Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od paolo »

kazza
ale do mio to rozhodně nebude :) a přes 10 mio také ne. ;)
Rothaudio

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

PD chtěl asi naznačit,že výrobek (ky) od "jeho" firmy budou pro obyčejný lidi stejně nedostupný,velmi drahý a reprezentativní.

Jinak ale u toho Ferrari i Porsche vím,kolik asi můžu čekat,protože znám jejich předešlé modely a dá se odhadnout co to bude stát.

No když nic tak nic.

Jen snad nebudou mít ty výrobky barvu Ferrari,aby si to pak lidi nepletli s Dartcílem. :oops:

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Víš, největší vopruz je dělat něco pro ne zrovna majetný lidi...a věř mi, něco o tom vím, nadělal jsem se toho pro ně setsakra dost...navíc tihle lidé, protože už něco o tom ví, mají přehnaný nároky, neboť ta suma, co si horkotěžko našetřili, pro ně má sujektivně mnohem větší hodnou, než jakou skutečně představuje...a tak si skoro bez výjimky myslí, že mají nárok prudit a diktovat si požadavky, což v podstatě nejde a ve svým důsledku to jedině naštve ( spíš nas...). Je to začarovanej kruh a chodit v něm mě už nebaví, protože tím si na slušnej život vydělat nelze...

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Víš Pavle,všechno co jsi napsal na těch jednotlivých odpovědích jsem schopen pochopit,ač se ti to může zdát nepravděpodobný.
Nejsem malej kluk,aby se se mnou mluvilo v pohádkách.

Na přímou otázku lze napsat přímou odpověď.

Na moji první dotazovanou stačilo napsat:

Já ,jakožto PD ti neprodám nic,protože pracuji pro firmu,která to prodává (bude prodávat). Ta ti to prodá až to bude hotový k prodeji cca za XY měsíců.
Výrobek o odpovídajích parametrech se bude cenově pohybovat v řádu X tisíc,nebo bude na úrovni Šrolla či tak nějak.

Nic víc.

A mimochodem,jak můžeš vědět jak konkrétně JÁ jsem movitej? Navíc si nějak neuvědomuji,že bych něco diktoval.

Jen a pouze jsem chtěl vědět,zda mi můžeš dodat zesík o parametech podobných sv.špičce a za kolik.
U toho Porsche a Ferrari se to dozvím celkem jednoduše.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Tak bych samozřejmě mohl odpovědět, ale cena by byly velice přibližná, neboť vývoj se teprve blíží konci...a ten mi zabral rok a půl práce a nepracuji na tom sám...proto jsem se ptal, zdali jsi v obraze a tedy víš, co takový vývoj stojí...nicméně na všechny bližší informace je embargo a já ho nemohu porušit...

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

BVa píše:
jestli u toho použil filtr, protože jinak je to měření u D třídy na nic,
Prečo asi je nutný ten filter?? Rozmýšľal si nad tým? Lebo z tých koncov lezie taký VF "bordel", čo nemá s hudbou (so signálom) nič spoločné, že to zahltí aj najlepší merák.
.
BVa: No já teda nevím, ale tohle osobně si vykládám jako narážku na to, že ten VF bordel něco dělá a odfiltrovat ho je vlastně špatné, tedy zbytečné.

blok: tohle jsi mi vzal doslova z úst. Díky. *thumbs up*

Jen bych doplnil, že jsem si nevšiml, že by tady zastánci zesilovačů D nějak zásadně tvrdili, že se jedná o nejlepší zesilovače na světě. Třeba Ramones pořád dokola opakuje, že zesilovače třídy D mu nabídli za přiměřené peníze zvuk, se kterým je královsky spokojen a za LEPŠÍ klasický zesilovač by musel vysolit sumu, kterou už ochoten dát není.

Naopak od techniků tady skutečně nezaznělo na D class NIC pozitivního a nabyl jsem dojmu, že je to naprostý odpad, který hraje hůř než spotřebka z Tesca. Navíc se to nakonec zvrhlo v osočování, že každý komu se zvuk těch siličů líbí, je hluchý zoufalec, což jistě debatu moc neposune a navíc to prostě není pravda.

Takže jak je to? Uznají odpůrci, že D class sice není možná absolutní špička (což ani nikdo netvrdí), ale ve "střední třídě" poskytuje slušný výkon za dobré peníze, nebo to je PODLE NICH opravdu odpad?

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

nicméně na všechny bližší informace je embargo a já ho nemohu porušit...

I takováto odpověď by se dala hned na začátku brát jako plnohodnotná přesto,že jsem se dozvěděl velký prd.

Nelze než respektovat a popřát vám všem ,aby to bylo brzy a nám,abychom si to mohli koupit a "kochat se".
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně ještě poslední věc k tomuto.
Každá firma než něco vymyslí,odzkouší a dá na trh,tak tomu musí ten čas věnovat. Přesto jsou výsledné prodejní sumy tak rozdílné,že jsem prostě chtěl vědět,zda se pohybuji v zaplatitelné kategorii.

Třeba u tohoto určitě ne. :roll:

Sovereign The Sovereign ultimate mono power amplifiers
WxDxH 30x38x155cm
125kg each
Price € 99 000 pair
8/4/2/1 ohm - 1 800/3 000/5 000/10 000 watt

Obrázek

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Hellboy, blok
Nič z toho, o čom paušálne hovoríte som netvrdil (že všetky D konce paušálne sú odpad a podobné tvrdenia.) pozrite si môj prvý príspevok v tomto vlákne, začína jedinou technickou výhodou D koncov, dokonca aj tú ekonomickú výhodu som spomenul...Ak viete o nejakých ďaľších, rád sa vzdelám. A ešte raz (špeciálne Hellboy), si pozrite vaše reakcie potom. Ostatné bola viac menej reakcia na vás a opakovanie známych faktov.
Aj to, že ich zvuk sa sa subjektívne páči a majú zastáncov som nijako nespochybnil. Inak ale prinášajú do zvuku z princípu činnosti vf rušenie, degradáciu signálu (hysterézia nevyhutného komparatora) a niečo ako jitter, a aj najlepší D koniec mení signál -zvuk (skresľuje) výrazne viac, ako kompetentne urobený lineár..
osobně si vykládám jako narážku na to, že ten VF bordel něco dělá a odfiltrovat ho je vlastně špatné, tedy zbytečné.
Ano , pri meraní skutočne niečo robí, odfiltrovat je ho nutné," zahltí aj najlepší merák", takže sa nedá merať. Ale pri počúvaní tam žiadny AES filter nie je (to nie je LC filter na výstupe konca), takže vf ide v plnej paráde do reprokáblov a vyžaruje do okolia. Čo to urobí, závisí od zbytku zostavy. Možno susedovi prestane hrať rádio, možno to neurobí nič pozorovateľné.
2 Guliver
"Kde som povedal.."
a čo reči o biznyse a "preklápaní" záujemcov??
.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od dadaft »

sákryš, co píše BVa asi nejde přejít mávnutím ruky, ale napadá mě jedna otázka: že by si člověk časem fakt vypěstoval netopýří uši? vzpomínám si, jak byl můj bratránek ne-hifista oproti mě z Flying Mole nadšený - to je síla! říkal. a já si přesto tenhle zesák nekoupil, i když byl levný a hrál dobře. něco mi na něm vadilo - ale kdybych měl říct co, tak to nedokážu...

stejně tak mi u hifi vadí toroidní trafa - taky nevím proč. ale žádný přístroj s toroidy doma zkrátka nezůstal.

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

BVa píše:Hellboy, blok
Nič z toho, o čom paušálne hovoríte som netvrdil (že všetky D konce paušálne sú odpad a podobné tvrdenia.) pozrite si môj prvý príspevok v tomto vlákne, začína jedinou technickou výhodou D koncov, dokonca aj tú ekonomickú výhodu som spomenul...Ak viete o nejakých ďaľších, rád sa vzdelám. A ešte raz (špeciálne Hellboy), si pozrite vaše reakcie potom. Ostatné bola viac menej reakcia na vás a opakovanie známych faktov.
Aj to, že ich zvuk sa sa subjektívne páči a majú zastáncov som nijako nespochybnil. Inak ale prinášajú do zvuku z princípu činnosti vf rušenie, degradáciu signálu (hysterézia nevyhutného komparatora) a niečo ako jitter, a aj najlepší D koniec mení signál -zvuk (skresľuje) výrazne viac, ako kompetentne urobený lineár...
Ale já netvrdím, že jste konkrétně Vy o D zesilovačích tvrdil, to co tvrdíte, že jsem tvrdil, že jste tvrdil. :lol:
Jde o to, že reakce několika členů fóra na prvotní Hellboyův dotaz byly vesměs strohým výčtem negativních vlastností D konců, bez uvedení věcí do souvislostí. Pokud by si takové odpovědi četl naprostý laik (nejen z technického hlediska, ale i bez jakýchkoliv poslechových zkušeností), tak by nejspíš vůbec nechápal, že si na světě vůbec někdo nějaký "digitál" koupí.
Jakkoliv tedy fakta uvedená v odpovědích nebyla sama o sobě nepravdami, odpovědi tak jak stály vyzněly minimálně jako silně zavádějící. O převažujících osobních útocích v odpovědích odpůrců D konců nemluvě...

Tato debata měla docela delší pauzu a znovu se rozjela po tom, co sem byla dána informace o novém hybridním high-end zesilovači Devialet D-Premier, který obdržel letos cenu EISA v kategorii high-end. Pokud výrobce na svých stránkách vyloženě nelže, pak jeho měřitelné parametry rozhodně nezaostávají za parametry "kompetentně udělaných lineárů" (s výjimkou šířky pásma, která ale pro reálné použití je i tak myslím dostatečná):

We measure in real use conditions:
THD+N (harmonic distortion) at full power: 0.001%
IMD (intermodulation) SMTPE: 0.001%
SNR (Signal to Noise ratio): 130 dB unweighted
No measurable thermal distortion
Output impedance: 0.001 Ω
Bandwidth, digital input @ 8 to 2 Ω load: DC–87kHz (-3dB), DC–60kHz (-1dB), DC–30kHz (-0.1dB); analog input: sample except 0.1Hz (-3dB);

Vzhledem k tomu, že je to integrovaný zesilovač, navíc obsahující kvalitní DAC, je jeho cena na high-end ještě docela mírná.

Pokud se tu objeví informace o výrobku, jehož vlastnosti nekorespondují s vaším obecným negativním hodnocením D konců, tak se k danému výrobku nevyjadřujete, ale reagujete nespecificky negativně. Tím vy nemyslím Vás osobně, ale ty, kteří mají (nebo i nemají) technické znalosti a k této problematice se vyjadřují, tedy odpůrce D konců. To prostě nemá se seriózní diskusí nic společného...

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Měření musí být provedena nezávislým subjektem. V podstatě jediný zdroj nezávislých měření, u kterého je zaručena opakovatelnost použité metodiky v průběhu dostatečně dlouhé doby, je Stereophile. Přes určité výhrady je to jediný zdroj porovnatelných měření přístrojů různých výrobců. Proklamace samotných výrobců, navíc bez přesného popisu metodiky, přístrojů a zveřejnění solidních grafů s detailním popisem os jsou bezcenné, a většinou slouží jen a jen marketingové podpoře jejich vlastního produktu.
Pavel Macura Audio

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

blok
O tom D-premier nie sú známe žiadne merania ,okrem jednej recenzie, kde je graf, ale niečoho iného. Sú to len deklarované údaje bez podmienok merania, na blokovom obrázku je údaj 0,001% diskrétne umiestnený pri tom A-konci, nie na výstupe, kde sa sčíta signál z dvoch paralených ciest... A popis funkcie na stránke hovorí o tom, že je to v podstate A koniec s malým výstupným prúdom , jeho odberom sa riadi paralelný PWM koniec, ktorý dodáva vačšinu prúdu. Ale tento nutne osciluje okolo správnej hodnoty (hysteréza pri adaptabilnej PWM), s kmitočtom daným regulačnou slučkou takže na výstupe sú nevyhnutne zbytky spínacieho kmitočtu aj preto zrejme aj LC filter, a korigovať chyby výstupu má to Ačko, ktoré ale už prúdovo riadi ten PWM koniec, takže slučka musí byť nutne spomalená a celé sa to dosť komplikuje. Napr. údaj SNR =130dB hovorí len o odstupe toho A konca, bez signálu na vstupe, takže D koniec nepracuje, nemá prečo , pretože nemusí dodávať prúd.
Ak je to také excelentné (prevedenie je veľmi pekné a vyzerá dosť "kompetentne" z hľadiska VF), určite neujde pozornosti napr. v Stereophile a budú obvyklé merania. Rád potom zmením názor.

blok
Příspěvky: 37
Registrován: 02 bře 2010 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od blok »

PMA a BVA: Děkuji vám za věcné a slušné odpovědi. K tomu nemám co namítnout. Snad jen že tento údaj: THD+N (harmonic distortion) at full power: 0.001%
- pokud je pravdivý, je myslím velmi slušný, ne-li mimořádný, na jakoukoliv třídu konců.
Pokud by v tomto duchu byla vedena celá diskuse, pak by myslím byla velmi obohacující pro většinu diskutujících, což je koneckonců asi hlavní účel takového fóra.

Tento zesilovač je hybridní, takže evidentně není úplně fér jej používat pro obhajobu čisté třídy D, když tu parametrovou "fajnovost" evidentně zajištuje A-čko. Minimálně jeho koncept mi ale přijde velmi zajímavý a pokrokový, protože si z každé z použitých tříd bere jejich výhody. Pokud se konstruktérům podaří dobře sladit činnost A a D sekce, tak se mi jeví, že tento koncept má velkou budoucnost, protože dokáže uspokojit jak zeleně smýšlející mezi námi tak zvukové puristy. Tedy alespoň teoreticky. ;)

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

jeho koncept mi ale přijde velmi zajímavý a pokrokový,
Sdělovací technika 4/1988, pojednanie asi na 3 strany o rôznych verziách kombinácii PWM a lineárneho konca, je tam aj tento typ. Takže to nie je nič nové.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od PMA »

Sdělovací technika :) - to mi připomnělo můj článek v ST v r. 1984 o použití PWM v analogovém optoel. systému :)

http://web.telecom.cz/macura/pwm15.jpg

http://web.telecom.cz/macura/pwm15_2.jpg

P.S. ten MAA741 tam nebyl, ale WSH111 byl i na vstupu. Nebylo nutné do časopisu vše vyklopit :D
Pavel Macura Audio

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host