Cambridge audio Azur 840e

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od BVa »

Dá se neelektrotechnikovi, který se cítí být lehce poučeným laikem :-), stručně vysvětlit, díky čemu konkrétně se zlepší zvuk zesilovače např. výměnou kondenzátorů v jeho napájecí a signálové části? Je to o stabilitě parametrů lepších součástek, o menším rozptylu parametrů? Nebo něco jiného / dalšího?
Každá súčiastka má okrem požadovaných vlastností aj nežiadúce, parazitné. Napr. elyt má okrem kapacity aj sériový (a paralelný -zvod) odpor a indukčnosť, má pri určitých podmienkach nejakú životnosť a stabilitu parametrov v čase,povolenú max.prevádzkovú teplotu a iné. Či sa lepšia súčiastka prejaví na lepšom zvuku závisí aj od toho, ako je použitá (obvodové a konštrukčné riešenie) a aký je vplyv tých parazitných vlastností na funkciu obvodu. Takže toto sa nedá jednoznačne povedať, že kvalitnejšia súčiastka vždy zlepší vlastnosti a zvuk. Je dosť prístrojov s drahými súčiastkami a hrajú (aj merajú..) na h....Jediné čo sa určite zlepší je životnosť. Lenže firmy riadia ekonómovia, nepotrebujú životnosť prístroja 20 rokov, chcú predávať, takže stačí zaručená životnosť nad 2 roky a použije sa lacnejšia súčiastka, ktorá pre danú aplikáciu (zaručované vlastnosti prístroja a minimum porúch počas záruky) ešte vyhovuje. Aj tom CA preampe by sa dal napr. použiť enkodér, ktorý vydrží 20 rokov , ale nebude stáť 1USD ale 30.. Taký sa použije niekde v medicínskych prístrojoch alebo v avionike, nie v spotrebnej elektronike..

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od lachim »

TAB
vnímej to s lehkou nadsázkou, please.
(opakovaně jsme "vzoreček" řešili např. s pytlem)
u kabelů je to určitě "děleno" min. 12ti. u repro třeba "děleno" 8.
ale tak nějak to myslím bude.
viz .repro avalon indra. výrobně 70.000 Kč? ( člen NA to spočítá určitě přesně na stovky Kč!)
x 9 a DPH = 700.000. A to myslím vychází na ofiko-prodejku
viz. repro valhalla (2 x 2m) výroba max. 10.000 ?
x 15 a DPH = A to myslím také tak vyjde.
U dostupné CA to bude poměrově (pro zákazníka) zřejmě lepší.
:-)

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Woofer »

Ty "napuchlé"filtrační kondy v Azur 840e 2G2/35V nesoucí honosný název Low impedance to je fakt síla.To super shit Hitano za 10kč/kus by asi obstál lépe *headbang*

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od BVa »

"Napuchlé kondy"- skús si kúpiť (pozrieť) pár podobných značkových kondenzátorov renomovaných výrobcov a pozri sa ako vyzerajú nové. Niektoré sú podobne vypuklé aj nové, nepoužité. Tvar víka nič nehovorí o ich skutočnom stave, jedine zmeranie ich vlastností (kapacita, zbytkový prúd, ESR..). Ak by boli netesné, to by bolo niečo iné.

Křeček
Příspěvky: 360
Registrován: 04 zář 2008 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Křeček »

Zajímavá diskuze, díky za ni *thumbs up* !!!
TAB píše: ... Za cca 40.000Kč bych si prostě představoval, že výrobce CA použije lepší součástky což by vyšlo na pár korun (cca 1.000,-)...
To je ale naivní představa, zcela mimo výrobní a obchodní realitu 21.století.
Těch 1.000 je z hlediska velkovýrobního producenta šílené navýšení, které by si konstrukční oddělení nikdy neobhájilo.
Spotřební elektronika se navrhuje úplně jinak než DIY.
Kvalita v čase je druhořadá, často i nežádoucí, mantrou je co nejnižší cena při udržení ještě přijatelné úrovně.
Ale úplně stejné principy platí i v jiných segmentech (např. auta) a zdaleka nejen pro tzv. levnou čínskou výrobu.

Sám mám téměř celou sestavu z DIY zdrojů, ale nemá cenu srovnávat nesrovnatelné.
Po technické stránce bude většinou návrhově kvalitní DIY vždy o řád lepší, než stejně drahá komerce.
Což ale nic nemění na tom, že drtivá většina "normálních" spotřebitelů si stejně radši koupí tu komerci.
A kdybych já osobně šel klasickou cestou permanentních nákupů/prodejů/upgradů sestavy, tu komerci bych si koupil také.

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od exaudio »

Nějak se tu pozapomnělo, že pro spotřebku vždy platilo a bude platit i nadále, že cena rozhoduje. Zkuste dát vedle sebe dvě stejné věci, jednu běžnou a jednu lepší, ale zato s cenou o 5% vyšší.
Výrobce spotřebky ví přesně za kolik je možné prodat konkrétní typ a tomu přizpůsobí vše ostatní, protože jinak nepřežije.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PítrsPraha »

exaudio:
Já myslím, že to není takhle ploché. Asi také záleží na konkrétním segmentu. U audio komponentů za 10 tis. Kč to platí přesně jak píšeš, cílová skupina jsou běžní spotřebitelé bez jakékoliv hlubší znalosti a cena tam tedy musí hrát prim. U krabic za 40 tis. už to podle mě tak neplatí. Lidé, co je kupují už podle mého názoru mnohem lépe vědí co a proč kupují a nehledí už jen na cenu, ale i na mnoho dalších hledisek.

Když to vezmu na sebe a svůj zes, tak co já bych dal za to, kdyby existovala jeho "hifi" verze bez zbytečností typu sluchátkový zesilovač nebo korekcí a ušetřené peníze byly věnovány na zlepšení zvuku předzesilovací části, která zřetelně zaostává za (pro mne) vynikající výkonovou částí. Při zachování cílové ceny nebo klidně i s jejím navýšením třeba o těch 5%. A myslím, že s podobným uvažováním nejsem sám.


Čemu úplně nerozumím a co osobně považuju za díru na trhu (nejen českém), je proč někdo nevezme modely střední kategorie (20-40 tis. Kč za krabici) značky, která stojí na solidních základech (CA, Yamaha, NAD) a nenabízí jejich modely v modifikované verzi s důrazem na zlepšení zvuku. Klidně i v oficiální spolupráci s originálním výrobcem. Něco jako divize AMG od Mercedes-Benz, Aplina od BMW, MTM od Audi. Něco na ten způsob dělá Casea se svými DACy vestavovanými do CD přehrávačů.

Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 135
Registrován: 09 pro 2013 10:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od exaudio »

To je prosté. Nevyplatí se to. Takových lidí ochotných si připlatit je opravdu málo a těm asi dobře poslouží různý tunning.
Většina elektroniky se dnes prodá na Internetu a tam je kvalita těžko srovnatelná. Pouvažuj z pohledu západního zákazníka. Věc v ceně kolem 20-30k Kč je pro něj jako pro nás ta věc za 10k Kč. Dnes se velmi těžce prodává "kvalitní" spotřební elektronika, která nutně musí mít vyšší cenu. Rozhodně nedosáhnou takové prodeje potřebných objemů.

Uživatelský avatar
Woofer
Příspěvky: 214
Registrován: 14 bře 2012 22:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Woofer »

BVa píše: Tvar víka nič nehovorí o ich skutočnom stave
Ale to,že jeden je rovný a druhý vydutý už napovídá,že se časem otevře a elektrolyt vystřelí do prostoru.Elyty bez toho "křížku"zeslabení čepice odstartovaly jak raketa do prostoru přístroje. :lol: Mám v zásobách cca 2000 elytů různých hodnot,výrobců,ale ani jeden není vydutý.Snad jen ty větší kapacity na 350 a víc voltů vypadají vypoukle,ale to dělá vrchní plastová krytka

Uživatelský avatar
drfish
Příspěvky: 1405
Registrován: 17 pro 2012 17:16
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od drfish »

exaudio píše:Nějak se tu pozapomnělo, že pro spotřebku vždy platilo a bude platit i nadále, že cena rozhoduje. Zkuste dát vedle sebe dvě stejné věci, jednu běžnou a jednu lepší, ale zato s cenou o 5% vyšší.
Výrobce spotřebky ví přesně za kolik je možné prodat konkrétní typ a tomu přizpůsobí vše ostatní, protože jinak nepřežije.
Ano, to je přesně ta věc, která mi vůbec nedocvakla. Nejvyšší modely CA jsou pořád ještě spotřebka. :( Já se na tyhle modely celý život díval jako na něco, co bych jednou chtěl mít. Když si ten dělenec koupím celý, bude mne to stát nějakých 80-100 litrů. Ne, že bych nenašetřil, ale tu investici už si budu rozumově složitě zdůvodňovat, ačkoliv je to můj jediný velký koníček. Ty peníze se dají mnohem smysluplněji rozumněji uložit jinde . Pocitově to pro mne bude je BMW, ovšem se součástkami z Číny. Za tyto peníze u nejvyššího modelu bych očekával precizní provedení. Nečekal bych, že za ty peníze to pořád bude jen velký kompromis. Takhle uvažuju a už teď si uvědomuju, jak jsem byl naivní... *fnuk*

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od johny52 »

Pítrs Praha:
Když to vezmu na sebe a svůj zes, tak co já bych dal za to, kdyby existovala jeho "hifi" verze bez zbytečností typu sluchátkový zesilovač nebo korekcí a ušetřené peníze byly věnovány na zlepšení zvuku předzesilovací části, která zřetelně zaostává za (pro mne) vynikající výkonovou částí. Při zachování cílové ceny nebo klidně i s jejím navýšením třeba o těch 5%. A myslím, že s podobným uvažováním nejsem sám.
Johny: :idea:
Zkus třeba peníze a jinou značku

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od kite19 »

Nějak se tu pozapomnělo, že pro spotřebku vždy platilo a bude platit i nadále, že cena rozhoduje. Zkuste dát vedle sebe dvě stejné věci, jednu běžnou a jednu lepší, ale zato s cenou o 5% vyšší.
Ak to beriem doslova, tak to vyvoláva dojem, že spotrebná elektronika vo veľkých sériách potrebuje väčšiu maržu na prežitie ako malovýroba. Je to presne opačne a platí to pri akýchkoľvek výrobkoch.
Ak by som sa rozhodoval medzi CA a malovýrobou(tváriacou sa ako dospelé hifi) s cenou o 5% vyššou, ak by som nerobil posluchový test rozhodol by som sa pre CA, ale pravdou je že by som sa poobzeral u BVa :lol: alebo hľadal niečo podobné.

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

Presne tak, dokud to budeme kupovat, nema vyrobce zadny tlak cokoli menit. Pokud se jeho produkt na trhu "chyti", co by resil...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PítrsPraha »

exaudio píše:Takových lidí ochotných si připlatit je opravdu málo
Právě že není - hifi krabic s cenou výrazně vyšší se prodávají tuny. Alternativa, o které píšu, by nabízela dobrý poměr přínos/cena: CA původně za 40 by po úpravě stál 50, ale hrál jako jiná sériová "spotřebka" za 70. Přesně jako je to u těch aut: BMW s rychlostí Ferarri, ale za poloviční peníze.

Dokud s něčím takovým ale někdo nepřijde, tak moje i tvoje rozumování bude jen rozumování :-).
johny52 píše:Zkus třeba peníze a jinou značku
Nemyslím si, že bych si za dané peníze za integráč s DACem jinde nějak pomohl.

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

No kdyz uz pisete o padesati, za sedmdesat uz muzete mit treba McIntosh MA6300 ;-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host