Výběr reproduktorů

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr reproduktorů

Příspěvek od T101 » 10 pro 2017 14:21

Zdravím,

také bych potřeboval poradit ohledně výběru reproduktorů.
Poslouchal zde někdo a mohl by porovnat VMA I - EVO a JM Lab Focal Electra 1027 BE ?
Popřípadě které by jste brali raději.Obojí mám možnost sehnat (focal z bazaru) v téměř stejné ceně.

Díky

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 11 pro 2017 09:51

Oba modely, které zmiňuješ, se řadí ke škole přísnějšího a věrnějšího zvuku, ne laskavého zvuku zalitého medem. A oba budou k sobě potřebovat dobrý zesilovač, aby ukázaly, co umí. Nejlépe alespoň v ceně jich samotných. Ale rozhodně bys je měl v první řadě poslechnout než za ně dáš vydělané peníze.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 11 pro 2017 11:18

Nevím zda nevyskočím z kůže... VMA Evo? vs JM Lab Focal Electra 1027 BE ? jako vážně? Neznám 1027, za to ale znám dobře Eva! *headbang* Přečti si mé vlákno.

kdo-je-kdo/nordland-t18123.html

Obrázek

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 11 pro 2017 11:51

Oba modely, které zmiňuješ, se řadí ke škole přísnějšího a věrnějšího zvuku, ne laskavého zvuku zalitého medem. A oba budou k sobě potřebovat dobrý zesilovač, aby ukázaly, co umí. Nejlépe alespoň v ceně jich samotných. Ale rozhodně bys je měl v první řadě poslechnout než za ně dáš vydělané peníze.
Já se vždycky osypu, když slyším, že zrovna ty anebo tyhle bedny potřebují dobrý zesilovač. Znáte někdo nějaké bedny, které hrají výborně se zesilovačem, který má nedostatečný výkon, nízký DF, vysoký výstupní odpor, nízkou rychlost přeběhu apod. ?

To jen tak na okraj.
1027Be jsem slyšel vícekrát a myslím, že to je velmi dobrá bedna, ale Triangle Australe, což je podobná bedna v podobné ceně ji přehraje.
VMA jsem nikdy žádnou neslyšel.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 11 pro 2017 12:08

Napíš používateľovi PítrsPraha, on má bohaté skúsenosti s Elektrami. Za mňa - počul som iba stojanové Arie a Sopry a obe na mna urobili dojem, takže s touto značkou mám pozitívne skúsenosti.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 11 pro 2017 20:17

Díky všem za odpovědi.

RedBaron:
Zesilovač mám Audio GD Precision 2, hraji s ním Focal Chorus 726 na low gain max 40% volume. Každopádně jak si bude rozumět s Elektrami či Evem se teprv ukáže.

Elektry už jsem si byl poslechnout a zapůsobily na mne velice kladným dojmem hrály skvěle a stejně i vypadaly.Ovšem pán ještě pustil Tihel CS3,7 a chytl mne za srdce ten přesný bas s větší energií, přitom to nehrálo nějak nahlas.Celkově působil Thiel o kousek lépe, jen výšky Focalu se mi lahodily víc.Eva si půjdu v poslechnout blízké době, tak uvidíme.

Nordland88:
Eva neznám, proto jsem se ptal.Jinak máš vážně hezkou poslechovku.
Na Evech píšeš že bylo špatně všechno.Neměl jsi ten kus kterému rezonoval uvolněný drát či co?
Poslechnout si je zajedu dám za to jen náklady na cestu a nějaký ten čas, uvidíme, když tak si jen rozšířím obzory.

Renown:
Zajímavý typ ty Triangle Australe, ale těch 95 k už je na mě moc, navíc u nás nejsou k poslechu ani sehnání?

LawIAR:
Díky, když tak vím na koho se obrátit.

Tarbor

Příspěvek od Tarbor » 11 pro 2017 22:23

U těch Thielů bych byl trochu opatrný. Ony jsou na první dobrou docela efektní, ale kdo je kdy déle slyšel, tak "trochu" tahají za chvíli za uši a poslech je po nějaké době únavnej. Musí se dost dobře doladit v místnosti a napasovat k nim správný železo.
Což je u Focalů možná ještě horší, ale ve výsledku bych řekl, že pokud se jim dá co chtějí, budou ty Focaly o něco lepší.

Ale podle gustu....

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 11 pro 2017 22:34

T101: Eva - Jako celkově vzato to šlo, na použité levné měniče, středy docela ok. Na večerní poslechy nezáživné, o ničem. Když to přeženu, je to bedna do hospody.

Ptát se Pitrise co doporučuje je zbytečné, jelikož poznal hlavně Focal a Shan, všem doporučuje jen Focal. Nechat si od kohokoliv na foru něco doporucit je podle mě docela dloupost, hlavně co se týka beden.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 12 pro 2017 08:44

Tarbor:
Pravda když zněl ženský hlas tahalo to za uši víc jak Focaly, ale v reálu je to dost podobné, někdy stačí když jen mluví :mrgreen:

U mne s Chorusy problém není co se týče tahavosti za uši, každopádně jak by elektry hrály u mne netuším, ale trochu spoléhám na jakýsi "firemní zvuk", což slyšet bylo.

nordland88 :
Hm, to jsou silná slova.Z různých stran se dozvídám že jsou Focaly lepší, ale ti lidé Eva většinou neslyšeli.Ty ano.

Když to vezmu z mého pohledu ve zkratce , Focaly krásně provázaná pásma to mě nadchlo, oproti Chorusům navíc větší čistota, přesnost, tonalita. Chorusy u mne ale zní vzdušněji, zřejmě vliv jiné místnosti já 33m2 pán 23 a také byly Thiely a Elektry natěsno vedle sebe, na druhou stranu zbytek řetězce byl někde jinde než co mám doma.
Eva neznám, ale poznám.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 12 pro 2017 10:41

Když už jsme u toho porovnávání, jaký máte názor na toto? Duevel Bella Luna Diamante :) http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -diamante/

Tarbor

Příspěvek od Tarbor » 12 pro 2017 11:23

Já osobně mám problém s těmito typy beden, které hrají do 360°. Něco jako BandO,,Bose, MBL a například taky Quad, M.Logan a podobně.

Do moderních sklonerezovomramorových bytů je to jedinná alternativa nějakého podmazujícího poslechu, aby bylo něco slyšet "tady všude byl".

Dokonce mám problém u beden typu Audiophysic, s basáky na bocích. Vždy mi to na první přijde fajn, ale na delší poslech nebo doma mi brzy dojde dech to poslouchat. Prostě nevyhovují mi ohledně přesnosti a mikrodynamiky v hudbě.

Ty odrazy mi v tom dělají paseku. A pokud se to má ukočírovat nějakými akustickými prvky, tak zase proč kupovat tato drahá zařízení a cpát další prachy do akustiky, aby se jejich vlastnosti smazaly.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 12 pro 2017 17:20

Pravdu díš,na hudbu jen přesně směrované stereo,pokud to nemá být jen hudební kulisa!!!!

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 12 pro 2017 19:38

Tarbor, Bazi 36:

To zní logicky a smysluplně, díky za objasnění *palec*

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 12 pro 2017 19:59

mna by popravde zaujímalo, či sú tak hrubé káble aj vo vnútri ako na poslednom obrázku k vrchnému meniču. :lol: :lol: Alebo je to niečo podobné ako pri Cabassé.

T101
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od T101 » 15 pro 2017 07:22

nordland88 píše:
11 pro 2017 22:34
T101: Eva - Jako celkově vzato to šlo, na použité levné měniče, středy docela ok. Na večerní poslechy nezáživné, o ničem. Když to přeženu, je to bedna do hospody.
Byl jsem si poslechnout ta EVA a musím ti dát za pravdu, bylo to jaké si tvrdé až agresivní a nezáživné, občas tam byly světlé chvilky na středech, ale jako celek prostě ne. Ty měniče se hold někde projevit musí.
VMA-I XL o kousek lepší, ale neposlouchal jsem je dlouho.

To co mám doma zní mým uším mnohem lépe.

Odpovědět