Výběr reproduktorů

Diskuse k reprosestavám všech velikostí, tvarů, druhů, typů i váhy.
nordland88
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 15:57

Oldear:
Uvědom si ze ten člověk není žádný hifista ani audiofil, jde mu pouze o to někam to postavit a pustit. Znám dobře prodejce který mu Virtuosi přímo prodal, mluvil jsem sním o tom. Nejde o žádnou reklamu. Myslím ze Xavian nemá zapotřebí lhát lidem jako jiné zahraniční značky.

Poslechni si Virtuosi, a pochopíš. Kupoval jsem je nové, a do ceny cca 150tis nevím do čeho jiného lepšího jít, když vezmu v potaz nové bedny, ale to je jen můj názor. *offtopic*

-Zde právě ukázaná "poslechovka" virtuoza je přesně o tom, jak to musí být děsný.-

Kdo řekl ze je to akusticky dokonalá poslechovka? Pochybuji ze je Brabec nějaký recenzent, myslím že jeho fotka byla pouze v recenzi použita. 90% nemá žádnou poslechovku natož akustické úpravy, tak o co vám jde?

Opět to chápu jako útok na moji osobu, výborně přátelé. *palec*

Tarbor

Příspěvek od Tarbor » 17 pro 2017 16:16

nordland

To nebyl žádný útok na tebe.

Ale v kontextu celého vlákna vyznělo, že Xavy XY jsou výborný a to tak, že např. si je koupil i virtuoz Brabec a byl k tomu dodán obrázek jeho "poslechovky".

Ale ta fotka zcela jasně ukazuje na špatnou "poslechovku". Neodpovídá zásadám hifi. O tom je řeč.

Jinak je zbytečné v tom hledat něco, co tam není.

Proto jsem dodal, že i slavní rezenzenti, kteří léta cpou hifistům do hlavy jejich vlastní zlatoušní recenze, jsou na tom obdobně s kvalitou poslechovek.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 16:32

Četl jsi to celé? tam šlo o to zbořit nesmysl o medovosti, toť vše! Končím diskusi! *headbang*

To nebyl žádný útok na tebe. Ne? přesto to tak cítím.

Ale ta fotka zcela jasně ukazuje na špatnou "poslechovku". Proboha tam šlo jen o to že si je koupil, nejspíš tedy po poslechu v Hostivicích! *headbang* Ať si je pak postaví třeba do kurníku, jak mu to bude hrát potom už nás nezajímá.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 17 pro 2017 16:46

nordland88 *palec*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 17 pro 2017 16:54

Co je zlé na medovosti? Co to je medovost ve zvuku?

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 17 pro 2017 17:02

Nordland,
Virtuosa je hodně dobrá bedna s neutrálním charakterem, právě proto jako jedna z mála zvládne reprodukci klasické hudby.
O nějakém medovém charakteru nemůže být ani řeči. Kdo toto tvrdí, asi Virtuosu nikdy neslyšel.
Už jsem to jednou psal: při porovnání s Carismou v Hostivici zahrála Virtuosa tak, že jsem seděl v křesle úžasem přikován a říkal jsem si jak je to vůbec možné.Tenkrát hrálo XRCD Tsuyoshi Yamamoto Trio " Midnight Sugar"Klavír proplouval prostorem, takovým způsobem,že jste si mysleli , že je dva metry od vás, protože jeho křišťálové výšky vás v křesle doslova paralyzovaly.Neskutečný zážitek.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 17:09

Dasta: Díky ale já o tom právě vím, znám svoje bedny.

PS: Díky za tip. (Tsuyoshi Yamamoto Trio " Midnight Sugar)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 17 pro 2017 17:15

T101 píše:
17 pro 2017 15:02
Abych napsal jak to celé dopadlo, pořídil jsem JM Lab Focal Electra 1027 BE.
A paráda ,včera jsme 4 hodiny ani nedutali, poslouchali a žasli jak to hraje *2thumbsup*
toz gratulace a uzivej si

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 17 pro 2017 17:28

Nordland,
Nepochybně znáš svoje bedny,o tom žádná.
Nicméně chtěl jsem pouze sdělit svojí zkušenost s Virtuosa, která je trochu jiná, než názory uvedeny v příspěvku výše, nic víc.

nordland88
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nordland88 » 17 pro 2017 17:30

V pořádku chápu, já jen že jsi to směřoval na mě/pro mě. ;)

Tarbor

Příspěvek od Tarbor » 17 pro 2017 18:05

Ne? přesto to tak cítím.

Ale s tím já nic nenadělám. Reaguj tedy jen na to, co se týká přímo tebe.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 18 pro 2017 08:13

Jak správně zaznělo, poslechovka pana virtuoza je mnohem víc ukázkou toho, jak to nemá vypadat, než jak to má vypadat.... Bedny u zdí, asymetricky umístěné vůči místnosti (jedna v rohu, druhá ne), nábytek hned vedle bedny zarovnaný s jeho čelní hranou, holé stěny atd.

Nic z toho není důkazem o zvuku beden, jejich (ne)medovosti. Virtuosy ale taky nepovažuju za medově hrající, i když projevem jsou pro mé vnímání lehce na teplejší straně spektra. Byly pro mne horkým kandidátem, ale trochu jsem u nich postrádal dynamiku a vadila mi jejich extrémní hladovost na výkon zesilovače. Se slabým zesilovačem prostě nehrají, jsou ve všech atributech jakoby zatažené. Středy ale mají krásné.
nordland88 píše:
17 pro 2017 15:57
Opět to chápu jako útok na moji osobu
Já zde vidím jen běžné sdílení zkušeností a vyjádření k tématu. Spíš se stejně jako v minulosti projevuje, že neuneseš, že má někdo jiný názor nebo s tebou nesouhlasí a bereš to zcela nepochopitelně jako útok na sebe.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 18 pro 2017 09:34

dkdkdk píše:
17 pro 2017 16:54
Co je zlé na medovosti? Co to je medovost ve zvuku?
Ja mam Medovy zvuk jako predstupen k utahanemu, pomalemu zvuku (zejmena vynikne na basech) ve spojeni s teplejsim projevem.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 18 pro 2017 12:17

Medovost je pro mě zdvih někde na pomesí basu a nižšího středu spolu s lehce zastřenými výškami, kde všechno zní sladce ať se pustí co se pustí. Dost posluchačů to preferuje, nic proti tomu. A rozhodně není třeba kvůli tomu nadávat a brát si to osobně jako by někdo psal hrubosti o vaší ctěné matce :P

johny52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od johny52 » 18 pro 2017 15:16

Dost posluchačů hlavně nepreferuje nevyžádané "zasvěcené" komentáře k vlastní sestavě.

Odpovědět