FOTO vašej sluchátkovej zostavy

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
bacil2
Kontaktovat uživatele:

Re: FOTO vašej sluchátkovej zostavy

Příspěvek od bacil2 »

... no ono je to celkom problém pri sluchátkach nejako objektívne posudovať samotné káble ako "lepšie" a "horšie" ... doma mi v pohode slúži už skoro 20 rokov ako určitý štandard stará verzia RCA-RCA XLO rady Reference.

... v každom prípade som zistil, že keď je skutočne kvalitný DA prevodník, tak aj priemerný analógový kábel (napr. typu Golden Gate) tú, pre mňa primárnu, "radosť z posluchu" moc nepokazí ... v solídnej sluchátkovej zostave ale nejaký ten zvukový rozdiel spravidla vždy je ;)

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Bacile...fakt pěkný řešení sluchátkovýho racku !

Líbilo se mi to i tvoje předešlý DIY s IKEA stolečkem (sám ho používám na nářadí), ale tohle je fakt profi.Nedáš dolů nějakej košík na odkládání sluchátek ?
kabelguru.cz

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Milý šeďoure,
nemusíš sa mi tu aktuálne až tak iniciatívne strkať do zadku. V mojom prípade je to vyložene kontraproduktívne. My obaja veľmi dobre vieme "vo co go" ... a ja si veľmi dobre pamätám, že čo si skutočne zač už na základe našich dávnejších "diskusií" napr. na slovanete.

Áno, je pravda, že ja (na rozdiel od exotov ala BVa & spol.) uznávam vplyv káblov na zvuk, ale určite nemienim do svojej audio zostavy alebo priamo na sluchátka strkať žiadne dráty nemenovanej lokálnej garážovej firmy ... a nedoporučoval by som to ani nikomu inému

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Jéžiši ty si hroznej pitomec.Líbilo tvoje řešení a tam jsem ti ho pochválil.Asi i pro to, že to máš vždycky dobře vyfocený.Vážně mě ani nenapadlo, že si budeš myslet, že ti něco nabízím.

Tys byl dycky divnej, ale zdá se mi, že teď ti asi moc těsný sluchátka skřípli hlavu.
kabelguru.cz

Fidji99
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidji99 »

bacil2 píše:
20 čer 2020 18:01
Konečne som premiestnil "primárne" sluchátkové vybavenie z pôvodného servírovacieho stolíka z IKEA do solídnejšieho 19" profi racku:
Rack1_20_06_20.jpg
Digi-transporty: Tascam CD-200SB, xDuoo X10T II, Aune X5s
DAC/Headampy: Fostex HP-A8, Chord Hugo
Head-Ampy: Samson QH-4, Mackie HM-800, Shiit Magni Heresy
Bacil, len tak zo zvedavosti ->

pri takejto zbierke, ako to funguje pri vybere konkretnych sluchatok na konktretny vecer?
Co rozhoduje - Hudba, ktoru budes pocuvat/Chut na isty pocit zvuku?
Predpokladam, ze 80% posluchu bude z 20% poctu sluchatiek ;-)

[pyta sa clovek, co ma akurat jedny Hifimany na cesty, a Sony do lietadla]

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony »

Ale to je predsa jednoduché: zhasne svetlo a potme ktoré chytí, tie v ten većer počúva🙂

Wlady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wlady »

Já si tedy tuto nejmenovanou firmu docela oblíbil.Vzdy,kdyz jsem mel problém,vysli mi ochotne vstríc.A to hovorím o resení,které v katalogu nemeli.Ochotne zakázku prijali a jejich/jeho(sedourova),práce mela vzdy punc kvality a velmi slusné ceny.To samé,kdyz jsem potreboval kabel opravit,takze pokud odhlédneme od osobních sporů,nebál bych se firmu kazdému doporucit.
bacil2 píše:
23 čer 2020 21:48
Milý šeďoure,
nemusíš sa mi tu aktuálne až tak iniciatívne strkať do zadku. V mojom prípade je to vyložene kontraproduktívne. My obaja veľmi dobre vieme "vo co go" ... a ja si veľmi dobre pamätám, že čo si skutočne zač už na základe našich dávnejších "diskusií" napr. na slovanete.

Áno, je pravda, že ja (na rozdiel od exotov ala BVa & spol.) uznávam vplyv káblov na zvuk, ale určite nemienim do svojej audio zostavy alebo priamo na sluchátka strkať žiadne dráty nemenovanej lokálnej garážovej firmy ... a nedoporučoval by som to ani nikomu inému

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

@Fidji99: to je dobrá otázka ;)
... áno mám tzv. "preferovanejšie modely", ale dosť často sa to mení ... niekedy dám na hlavu prvé sluchátka čo sú najbližšie po ruke a nič neriešim iba počúvam muziku ... niekedy zas, keď ma niečo zvukovo zaujme, tak medzi sebou sluchátka striedam ... v tej zostave na fotke sa dá bez problému porovnávať súčasne až 13 sluchátok na 4 rôznych typoch zosilovačov s navzájom zrovnanou hlasitosťou ... to už je ale totálne "psycho" :lol: ... pri bežnom porovnávaní spravidla končím na počte 4

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

Vskutku neaudiofilské riešenie: tri nové kusy za maloobchodnú cenu (aj s poštou z Číny a Nemecka) 300 eur. Oplatilo by sa platiť viac, keď cez túto mini-zostavičku prechádza len (aby som sa držal miestnej hantýrky) "nízkym DR zprasený stejnozvuk" tzv. epic prog Metalu?
IMG_20200811_125202.jpg

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

Chybali mi v praci lampy, tak som poskladal z bordelu sluchatkac s PCL805, ktory sa mi tu valal uz niekolko rokov.
Přílohy
IMG_20200712_094432_2[1].jpg

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

zdenoeddie: to vypadá jako HD800 s neorigo náušníky, nebo fotka mate? Po nějakých náušnících k HD800 se poohlížím, po mnoha letech a několika praní už jsou docela zašlé. Rád bych zkusil něco jiného než orig., ale prověřeného materiálově (nealergenní) a zvukově.

zdenoeddie
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zdenoeddie »

Ano, je to tak, HD800 s neorigos nausnikmi. Objednane z ebayu, zvukovo ok, pohodlne takisto, alergicky uz neviem, ale ja nemam s nimi problem. Povodne uz boli znicene a netesnili dobre.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

dík, HD800 právě asi poputují do širší rodiny k člověku s možnou alergií, tak to chci vyeliminovat.

Na různé ebayové modely jsem koukal. Hlavně se stydím ty už hodně staré, byť prané náušníky někomu dávat, vypadají už hodně sešle.

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

bacil2 píše:
20 čer 2020 18:01
Digi-transporty: Tascam CD-200SB, xDuoo X10T II, Aune X5s
DAC/Headampy: Fostex HP-A8, Chord Hugo
Head-Ampy: Samson QH-4, Mackie HM-800, Shiit Magni Heresy
Ten DAC od Fostex rozozná automaticky a ukáže na displeji prehravanu vzor. frekvenciu alebo ju nejako nastavuješ v prehrávači? Resp. dá sa výstupná frekvencia v digi transporte typu Aune nastaviť v menu? V compe to problem nie je, tak ma zaujimalo prepinanie kHz v Aune / xDuoo.

lada
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lada »

117243310_2690058494657793_6035750061647897892_o.jpg
zatím toto

Odpovědět