Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Guliver »

Tony píše:... aké majú prípadní majitelia skúsenosti s Cool Dampermi od EAT.
Tak to by ma tiež zaujímalo. A ešte čo dávate pod prístroj, alebo využívate pôvodné "nožičky"?

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Takže ako to mám ja :na elektrónkach v signálovej ceste sú Cool Dampre,na piatu elektrónku bohužial pri 6550 nieje dosť miesta a pod strojom stolík,ktorý celý spočíva na cerapukoch a jednotlivé poschodia na cerabaloch.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Peer »

To pak není potřeba nic dál řešit, že Pantere... :)

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Peer píše:To pak není potřeba nic dál řešit, že Pantere... :)
Možno sa budeš čudovať,ale riešením bolo to,že tie cerapuky zmizli spod toho predzosilovača a zostalo to na jeho pôvodných nožičkách,hrá to ďaleko príjemnejšie *palec*

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Peer »

Abych řekl pravdu, tak se nijak zvlášť nedivím.
Nic není univerzální řešení a takto kvalitní firmy to mají často pořešené.
Je to potřeba zkusit, samozřejmě, pokud je vůle... :)

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Guliver píše: Tak to by ma tiež zaujímalo. A ešte čo dávate pod prístroj, alebo využívate pôvodné "nožičky"?
Pôvodné nožičky sú v pohode. Gumové, na štyroch miestach jemne vykrojené, trocha pružiace.
Cerabaly v tomto prípade zvuk iba pokazia.

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Gumové, na štyroch miestach jemne vykrojené, trocha pružiace.

*sunglases* absolútny opis,ale oni to asi všetci poznajú Tončák *2thumbsup*

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Čo je absolútne ?? niekde to zapasuje,niekde nie,to sú tie silné slová o najlepšom,osobne to nemám rád,
preto vždy hovorím o naladení

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Poprosím administrátora o vymazanie všetkých off topicov na tému Cerabal.
Ďakujem!

anawak
Příspěvky: 165
Registrován: 11 kvě 2010 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od anawak »

Ceraball, cerapuck, cera-neviem čo. Polovica tvrdí, že to funguje, polovica tvrdi, že je to na hovno. Aký prínos má vybavenie celej zostavy cerapukmi a cerabalmi oproti zakupeniu lepsieho kábla alebo zakupenim hrubsieho koberca. Tí čo to predavaju a maju doma asi ani nemozu tvrdit, že je to nanic, pretoze za to dali kopu penazí. tí co to nemaju , vahajú ci to kupit, a asi uvazuju ci by sa ten zvuk nedal vylepsit inak.
V podstate mi to pripada ako by si niekto kupil mitsubishi Lancer Evo VIII a snazil by sa nieco este vylepsit. Nakoniec mozno nieco zmeni ale o prinose k vykonu, estetike a kvalitach je snad presvedceny len on sam. Tuning zvuku na prístrojoch strednej alebo aj vyssej triedy - prosím. Ale tuning zvuku na referencnych komponentoch - pani SORRY, ale to sa mi zda trochu choré. Nehovoriac o tom, že REF 5 nijaký tuning okrem dobreho sietoveho kábla a dobreho signaloveho kabla (čo je povinnost pri takýchto prístrojoch) nepotrebuje. A súhlasím s Tonym, cera-všetko na tomto vlákne nemá čo hľadať.
pochodil som mnoho hifi studii v nemecku, rakusku, svajciarsku, holandsku, polsku a neviem kde este. No v top zostavach som sa so ziadnymi cera-zazrakmi nestretol. A na moju otázku, prečo to tam nedavajú mi bol odpovedou len jemný (za to všetko hovoriaci) ironický úsmev. Finite elemnetne je dobrá firma, niektorí z nás (napríklad z Hlohovca) sú tým posadnutý a pevne presvedčený. Ale ide o reprodukciu hudby alebo o obchod??? Aby som vás všetkých trochu uviedol do obrazu, tak cerabally, cerapucky a vsetky tieto sracky su urcene a vymyslené pre kompnenty kategorie 50t - 100t Sk (1500 - 3500 €). Nie pre komponenty akým je venované toto vlákno. Toť moj názor, akúsenosti a prax. Mozete ma vyhlásiť za blázna aj ma nenávidieť. Ale je to tak.

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Donuts »

anawak píše:Ale tuning zvuku na referencnych komponentoch - pani SORRY, ale to sa mi zda trochu choré. Nehovoriac o tom, že REF 5 nijaký tuning okrem dobreho sietoveho kábla a dobreho signaloveho kabla (čo je povinnost pri takýchto prístrojoch) nepotrebuje. A súhlasím s Tonym, cera-všetko na tomto vlákne nemá čo hľadať.
Pokud vyrobce neni, tedy podle tebe, schopen dodat pristroj s odpovidajicim sitovym kabelem, proc by mel byt schopen dodat ho s odpovidajicimi nozickami?

anawak
Příspěvky: 165
Registrován: 11 kvě 2010 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od anawak »

Donuts píše:
anawak píše:Ale tuning zvuku na referencnych komponentoch - pani SORRY, ale to sa mi zda trochu choré. Nehovoriac o tom, že REF 5 nijaký tuning okrem dobreho sietoveho kábla a dobreho signaloveho kabla (čo je povinnost pri takýchto prístrojoch) nepotrebuje. A súhlasím s Tonym, cera-všetko na tomto vlákne nemá čo hľadať.
Pokud vyrobce neni, tedy podle tebe, schopen dodat pristroj s odpovidajicim sitovym kabelem, proc by mel byt schopen dodat ho s odpovidajicimi nozickami?
To je zaujimava otázka a podnet. Zda sa mi to vsak uz trochu spekulativne. Asi preto , že zodpovedajúce nožičky stoja možno 0,03% z ceny komponentu a zodpovedajúca šnúra aj možno 20% komponentu. Dalej je prístroj odladovaný (pri konečnom teste výrobcu) aj s nožičkami, nie bez nich. A pokial by to trh zaplatil, tak by určite výrobca dodával aj zodpovedajúcu sietovú šnúru. Ved v konečnom dosledku od firiem ako CLEARAUDIO, QRACLE, AVID, JEFF Rowland, AYRE, HOVLAND a podobne si môžeš ku komponentu kupiť aj zodpovedajúcu sueťovú šnúru. je to však poriadny príplatok k cene.

anawak
Příspěvky: 165
Registrován: 11 kvě 2010 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od anawak »

To Donuts:

A este jedna poznamka k tomu sietovemu kablu. Povodny sietovy kabel ku komponentu je urceny ako "funkčny kabel" a nie kabel na hranie. Ale verim, že aj to by si napadol otázkou ci aj nozicky nie su pouzite len ako funkcne, nie na hranie. A tak by sme sa mohli dostat az do extremu, ze ako "funkcne" je vlastne pouzite v komponentoch vsetko. Plosak, odpory, elektronky, kablovanie, konektory, a podla extremistov v tuningu zvuku by asi bolo potom na mieste zaplatit za komponent 12 000 €, vsetko z neho vyhodit a naletovat tam nejaky zazrak podobny Carapucku.

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

[quote="anawak"]Ceraball, cerapuck, cera-neviem čo. A súhlasím s Tonym, cera-všetko na tomto vlákne nemá čo hľadať.

*sunglases* :) samozrejme okrem cera-reproduktorov,tie sú tu viac než žiadúce *2thumbsup*

Ala kašlime na Cerasvet,mám nahratých asi 490 hodín a ten stroj sa stále zlepšuje,prednes je úúžasne holografický,naozaj mám radosť,a ešte keby bol namiesto tej chladničkovej šnúry poriadny napájací kábel ála Shunyata Anaconda alebo XLO Limited edition, :( len sa obávam,že tých spomínaných 20% bude málo ...

anawak
Příspěvky: 165
Registrován: 11 kvě 2010 14:21
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od anawak »

To Pink Panter

Ketos Ti urcite urobí cenu na Limited. Su to velmi ochotní chlapci. A v podstate stoí "len" 3000 €. A to je nejakých 20% z ceny predzosilu. Inak potvrdzujem tiež, že zvuk sa stale zlepšuje a zlepšuje. Je to úžasný stroj.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host