Zesilovače tř. A

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

aj taka AURA si zahra v A pri nizkych hlasitostiach, len nerozumiem ako je to tu riesene...

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od kazzatel »

Kteroupak Auru myslíš ? Původní je čistý béčko, čili do A nikdy nejde, zatímco novější je konstuovaná jako čistý áčko, čili je v něm furt....máš v to poněkud guláš, hvězdičko... *sunglases*

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

kazzatel píše:Kteroupak Auru myslíš ? Původní je čistý béčko, čili do A nikdy nejde, zatímco novější je konstuovaná jako čistý áčko, čili je v něm furt....máš v to poněkud guláš, hvězdičko... *sunglases*
ja som urcite neni hviezdicka,

mam doma model 1, kupeny takmer na slepo a papiere k nemu hovoria, ze v tichych hlasitostiach to hra v acku a moja psychoakustika tam skutocne pocuje take priezracne jazierko aj pri posluchu kedy na inych zosikoch pocut uz len akoby cudzie sluchadla a pekne to vykuruje - ozaj

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Mike »

Je to nějáký divný "jmenovitý příkon 150W , maximální 250W" měl jsem tady pár áčkových zesilovačů a když jsem měřil jejich příkony tak to šlo přez
300 W a to zdaleka neměli napsáno 50 Wattů v A třídě.

Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od Libor Šulc »

Nevidím nic nestandartního na 30kg hmotnosti Audia Flight 50,velmi podobně je na tom třeba áčková Accuphase A 45,hmotnost také kolem 30kg.
U té Audie v klidu bez signálu jsme naměřili příkon někde kolem cca 220 W.A trafa to má 2x 400 W.
Čili cca 110W na kanál bez signálu.

Podle mne není důležitá celková hmotnost(kterou stejně dělají hlavně trafa),jako spíše co největší účinná plocha chladičů.

Jinak ten MF je moc pěkný,ale DF mu naměřili jen 85.
Áčka mají obvykle nižší DF.

Uživatelský avatar
T-M
Příspěvky: 295
Registrován: 30 čer 2008 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od T-M »

DF který se uvádí je údaj nanic - přinejmenším pokud není měřen za stejných podmínek a na stejným aparátu.
stačí malá změna v měřícím nastavení a hodnota je najednou poloviční. Nevypovídá to o zvuku vůbec nic. Podobně jako THD a IMD.

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Když tady byla řeč o firmě AU/RA resp. o jejím áčkovém zesilovači Z8A, tak ten má (dle prospektu) sin. výkon 2 x 20 W do 8 ohmů a klidový příkon 200 W (!).. A řekl bych, že tato firma byla jednou z mála, která své zákazníky nešidila.. Ostatně jméno jejího majitele (p. J.Janda) je toho dostatečnou zárukou...

Zde je příklad jednoho z mála (snad) kvalitních zesilovačů tř. A, byť jde o integrovaný model http://www.luxman.co.jp/global/product/ia_l-590a2.html .. Klidový příkon je zde 280 W při jmen. výkonu 2 x 30 W/8 Ohm, což +- odpovídá výše zmíněnému zesilovači...


Snad aby se k tomu vyjádřil někdo ze zdejších guruů....

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

Citat: V režimu tichého poslechu, při výkonech stovek až desítek mW, reproduktory o impedanci 8, 4 nebo i 2 Ω dostávají signál přímo ze širokopásmového budiče třídy A se stálým proudem.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od kazzatel »

Aha, čili máš původní TW, kde se toto tvrdilo, což samozřejmě není pravda, či spíš polopravda...

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

nstar : Místo citátů by jsi nám měl říct, jaký model zesilovače od Aury konkrétně vlastníš, jak už bylo ostatně požadováno.. Dost by se vyjasnilo...

Edit : kazzatel mě předběhl....

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

ved som to napisal hned, ze je to model 1. Je z roku 1988 a takto je to tam uvedene. Skutocne ako laik hovorim, ze zvuk sa mi zda byt bez skreslenia pri hociakej malej hlasitosti

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od kazzatel »

Řekl bych, že jako laik ( a jak se zdá, bez větších poslechovejch zkušeností ) moc dobře nepoznáš, zda něco zkresluje či ne...nicméně mi nějak uniká, co vlastně chceš...koncepce zapojení pochází z roku 67 ( Aplikační manuál RCA ), kde to Jirka Janda našel a pro svou jednoduchost použil, protože začátkem sedumdesátejch let byl sortiment Tesly otřesný a nic složitějšího dělat nešlo. Nicméně je to už 40 let a vše je dávno překonáno a nemá smysl se k tomu vracet nebo očekávat od toho kdovíjaký zázrak. Onen " pseudoáčkovský " efekt spočívá v tom, že mezi báze a emitory koncáků je zapojen paralelní odpor, který měl údajně při malých úrovních přivádět výkon z áčkovýho budiče rovnou do zátěže, což je ovšem nesmysl, protože na obou koncích odporu je prakticky stejné napětí....

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

kazzatel: som rad, ze som sa nieco dozvedel, k AuRe som sa dostal len na zaklade toho, ze som chcel nahradit predchadzajucu yamahu Transtiwattom TW 140, no podarilo sa mi nahodou toto

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od sekal »

Aha, tak už je mi to jasné http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=61725 .. No, žádný zázrak, jak už zmínil kazzatel..

nstar : kontrolní otázka - nešumí ti ta Aura "trochu" ? :)

nstar
Příspěvky: 188
Registrován: 22 kvě 2010 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovače tř. A

Příspěvek od nstar »

sekal píše:Aha, tak už je mi to jasné http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=61725 .. No, žádný zázrak, jak už zmínil kazzatel..

nstar : kontrolní otázka - nešumí ti ta Aura "trochu" ? :)
tak mam dojem, ze uz je to jasne mne - nesumi

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host