V čem tkví kvalita cd playeru?

CD, SACD, HDCD, DVD, DVDAudio, BluRay, streamovaní, formáty, média, online služby, playery, digitální knižnice a vše kolem digitálu
Uživatelský avatar
cepik
Příspěvky: 95
Registrován: 25 úno 2013 19:39
Kontaktovat uživatele:

V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od cepik »

Ahoj všichni, honí se mi hlavou velmi prozaická otázka...v čem tkví kvalita cd playeru?
Je mi samozřejmě jasné, že to není až tak jednoduchá otázka na kterou by byla jednoznačná odpověď...myslím to nejzásadnější. Je to převodník?
Ptám se proto, že čistě z ekonomických důvodů zvažuju koupi "základního cd playeru jako transport a streameru který bych používal jako převodník.
např Pioneer PD10 + N50/N70
má toto řešení smysl?
díky za názor

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

1) Kvalita čtení dat, chybovost, oprava chyb
2) Kvalita převodníku
3) Kvalita výstupních obvodů

Největší vliv na zvuk má převodník.

Jinak pokud budeš pouštět hlavně CDčka, pak zvaž pořízení základního CD přehrávače + výměnu jeho DACu za Casea Sirius 3. Kvalitou je na míle před N50/N70.

Borek
Příspěvky: 546
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od Borek »

základní CD musí ovšem splňovat bod 1)

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

Ano, ale nepřeceňoval bych ho.

Porovnával jsem základní BD přehrávač od Panasonicu za nějakých 8000 Kč se streamem toho samého CD zazanamenaného pomocí EAC do PC a zvukový rozdíl jsem neslyšel (tzn.
srovnání dat s chybama z BD přehrávače a bezchybných dat z PC do totožného DACu) . Mezi DACem toho Panasonicu a Siriem 3 je zvukový rozdíl propastný.

Uživatelský avatar
cepik
Příspěvky: 95
Registrován: 25 úno 2013 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od cepik »

Bud a nebo osadit převodníkem streamer a zabiju dvě mouchy jednou ranou... *2thumbsup*

moc díky za reakce a odkaz, myslím že mi to jako odpověd bohatě stačí.

Zdeny
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 črc 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od Zdeny »

Myslím, že v tom, jak hraje. A je mi fuk, co je uvnitř. Jestli tam je nanotechnologie a scifi, nebo stará elektronka.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

Casea primo nabizi novy N50 se Siriem 3 vcetbe plnohodnotny dvoulety zaruky ;-).

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od drfish »

Má význam Caseou tunit i kvalitnější CD přehrávače řekněme v kategorii nad 30 tisíc?

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

Slysel jsem Sirius 3 v primem porovnani s Vincentem CD S-3 a rozdil ve prospech Siria byl jasne zretelny. S-3 je za cca 26 tis., takze odhaduji schopnosti Siria na urovni prehravacu kolem 50 tis.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od Renown »

Já jsem dlouho měl doma Cambridge Audio CA340 s nějakým modulem Sirius a současně také Pioneer PD-95 (který stál jako 2nd hand v top stavu také cca 30) a ten Pioneer byl podstatně lepší.

boxer

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od boxer »

Je zajímavé, a pro mne (zatím) nepochopitelné, že drtivá většina lidí, (aspoň těch, kteří se o to podělili) si nechala implementovat (nějaký) modul Casei do tu dražšího, tu ještě dražšího´přehrávače. byli nadmíru spokojeni. Ovšem zanedlouho (odhadem po dvou třech měsících) se těch přehrávačů zbavovala.
Důvody byly napsány různé, ale....

Jen pro mne taková malá neznámá...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

A kolik jich bylo?
Jen na svých stránkách má p. Vrána desítky referencí a to tam zdaleka nemá vše.

Neber to jako rýpání nebo pokus zhrzeného majitele Siria 3 o zpochybnění toho, co píšeš :-). Tak to není míněno ;-). Nemyslím si, že neexistuje lepší vestavěný DAC (sám jsem jich několik slyšel), ale v cenovce 20-30 tis. podle mě a toho, co jsem slyšel, nemá Sirius 3 moc konkurenci.

A taky další věc, která mě osobně přesvědčila o tom dát svý $$$ p. Vránovi: u něj v poslechovce jsem na jeho DACu, Srollu Lyric Mini a sloupových dvoujpásmech (vlastní výroba Vrána+Šroll) slyšel pro mne zatím jednoznačně druhý nej... zvuk. Ten první byly Soulutiony + Gyia G1...
Z toho usuzuju, že to asi úplně blbě nedělá :-).

boxer

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od boxer »

Nevím kolik jich bylo. Ale desítky.

Proto říkám (tedy píši), že je to pro mne neznámá.
Snažil jsem se to napsat tak, aby nevznikl dojem, že je to od Casei blbě dělaný nebo tak, nebo že já si to myslím.

Jen jsem si toho všiml a to je vše.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od PítrsPraha »

Dojem nevznikl ;-).

Na druhou stranu, CZ a SK inzerci sleduju celkem intenzivně cca poslední rok a půl a nevšiml jsem si nějakých hromadných prodejů Caseou modifikovaných přehrávačů. Sem tam se něco objeví jednou za pár měsíců. Ani ve zdejší inzerci nejsou Casea věci právě doma....

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: V čem tkví kvalita cd playeru?

Příspěvek od sekal »

boxer píše:Je zajímavé, a pro mne (zatím) nepochopitelné, že drtivá většina lidí, (aspoň těch, kteří se o to podělili) si nechala implementovat (nějaký) modul Casei do tu dražšího, tu ještě dražšího´přehrávače. byli nadmíru spokojeni. Ovšem zanedlouho (odhadem po dvou třech měsících) se těch přehrávačů zbavovala.
Také jsem si toho všiml. A netýká se to jen CD přehrávačů, ale i v menší míře (u Vrány repasovaných) zesilovačů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Zdeny a 1 host