Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od BVa »

Jeden z hotových 2x500W
Paráda..Prívody od trafa (zrejme už spoza usmerňovača,ten je niekde za predným panelom), samozrejme ani neskrútené, aby lepšie vyžarovali, vedené cez celú krabicu, najprv dopredu k usmerňovaču, potom dozadu na DPS, pre istotu tesne okolo výstupu na repro.. Ideálne riešenie, aby sa prúdové impulzy nabíjajúce asi 2x 10G filtrácie (2x5x2200u/63V), zavlečené do priestoru medzi výstupné tranzistory, výdatne prejavili v signále a obohatili zvuk. To bude kontaminované násobkami 100Hz ako sviňa..Geniálne, rovnako aj chladič naplocho, s rebrami otočenými dole. Trafo 450W, výkon 2x1kW. Dokonalé. ;)

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

perys píše:
Aleska píše:Turpe rosas suibus, sanctum dare
co dodat: Turpe rosas suibus, sanctum dare.
Přihazuju tento citát i pro merhauta, držme se věci, díky.
Naposledy moje poznámka a vysvětlení ke stavebnici/modulům/poslechu: chci si už delší čas postavit druhý alternativně řešený zesilovač, zapojení HQQF-55-506W mě fascinuje navzdory použití OZ v signálové trase, tak jsem se pokusil si to pro sebe objednat. Že se do toho o pár hodin později vložila nic netušící redakce, je jen dobře, já si konečně osahám stroj od PMA *thumbs up* a všichni budou mít šanci se dozvědět dojmy na HifiVoice. Akorát jsem si chtěl stavbu užít, takhle ji budu muset prochvátat, jak vidět *headbang*
Naposledy upravil(a) perys dne 25 bře 2011 21:58, celkem upraveno 2 x.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

500W a elyty na 63V ? To má třífázový napájení ? Nebo je to elyt 1G/80V ? To by ale bylo pro 500W krapet málo ( ostatně i 2G2 není nic moc...)

merhaut

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od merhaut »

Přihazuji pro peryse: k věci patří nejenom co, ale hlavně kdo říká, píše... a kdo je F., je tedy k věci.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Jasně, 2G2/63V...takže ne 500, ale maximálně polovic, když se vybodne na desetiprocentní napěťovou rezervu... *sunglases*

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od dadaft »

merhaut

jen se do těch svých dřistů prdů zamotávej, drbničko...

já si dám pauzu a počkám na článek v hifivoice.

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

to merhaut: beru.
Ale bavme se o zapojení a konstrukci a časovém zpoždění jako takovém, o tom je vlákno (to mě zajímá, už se bavíme i mém budoucím zesilovači:-) kdo je kdo patří do jiného vlákna v jiné rubrice

merhaut

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od merhaut »

Po odhaleních BV a kazzatele ad onen zesilovač je Federmann navíc usvědčenej lhář. Tečka.

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

:-)))
no, na citát to není, ale je to marný, je to marný, je to marný :P :P :P

merhaut

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od merhaut »

Technicky jsou o problematice schopni z přítomných bavit se pouze pánové: BV, kazzatel, PMA - v abecedním pořadí:-)

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Dovoluji si upozornit Peryse a případné jiné stavitele, že na plošném spoji není v síťové časti dodržená předepsaná povrchová vzdálenost a je proto životu nebezpečný, obzvláště proto, že jeho fixace vůči šasi přístroje je pouze pomocí vývodů součástek....viz. foto spodní strany. Bravo, Címo, vskutku unikátní...

Uživatelský avatar
perys
Příspěvky: 123
Registrován: 25 úno 2011 16:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od perys »

jj, díky, budu opatrnej (židle na gumové podložce, odvlhčený vzduch, kožená zástěra,.. tak jak nás to učili ve škole:-)
kolem míst kde by mohlo být 230VAC je odhadem >1,5mm, nechce se mi hledat kolik je správné minimum, ale když si vzpomenu na moje dřívější konstrukce/pokusy........ zkrátka měl bych přežít i tohle 8-)
konec mazlení, jdu to nahřát a začít něco dělat

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

kazzatel píše:Dovoluji si upozornit Peryse a případné jiné stavitele, že na plošném spoji není v síťové časti dodržená předepsaná povrchová vzdálenost a je proto životu nebezpečný, obzvláště proto, že jeho fixace vůči šasi přístroje je pouze pomocí vývodů součástek....viz. foto spodní strany. Bravo, Címo, vskutku unikátní...
Obrázek


Dle grafů elektrické pevnosti odkrytých částí, křivka A, pro vnitřní použití do 1000mnm, bez nepájové masky, pro teplotu 100°C pro mezeru 0,5mm elektrická pevnost 700V, pro mezeru 1mm je elektrická pevnost daleko přes 1kV. Minimální vzdálenosti pro desky s plošnými spoji s povlakem, dle ČSN EN 60950 je 1mm=400Vef.

"Mistr"kazzatel, však stejně, jak se svými spolubojovníky na diyaudio se opět snaží křičet "NEBEZPEČÍ !!! ZACHRAŇ SE KDO MŮŽEŠ !!!", ale jaké jsou fakta:

1. Kdyby se "Mistr"kazzatel podíval na plošný spoj lépe, pak by viděl, že izolační mezera je vždy mnohem větší jak 1mm a spoj má navíc oboustrannou nepajivou masku.
2. Kdyby se "Mistr"kazzatel podíval na plošný spoj lépe, pak by zjistil, že vrchní strana, kde je spojení transformátoru s konektorem provedeno, je kryta samotným transformátorem a konektorem.
3. Kdyby se "Mistr"kazzatel podíval na plošný spoj lépe, pak by rovněž zjistil, že plošný spoj, přesto-že je uchycen pomocí 45 vývodů tranzistorů má i příslušné uchycovací otvory.
4. Kdyby se "Mistr"kazzatel podíval slušně dotázal, stavebnici či modul řádně zakoupil, pak by zjistil, že doporučuji zespod plošného spoje vývody konektoru a transformátoru ještě zaizolovat silikonem, který zamezí případnému dotyku.
5. Kdyby se "Mistr"kazzatel nesnažil vyvolávat PANIKU a začal raději hodně rychle leštit své nej nej DPA, aby mi mohl dělat alespoň nějaké křoví až dokončím avizovanou konstrukci, lépe by udělal.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Něco jinýho je el. pevnost, něco jinýho ale praví normy, ty hňupe...zkus říct na EZÚ, že izolaci děláš nějakým zapatláním silikonem a budeš se divit, jak rychle vyletíš... :mrgreen:

Federmann
Příspěvky: 138
Registrován: 03 zář 2009 14:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od Federmann »

Už zase nevím
Federmann píše:dle ČSN EN 60950 je 1mm=400Vef.
kazzatel píše:Něco jinýho je el. pevnost, něco jinýho ale praví normy, ty hňupe...zkus říct na EZÚ, že izolaci děláš nějakým zapatláním silikonem a budeš se divit, jak rychle vyletíš... :mrgreen:

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host