Počúvate ešte CD ?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
Uživatelský avatar
LawIAR
Příspěvky: 698
Registrován: 09 kvě 2016 22:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od LawIAR »

zabiny007 píše:
21 lis 2017 20:41
Já neodsuzuji každé stažení. Vadí mi stažení z nelegálních zdrojů jako automatický zdroj nahrávek. Vadí mi alibisté, kteří tvrdí, že to jinak nejde a stažení je jediným možným řešením.

P.S.: Ano, i já mám doma pár pálenek a stažených souborů takových nahrávek, které jsou nesehnatelné. Někdy to prostě jinak nejde. Ale netvrdím že je to v pořádku. Není. Proto mám na tyto CD nastaveny "hlídací psy" např. na discogs a jakmile se objeví, tak kupuji originál a doplňuji sbírku.
*thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 382
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Karel1 »

zabiny007 píše: ---Ano, i já mám doma pár pálenek a stažených souborů takových nahrávek---
Takže podle Oldeara jsi také zloděj, i když malý, ale jsi ;)
A klidně by mohl administrátor veškeré příspěvky netýkající se vyloženě téma "Počúvate ešte CD ?" přesunout jinam. Někam, kde se debatuje o stahování. Tady už je to o hovnu.

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od zabiny007 »

Ano Karle1, ve své podstatě jsem a stydím se za to.
Jen bych Tě chtěl poprosit - pokud mne cituješ, tak prosím v celém kontextu a nejen vytržením těch částí, co se ti hodí. Děkuji.

Uživatelský avatar
Karel1
Příspěvky: 382
Registrován: 05 led 2015 13:24
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Karel1 »

Styď se, padouchu :mrgreen: Ale zatímco mě čeká několik let se zvýšenou ostrahou, u tebe to spraví "ty ty ty" ;)
No nic, ještě si před spaním něco stáhnu, když už tak už :oops:

slayerss
Příspěvky: 210
Registrován: 22 zář 2011 23:40
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od slayerss »

Když budeš stahovat opakovaně tak už se jedná o jinou činnost.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Lad2000 »

Ono kupování zajíce v pytli taky není úplně optimální :D

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

Zajice v pytli kupujes v kazdy restauraci, kde jsi poprvy, v kazdym hotelu, kde jsi poprvy, v kazdem obchode, kde nakupujes poprvy, s kazdou zenou ci divkou, kterou sbalis.... Podobnych prikladu by se daly najit hromady. A nepozastavujes se nad tim, protoze tak to proste je.

U nakupu hudby nastesti v drtive vestsine pripadu existuje "preview" v podobe streamovacich sluzeb, stranek autoru apod.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Lad2000 »

CD nekupuješ na jedno použití.... :D

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od PítrsPraha »

To ani spoustu jinych veci, ktery kupujes bez vyzkouseni.
Navic to nic nemeni na faktu, ze kupovat ony "zajice v pytli", je bezna kazdodenni praxe v jinych oborech.

Nehlede ja tebou zamerne prehlednuty fakt, ze u hudby si lze v drtive vetsine pred nakuoem dany album v klidu poslechnout.

Uživatelský avatar
Lad2000
Příspěvky: 771
Registrován: 10 dub 2011 17:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Lad2000 »

Lad2000 píše:
22 lis 2017 18:41
CD nekupuješ na jedno použití.... :D

No, předpokládal jsem jaksi, že z té mé první poznámky každý pochopí, jak to myslím,......
tak po lopatě, když například tady někdo doporučí nějakou hudbu, která je podle něj super, tak to neletím hned koupit,
ale seženu si vzorek, pokud to jinak nejde, stáhnu,... poslechnu, většinou smažu, vyjímečně (pokud se líbí) koupím.

svartenatt
Příspěvky: 881
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od svartenatt »

To porovnání zajíce v pytli u ženy má jiný význam.
A budu asi jediný, kdo kupuje CD na jedno použití.

okvi
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2017 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od okvi »

Ano. A stale si ich kupujem, aj ked ma satale viac laka gramo ktore nemam...

jurajc
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 2016 13:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od jurajc »

ahoj, pocuvam, presnejsie zacinam viac a viac, presne ako pisal pan "nado mnou" a to spekulujem o prehravani sacd ale to uz neviem ci sa neoplati mch oproti stereu, lenze ako to je s kvalitou a hw pre 5.1....asi si dam poradit v novom vlakne 🙂

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od pepazdepa3 »

Samozřejmě že CD si pouštím stále a už od roku 1988, kdy jsem si pustil první CD z mého tehdy předraženého Tesla MC 901, děkuji pánubohu za to že jsem se tohoto formátu dožil po předchozím neustálém (a marném) boji s vinylem
a s problémy při jeho přehrávání!

Můj starší, ale pokrokovější (?) bratr "jede" už jen Hi-Res Audio. To mě neláká, jsem konzerva.
Ale zase ne taková konzerva abych se vracel k vinylu, jak je dnes v módě!

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Počúvate ešte CD ?

Příspěvek od Bazi 36 »

Tak, tak. Jak já říkám, jednoduchá větev cd player, zes. a bedny jsou pro ty z nás, kteří jsme líní, nechceme se vysypat do poslední káble a stačí nám trocha té čistoty a muziky bez zkreslení hrubého zrna :D . Gramo sekce, ta už s ohledem na kvalitu přece jen něco stojí a oblažuje hlavně odvážné, hračičky a šikovné kutily. To samé se dá říct o přehrávání z PC na úrovni, těch serepetiček a proměnných je tam tolik, že se musí opět přitlačit na peníz, pověnovat tomu spoustu času, popř. toho hodně nastudovat. Na to není čas, mě stačí i prodleva vysunutí chlívku na cedlo :lol: . Je fakt, že typově na stejné úrovni jsou dnešní streamovací stroje. Vybrat službu, stisknout gombík a už se hraje. Jen mi na tom vadí, že je člověk závislý na třetích stranách, tedy jak se mezi sebou dohodnou a to jak stran dodávaného obsahu, tak třeba podpory té které služby. Skončí smlouva a ejhle Tidal, Spotify či jiný dodavatel může být softwareově fuč. Mně snad bude ten přehrávač točit nastřádaný céda dalších dvacet let...teda když se nepokazí a závislej jsem jenom na tom, jestli budu mít dneska chuť pustit si "kvíni nebo bítlsácí".

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host