Audio Research REFERENCE 5 + ANNIVERSARY EDITION

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od kazzatel »

Proč nedává AR k přístroji MSSŠ ( Magorova síťová super šňůra ) a nožičky typu USP ( Utlumí i sloní prd ) ? Inu proto, že firma zaměstnává techniky a ne spolek duchařů... :lol:

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Aleska »

kazzateli, tak on nestačí jen LPLF, ale máme zde ještě MSSŠ a USP, co bude dál ? :lol:

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od PMA »

Pavle, je to zbytečné. Konkrétně účinek šňůry každý trochu erudovanější inženýr umí změřit.

Proč některé komponenty tak zoufale potřebují pračku (izolační trafo), a jiné ne? Zkus se nad tím zamyslet. Stále je co zlepšovat, i po 20 letech.
Pavel Macura Audio

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od kazzatel »

Inženýr, je-li vybaven měřícím zařízením odpovídající rozlišovací úrovně, změří ledacos, což ale není zásluha toho inženýra, nýbrž zásluha toho zařízení, propojit šňůry umí každý ( když ne napoprvý, tak po jistém nepříliš náročném experimentování určitě... ).
O tom, které komponenty zoufale potřebují pračku, zatímco jiné ne, si můžeme probrat mezi čtyřma očima nebo v úzkém kruhu zasvěcených ( a v klidu ), ne zde, kde to absolutně nemá smysl...

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

http://hometheaterreview.com/audio-rese ... -reviewed/

Conclusion
The Audio Research Corporation's new Reference 5 tube preamp is one of the best preamplifiers in the world,
truly able to pull you into the musical performance and make you feel as if you are right in front of the performers.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

" The Reference 5 is built like a Sherman tank"
Táto veta ma celkom pobavila :)

Uživatelský avatar
pink panter
Příspěvky: 110
Registrován: 10 bře 2010 20:22
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pink panter »

Tony píše:http://hometheaterreview.com/audio-rese ... -reviewed/

Conclusion
The Audio Research Corporation's new Reference 5 tube preamp is one of the best preamplifiers in the world,
truly able to pull you into the musical performance and make you feel as if you are right in front of the performers.
Toto je až neuveriteľné ;) ,to by som nikdy nepovedal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od ciba »

Po dnešním asi hodinovém poslechu Audioresearch REF 3 (na mé aparatuře) se zdá - je u mně doma "vymalováno" *2thumbsup* *2thumbsup* , už nebudu nic řešit , hledat , zkoušet ...
Tento předzesilovač mi ukázal , jak ve skutečnosti umí zahrát moje aparatura a kde byl problém - všechno je jinak !! Předtím sem už nějakou dobu uvažoval o výměně repro Avall , z různých důvodů , po dnešní zkušenosti všechno padá - tato kombinace ted pro mne nemá žádnou chybu . Rozdíl v kvalitě zvuku je tak zásadní , že opravdu již nemám co bych dál řešil .
Jo a ještě - charakter zvuku levnějších výrobků AR , opravdu nemá s tímto povedeným preampem nic společného , toto je někde úplně jinde .

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od lachim »

ciba

ha. tak to zní skvěle.
chápu a gratuluji.
ikon aval bych určitě nevyměnil. to je pecka!
byli by (a nyní jsou) jiní adepti, že?
:-)
dlužím ti papu...

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od bubuxin »

Zvláštne, to vymeníš Pre Standard Two za Ref 3? Čo bude teraz s PS 2? Bude na predaj?

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

ciba píše:Po dnešním asi hodinovém poslechu Audioresearch REF 3 (na mé aparatuře) se zdá - je u mně doma "vymalováno" *2thumbsup* *2thumbsup* , už nebudu nic řešit , hledat , zkoušet ...
Tento předzesilovač mi ukázal , jak ve skutečnosti umí zahrát moje aparatura a kde byl problém - všechno je jinak !! Předtím sem už nějakou dobu uvažoval o výměně repro Avall , z různých důvodů , po dnešní zkušenosti všechno padá - tato kombinace ted pro mne nemá žádnou chybu . Rozdíl v kvalitě zvuku je tak zásadní , že opravdu již nemám co bych dál řešil .
Jo a ještě - charakter zvuku levnějších výrobků AR , opravdu nemá s tímto povedeným preampem nic společného , toto je někde úplně jinde .
Kúpou Ref3, v lepšom prípade Ref5 sa môžeš zvukovo posunúť tak výrazne, že problém preampu budeš mať vyriešený na mnoho rokov.
A možno aj navždy *2thumbsup*
Ref-ková rada je úplne niekde inde ako nižšie modely, v tom máš úplnú pravdu.
V prípade Ref5 je oproti Ref3 ďalší zvukový posun - vo všetkých zvukových parametroch.
Väčší, ako si vieš predstaviť ;)

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od pasul »

Ten zvukový charakter Ref.5 byl hodně dobrý tah. Já doufám, že i konstruktéři toto čtou a půjdou stejnou cestou (PMA). Ty pořádné, velké, hluboké basy prostě chybí všude. Pokud to tam je v menší míře(Což tak je prakticky všude), tak ty AR po připojení do systému se jeví jako obrovská spása a jednoznačný vítěz nad zbytkem světa. Je mě jasné, že okamžitě namítnou majitelé tohoto přístroje, že to ve všech zvukových apsektech převyšuje vše. Ale slyšel jsem to a o tom si myslím svoje.

Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 876
Registrován: 26 dub 2008 20:34
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Tony »

Pasul, nemám pocit že tie basy sú "veľké". Majú svoj objem, farbu, ale povedal by som že sú skôr tesné a hlboké.
Ozaj, na akej zostave/miestnosti si to počúval?
V tejto kategórii záleží na všetkom, aj na kábloch, ale to je myslím všeobecne známa vec ;)

Uživatelský avatar
ciba
Příspěvky: 393
Registrován: 13 zář 2008 13:40
Kontaktovat uživatele:

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od ciba »

Ahoj Robine , v mém případě zcela určitě nešlo a nejde o basy , protože má diskotéka je tvořena z 95% akustickou hudbou není to pro mne až tak důležitý faktor . Já mám opravdu dojem , že jsem vyměnil celý zbytek aparatury , bedny CD , gramofon , Phono .. , nakonec jezdíš často do Práglu – přijed si to někdy poslechnout , to dá víc než tisíc slov (velmi zajímavý postřeh z poslechu REF 5 měl i Tomáš T - nikde nic nechybí a ani nepřebývá ..) .
PS. Záměr je opravdu pořídit REF 5 .

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: audio research REFERENCE 5

Příspěvek od Renown »

V prípade Ref5 je oproti Ref3 ďalší zvukový posun - vo všetkých zvukových parametroch.
Reference 5 Preamplifier se zvukově téměř neliší od Reference 3 Preamplifier.
Zapojení je téměř identické, Rozdíl je ve vnitřním uspořádání. Reference 3 má oddělený zdroj, kdežto Reference 5 má vše na jedné desce.
Je známo proč tomu tak je. Vysvětlení si nechám do osobní diskuze, nemá to moc velkou relevanci k tomuto tématu.

Jediný skutečný guru na Audio Research, (ale i Avalon) kterého znám, odpověděl na otázku zda si nechat Reference 3 nebo koupit Reference 5 :"Nechat si Reference 3 ! Rozdil je zanedbatelný a v žádném případě neospravedlňuje cenový rozdíl mezi použitou Reference 3 a novou Reference 5!"

Tak asi tak ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host