Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Předpokládám, že pokud někdo tvrdí, že Ref.5 je o kus dále než Ref.3, tak to má ověřeno a zkoušel to. Pokud má ale Renown pravdu v tom, že vnitřek je naprosto totožný, tak je něco špatně.

Já sám jsem zkoušel Ref.5 na Emm Labs CDSD SE+DAC6e SE, AR Ref.5, zesík byl původní pink pantera spínaný kousek a Avalony pink pantera. Poslechovka zatlumená a kabely Audioquest SKY 72dBS XLR a Audioquest Everest. Zvukový posun Ref.5 byl proti Mark Levinson No.380S jednoznačně ve spodní čísti spektra.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Lubor, roky som mal Ref1, ale to už je dávna minulosť.
Neskôr som mal doma na vyskúšanie Ref3. Chvíľu na to Ref5.
Môj názor je, že zvukový rozdiel je dosť počuteľný, je ovšem jasné, že pre každého
poslucháča môže byť veľkosť rozdielu iná.
A keď sa na to pozrie cez peňaženku a vidí, že jazdenú Ref3 môže kúpiť za cca polovičnú cenu Ref5, tak je možno lepšia voľba
kúpiť Ref3 ;)

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Neviem,kto je ten guru,ale rada nad zlato to nebola,pozri si ešte raz vnútro REF5/REF3 a zistíš,že to až také rovnaké zasa nieje,a tobôž to nieje skoro rovnaké zvukom :!:
Ten guru je asi strašný lakomec,keď to takto spriemeroval na oblasť financií,myslieť si,že je to jedno je demagógia :lol:
A guru na Avalon ??? To by bodlo sa zoznámiť *sunglases*

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

pasul píše:Předpokládám, že pokud někdo tvrdí, že Ref.5 je o kus dále než Ref.3, tak to má ověřeno a zkoušel to. Pokud má ale Renown pravdu v tom, že vnitřek je naprosto totožný, tak je něco špatně.

Já sám jsem zkoušel Ref.5 na Emm Labs CDSD SE+DAC6e SE, AR Ref.5, zesík byl původní pink pantera spínaný kousek a Avalony pink pantera. Poslechovka zatlumená a kabely Audioquest SKY 72dBS XLR a Audioquest Everest. Zvukový posun Ref.5 byl proti Mark Levinson No.380S jednoznačně ve spodní čísti spektra.
Robine,posun bol v celom pásme :mrgreen:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od PMA »

pasul píše:Já doufám, že i konstruktéři toto čtou a půjdou stejnou cestou (PMA). Ty pořádné, velké, hluboké basy prostě chybí všude.
Nevím Robine, jestli tou cestou půjdu. Ono ne všichni mají zcela shodné preference.

V každém případě jsem rád, že Zdeněk našel to, co hledal, a gratuluji mu. Těším se na případné poslechové srovnání s tím co mám doma (pochopitelně u Zdeňka), myslím, že tak za 1 - 2 měsíce to bude optimální doba.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

PMA - Jasně. V tomto bodě jsem to myslel jako mnohem lepší a vhodnější přístroj pro většinu systémů ve zdejší kotlině. A tím pádem mnohem lepší prodejnosti. Já nevím proč, ale stále mám pocit ze všech těch zkoušení a měnění komponentů, že to je jako by jen o hejbání potenciometry na equalizéru v různých částech spektra. Tento přístroj by udělal mnohem lepší službu a každý by si nastavil přesně tak jak požaduje. Ale to by asi někteří nezkousli a toto mršítko, jak to mnoho lidí nazývá, by nesnesli v systému. Už se dlouho dívám po nějakém tom DG-28.

Pink Panter - Bohužel. Je to tak. A toto mě nikdo nevymluví. Člověk tu Ref.5 zapojí do systému a je ohromen. Kdysi bych byl taky. Nyní už určitě ne. Proto jsem taky jednoznačně pro to, co zde napsal PMA. Dlouhodobý zkušební test.
Naposledy upravil(a) pasul dne 13 črc 2010 12:45, celkem upraveno 1 x.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Renown »

Co vím, tak pouze Rad_Hifi má dlouhodobou poslechovou zkušenost jak s Reference 3, tak i s Reference 5, myslím, že by se měl vyjádřit on, protože my ostatní se můžeme akorát domnívat ...

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od durgo »

pasul píše:...Já nevím proč, ale stále mám pocit ze všech těch zkoušení a měnění komponentů, že to je jako by jen o hejbání potenciometry na equalizéru v různých částech spektra...
mám úplne rovnaký pocit...

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

durgo píše:
pasul píše:...Já nevím proč, ale stále mám pocit ze všech těch zkoušení a měnění komponentů, že to je jako by jen o hejbání potenciometry na equalizéru v různých částech spektra...
mám úplne rovnaký pocit...
Durgo, lepšie ako pocity sú vnemy - najlepšie z vypočutia.
A potom už neskúšať, nemeniť.
Kúpiť kvalitu a užívať si.
A najlepšie veľa rokov.
Napríklad aj s Ref5 ;)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od kazzatel »

To je psychologie, Toníčku...hifista nepotřebuje VĚDĚT, že to co má doma, je NEJLEPŠÍ, nýbrž tomu potřebuje VĚŘIT.. a ještě lepší pak je, když tomu věří i další, přičemž mu to ZÁVIDÍ....pak hifistova duše přetéká endorfinem a svíjí se v orgastických křečích - ano, pak je king, nikdo ho NEMÁ VĚTŠÍHO...
Pravda je ovšem ta, že než k tomuto poznání dojde, stojí ho to pěknej balík, ale i to je součástí rituálu a bez toho by to nebylo ono... :lol:

boxer

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od boxer »

hifista nepotřebuje VĚDĚT, že to co má doma, je NEJLEPŠÍ

...on to ani nemůže vědět. Není možné si to nikdy ani ověřit.Protože je těch možností a kombinací XYZ.

Jinak s tím vším ostatním souhlasím. 8-)

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Aj ja s tým Hujerom súhlasím,naozaj má pravdu :!: a ve všem :!:

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

"svíjí se v orgastických křečích", prípadne "vaginální červeň vnitřku"
Pavlíčku, ty sexisto, kde na ty výrazy chodíš??? :lol:

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od sekal »

kazzatel : Velmi výstižné..*thumbs up* Zvláště ta poslední věta...:lol: :lol:


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host