Cambridge audio Azur 840e

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Petanek »

Jelikož několik razítek z ROC v pasu mám (+ nějaké ty zkušenosti s výrobou), tak si dovolím tvrdit, že vím, o čem mluvím 8-) Je naprosto irelevantní kolik let se tam nebo onde vyrábí, ale jestli se po stejnou dobu dokáže udržet kvalita.

P.S. - Někdo začíná tam, kde jiný skončil ;)

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Libor Šulc »

Mrkni zespod na Luxíka :D,ale jinak 100% souhlasím.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Petanek »

Do útrob 590AX jsem koukal a nic jiného než Nippon Chemi-Con a ELNA jsem nenašel :twisted: Ale několik v licenci vyráběných součástek z Číny tam určitě je, ale zrovna kondíky to nejsou. Ale dobrý pokus *2thumbsup*

Btw. není potřeba útočit na jiné značky. Já jsem se vyjádřil jen v tom smyslu, že v případě výroby v Číně je potřebně hlídat kvalitu konstantně, neboť tamní výrobci využijí i "kuřpauzy", aby najeli na jinou sérii, která jim ušetří pár centů na kuse.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od kite19 »

Aký tip by ste mi dali a ktokoľvek, hlavne kritici, na kúpu preampu v danej cenovej kategórii? Povedzme, že som mal záujem o tento delenec pre - power, nákupom čoho (konkrétny výrobok) neurobím chybu?

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Petanek »

Nic lepšího než 851 E v té ceně od zavedené značky asi nekoupíš (pravděpodobně) ... alternativa jsou české firmy jako SP Audio nebo BV Audio. Osobně se mi líbí více předzesík od SP Audio P1, ale nemohu sloužit neslyšel jsem (bohužel).

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od lachim »

Kite19
Oslovil bych PMA! Jeho koncák Big brother + preamp je to nejlepší co můžeš dnes za rozumnou cenu koupit.
Tedy můj názor. A dále pak využít možnosti PMA servisu kolem a kolem....
Měl jsem možnost opakovaně slyšet a i testovat ( s Pytlem) jeho Big Brother.
Ten koncák je za tu cenu úžasný!

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Libor Šulc »

Nedalo mi to a od mého kolegy Libora Kokeše,což je jediná persona v ČR školená pro servis přímo v Cambridge Audio, jsem si dnes nechal vyjet statistiky závad u celé řady 840 a 851:

Od počátků prodeje řady 840-což je již více než 7let!!! jsme ještě NEMEŇILI filtrační ani jiné!!!!! kondenzátory u žádného výrobku řady 840 a 851!!!!!!!!!!!!!

Prakticky všechny servisní zákroky se týkaly POUZE již zmiňovaných enkoderů a pár relátek!!

To je holá skutečnost!

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od gabik »

To je pekna statistika. Bych se divil, kdyby si nejakej audio vyrobce dovolil, i u entry-levelu dimenzovat zivotnost pristroje tesne nad zaruku, V highend audiu by brzo skoncil.

lubin
Příspěvky: 565
Registrován: 13 pro 2008 14:32
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od lubin »

Libor Šulc píše:Nedalo mi to a od mého kolegy Libora Kokeše,což je jediná persona v ČR školená pro servis přímo v Cambridge Audio, jsem si dnes nechal vyjet statistiky závad u celé řady 840 a 851:

Od počátků prodeje řady 840-což je již více než 7let!!! jsme ještě NEMEŇILI filtrační ani jiné!!!!! kondenzátory u žádného výrobku řady 840 a 851!!!!!!!!!!!!!

Prakticky všechny servisní zákroky se týkaly POUZE již zmiňovaných enkoderů a pár relátek!!

To je holá skutečnost!
To je velmi příjemná statistika. Vlastním CDP 851C. Se zvukem i výbavou jsem za tuto cenu maximálně spokojen.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

Pěkná diskuse se tu rozjela a dokonce bez urážek a konfliktů *thumbs up*

p.Šulc: Samozřejmě kondenzátor má nějakou životnost a žádná součástka nemá konstantní parametry po dobu provozu ale stejně tak jako u brzdových destiček máte nějakou toleranci od-do tak to samé platí v podstatě u kondenzátoru ale to víte. Jinak nepotřebuji pozornost na moje výrobky nehledě na to, že ani žádné nemám. Naopak já dělám servis takže naopak bych měl být rád, že je co opravovat....P. Kokeše neznám ale je jedno jestli komponent je mimo provoz z důvodu enkodéru, relátek nebo kondenzátoru. Taky asi Vaše statistika, kterou jste čísly nevyjádřil nebere v potaz komponenty po záruce. Ne každý za vámi poběží. Když to vezmu obecně tak z 80% opravuji komponenty ( staré cca 3-10let) NAD, Cambridge Audio. Na druhou stranu musím dodat, že tyto dvě ''Entry'' značky jsou asi nejrozšířenější což zkresluje můj výsledek.

Lachim: Jasně beru to s velkou rezervou. Ovšem pro laika je to trochu matoucí, protože v té cenotvorbě není započítaný nutný marketing, platy, cla, nájem, provize obchodníků a spousta dalších nákladů. Něco vyrábět není prča. Asi nejhorší poměr cena/kvalita je u TOP modelů, protože tam laik mnohokrát neví jestli skutečně ta cena odpovídá nebo je to nesmysl. Ale to je věc trhu.

Největší problém vidím v základu. Audio nemá nějaký standart. Norma je z doby krále klacka a výrobce si může udávat co chce. Když si půjdete koupit žárovku tak musí výrobce udat počet Lm, startů, životnost, úhel svitu...Když si půjdete koupit párky tak výrobce musí napsat kde to bylo vyrobeno, co v tom je..

heretic
Příspěvky: 80
Registrován: 09 bře 2014 21:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od heretic »

Petanek píše:Nic lepšího než 851 E v té ceně od zavedené značky asi nekoupíš (pravděpodobně).
Ale koupí. Vím minimálně o dvou případech..

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Sany »

heretic: Když řekneš A měl bys taky říct B jinak je tvé zdělení k ničemu a o ničem. *headbang*

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Petanek »

heretic píše:
Petanek píše:Nic lepšího než 851 E v té ceně od zavedené značky asi nekoupíš (pravděpodobně).
Ale koupí. Vím minimálně o dvou případech..
Tak šup, uveď ty značky ...

AMTEC
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2011 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od AMTEC »

Dobrý večer prajem. Vlastním spomínaný preamp a už som absolvoval výmenu enkodéra aj "opuchnutých" kondenzátorov v zdroji, no z času na čas sa ešte prejavuje vypadávanie hlasitosti v ľavom kanáli pri pridávaní a aj uberaní a to každú druhú pozíciu ("dielik" na displeji), zvyčajne v prvej polovici dráhy. Máte niekto podobnú skúsenosť, alebo typ čo vymeniť? Taktiež sa chcem spýtať, či má význam meniť všetky elyty v tomto preampe, prípadne či niekto robil nejaký dostupný "túning" s reálnym prínosom k lepšiemu. Vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Sany »

AMTEC : http://www.analogservis.cz/reference/hi-fi zbytek jsem ti popsal v sz.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host