TIDAL v Čechách

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
hopik
Příspěvky: 14
Registrován: 19 bře 2014 09:23
Kontaktovat uživatele:

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od hopik »

Me jede Tidal asi dvacaty den a urcite budu nechavat. Je to jediny poskytoval lossless u nas.(aspon co vim ) Deezer ma taky verzi lossless,ale jenom pro Sonos pristroje.
Jinak posloucham na Marantz pm6005,Kef Q300 a hudbu streamuju do zesiku pres chromecast audio. Skoda je,ze zatim chromecast nenapojim na desktokop aplikaci Tidalu, takze to zatim ovladam pres telefon.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od PítrsPraha »

Mam Tidal nekolik mesicu v placeny verzi HiFi. Za blbych 330 Kc mesicne je to bomba. Rozsah katalogu v mainstreamu obrovskej, okrajovejsi nebo alternativnejsi veci porad hodne ok, klasicka hudba tradicne spatna.

Zvukova kvalita na stream perfektni, po poslednim update se podle me lehce zlepsila, i kdyz to nejspis porad neni striktne bit-perfect prehravani (ve Win).

Uzivatelsky by mohla byt privetivejsi, hlavne mi chybi moznost radit oblibena alba / interprety do vlastnich zanrovych skatulek a pak nad skatulkou pustit treba nahodny prehravani.

Naopak perfektni je funkce Similar artists, ktera, jak jiz sam nazev napovida, najde podobny interprety k aktualne hrajicimu. Diky tomu stale nachazim me uplne neznamy kapely. Super.

Nicmene alba, ktery jsou pro me necim zasadni, si stejne dal kupuju na placce ;-).

mp
Příspěvky: 21
Registrován: 22 bře 2010 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od mp »

Přehrávám tidal první dny na Bluesoundu Node 2 ,hlavně country a rock,za ty peníze zvuk velmi slušný,díky za inspiraci z předchozích příspěvků..... *thumbs up*

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od fox »

Je mozne poslochat Tidal s Project stream box RS a stolnim pocitacem? Myslim, ze samotny stream box to neumi. Jde mi plnohodnotny zvuk , ne MP3.


Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od fox »

Dík, už mi to fachčí. :D

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od Fidas »

A jak to hraje? *thumbs up*

Uživatelský avatar
overgrounder
Příspěvky: 456
Registrován: 26 říj 2015 11:59
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od overgrounder »

Pratele, zajimalo by mne, zda jste nekdo porovnaval kvalitu streamu Tidalu Hifi vs Spotify Premium. Dovedl by tu nekdo z vas priznat, ze rozdil v kvalite neslysi? Ja se bez muceni priznam, ze jsem to zkousel provnavat na trech ruznych skladbach a vysledek byl ten, ze jsem trefoval spise nahodou. Napadlo mne, kdyz odhlednu od okolnosti jako je zdroj ci vydani streamovane nahravky, zda existuje nejaky osvedceny zpusob testovani. Ja to delal metodou prepinani na stejne skladbe, coz mela za ukol manzelka z vedlejsi mistnosti, takze opravdovy slepy test. Nekdy jsem byl presvedcen o zdroji, pote jsem udelal k tipu vykricnik, jindy uz mene. Vysledek byl ten, ze nekolik vykricniku bylo presne opacne.
Delam neco spatne, nebo mam spatne usi?

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od Fidas »

Jeste z piety si drzim Deezer. Porovnaval jsem s Tidalem. Nekdy rozdil poznam, nekdy ne. Zalezi na skladbe asi.
Presto vetsinou hraji pres Tidal.
Na MP3 by melo byt mene detailu a horsi prostor. Chce to mit zrejme naposlouchanou jednu skladbu, kde je jich dostatek a toto porovnavat.
Naposledy upravil(a) Fidas dne 03 črc 2016 20:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od fox »

Fidas píše:A jak to hraje? *thumbs up*
Jsem prekvapeny kvalitou. Se stream boxem RS parada. Myslel jsem si, ze budu muset pripojit stram box kabelem. Jedu pres vifi, nic se neseka. Kvalita je srovnatelna s CD.

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od Fidas »

Fox: Jedu taky pres wifi, neseka se to, parada. Jen budu muset poresit jeste zdroj v Mac Mini... Mam dojem, ze ten zdroj je slyset, hlavne pres USB.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2228
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od fox »

Zrovna hraje Fermata, kterou jsem neslysel asi tricet let. Zvuk je paradni. *2thumbsup* :D

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 752
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od Fidas »

Jo. To je parada, je tam spousta muziky, co jsem neslysel i 30 let. A i ceske ...

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od Dinosaurjr »

It is is being widely reported that Apple are in discussion to buy Tidal.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: TIDAL v Čechách

Příspěvek od PítrsPraha »

No uf....
Snad budou seveřani dost agilní, aby si zachovali svou skvělou službu bezztrátového streamování 44/16....

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host