Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
palipol
Příspěvky: 514
Registrován: 14 říj 2008 09:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od palipol »

Ten mobil som spomínal ja, a len v súvislosti s normami a tolerovaným rušením v rámci účelu. BVa je v tom nevinne...

S odkazom na Devialet OK, ale je možné tieto dva zosilňovače (A plus D) len tak jednoducho, zapojiť "dohromady" ako je to v tej blokovem schéme?

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

2 blok
Mobil som uviedol ako príklad, že aj zariadenie, ktoré splní normy EMC odolnosti , nie je imúnne proti vf rušeniu z tohto mobilu ( aj keď z hľadiska funkcie mobilu je to užitočný signál). Pritom výkon mobilu je v jednotkách watt a jeho kmitočet je niekoľko rádov ďalej od audiopásma ako kmitočet PWM konca. A selektivita anténneho filtra v mobile je asi výrazne lepšia ako jednoduchého filtra v PWM konci, ktorý je silným kompromisom mezi protichodnými požiadavkami, takže aj rušivý výkon za takýmto filtrom je dosť vysoký (hovorí o tom aj nutnosť použiť prídavný strmý filter do 20kHz pri meraní PWM koncov, aby sa meracie prístroje "nezbláznili"..Aj medzi PWM koncami sa nájdu lepšie a horšie, ale pri súčasnom stave technológie principiálne nie je možné vyrobiť PWM koniec, ktorý by nevyžaroval vf, na rozdiel od lineárneho konca. Najlepšie riešenie problémov je im predísť, ak nie sú nutné z iných príčin..Že niečo nie je vždy počuť, neznamená, že to neexistuje. Rušenia z rôznych zariadení sú stále výraznejšie, s postupom "ekológie" a tlaku na úspory energie. Že neskoršia likvidácia takýchto zariadení nebude zadarmo a úspory sa zmažú, sa momentálne nerieši..
palipol
Jednoducho to vyzerá v tej blokovej schéme , v reále to bude zložitejšie (stabilita a rýchlosť regulačnej slučky).

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od tomasz70 »

Jelikož jsem vlastníkem digi zesilovače Lyngdorf 2200ADC a čtu tady o samém vyzařování, rušení, brumu a jiných vedlejších produktů spínaných zdrojů mohu se zeptat jak se to v praxi projevuje , abych si to mohl nějakým způsobem ověřil aniž bych musel sáhnout k měřící technice? Pokud jde o nějaký slyšitelný brum ať v repro nebo v prostoru zesilovače tak jsem natahoval uši jak chtěl a po celé dráze zesílení se v repro nic neobjevilo. Ticho jako z reklamy na myčku AEG. To samé zesilovač. Nevyluzuje absolutně nic. Ale možná jsem to zle pochopil a vy zmiňujete brumy atd v nadakustických pásmech pro ucho neslyšitelných.Pokud jsem to zaměnil tak se omlouvám a přivítám laické vysvětlení .

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Je to jednoduchý.

D zesilovače díky spínanýmu zdroji tolik ruší okolí v nadakustických frekvencích,že ovlivňují tolik hudební signál,že posloucháš vlastně úplně něco jinýho,než se točí na placce.

Prostě je to to nejhorší,co si můžeš domů pořídit,pokud si nechceš nechat od toho zesilovače díky vyzařování léčit mozek,který je tak zdevastován poslechem "některých" superhighend výrobků,které mají všechna měření pod bodem -140dB,ale nejsou k poslouchání,ale co už.

Mimochodem,ty stále omílané pravdy o měření vyzařování jak přístrojů, tak toho, co "leze" do beden. Zkusili jste ty tady konkrétně zmiňované značky někdy proměřit?
Nebo se prostě opakujete jen to,co bylo na počátku vývoje a myslíte si ,že výrobci s tím za tu dlouhou cestu (alepoň u těch dobře hodnocených značek) nic neudělali?

Já to díky těm "radám" doma zkoušel taky,(mobil a pod) a jsem na tom stejně jako kolega. NIC. Ani změny při zapnutí mobilu,ani v jeho poslechu,ani změny obrazu u TV atd.

Ale já jsem hluchej,to je známo.

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od tomasz70 »

Dík Boxere za osvětu. Konečně vím proč mne tak často bolí hlava. Předtím jsem měl NADA a bylo to v pohodě. Nechce někdo koupit Lyngdorfa aspoň na diskotéku. Zaručuji vysoký výkon. Hlava na takových akcí jistě nebude bolet, jelikož jsou všichni tak sjetí, že jim to je stejně jedno. :D

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od tomasz70 »

Jedna věc ale jde na Lyngdorfu poznat. A to je síťový kabel. Oproti tomu základnímu jsem zkoušel VDH Mainstream a poté Yarbo a u obou slyšitelné zlepšení.Tím myslím, že to jde opravdu slyšet, né že bych si to musel domýšlet. Takové investice u mne neprojdou. Neslyším nekupuji..

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Lyngdorf vyzařuje. Vyzařuje a proto na něm rády sedávají mé kočky.
Díky vysokofrekvenčnímu vlnění je jim teplo a rozsvítí se jim oči :-)
Omluvte kvalitu fotky, foceno starým mobilem ...
Obrázek

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od tomasz70 »

Ale fuj. Takhle degradovat tak pěkné věci takovou fotkou. Okamžitě to odstraň, vytáhni nějaký novější mobil a vyfoť to znovu. Jinak prodám Lyngdorfa. :lol:

Uživatelský avatar
Fidas
Příspěvky: 753
Registrován: 17 dub 2008 16:44
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Fidas »

Rád :-) Ale teď se stěhuju - jen co načapám kocoura na HiFi, udělám nový a mnohem kvalitnější obrázek. Jenže ty potfory kočky mi nechtějí pózovat, dobře vědí, že se tam nesmí :-)
Mnoo, že bych umístil ještě horší foto s tím, že bych toho Tvého Lyngdorfa koupil synovi? *2thumbsup*

tomasz70
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2011 09:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od tomasz70 »

Vidím , že chceš syna připravit a na digitální budoucnost. Budu o tom uvažovat. *thumbs up*

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Aniž bych chtěl opět rozdmýchávat ohně digitál versus zbytek světa.

Ohledně spínaných zdrojů jsem dnes přečetl trochu schovanou recenzi na Halcro od Patrika Bláhy.

Že by PB taky neslyšel,že to prostě nemůže být dobré?

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od sekal »

Za cca 1,4 melounu to snad ani špatné být nemůže...

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Už tady nebyla dlouho žádná sranda.

Dám sem testy měření špičkových a drahých zesilovačů na Stereophile. Nepíšu schválně digitálních, protože by to nebyla pravda,ale u všech je spínaný zdroj.
Jedná se o tyto zesilovače.

Mark Levinson No.53 Reference monoblock power amplifier $50,000/pair
Anthem Statement M1 monoblock power amplifier $6998/pair.

a prý snad to nejlepší, co se v týto kategorii dá sehnat

MSB Technology Platinum Data CD IV transport & Diamond DAC IV & D/A converter $43,325

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jimmi
Příspěvky: 1171
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od jimmi »

Vidím že u Teba začína hlodať červík? *taktone* Co ked to naozaj hrá?Tak sa do toho zahryzni. *headbang*

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Taky Halcro má spínaný zdroj, hledej recenze, Zdeňku.
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host