Cambridge audio Azur 840e

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od gabik »

Taky kolik to stoji... pokud nekdo vyrobi neco, co dobre hraje (tohle je relativni) za relativne levny penize, tak se ta cena nekde musi projevit. Pristroje s timhle vykonem stojej od 40 k - do dejme tomu 100 k. Predpokladam, ze v vetsine tech drazsich masinkach to bude o trochu lepsi :)

Pamela
Příspěvky: 170
Registrován: 09 lis 2009 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Pamela »

Čili resumé je takové že 840E je sice plné levných a nekvalitních součástek, ale konkurence
v cenovce do cca 40k nenabízí nic co by hrálo lépe a zároveň bylo z kvalitních součástek ?
Chápu to takhle správně ?
Jestli ano, tak proč ta kritika ? Nechci budit dojem urputného zastánce C.A. Že jsou použity
nekvalitní součástky mě samozřejmě, jako vlastníka sere, ale pokud není v dané ceně výrazně
kvalitnější alternativa, mám si s tím lámat hlavu ???
Řešením je asi koupit si 10x dražší pre, ale bohužel pro mě nereálné.
Na druhé straně jsem rád že někdo kdo tomu rozumí napíše pravdu o stavu věci, byť je to pro mě nemilé. *thumbs up*

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od lachim »

pamela
tady nám chybí dawso.(nebo napíše PMA, prosím?)
1. CA je určitě výborná značka. zvukově (za ty ceny) skvělá! vnitřek bych vůbec neřešil. JEN ZVUK.
2. to, že všichni výrobci šetří naprosto maximálně není dnes žádným překvapením.
3. se obávám, že značky mnohem "prémiovější" používají též zcela shitové součástky.
4. člen tyristor mi totálně přestavěl monobloky MF 750k. ( cena za pár tuším 220.000 Kč).
značně se rozčiloval, jak mohou do tak drahých monobloků dávat tak špatné součástky.
5. vezmi koncovou cenu, odečti DPH a číslo vyděl 12ti. dostaneš +/- výrobní cenu produktu.

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od gabik »

Asi tak. Pamela - neresit, poslouchat :). Ja mam jeste levnejsi zesik a tam to musi teprve vypadat a jak si chrochtam :D.

TAB se chtel v dobry vire podelit o svy poznatky, ale kdyz uz se rekne A, je fajn k tomu rict i B, ze proste za ty penize neni asi co resit. Nebo porovnat s konkurenci v ruznych cenovkach, ale to je asi celkem nerealny a pro 95% lidi naprosto irelevantni informace. Ja mam svy vysneny masinky a kdyz se nekdy zadari, tak je koupim bez ohledu na to, co o tom kdo vyklada :). Dulezita je spolehlivost a radost majitele.

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

...mate mit Rotel, tam zadne soucatsky nejsou :D Jen hudba! ;)

Obrázek

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od gabik »

No jo, ale zase hfi se taky kupuje na kila tohel nic vazit nebude :)

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

V leve casti je prostor pro oblibene hi-end olovene broky ;)

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

Ten článek měl jen upozornit na fakt, že ten přístroj má takové či onaké závady. Je to dobré jak pro ty co budou kupovat nový stroj ale především pro ty co nakupují z druhé ruky.

Padlo tady nic neřešit hraje to tak co. Já když si půjdu koupit auto tak se nejen svezu abych viděl jak je auto skutečně dobré a jestli mi sedí ale rovněž si přečtu jaké jsou motorizace,technika a jaké jsou klady/zápory/životnost, všeobecné závady, případně srovnám s konkurencí.. Za cca 40.000Kč bych si prostě představoval, že výrobce CA použije lepší součástky což by vyšlo na pár korun (cca 1.000,-) a nikdo nemůže říct ani prd, protože jinak Ano je to dobrý preamp. A kdyby to podtrhl 3 nebo 5 letou zárukou tak nemá konkurenci, protože at koukám kamkoliv tak konkurence opravdu nic moc nenabízí.

Lachim:
Ano jsou tu značky které stojí mnohonásobně více a pod pokličkou trůní ne moc krásné věci. Bohužel s tím nic neuděláme :(
Jen mi řekni jak jsi přišel k tvé cenotvorbě. Takový vzoreček je dost zajímavý to bych chtěl vidět v praxi :)

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od gabik »

Jasne, ze to resit budes. Ale nebudes rozebirat motor, tohle je stejny. Ty se u hifi do pristroje kouknes a vidis. Ja ne, tak se do nich nekoukam a bud ho chci nebo ne, to je cely.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

jasný, já taky motor nerozebíram ale předčtu si zkušenosti jiných majitelů a servisáků či nějakou statisktiku závad a rozhodnu se.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PMA »

lachim píše: 2. to, že všichni výrobci šetří naprosto maximálně není dnes žádným překvapením.
3. se obávám, že značky mnohem "prémiovější" používají též zcela shitové součástky.
Bohužel, je to tak. Šetří se na skoro každé pozici ve výrobku, zejména pokud se jedná o spotřební elektroniku a větší série, což je tento případ. Prémiové součástky najdeš spíš v DIY, malosériovce a la Luděk, nebo občas v nějakých zase jinak ujetých firmách, které sice mají prémiové součástky ale nesmyslné zapojení i vnitřní provedení. Anebo snad v Rolls Royce ;)
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PítrsPraha »

TAB, PMA:

Dá se neelektrotechnikovi, který se cítí být lehce poučeným laikem :-), stručně vysvětlit, díky čemu konkrétně se zlepší zvuk zesilovače např. výměnou kondenzátorů v jeho napájecí a signálové části? Je to o stabilitě parametrů lepších součástek, o menším rozptylu parametrů? Nebo něco jiného / dalšího?

A pokud je slyšitelné zlepšení zvuku (před)zesilovače za 40 tis. Kč řešitelné lepšími součástkami v ceně pouhé tisícovky, proč to výrobci neudělají? Konkurenční výhoda v podobě lepšího zvuku za více méně shodnou cenu by přece byla jasná.

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

Spis bych rekl, ze mene kvalitni soucastky zpusobuji poruchovost - znama "kurvitka", nez ze by nejak zasadne zhorsovala zvuk... Pripada mi evidentni, ze zadny vyrobce dneska nema zadny zajem vyrabet pristroje, ktere vydrzi 30 let. Idealni je pro nej preci to, kdyz se to po zaruce podela, a clovek koupi zase novy. (typicke nafukovani kondiku, ktere jsou schvalne nekde u tepelneho zdroje (trafo, chladic), nez ze by je vyrobce dal na opacnou stranu desky, kdyz je zrejme, ze teplo elektrolytickym koncenzatorum zasadne skodi.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PítrsPraha »

patrik píše:nafukovani kondiku, ktere jsou schvalne nekde u tepelneho zdroje
...viz můj C375, kde je jeden ze dvou hlavních filtračních kondenzátorů a sada čtyř menších kondenzátorů hned vedle nejvíce topící části zesilovače - chladičů tří tranzistorů :lol:.

Obrázek

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PMA »

PítrsPraha: přistoupím na hru o přínosu jen částečně. Pokud vím, tak např. ty z nejlepších existujících operačních zesilovačů pro audio, OPA627 (12.86 USD/ks/1000ks nákup) a AD797 (4.32 USD/ks/1000ks), použily ve výrobcích jen firmy Mark Levinson a MBL. Ostatní šetří a používají produkty 10x levnější, ale jasně technicky i zvukově horší. Proč? Jelikož to snižuje náklady.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host