Topping D10 DAC

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Odpovědět
BVa
Příspěvky: 2819
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od BVa »

No, naozaj sa točíme v kruhu.. To " dramatické zlepšenie" pri použití izolátora je dané tým, že v tom teste su súčasne dve zariadenia ( DAC, ADC) napájané cez USB a pripojené súčasne na jeden počítač a zároveň spojené analógovým signálnym káblom. To napájanie tam "rajtuje" po zemi toho RCA kábla..Ty máš v ceste signálu súčasne dva prístroje s USB napájaním z jedného počítača?? Však aj autor to píše...To je tá absolútne nereálna ( v normálnej prevádzke) slučka. Ak to nevidíš, sorry. A vôbec to nie je o cene..Ako je možné, že merania na ASR (bez izolátora..) sú diametrálne lepšie, aj ako tie s pridaným izolátorom v diskutovanom teste?

mcm
Příspěvky: 251
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od mcm »

to je úplně jedno jak se ta zemní smyčka vytvoří, když ten laciný DAC připojíte mezi PC se svojí zemí a zesilovačem také se svojí zemí tak vám to po tom RCA kabelu bude rajtovat úplně stejně. Není v tom vůbec vůbec žádná magie - prostě to poteče po RCA kabelu úplně stejně jako mezi DAC a ADC a je úplně jedno kolik je krabiček po cestě, jediný co je důležitý je ten rozdíl v potenciálu obou zemí oproti sobě, argumentovat počtem krabiček po cestě je zavádějící.
Naposledy upravil(a) mcm dne 12 kvě 2022 21:20, celkem upraveno 1 x.

BVa
Příspěvky: 2819
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od BVa »

Nie je to to isté, ten zosilňovač nie je na napájaný cez USB ako DAC. Nie je to o ochranných vodičoch prístrojov v triede I. a o prúdoch cez tieto vodiče. Alebo to nechápeš, alebo si predajca tých izolátorov, prípadne drahých DACov , vzhľadom na reči o cene...Prečo v tom druhom teste žiadny podobný problém nebol ???? :roll:

mcm
Příspěvky: 251
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od mcm »

ne opravdu nejsem prodejce, autor měření také není žádný příznivce jak sám píše "I'm not a fan of USB "doohickeys" in general use", nicméně USB Isolator opravdu řeší problém se zemní smyčkou a tím zlepšuje parametry - není to žádná magie, prostě to jen rozpojí zemní smyčku a není to žádné spiknutí prodejců a netřeba se posmívat a vymýšlet nějaké spiklenecké teorie.

Uživatelský avatar
RedBaron
Příspěvky: 965
Registrován: 11 dub 2013 16:08
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od RedBaron »

Upozornění na to, že to 99% lidí s DACem nepotřebuje protože jejich zapojení neodpovídá zapojení v testu, není spiklenecká teorie, pouze řečení faktu.

blesk666
Příspěvky: 888
Registrován: 03 dub 2013 16:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od blesk666 »

svojho casu ste myslim viaceri tvrdili ze USB DAC bez galvanickeho oddelenia je spatne a ze to je v podstate “must have”. Neboko to muslene len na eliminaciu moznych zemnuch sluciek

BVa
Příspěvky: 2819
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od BVa »

Nemôžeš oddeliť od počítača DAC napájaný cez USB. Problém je, ak sú súčasne zapojené a spojené anológovou cestou dve USB napájané zariadenia, ako v tom teste.. Cez ten analógový kábel (po jeho zemi) tečú aj napájacie prúdy, to je zdroj extrémnych rušení v tom teste. Nie sú to zemné slučky, ale napájacie.. Ak by použil ADC s externým napájaním, žiadny problém by nebol.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 783
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Nové ovladače pro všechny Toppingy a pluginy pro foobar 2000 a JRiver
https://www.tpdz.net/newsinfo/748003.html

fb_jan8
Příspěvky: 2
Registrován: 10 lis 2022 07:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od fb_jan8 »

Koupil jsem si studiové monitory Edifier S2000MKIII k PC. Propojené je mám zatím dočasně jen RCA kabely ze zvukovky. Poslech tedy nic moc. Dále mám optikou propojené internetové rádio Hama DIR3600MBT na kterém primárně používám Spotify connect. Tam je ten zvuk úplně někde jinde, prostě bomba. Chci tedy pořešit výstup z PC přes optiku, nebo COAX. Hledal jsem řešení a narazil na tento DAC, který snad jako jediný umí vytáhnout z USB digitální výstup. Všechny ostatní mají spíš jen digitální vstupy, ale ne výstupy. Pak jsem ještě narazil na zvukovku AXAGON ADA-71 SOUNDbox, který je za 1/3 ceny a ten má taky optický výstup. Mám tedy pár dotazů :

1. Pokud využiji jen digitální výstup, bude nějaký rozdíl v kvalitě mezi oběma přístroji? Je mi jasné, že pokud využiji RCA výstup, tak převodník Topping to zvládne podstatně líp, ale jak je to v případě digitálního signálu?

2. Je možné, že převodník DAC je u Toppingu lepší než v samotných monitorech a ve výsledku by zvuk byl lepší hnát do beden analogově přes RCA?

3. Jaké ovladače jsou pro Topping třeba a funguje to s Windows 7 bez problémů?

Zatím díky

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 783
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Ježíš máš to v tom odkazu napsaný,pro windows 7 použijte verzi 4,86.

ALEX003
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2023 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od ALEX003 »

pls Tomáš...zkouším da 10, stahnul jsem si testovaci dsd tracky z Nativedsd...instaloval ovladače do Foobaru, podle PDF dokumentu stazenych od vyrobce..byli tam nejake komponenty do foobaru, jmenovite dva. Pak bylo nutne na uchu Preferences, Tools nastavit výstup SACD...po tomto ukonu při pokusu o prehrani tracku se ozval pekelny šum, bal jsem se že jsou vyškače v hazlu. Napadá Tě o co může jit? budu to už zkoušet pouze přes sluchatka... ty ale neni snadne zapojit da10 nema sluchatkovy vystup. dikky.

ALEX003
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2023 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od ALEX003 »

konfigurace ktera dela problemy:Preferences ,Output, output device :foo_dsd_asio. Asio drivers, to same. Dvojklik na foo dsd asio. detail nastaveni driveru, Topping usd audio, dsd playback method Asio native. Tools , SACD, output mode: dsd.... vše dle návodu Topping...napadá Vás něco? díky moc

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 783
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od Tomáš »

Když to rozbalíš,vypadá to takhle
Obrázek
1 jsou ovladače do Windows,2 návody na Foobar 2000 a JRiver,3 jsou vlastní ovladače do přehrávačů
Nejdřív nainstaluješ ovladače z 1 to znamená ovladače Windows
Obrázek
a pak pokračuješ přesně podle návodu z 2

ALEX003
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2023 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od ALEX003 »

bohužel já všechno toto udělal dle návodu... a přesto ty dsd fily neumím přehrát... možná se zkusím zeptat do sz .
- dále dotaz hodně se píše o zemní smyčce. Mohu tento problém zhojit tím že hraji z laptopu nabíjeného bateriemi? pak tady není žádné propojení se zemí...

ALEX003
Příspěvky: 14
Registrován: 17 led 2023 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Topping D10 DAC

Příspěvek od ALEX003 »

evidentně to není moje hloupost ale issue s Toppingem...https://www.audiosciencereview.com/foru ... sue.39103/ Topping D10s strange and scary DSD static onset issue
něco možná čínští soudruzi nedomysleli...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host