Cambridge audio Azur 840e

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

Na první pohled pěkný předzesilovač. Řízení hlasitosti pomocí relátek, hromada vstupu a výstupů (symetrické i nesymetrické) atd. Bohužel poskládané z hnoje a už je to několikátý kus co mám na stole. Zejména čínské elektrolytické kondenzátory mizerné kvality úplně všude, nekvalitní enkodér, stávkující logika řízení atd. To vše se projevuje jak v záruční tak hned i po záruční době :(

Na jednu stranu mě to moc nepřekvapuje, protože NAD a CA použitými součástkami z toho dělají spotřební zboží ale 840 jsem si říkal, že už by mohla mít v sobě něco lepšího a né třeba SMD operační zesilovače 5532 zakryté v hliníkovém pouzdru aby si zákazník myslel bůh ví co je v tom za zázrak :-)

Kde tedy začíná Hi-Fi ??


Obrázek


Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
patrik
Příspěvky: 202
Registrován: 11 zář 2014 23:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od patrik »

Kdysi mi jeden znamy rekl, ze mam kupovat veci, vyrobene pred rokem 2005. Cim dal tim vic mu verim .)

Btw. - ty kondiky jsou dobre nafoukly .)

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Libor Šulc »

U těchto "šedých"dovozů je předpoklad poruchy velmi vysoký.
Jsou to většinou vrácené reklamace z briských eshopů.Mají toho hodně "nacestováno",Anglie je velká, jak víme,a špeditéři se s tím nemazlí.

U nás prodávané věci jsou s exportním souběhem,překontrolované a přeměřené už z výroby- šarže pro export ,chodí na paletách.Nicméně,je to jen technika,pokazit se může vše.Každopádně je dlouhodobá spolehlivost Cambridge Audio výrobků vynikající. *palec*

To jen aby nevzikaly fámy.

Momentálně máme pod dvouletou oficiální zárukou téměř 3000 různých přístrojů CA v celé republice...

sartel
Příspěvky: 42
Registrován: 25 úno 2014 17:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od sartel »

Znamená to, že ve shodném zboží, které je určeno pro náš trh, najdeme jiné součástky než ty vyobrazené a dle někoho "hnoidní"?

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od efičák »

Vyborne Tabe.
To je rana na komoru, vysoky model integrace a moc hifi neni.
Fotky mluvi jasne.
Nesnasim operak 5532.

Ja mel cedecko CA 340.
Po zaruce odesla mechanika, rekl bych nizky model ale v CA je u vsech cdp mechanika stejna.

ron

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od ron »

Efi, len by som upresnil že sa jedná o preamp z delenej verzie 840tky. Integráč má v strede mohutné toroidné trafo.

Môj CA840a v1 trpel problémom s potenciometrom (ovládačom) hlasitosti ktorý po čase začal preskakovať. Po menšom researchi na webe som zistil že podobným problémom trpelo viac 740tiek a 840tiek (v) a je spôsobený znečisteným čítačom polohy. Riešenie je buď vymeniť alebo otvoriť a vyčistiť. Predpokladám že v ďalších verziách už problém odstránili.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

Pane Šulc se vší úctou je to samozřejmě blbost co píšete a ted jste se postaral o vzniknutí fámy Vy nebot kvalita použitých součástek nijak nesouvisí s tím jestli zboží přicestovalo na paletě či v krabici. Ale to určitě víte sám moc dobře a věřím, že se i v součástkové základně vyznáte, která je použitá všeobecně v produktech CA. Ta kvalita je opravdu mizerná a jsou to přístroje zakoupené tady v ČR, první majitelé a žádné vyběhané kousky...

Špatné enkodéry (ovládání hlasitosti), mizerné elektrolytické kondenzátory jsou na denním pořádku. Není to žádná katastrofální závada ale když to zákazník musí řešit hned po záruce tak to moc asi nepotěší...

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Libor Šulc »

Enkodéry ve starších výrobcích 840A 840Av2 a 840E skutečně po cca 2-3 letech začínaly blbnout.Nicméně,prováděli jsme a provádíme výměny na záruku a i na počkání(po domluvě).
Tranzistory a trafa jsou bohatě naddimenzované,zbytek standart,který se dá levně servisovat,i po letech.
Rozhoduje zvuk.A ten je vynikající.

PS:Nicméně,pokud by někdo přišel se zajímavým tuningem,dejte vědět,rádi zveřejníme.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od fox »

Levná Čínská výroba vše kazí. Dobré vintage fachčí i po čtyřiceti létech. Však tehdy nestálo pakatel, jako šmejdy z Číny. *thumbs down*

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Sany »

Osobně bych to tak tragicky neviděl, hraji na CA 840 zhruba šest roků cca 2 hod. denně, tedy poměrně dost a za tu dobu jsem měl jedinou opravu a to již zmiňované ovládání hlasitosti na CA-840E oprava na počkání vyřešena, jinak 840W i 840C bez problémů, tedy za mě vcelku spokojenost a když se kouknu po známých kteří mají různé značky tak bych řek že CA je lepší průměr co se týče oprav, kazí se vše, včetně vychvlovaného vintage a to i v době jeho slávy.Kolega vlastnil za komančů věž NEC prostě nekutečná nádhera a taky cena, myslím že to bylo zhruba 70tis což bylo v době hluboké totality cena domku nebo tří třípokojových bytů (pro ty později narozené) no ale prostě vež hrála parádně ale taky byla řádně poruchová, takže...Ono málokdo se pochlubí tím že musel se svým miláčkem k lékaři. :mrgreen: Jen tak mimochodem to foto vnitřku 840E je stroj po nějakém repasu? Moje 840E má trafo zapouzdřené s firemním logem :o ! Takže tady jeden názor uživatele.

TAB
Příspěvky: 657
Registrován: 30 led 2011 15:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od TAB »

Tykon: Tak to je snad normální, že v záruce stroj opravíte či vyměníte. Zákon Vám ani nic jiného neumožňuje pokud nepočítám krajní řešení vrácení peněz.

Samozřejmě enkodér i mizerné elektrolytické kondenzátory jsou pořád sranda závada kterou dokáže odstranit pomalu každý pájkař a určitě jsou na trhu vyložené průsery.
Nic na tom nemění, že aby s eto kazilo tak brzy není nic příjemného. Vážím si však, že aspoň jste přiznal ty enkodéry.. Konstrukce jako taková není špatná ale mít silné trafo a následně ve zdroji čínské kondenzátory s velkým vnitřním odporem asi není fajne. Prostě škoda, že padla volba na levné součástky.

P.S.: Na tuning tam máte prostoru dost to když opravujete tak i přijdete kde co se dá.. ;)


Sany: Ano CA je průměrná spotřebka. Kdyby použily jen o pár korun lepší součástky tak super. Každá věc se kazí a ten Vintage samozřejmě také. Špatné i dobré výrobky se najdou v každé době. Jen jsem chtěl upozornit, že ty naleštěné masovky CA a NAD nejsou zas tak super jak vypadají ;)

Ano na fotce vidíš poslední CA 840e, který jsem opravoval. U kterého bylo proražené vinutí na trafu, kondenzátory ve zdroji KO a enkodér na hlasitost KO takže jsem to měl rozebrané do šroubku a foto jsme udělal ještě bez plíšku tedy krytu :D

Pamela
Příspěvky: 170
Registrován: 09 lis 2009 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Pamela »

Jako majitele mě to samozřejmě netěší, ale jak to vypadá když se zmíněné
srovná s konkurencí v podobné ceně ??? ( Ojebávají všichni a všechno, BOHUŽEL)
Jsou na tom jiné firmy líp/hůř ??? Nemám teď na mysli ČR/SR garážovky.

Uživatelský avatar
Petanek
Příspěvky: 200
Registrován: 25 lis 2012 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Petanek »

Mrkni se na novou Yamahu 2100, tam jsem vyložený shit podle fotek nenašel.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od PítrsPraha »

Nevím, jak je na tom S2100, ale poslouchal jsem a porovnával S2000 s (údajně také shitovým) NADem C375 a NAD dražší Yamahu docela spolehlivě přehrál.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Cambridge audio Azur 840e

Příspěvek od Renown »

Cambridge Audio je bezpochyby jednou z nejlepších a nejkvalitnějších značek ve své kategorii

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host