zvukově nepovedlo.
nebo to zní u německých hranic lépe?
:-)

Uživatelský avatar
Filip Kolinsky
Příspěvky: 424
Registrován: 18 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od Filip Kolinsky »

*2thumbsup*
drfish píše:filip kolinsky:
Je to teda stejný koncert jak ta loňská šňůra po Čechách? To by mohlo být dosti dobré, ne?
Ano, je to stejné co představil v Praze. V Ostrave jsem nebyl.
lachim píše:FK
a co říkáš na zvuk DTS HD "Back to front" ?
jak jsou pro mě desky PG zvukovým etealonem, tak toto bd se jim moc zvukově nepovedlo.
nebo to zní u německých hranic lépe?
:-)
Michale nedokážu odpovědět na tvůj dotaz, neboť jsem stále jen stereo posluchač.... Asi budu muset někdy nakoupit čerstvé teplé lázeňské placky, vnutit se k tobě a poslechnout si, jak má znít DTS HD. *sunglases* Teď si mi dal impuls k tomu, abych porovnal mix z Prahy a stereo mix tohoto BD. V bookletu 2CD záznamu z pražského koncertu mi totiž přišel odkaz na stažení flacu ve 24/96, ale ještě jsem to nevyužil..... :roll:

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od drfish »

Teď jsem toho Gabriela dokoukal. Z DTS stopy mne po pěti minutách rozbolela hlava, je hrůzně nabasovaná *headbang* Stereo stopa je celkem dobrá, i když bych od muzikanta Gabrielova formátu čekal víc. Když už i metalové kapely dokážou dnes na BD dát přehledný čitelný zvuk, ve kterém jsou slyšet jednotlivé nástroje, tak by to mohl zvládnout i sám velký zvukový mág. *thumbs down*
Obraz je v podstatě výborný a je fajn vidět důchodového Gabriela prezentovat jeho mladistvý počin SO, skákat na Sledgehammer atd. Nálada koncertu je výborná, ale měli to asi nahrávat spíš v Kongresovém paláci v Praze...
DTS stopa je průser *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs down* *thumbs down*

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od lidumil »

To nevím, co by z toho bylo, neměl jsi na mysli O2 arénu?

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od drfish »

lidumil píše:To nevím, co by z toho bylo, neměl jsi na mysli O2 arénu?
a jo, tak ja měl za to, že to bylo v Paláci. No tak v O2 aréně by to asi nestálo taky za nic. Tak to jsem trochu mystifikoval....

Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1307
Registrován: 04 dub 2011 21:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od lidumil »

Bohužel to je daň za velké uzavřené stadiony, navíc s místy jen na sezení. Já koupil de-luxe edici, ale dám jí manželce k vánocům, tak reference až poté.

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od PetrD »

Nepřispívám sem, ani blu-ray přehrávač nemám dlouho, přesto mi to nedá . . . v poslední době si maximálně užívám koncertu Porcupine Tree - Anesthetize *thumbs up*
Jak si člověk jednou zvykne na kvalitu z blu-ray, již nechce jinak ;) . Obrázek

Uživatelský avatar
NIN
Příspěvky: 1575
Registrován: 30 led 2013 15:38
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od NIN »

S poslední deskou Accept vyšel také koncert z Chile 2013. Parádní zvuk a obraz. Pekné piesničky včetně mé oblíbené "Princess of the Dawn", žádné vteřinové střihy. Pěkně to chapcům šlape a zpěvák Mike Tornillo tam sedne jako prdel na hrnec. Pro nás, co jsme tuhle bandu poslouchali v osmdesátých letech je to návrat jako bejk. Myslím, že Udo trochu závidí. *palec* *palec* *palec*
Obrázek

Uživatelský avatar
PetrD
Příspěvky: 991
Registrován: 01 pro 2013 19:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od PetrD »

Zjistil jsem, že by se mi všechno, o co jsem si Ježíškovi napsal, nevešlo pod stromeček, tak jsem začal s rozbalováním dnes . . . ;) *hura* Celý rok jsem byl hodný, tak co bych nemohl, že? ;)
Nádherné...úžasné...nemá cenu vyzdvihovat nějakou jednotlivou pasáž, hned při prvním kousku "Close to the Edge" naskakuje husí kůže *thumbs up* . Sice bez Ricka (zaskočil Tom Brislin), ale společné vystoupení mých (polo)bohů společně s "European Festival Orchestra" nemá chybu. Skvělý obraz, výborný zvuk (jedu LPCM) . . .prostě zážitek *palec*
Obrázek

"Gates of Delirium" je famózní *thumbs up*

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od jirie »

Obrázky se tu dávají pro mně komplikovaným způsobem, takže jen slovně a odkazem.
Songs from Tsongas na BD je staronová novinka. Je však rozšířena o záznam z koncertu z Lugana.
Sestava skupiny je klasická.
http://yesworld.com/2014/07/yes-songs-t ... l-edition/

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 772
Registrován: 03 pro 2008 11:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudební tituly na BluRay

Příspěvek od jirie »

Tak se povedlo.
Obrázek jako Brno :o

Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host