Výběr sluchátek

Sluchátka, sluchátkové zesilovače
Odpovědět
Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sluchátek

Příspěvek od Bazi 36 »

posluchačpavel píše:
12 led 2021 15:09
Díval jsem se na vámi doporučované Beyerdynamic DT 880E a celkem mě zaujaly.. Kolika ohmovou byste mi doporučil verzi? Případně i zesilovač.
Díky.
Pokud to budeš mít píchlý jenom někde v compu, note, tabletu či mobilu, tak 32ohm. Já je v téhle nízké óhmáži strkal i do sluchátkáče cd playeru. Pokud se dostaneš k nějakému silnějšímu zes, bude uvedeno, kolik mW zvládne pro tu kterou impedanční hodnotu. Tam bych již zvolil variantu 250ohm. Sluchátka jsou defacto neutrální, detailní, peak na výškách je neseroucí, bas akurátní, prostor pěkný a pohodlí bezkonkurenční. Vůbec jsem nevěděl, že je mám na hlavě, pravidelně jsem odcházel od poslechu se sluchátky na hlavě i se zdrojem hudby, jednou jsem až v autě zjistil, že jsem si do něj dotáh i cd přehrávač :D .

Jo a hd 600 + dragon, to né, ta sluchátka bys nevyužil, chtějí pořádný zes.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Ještě mi dost vrtají hlavou HD600 + dragonfly red. Pročítal jsem si dost recenzí a celkem mě tato kombinace zaujala.
Se starší verzí Dargonfly (byla označována prostě jen v2, pokud se nepletu) jsme měl možnost porovnat Audio technica M50, Audio technica MSR7 (pro mé uši o dost lepší než M50) a také HD600. HD600 byly z tohoto tria suverénně pro mne zvukově nejlepší (.. a zaslouží si lepší zdroj).

posluchačpavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od posluchačpavel »

Jaký zdroj bys mi doporučil k Hd 600, abych měl alespoň pojem o ceně? Jinak máte nějaký tip, kde by se daly sehnat nové Beyerdynamic DT 880E 32 ohm, nikde je nemají na skladu..

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Jaký zdroj bys mi doporučil k Hd 600
Tady asi nepomůžu. Já byl limitován mobilitou (potřeboval jsem to na cesty), takže u mne jako top bylo Chord Mojo, což bylo super na hotel, ale do vlaku či letadla nepraktické. Teď mám Astell Kern KANN, což je zvukově dobré a na cesty bezproblémové (velká výdrž baterie).
Předpokládám, že stolní provedení může být za méně peněz lepší, ale s tím nemám zkušenost.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

posluchačpavel píše:
12 led 2021 18:29
Zajímavý poznatek. Díval jsem se na e-shopech na 32 ohmové Bayery, jen je už skoro nikde nemají...
Ještě mi dost vrtají hlavou HD600 + dragonfly red. Pročítal jsem si dost recenzí a celkem mě tato kombinace zaujala. Vím, že jsou cenově trochu výš, ale dost mě lákají.
Tim bys nic nepokazil. Prijemny zvuk. Byl bys spokojen.
O vykonu AQ Red nemusis pochybovat. Pokud si vazis sluchu, na max ho nikdy nedas. Jsou tabulkove lepsi DAC, ale ceny nekterych jsou nekdy opravdu pro hypstery, pripadne snoby. Posuzuj to realne 😁

posluchačpavel
Kontaktovat uživatele:

Ještě mi padnul do oka Fiio K5 PRO. Na jiném fóru jsem četl, že s HD600 fungují dobře..

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Tady je par postrehu ze sluchatkoveho fora ohledne souzneni aq red a senn 600,mimo jine.
https://www.head-fi.org/showcase/audioq ... 92/reviews

posluchačpavel
Kontaktovat uživatele:

Díky, teď už se musím jen rozhodnout, zda vemu DragonFly Red(z amazonu za 4500kč), nebo Fiio K5 PRO (z amazonu za 4161kč).
Momentálně mě víc zaujalo Fiio. V různých recenzích chválí oba v kombinaci s HD600.. Nepotřebuji žádné přenosné provedení a Fiio mi příjde, jako plnohodnotnější..
Co byste brali vy?

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Nezapomínej, že chválení Sennhesserů je v poslední době velmi v módě a navíc i marketinkově podpořené. Je tu dovozce, který se o svou značku prostě dobře stará. Když ti to sedne, bude to OK. Pokud ti ale charakter zvuku této značky nebude vyhovovat, nezachrání to žádný zesilovač ani jiné zařízení. Rozdíly v CHARAKTERU ZVUKU sluchátek jsou obrovské, sám jsem si tím prošel a proseděl pár hodin v AUDIGO při rozhodování. Zrovna Senny nebo Beyery absolutně nejsou můj šálek. Mají samozřejmě spoustu fandů a to je dobře. Já k nim nepatřím, baví mne Shure, ATH nebo AKG. Chci tím říct, poslechni si sluchátka než je koupíš, a to v přímém srovnání několika značek. Na první poslech uslyšíš, které rozhodně nechceš, protože tě ten zvuk nebaví. A pak ti zbyde si vybrat jen z užšího výběru. Kdysi jsem také podlehl a koupil Senny naslepo, mají totiž skvělou pozici na našem internetu. A pět let mi trvalo, než jsem se dostal z toho kruhu ven a našel svou zvukovou nirvánu díky Audigu. Myslím, že Kite19 tu měl podobný zážitek s Beyery...
Každý má o zvuku svou představu a sluchátka tu představu musí naplnit, jinak je to o ničem. Mám doma AKG Q701, ATH M40x a M50x, SHURE SE846, SHURE SRH840. Všechny mají charakter zvuku co mi vyhovuje. Plus mínus. Jiné značky mne zase naopak neoslovily. Za mne jedině poslech předem, pokud má ovšem Audiogo teď otevřeno...

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

Pokiaľ sa nepožaduje "prenosné použitie", tak je to FiiO určite výhodnejšie. Má univerzálnejšiu vstupnú aj výstupnú konektivitu a hlavne má výrazne lepšie dimenzovaný výstupný zosilovač, ktorý utiahne aj podstatne výkonovo náročnejšie sluchátka (prakticky všetky planárne Hifimany alebo K701/702/712)

Mimochodom pokiaľ by si sa chcel vyhnúť tým šesťstovkovým Sennheiserom, tak určite vrelo odporúčam napr. Hifiman HE400i-2020

posluchačpavel
Kontaktovat uživatele:

Všem děkuji za rady. Už jsem to pořádně promyslel. Udělám to tak, že nejdřív koupím z amazonu Fiio K5 PRO a jakmile dojde, tak pořídím HD600, v případě, že by mi jakkoliv HD600 nevyhovovaly, tak je vrátím..

zarkow
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zarkow »

Pavle jakou posloucháš muziku? HD600 mám a doporučil bych je zejména na akustické a vokální záležitosti pro jejich neutralitu a přirozený témbr nástrojů, středy jsou super, bas slabší, ale zase má texturu a nehučí, výšek je akorát. Jsou živější a univerzálnější než HD650. Přecházel jsem na ně ze Shure 940, které hrají víc "technický" a jsou méně tolerantní k horším nahrávkám, navíc mi začala obecně vadit uzavřená sluchátka.

posluchačpavel
Kontaktovat uživatele:

Poslouchám mix žánrů, převažuje pop...
Můžeš mrknout na jeden z mých playlistů.
https://www.youtube.com/watch?v=_Ee76C_ ... 3qHL8I_ueQ
Měl bych jeden laický dotaz.. Bude stačit, co se kvality hudby týká poslech hudby ze spotify, youtube?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

To musis zjistit sam. YT neposloucham, pouze nejvyssi Spotify premium a me postačuje. Setkas se z nazory, ze je to des a jedine Tidal. Hlavni je kvalita nahravky. Ta pak muze znit skvěle i pri 128 kbps.

Odpovědět