AV Procesor

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

lachim píše:lilian
osobní zkušenost s hraním ze zdroje do konců (vyřazení preampu) mám jen ze sterea.
navíc je to tak 10-15 let zpět.
vždy jsem se po takovém pokusu pokorně vrátil zpět k zapojení s předzesilovačem.
v dk jsem vyřadit preamp nikdy nezkoušel. jako zastánce kabeláže xlr a užitnosti v domácím prostředí...
osobně si myslím, že vyřazení preampu není v dk cesta . spíše úkrok stranou, který si musí každý sám vyzkoušet.

opakovaně jsem třeba narazil na názor, že kombo "kinový preamp+zdroj" lze řešit stavbou dedikovaného pc.
jenže vše vždy proběhlo jen v teoretické rovině. nikdy mi to nikdo nebyl schopen ukázat "live".
natož postavit ve špičkové úrovni + ovladatelné (bez "Bc." z programování)
Ano ano,

To vobec ja neuvazujem vynechat preamp. Len teda zistit kde je najvacsi prinos/rozdiel. Ci pri samotnom dekodovani medzi CXU vs ONKYO resp. ci riadeni hlasitosti CXU vs ONKYO.

Pokial je dekodovanie v CXU a im podobnym prehravacom na urovni AV preampu, potom vydim vyhodu v tom preampe P7 a jemu podobnych... Vyhneme sa vsakovakym serepetickam a preamp nam moze sluzit bez toho aby moralne zastaral vzhladom na zmenu kodekov ...

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

Odcitujem tento prispevok drfisch:

Renown: krásná sestava *bravo* takovou bych taky chtěl :mrgreen:
Ohledně sekce preamp v CXU jsem už tu asi psal- přes premp v mém AVR (multikanál analog propojení) mi to hraje o třídu líp než přímo z CXU na koncáky. Bez preampu to zřejmě nepůjde, jestli teda to OPPO nebude nějaký zázrak...vše je možné ;)

Tak a teraz by ma fakt zaujmalo, ci zaradenim niecoho ako parasound P7 alebo ta RIHA, sa dostaneme analogovym prepojenim s CXU na kvalitu toho ONKYA alebo mozno este dalej...

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

Lilian píše: Tak a teraz by ma fakt zaujmalo, ci zaradenim niecoho ako parasound P7 alebo ta RIHA, sa dostaneme analogovym prepojenim s CXU na kvalitu toho ONKYA alebo mozno este dalej...
Tak to by mne také zajímalo, protože to aktuálně řeším :-). Pořád osciluji mezi tím, pořídit mezi CXU a koncáky "ovladač hlasitosti" - tedy právě zmiňovaný P7 nebo Říha a tím, pořídit špičkový AV preamp (SP33 nebo AVP A1). Aktuálně jsem nakloněn variantě PREAMP, protože "tak nějak vnitřně" cítím, že je to lepší řešení. Ale jist si tím nejsem. Nechávám to v sobě tedy dozrát, chystám se na návštěvu a poslech k jednomu nejmenovanému zdejšímu "multikanálníku", mám domluvenu návštěvu dalšího člena s prezentací řešení "Říha" a pak uvidím... Škoda, že nejde mít pohromadě v jeden čas doma všechna čtyři řešení. To by se pak vybíralo mnohem jednodušeji...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny007
jestli mohu použít tzv. "kategorickou zkratku":
kup si pořádný preamp. ušetříš čas a nakonec i peníze.
více probereme osobně.
(kamarád/kinař mi dal tip na ONKYO PR-SC5509. sám za něj vyměnil svůj AVP A1HD!)

ty teoretická čtyři řešení bys ani nevyzkoušel. všechno přepojit, nastavit, zabalit, vybalit...
např. jsme chtěli onehdá zkoušet sestavy DK denon x arcam x primare (vždy preamp + multikanál).
jen výměna denonu za arcam a zpět na denon zabrala celou sobotu.
na další sestavu jsem už neměli energii.
a to jsme neřešili sladění wooferů, šoupání beden a vůbec všechny ty maličkosti...., aby ta sestava DK dostala 100% péči.
:-)

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

Lachim
ty jsi pokušitel :-).
Ve chvíli, kdy mi po několikadenním rozjímání a googlování začíná vyplouvat na povrch jako nejideálnější kandidát SP33, mi to začneš nabourávat dalšími možnostmi? To se nedělá. *taktone* Pokud máš v rukávu ještě nějaké trumfy, tak je vytas hned! :mrgreen:

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny007
trochu se směju představě jak si ke koncům primare kupuješ preamp onkyo.
(nečekám, že by jsi k nim nakonec preamp primare nekoupil)
u preampu jiné značky je pár "háků".
uměl by zapnout onkyo konce primare? já vím... trigger je triviální, ale dokud to nevyzkoušíš fyzicky, tak nevíš.
na papíru už se toho napsalo....
jak bude sedět onkyo s primare "zvukově"? zkoušel to nekdo?
ke kombinacím arcamu, denonu a primare ti může "pražská klika" podat osobní informace.
někdo bude tvrdit, že rozdíl stejně nepoznáš.....
výběru zdar!

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše:zabiny007
trochu se směju představě jak si ke koncům primare kupuješ preamp onkyo.
(nečekám, že by jsi k nim nakonec preamp primare nekoupil)
Kdyby Onkyo bylo to nejlepší řešení, tak proč ne? ;-)
I když - asi máš pravdu, pomalu ale jistě směřuji ve svém rozhodnutí k SP33 a pokud se v dohledné době neobjeví "za pusu" nějaký AVP s cinemike, který by to mohl zvrátit, tak u něj opravdu skončím. Pak bude jen otázka, zda zůstane JADIS či jiný stereo preamp, nebo zda Primare nahradí vše.

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

ONKYO PRSC 886 som mal ja s tym Primare A30.5 ;)

Zial nemal som to dotiahnute do konca ohladom kablov akustiky a umiestnenia.... ale podla mna si to sedelo.

To onkyo sa mi osvedcilo dokonaca aj v kombinacii s BVaudio... vtedy s BW PM1.

Myslim ze ONKYO ako preamp je v pohode, len treba dat pozor na poruchy. Mal som asi 3 alebo 4 AV stroje ONKYO a kazdy mal nejaku vadu. najcastejsie HDMI, ale aj problem s dekodovanim obcas bol....

Ja by som na tvojom mieste asi siel do PRIMARE.... a ked sa za xx rokov zmeni format, pouzijes na nom analogovi vstup tak ako by si teraz pouzil pri tom parasound P7, budes uz len menit prehravace ak bude treba...

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

zabiny
jestli u vás "za pusu" znamená bratru za 5-6.000 euro, tak ti stačí čekat u audiomarktu.
:-)

lilian
kombinaci BW PM1 + onkyo jako preamp + koncáky BVA.... to bych chtěl slyšet.
v jak velké místnosti jsi to měl zapojené, prosím?

zabiny007
Příspěvky: 1283
Registrován: 26 kvě 2014 14:16

Re: AV Procesor

Příspěvek od zabiny007 »

lachim píše:zabiny
jestli u vás "za pusu" znamená bratru za 5-6.000 euro,
*offtopic* To už je pořádná pusa :lol: :lol: :lol:
Obrázek

Osobně si představuji něco umírněnějšího (v podstatě nereálného), takže držím směr SP33...

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

lachim píše:zabiny
jestli u vás "za pusu" znamená bratru za 5-6.000 euro, tak ti stačí čekat u audiomarktu.
:-)

lilian
kombinaci BW PM1 + onkyo jako preamp + koncáky BVA.... to bych chtěl slyšet.
v jak velké místnosti jsi to měl zapojené, prosím?
Mal som to presne na tom mieste ako na foto v mojom vlakne, pri stene. Vtedy som mal este pod tv , teda medzi repro dalsiu sedacku. Onkyo som mal pepojene standardnymi kablami XLR na koncak ktory bol v strede medzi repro za sedackou.
Kable k repro vsak uz boli nejake Audioquest s tymi baterkami, neviem model ale nove stoja nejak okolo 600e.
Repro samozrejme na origos stojanoch.

Hralo to vcelku dobre, pravda ze vysky boli trochu odtrhnute od ostatneho, ale stredy boli take prijemne s evokovanim ze spevak je v izbe nazivo.
Trosku nestihali na basoch, ale to preto ze v mieste posluchu mam akesi prepady. Tiez celkova plocha miestnosti 30m2 i ked boli v trojuholniku 2,5m.

Predal som ich preto, lebo na tych stojanoch boli tak nizko, ze aj ta hudobna scena mi prisla priliz pri zemi, a pri pouziti s TV ten zvuk bol jednoducho uplne mimo. A aj preto, ze som mal take obdobie kedy som chcel vsetko poriesit nastennymi repro(AP classic on wall)
Ked to zhrniem, je mi aj luto ze som ich predal, ich prednes bol vcelku pohodovy.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Lilian píše: V tejto suvislosti ma napadlo, mal si onkyo zapojene z CXU optikou alebo aj RCA? Sam si vravel ze samotne CXU to neni ono, ale zlepsenie si vydel vo vyuziti dekoderu v ONKYU alebo v pouziti jeho multich.vstupu?
Když jsem měl Cambridge 751BD, měl jsem propojeno Multichannel RCA a zároveň optikou. ONKYO TX NR5000 má uvnitř stejné převodníky jako 751BD- Wolfson. V DTS byl rozdíl v prostoru, ale nikoli v čistotě zvuku jako takového. Asi tedy spíš v nastavení kalibrace. Nedokázal jsem rozhodnout, který zvuk je lepší. Obecně jsem přehrával víc přes dekodér v 751BD, HD formáty ONKYO neumí. Tam byl nárust kvality bez diskuze. Přesto bych řekl, že to nastavení v AVR (je pouze ruční bez kalibrace), přece jen mělo místy větší koule, možná to byl ale jen pocit. U CXU je situace jiná, nezkoušel jsem digitální cestu do AVR, protože CXU má mnohem lepší zvuk z analogu než 751BD. Předpokládám, že mé AVR porazí v každém případě.

Lilian
Příspěvky: 330
Registrován: 15 led 2011 13:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od Lilian »

drfish píše:
Lilian píše: V tejto suvislosti ma napadlo, mal si onkyo zapojene z CXU optikou alebo aj RCA? Sam si vravel ze samotne CXU to neni ono, ale zlepsenie si vydel vo vyuziti dekoderu v ONKYU alebo v pouziti jeho multich.vstupu?
Když jsem měl Cambridge 751BD, měl jsem propojeno Multichannel RCA a zároveň optikou. ONKYO TX NR5000 má uvnitř stejné převodníky jako 751BD- Wolfson. V DTS byl rozdíl v prostoru, ale nikoli v čistotě zvuku jako takového. Asi tedy spíš v nastavení kalibrace. Nedokázal jsem rozhodnout, který zvuk je lepší. Obecně jsem přehrával víc přes dekodér v 751BD, HD formáty ONKYO neumí. Tam byl nárust kvality bez diskuze. Přesto bych řekl, že to nastavení v AVR (je pouze ruční bez kalibrace), přece jen mělo místy větší koule, možná to byl ale jen pocit. U CXU je situace jiná, nezkoušel jsem digitální cestu do AVR, protože CXU má mnohem lepší zvuk z analogu než 751BD. Předpokládám, že mé AVR porazí v každém případě.
Takze momentalne mas zapojene CXU analogovo do ONKYA? A toto sa ti zda lepsie ako priamo na koncaky?

Ked ides analogovo do ONKYA, funguju nastavenia vzdialenosti resp.kalibracia toho ONKYA? Alebo to nastavujes v CXU.

Trocha som sa v tom zamotal, ale ak ides cez RCA 5.1 do ONKYA a potom az na koncaky, a je to lepsie ako napriamo, tak by predsa mal zmysel ten regulator hlasitosti P7.

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: AV Procesor

Příspěvek od drfish »

Ano, mám to zapojené analogově do Onkya.
Na Onkyu je zapnutý vstup multichannel, veškerá nastavení vzdáleností, repro atd. je provedené v CXU.
Přímo z CXU na koncáky jsem hrál měsíc, Onkyo bylo v servisu. Byl jsem velmi nespokojen.
Návrat AVR do sytému mi vrátil chuť do života.
Regulátor hlasitosti by mělo určitě smysl vyzkoušet. Tak nějak ale vnitřně tuším, že stejně skončím s preampem... ;)

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: AV Procesor

Příspěvek od lachim »

drfish+zabiny
pokud by někdo skutečně zkoušel ten regulátor hlasitost vůči preampu v DK, mohl bych se vnutit na poslech, prosím?
(osobně to zkoušet nemohu. využívám četné funkce v preampu )
sám totiž neznám nikoho, kdo by takové zařízení používal/zkoušel doma pro své DK.
jen jednoho prodejce v německu. ten si však vyjma projektoru a přehrávače postavil celé ozvučení Dk sám.
nebyl by problém si ten regulátor vypůjčit v plzni u firmy riha. velmi ochotní a vstřícní lidé! doporučuji návštěvu u nich!!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host