Časové zkreslení u zesilovačů

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Zamčeno
kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Re: Časové zkreslení u zesilovačů

Příspěvek od kazzatel »

Jednou si to povíme.... *2thumbsup*

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Cimrman tvrdí, že ona nestejně silná vzestupná a sestupná čára je vlastnost zobrazení na digitálním osciloskopu, já tvrdím něco jiného ( viz výše ). Pri ilustraci proto přikládám obdélníkový průběh zobrazovaný digitálem a to ( první dva obrázky ) při 1 kHz, dále při 10 kHz a konečně při 20 kHz. Jak vidno, se zobrazením tohoto průběhu nemá digitál žádný problém, takže trvám na svém předchozím tvrzení...úsudek si udělejte sami...

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

hlavne at tu nevznikne roztrzka mezi narody :|

opet se vratim k topologii HQQF, dospel jsem proste k nazoru, ze vytunenim sveho zesilovace s klasickym zapojenim (dif. vstup, rozkmitovy stupen, koncovy stupen, celk. napetova NFB) jsem se dostal na limit moznosti zapojeni. Dal uz vede jen zmena koncepce. Asi.
Proto jsem se pustil do netradicniho zapojeni. Jsem v napeti jak se to bude chovat, jak to bude znit. Mohl bych uz do modulu cpat obdelnik a hltat prubehy, ale jeste si to chvilku oddalim. na zivote je totiz nejsladsi to OCEKAVANI

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

OK Perys .
tak ať píše BV konkrétně o koho se v Rožnově jedná. Mám tam pár přátel.
Já znám taky plno fantastických kluků ze Slovenska, ale taky pár ........, které prostě nemusím.
Proti mé konkrétní výtce, nemůže říct BV ani prd a pokud si vymyslí důvod poruch na mé straně, tak lže.
Už Vám to tady nebudu více zasírat.

Dismembered
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dismembered »

Bohuši, kdybyste si to aspoň trochu přečetl, určitě byste pochopil, že BV mluví o p. Federmannovi, protože ten zde opět předvádí své známé kousky.

perys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od perys »

bohus: diky moc, ocenuju kvalitni zpetnou vazbu nejen v zesilovacich, ale hlavne i u lidi. *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*
Naposledy upravil(a) perys dne 31 bře 2011 23:29, celkem upraveno 1 x.

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Víš prd, Perýsku, kam ses dostal...ale brzy to budeš vědět líp...zatím jsi na samým začátku... :P

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 bohus
Keby ste čítal toto vlákno, tak by Vám bolo jasné, o kom hovorím, ako všetkým("Je ,ale ten šašek je zase len z Valašska . Čím to je?") a nemusel by ste sa rozčulovať. Napokon . myslím že Ostrava nie je Valašsko. Proti Moravákom nič nemám, sú to príjemní, pohodoví ľudia, až na toho, o ktorom hovorím, ktorý "zasiera " všetky fóra technickými nezmyslami a doteraz nič reálne nepreviedol.
A k tomu Vášmu zosilňovaču- neviem už o aké závady išlo, ale mám pocit že niečo s displejom, resp. ovládaním a bolo to po letných búrkach a prepätí v sieti po zásahoch blesku. Pretože doteraz som nemal ani jednu závadu samotného zosilňovača, vždy to bol nejaký problém s ovládaním. Je tam mikroprocesor a bohužiaľ, niekedy sa pokazí, ako všetko, nikdy som netvrdil, že závada je vylúčená, preto je záruka.Je to daň za komfort obsuhy. Nakoniec, oprava bola samozrejme zdarma, a ukážte mi jediného výobcu, ktorý Vám preplatí cestu autom, resp. urobí opravu na počkanie, takže... Nakoniec, momentálne tu mám dva integrované zosilňovače Musical Fidelity , s rovnakými problémami (vadný ovládací procesor..).Neželám Vám, aby sa Vám pokazili tie Vaše konce, pretože reakcia výrobcu MF je "príkladná".. Mrtvý chrobák..A bez firmware do procesora sa to opraviť nedá..
A keď sa ukľudní Vaša hrdá moravská duša, tak si spomeňte , čo ste Vy sám písal na fórach o zvuku toho zosilňovača . Bolo to niečo úplne iné, ako teraz ;) , tož tak.
BVaudio, výroba a predaj

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pánové, toto vlákno je čistá šaškárna.
Je ,ale ten šašek je zase len z Valašska .
V tomto vlákne doteraz exhiboval jediný šašek z Valašska, stále ten istý ako na iných fórach,odkiaľ ho už vymietli . Alebo ich je tu viac?? Takže praštiť si môže, ale maximálne svoju hlavu, ak nepochopil, o kom je reč.

------------------------------------------------------------------------------------
Nejak ma napadá pointa, "boxer-praštiť" :?:
BVaudio, výroba a predaj

Federmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Federmann »

Federmann píše:Čemu „Mistři“ nerozumí, to pro ně neexistuje, je to pro ně lež, jak píše T-M „NEHÁZEJTE ŽRÁDLO TROLLŮM!“.
Na rozdíl od jiných zůstanu striktně v technické rovině. Často se objevuje nějaký výsledek měření, ale není vůbec patrné, jak se k němu došlo, není známo zařízení, na kterém se měřilo a ni zdroj signálu, ne tak ještě změřená korekční křivka, kde by bylo patrné, jaké vlastnosti má samotný zdroj signálu.

Když zveřejním přenosovou charakteristiku já, pak všechny tyto náležitosti má, proč nemají stejné náležitosti jiné měření? Jakou potom mají vypovídající hodnotu?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

není vůbec patrné, jak se k němu došlo, není známo zařízení, na kterém se měřilo a ni zdroj signálu,
Pán "profesor" zase nečítate..Pokiaľ ide o moje merania, v tom odkaze, čo som sem dal je okrem iného aj veta "Pre všetky merania bola použitá zvuková karta LYNX L22 v režime loopback a voľne dostupný softvér ARTA, iba pre pre meranie DIM 100 program SL" Je to pre vás nezrozumiteľné?
BVaudio, výroba a predaj

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Cimrmane, zdá se, že nechápeš - to není obrázek přenosu obdélníku koncem, nýbrž obrázek, kterak digitál zobrazuje obdélník z generátoru. Trochu přemýšlivým lidem dojde, že " chyba " není v zobrazování, nýbrž ve tvým výtvoru...říkám přemýšlivým, což se ovšem nevztahuje na tebe, jinak bys tady neblekotal něco o přenosový cháře... :D

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Toto je též obrázek z "digitálu"

Obrázek

Všechno je jen otázka volby rozsahu na časové a napěťové ose, Mr. F. jako vždy zdařile mlží a počítá s vysokým stupněm neznalosti laické a pololaické veřejnosti, v čemž se samozřejmě nemýlí.
Pavel Macura Audio

kazzatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazzatel »

Neznalost je už na jeho straně, spíš než mlžení - kdyby použil rychlejší časovku, ty zákmity by viděl sám... :mrgreen:

Zamčeno