Digitální zesilovače

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od T-M »

palipol: a co se takhle smířit s faktem že hifi nehraje věrně NIKDY . accuphase se k tomu ideálu přibližuje z jedné strany a AR třeba z druhé. Mně z techto dvou je třeba bližší AR, takový PMA nebo kazzatel to zase budou mít jinak. A samozřejmě jsou další koncepce a některé by mi byly ještě více sympatické.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

tak prosím vysvetliť, čo je správne
Úplne správne nie je nič, ale najbližšie tomu správnemu je IMO to, čo je najmenej zmenené proti originálu (signálu na vstupe konca). Naše osobné preferencie a vkus sú z tohto hľadiska nepodstatné.
2 PMA
Meranie-je dostupná nová ARTa, je tam už aj meranie DIM a napr. aj generovanie ľubovoľných burstov, pri Lyngdorfe to bude zvlášť zaujímavé.

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Bunto

jsem rád,že se angažuješ v tom,aby byl ten Lyngdorf změřen pokud možno co s největšími průsery,ale mě je to jedno,já chci v tomto mít jasno už jen proto,že vím,že některé nejmenované výrobky mají ty správné grafy skvělé,ale co naplat jejich "zvuková" kvalita,no....že?

Majitelé refernečních AR (třeba), asi nejsou nijak vystresovaný,že jim ty stromečky holt víc vyrostly než třeba jinde. Ale neměnili by. A navíc,když je v tom podporuje světová hifikomunita s hodnotícími různě významnými recenzisty celého světa unisono,tak co.

Já se maximálně utvrdím v tom,co tady opakuji jako papoušek a to,že měření jistě,ale zatím neexistuje zcela jasně daná kvantita a kvalita měření těchto přístrojů jako komplex tak,aby zcela a jednoznačně korespondovala s poslechovým testem všech.

Pokud se bavíme čistě o fyzice a jeho zákonech,tak ucho a mozek má taky nějaké souvisloti a závislosti a ty jsou pro drtivou většinu lidí podobný.

Až někdo přijde z komplexním změřením tak,aby korespondovalo se sluchem lidí zcela jednoznačně,nebudou hififóra,páč si každý vybere dle tabulek.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

2 boxer
jsem rád,že se angažuješ v tom,aby byl ten Lyngdorf změřen pokud možno co s největšími průsery
Ukľudni sa, mne je výsledok merania Lyngdorfu šumafuk, rovnako tvoj názor na zbrazenie reality. Hlavne nech je to zmerané objektívne. Niekomu sa páči Picasso, ale "ženu" podľa jeho obrazov by si doma asi nechcel..

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

Já jsem klidnej,a jsi mi taky šumák.

Všechny tyto témata,co jsem založil ohledně zesíků a pod vyvolaly jen a pouze otázky,které mne před tím nijak moc netrápily. Prostě nějaká měření ok,jiná méně,souvislosti jistě,ale ne zcela jasné a "průhledné" poslech je to co hodnotí líbí-nelíbí.

Až na chvíli,když jsem poprvé,podruhé,potřetí v různých místnostech slyšel tvoje superměřené mašinky a výsledek?

Ale to se opakuji a nemám dál zájem se o tom s tebou nijak přít. Jen by mne moc zajímalo,jak to tedy je.

BVa
Příspěvky: 2902
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od BVa »

Vidíš, a vieš koľko ľudí to počuje presne naopak ako ty? A kde je pravda? V cene? V tvojom pocite? V recenzii?
Nemáš to síce rád, ale pravda je v čo najmenšej zmene, aj keď sa ti to nepáči .Preto verím viac objektívnym faktom ako niečim pocitom (ani svojim, placebo efekt funguje aj u mňa).

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od kazzatel »

Myslím si Rukavičko, že tvý představy o náhledu lidí na měření jsou trochu typu " přání je otcem myšlenky " ...jak jsi přišel na to, že zrovna lidi vlastnící AR všichni šmahem na " stromečky " kašlou ? AR je naopak pověstná objektivně dobře chodícími stroji, takže je to spíše naopak...A já osobně mám za ty roky vypozorovanou jednu přímou úměrnost: čím člověk víc poslouchá a současně víc o věci ví, tím víc tíhne k objektivně dobře měřením vycházejícím přístrojům. A naopak, čím míň o tom ví, tím snázeji si nechá vykecat do palice díru a tím víc si koupí nějakou mršbu....A kam se tedy řadíš ty ?

boxer

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od boxer »

PD
AR jsem napsal jen namátkou,navíc nedávno zde někdy bylo jedno jeho měření dáno,a tedy nic moc.

Já tím,že sem pořád píšu a snažím se najít konzistentní závislost a mám doma troje různý zesíky a stále mě není jasné co v tom všem je,tak nevím kam patřím.Naturelem bych měl být jednoznačně na straně grafů,rovnic a pouček.Ono by to bylo pak hrozně fain a jednoduché si vybrat podle tabulek.
Ovšem hudba,kterou poslouchám skoro tak dlouho jako ty,mě přináší ne zcela jasně dané vztahy s technikou,ze které je pouštěna.

Jak jsem napsal už několikrát.Pokud by korelovaly výsledné sluchové "dojmy" jednoznačně s MĚŘENÍM,bylo by po ptákách.

Slyšel jsem PMA BB a i ty předtím,slyšel jsem Buntofony a slyšel jsem i tvoje "napodobeniny",ale nikdy originál podepsaný tvojí krví. Proto byl ten dotaz,zda mi origoš ty prodáš.

Poslouchám skoro denně a věnuji se tomuto koníčku se vší úctou a pokorou a jařmem výdajů již investované za něj.

Takže pro mne to má i z ekonomického hlediska docela co dělat,vědět ten "výsledek".

Ale trvale řvát proti větru "a stejně je placatá" některých, mě k ničemu nepřivede a tu díru do palice si od nich prostě nenechám vykecat.

durgo
Příspěvky: 170
Registrován: 18 dub 2008 17:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od durgo »

boxer
vo všetkom čo si napísal v posledných pár príspevkoch s tebou súhlasím

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

TESAT: "A já osobně mám za ty roky vypozorovanou jednu přímou úměrnost: čím člověk víc poslouchá a současně víc o věci ví, tím víc tíhne k objektivně dobře měřením vycházejícím přístrojům. A naopak, čím míň o tom ví, tím snázeji si nechá vykecat do palice díru a tím víc si koupí nějakou mršbu." Pavel Dudek L.P. 2010.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od sekal »

boxer píše:Jak jsem napsal už několikrát.Pokud by korelovaly výsledné sluchové "dojmy" jednoznačně s MĚŘENÍM,bylo by po ptákách..Slyšel jsem PMA BB...
A PMA BB nekoreluje ? *sunglases*

Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 614
Registrován: 18 led 2010 23:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od Hellboy »

Když už je řeč o Audio Research, tak teď koukám, že už jim taky jeblo a dělají digitál :)

http://www.audioresearch.com/DSi200.html

Já jsem si z toho vyvodil jedno - principielně mají déčka horší měření než klasika, jenže klasika s ideálním měřením je docela drahá sranda a digitály jsou schopné konkurovat průměru, za normální ceny, což je pro normální lidi dobrá zpráva. Konstruktéři to prostě trochu přehánějí.

PMA naznačoval cosi, že ty zkreslení můžou na výškách vytvářet líbivé, ovšem pro puristu zcela nežádoucí efekty. No, možná, kdyby někdo tenhle (d)efekt dal jako vypínatelnou funkci u equalizéru, nebo preampu, možná by to byl hit a většina z nás by to nechávala zapnutý :) Podobně jako ve fotografii - cílem většiny výrobců je dosáhnout co nejvěrnějšího zachycení obrazu, ale když chce grafik, nebo fotograf vyfotit něco hezky, tak do toho pak uměle na počítači dodá zrno, zkreslení, změní kontrasty, nebo barevné podání a ono je to hezčí... Pro konstruktéra objektivů to ale bude jistojistě příšený hnus.

Hezký svátky zimního slunovratu :)

Uživatelský avatar
cough
Příspěvky: 147
Registrován: 16 říj 2008 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od cough »

merhaut píše:TESAT: "A já osobně mám za ty roky vypozorovanou jednu přímou úměrnost: čím člověk víc poslouchá a současně víc o věci ví, tím víc tíhne k objektivně dobře měřením vycházejícím přístrojům. A naopak, čím míň o tom ví, tím snázeji si nechá vykecat do palice díru a tím víc si koupí nějakou mršbu." Pavel Dudek L.P. 2010.
Amen. Hezke svatky vsem. Digitalni i nedigitalni.... :)

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od bh69 »

merhaut píše:TESAT: "A já osobně mám za ty roky vypozorovanou jednu přímou úměrnost: čím člověk víc poslouchá a současně víc o věci ví, tím víc tíhne k objektivně dobře měřením vycházejícím přístrojům. A naopak, čím míň o tom ví, tím snázeji si nechá vykecat do palice díru a tím víc si koupí nějakou mršbu." Pavel Dudek L.P. 2010.
To je zajimavy nazor. Jinak receno - pokud to nema podepreno tim, ze dopredu vi co je dobre a co spatne (tj. pokud hodnoti pouze poslechem a svym pocitem, a ne soucasne rozumem), tak nepozna kvalitni od nekvalitniho ?

merhaut

Re: Digitální zesilovače

Příspěvek od merhaut »

Hodně nechápavé jinak řečeno:-)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 1 host