darTZeel CTH 8550

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Peer »

Já jsem si to myslel.
Promiň, ale v životě bych si žádný komponent od konstruktéra, který jen měří
a neposlouchá, nikdy nekoupil.

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Guliver »

Pridávam sa k Boxerovi: PMA, BVa a načo sem teda vlastne chodíte? Ak nie ste ochotní podstúpiť slepý test, Vaše argumenty u mňa práve skončili. Ale Vám na tom aj tak nezáleží...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od pasul »

BVa píše:
jsem blbnul s generátory s THD -160dB
To by si mal mať Nobelovku za fyziku!
No neříkej že ty jsi o tomto zapojení neslyšel. Ano vím. Je to teoreticky spočítaná hodnota. Ale zkus se podívat tady:

http://www.amplifier.cd/Technische_Beri ... n_sine.htm

A opravdu se divím, že ty, který se honí za desetinnou čárkou o tomto ještě nic neví. Máš ještě co dohánět.

Uživatelský avatar
zero
Příspěvky: 321
Registrován: 21 dub 2009 18:19
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od zero »

Hele lidi,
možná jsem něco zaspal a teď nevím, proč ve vlákně darTZeel CTH 8550 probíráte grafy darTZeel NHB - 108. No ale když už jste to nakousli:
V popisu se doslova uvádí, že - "pokud udržíme zkreslení THD a IMD v řádu několika málo procent (!!), tak ho při poslechu hudby vůbec nezaregistrujeme, zvláště pak, když tato dvě zkreslení lineárně klesají v závislosti na frekvenci."
Dále se píše: "Budeme teď mluvit o ČASOVÉM ZKRESLENÍ, které, jak jsme zjistili, jako jediné má obrovský význam."

Ve vlákně o zesilovačích a všem kolem nich se na časové zkreslení ptal dadaft i já, na začátku tohohle vlákna to zlehka nadhodil i pan Šulc. Nikdo nereagoval.
Tak teď by to mohl někdo rozumně vysvětlit, aby to pochopili i laici jako já.

P.S.: A nešklebte se furt dadaftovi, i u darTZeelů píší, že stereo je vlastně 3D zobrazení prostoru *sunglases* .

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od BVa »

Slepých testov sa nebojím, takže neviem kde niečo podobné "vidíte". Aby to nakoniec pre niektorých neboli "hluché" testy.
A tie zmenšia skreslenie darTzeelu? Potom bude "nalepší na svete"?
proč ve vlákně darTZeel CTH 8550 probíráte grafy darTZeel NHB - 108
Pretože zapojenie konca je rovnaké ,podľa rovnakého "patentu", takže lepšie nebude..

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Guliver »

BVa: No výborne, tak stačí zorganizovať onen slepý test a máte odporcov na lopate, nie?

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od BVa »

2 Guliver
Máš možnosť, ale ja to organizovať nebudem. Mne stačia takéto testy, od ľudí ktorí vedia, čo je na nahrávke,asi týždeň staré:

"My initial and brief impressions when auditioning this amp are as follows:
Several producers, recording engineers and musicians sat through the auditions.
CD's were only source except with the performance of electronic violin live through the system.
TASCAM Professional CD player (AES output)-to Benchmark DAC1 D-to-A converter -to a300-to Von Schweikert Audio monitors.
Material consisted of commercial CD's that are familiar to the group.
CD's of personal studio source material.
Genre covered everything from electronic, small acoustic ensembles of classical/jazz, rock, heavy metal, pop, and many others.
We were very, very surprised how bad poorly recorded stuff sounded and in contrast, how good and interesting, good material sounds.
When bass is light or missing, then you here this to great effect, and when bass is present, you hear and feel it.
Channel-to channel gain accuracy is excellent, and crosstalk equaled that of dual mono amps! or at least very close.
Distortions with known clean recording is very clear and lacking harshness and stridency.
Over-all timbre is really ONLY limited to the voicing of the speaker system and the room. Therefore, one need not worry about tonal accuracy. Instead one should have a well balanced monitor system in order to fully transfer the uncolored sound of the BV.
Dynamic response: Again we had the opportunity to listen to productions that we made and are very aware of all details, so again, if there is punch and focused high dynamic impulses, then that is exactltly what the BV will give you.
All of this performance from an 8 year old beat-up/abused A300SE!
Excellent job Ladislav."
Podotýkam, že M.Fremer to nebol.
Stačí, keď počúvajú iní, keď ja podľa Peera nepočúvam...

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Guliver »

2 BVa
Máš tu bezpočet príspevkov o tom aké je to, či ono zlé, alebo horšie od tvojho riešenia. Určite ťa to stálo veľa času na nete a preto nerozumiem prečo nezoberieš jednoducho všetkým neprajníkom argumenty, zorganizovaním slepého testu - ušetril by si si veľa času a nám ostatným nervy pri čítaní hádok na fóre. Som ochotný pomôcť, ale nehnevaj sa, prečo by som ho mal organizovať ja?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od kazzatel »

Láďo, nemůžeš chtít bejt v těhle našich zemích prorokem, místní uprděnost a závistivost je nepřekonatelná... *bravo*

Guliver
Příspěvky: 460
Registrován: 10 čer 2009 08:02
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od Guliver »

Kazzatel: Zasvätenec, prorok, čo bude nasledovať ? Spasiteľ?

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od kazzatel »

Ne...Budha...

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od pasul »

Tenhle tread už je stejně v hajzlu a bude upraven. Ale ta Kazzatelova závist mě opravdu zajímá. Tak prosím přesně napiš, o jakou závist jde? Co to tak můžeme my koncoví zákazníci závidět těm našim českým DIY konstruktérům? Díky.

boxer

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od boxer »

Mě se líbí,jak je zde úplně posměšně brán prakticky jakýkoliv chválící příspěvěk jiných (nejen) zesilovačů i od velmi známých recenzentů.

Ale jak se to hodí do krámu,přesně podobný se použije,že Bunto.

Kdyby kdokoliv upozornil na jiném výrobku na níže uvedenou větu,to by bylo zaprděných samolibých keců o tom,že dobrý zesilovač přeci nic nepřidává a něco o DM a pod.

Ale pokud se jedná o BVa ,tak perla

We were very, very surprised how bad poorly recorded stuff sounded and in contrast, how good and interesting, good material sounds.

,že špatnou nahrávku BVa vylepšilo ke skoro dokonalosti,až si ucvrkli Maggi (to je švýcarské),mě vehnala slzy do očí.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od kazzatel »

Tos to blbě pochopil: byli překvapeni, jak jim na některejch nahrávkách ukázal, jak jsou špatný...čili žádný dártcílovský vylepšovadlo... :lol:

boxer

Re: darTZeel CTH 8550

Příspěvek od boxer »

No to přes ty slzy jsem to blbě pochopil.
A mě se to tak líbilo. Škoda toho poorly,no.
Naposledy upravil(a) boxer dne 12 pro 2010 22:22, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host